Storyуд Белингем Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Storyуд Белингем Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за udeуд Белингем ви раскажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ви претставуваме целосна животна приказна на англискиот фудбалер, од неговите рани денови, до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит, видете го резимето на Био на udeуд Белингем на фотографиите. Дали раскажува приказна нели?

Без сомнение, начинот на кој Дортмунд ги интегрира младите играчи е скоро неспоредлив. Повторно, јас и ти знаеме дека udeуд е тоа супер дете од Англија кое ги следеше стапките на Јадон Санчо - се прослави во Германија.

И покрај признанието, сфаќаме дека многумина не ја прочитале неговата целосна животна приказна. Тој е исполнет со приказни кои се и забавни и трогателни. Без понатамошно разочарување, да започнеме со приказната за неговите рани години.

Storyуд Белингем Приказна за детството:

За почетниците за биографија, тој го носи прекарот 'Udeуд Бол' Udeуд Виктор Вилијам Белингем е роден на 29-ти ден 2003 година од неговата мајка Денис Белингем и татко му, Марк Белингем (полицаец) во пазарниот град Стурбриџ, Англија.

Nativeителот на Западен Мидлендс е најстарото од двете деца родени во заедницата меѓу неговите родители. На фотографијата подолу, се обложувам дека можете да го видите одразот на лицето и тонот на кожата на мајката на udeуд Белингем во него. Без прашања, Денис навистина поседува доминантен ген во семејството.

Запознајте ги родителите на udeуд Белингем - неговиот татко, Марк Белингем и мајка налик.
Запознајте ги родителите на udeуд Белингем - неговиот татко, Марк Белингем и мајка како Дениз.

Udeуд Белингем расте со години:

Англискиот играч ги помина своите рани години во централниот дел на Англија заедно со неговиот помлад брат obeобе Белингем. Тогаш, manyуд многумина го гледаа како ветувачко момче - послушно дете кое (рано) стана свесно за тоа што сака во животот.

Како момче, неговиот татко Марк му раскажа приказна за неговите денови како нелигашки фудбалер каде постигна повеќе од 700 погодоци. Исто така, како не успеа да се избори во големите лиги. Во обид да го поправи второто, малиот udeуд вети дека целиот свој живот ќе го посвети на фудбалот. Ова го започна почетокот на неговите основни денови за основање, што ќе ги објасниме во последниот дел од неговото Био.

Потекло на семејството udeуд Белингем:

Колку што можеме да кажеме, тој потекнува од домаќинство кое е финансиски избалансирано. Таткото на udeуд Белингем (Марк) - кој работи како полициски наредник на Вест Мидлендс - заработува двојно повеќе од англиски вработен со полно работно време.

Мама на udeуд Белингем (Дениз) е, исто така, работничка граѓанка на Англија. Оттука, очигледно е дека тој израснал во пријатно семејство од средна класа, без финансиски грижи.

Потекло на семејството udeуд Белингем:

Судејќи според неговото родно место, младиот играч за врска потекнува од западниот регион на Англија - многу близу до Велс. Повторно сигурно сте забележале ... погледот во неговиот физички изглед ве тера да ги погодите неговите мајчински корени кои ги надминуваат границите на Европа.

Вистината е дека семејството на udeуд Белингем потекнува од англиски и африкански корени. Истражувањата покажуваат дека младото момче ја должи својата африканска етничка припадност преку потеклото на неговата мајка.

Udeуд Белингем Нераскажана приказна за кариера:

Фудбалските приказни за udeуд започнале кога тој имал шест години. Ова беше време кога тој започна да ги поддржува Сините - прекар за Бирмингем Сити ФК. Тогаш, Белингем му се допадна на клубот кој наликува на неговото име. Тој имаше големи надежи да се приклучи на академијата на клубот благодарение на неговата наследна страст и во име на живеење на соништата на своето семејство.

Учење и академија

Како задолжително, неговите родители се осигурале дека тој отишол на училиште. Додека студираше на Приори училиште во Едгбастон, таткото на Белингем го натера да се приклучи на тимот до 8 години на Бирмингем Сити. Од неговиот изглед на лицето, може да се каже како се чувствува. Ова беше чувство на поминување на академските испитувања - еден од неговите најголеми моменти од детството.

Исто како и друг играч роден во Вест Мидлендс - Даниел Стариџ - Белингем доби многу часови за тренер од неговиот татко.

Раниот живот на udeуд Белингем со Бирмингем Сити:

На „сините“ тој покажа ненадминлива фудбалска моќ повеќе од неговите врсници. Со метеорското подобрување немаше крај на она што udeуд не можеше да го стори. Неговите можности ја освоија довербата кај неговиот тренер и му ја донесоа привилегијата да добие брзи промоции во тимот на Бирмингем У-18 и У-23 на возраст од 14, односно 15 години.

Наскоро, младиот англиски играч стана среќен исто како и Демараи Греј и зеде двегодишна стипендија со Бирмингем Сити во јули 2019 година. Конечно дојде моментот за кој сонува секој млад. Родителите и членовите на семејството на udeуд Белингем беа горди што потпишаа договор за постара сопственост на 16 години и 38 дена.

Биографија на udeуд Белингем - Патот до славата:

Преминувајќи на ново поглавје од животот, младиот човек започна да руши рекорди. Прво, udeуд стана најмладиот стрелец во Бирмингем на возраст од 16 години и 63 дена. Во овој момент од неговиот живот, многу престижни екипи - особено Ман Јунајтед - дојдоа да молат за неговиот потпис.

За да ги подобрат работите, родителите на udeуд Белингем размислуваа многу - ако Јунајтед беше во право за нивниот син. По долго разгледување, тие го отфрлија договорот за трансфер на „Црвениот ѓавол“ од 20 милиони фунти. Заради јасност, Белингем подоцна откри зошто го кодошел Манчестер Јунајтед.

Успешна приказна на udeуд Белингем:

Следејќи ги стапките на некои Англиски фудбалери кои успеале во странство, тој започна да ги почитува понудите за договор надвор од Англија. Меѓу сите клубови, Дортмунд се обиде да потпише високо рангиран англиски тинејџер.

Одговарајќи на повикот за судбина, Белингем се придружи Ерлинг Халанд во Дортмунд за пријавена такса од 25 милиони фунти. Со трансферот тој стана најскапиот 17-годишник во историјата на фудбалот.

Интересно со Дортмунд, тој не покажа знаци на повлекување и продолжи да расте и да се крева. Дали сте биле свесни? Udeуд Белингем со деби гол стана најмладиот стрелец на Борусија Дортмунд. Овој подвиг го видел како еден од најжешките тинејџерски имот во Европа.

Да не заборавам, тој собори рекорд кој го држеше Фил Фоден како најмладиот англиски играч кој започнал натпревар од Лигата на шампионите. Ги видов неговите достигнувања на многу мала возраст, Герет Саутгейт не губеше време за да го покани младичот за своето деби за сениори за Англија. Останатото, како што велиме за неговото видео нагласување, сега е историја.
Која е девојка / сопруга на udeуд Белингем?

Бидејќи е релативно млад и фокусиран на успехот во кариерата, објаснува зошто тој посветил помалку внимание на својот loveубовен живот. Без сомнение, постојат потенцијални девојки и сопружни материјали кои ги привлекува неговиот мрачно убав изглед.

По долго истражување, дојдовме до заклучок дека родителите на udeуд Белингем (за време на пишувањето) не му дозволиле да има девојка. Повеќе од ова во делот за неговиот семеен живот.

Личен живот на udeуд Белингем:

Далеку од неговата работа како фудбалер, разбирањето на неговата личност надвор од теренот ќе ви помогнеше подобро да го познавате. Прво и најважно, udeуд е кул, нежен и повеќе интроверен карактер. Второ, тој едвај јаде и не сака да готви. Udeуд зависи од неговата мајка за сите кујнски должности.

Однесувањето како интроверт не го ограничува да покажува голема смисла за хумор особено пред пријателите и членовите на семејството. Всушност, Белингем повремено ги насмејува своите соиграчи и покрај тоа што комедијата не е негова работа. Иронично, тој е смешен пејач, како што можете да видите на видеото подолу.

Начин на живот и нето вредност:

Родителите на udeуд Белингем сè до неговата преселба во Дортмунд се грижеа нивниот син да живее во куќата со неговото потесно семејство. Сепак, откако се приклучи на германската страна, тој се здоби со сопствена куќа и егзотичен автомобил.

Додека ги анализиравме неговите приходи, откривме дека Белингем со Дортмунд заработува неделна плата од околу 57,000 евра. Дали знаевте?… Неговата заработка во Бирмингем Сити беше кикирики - само 145 фунти. За среќа, договорот на БВБ позитивно влијаеше на неговата плата и драматично ја зголеми неговата нето вредност, која сега е помеѓу 2 и 3 милиони фунти (статистика за 2020 година).

Факти за семејниот живот на udeуд Белингем:

За младиот човек, патот до ardвездата никогаш не би бил лесен без помош на неговото блиско домаќинство. Во овој дел, ви претставуваме повеќе вистини за семејството на udeуд Белингем, почнувајќи од неговиот татко.

Факти за таткото на udeуд Белингем:

Дали некогаш сте се запрашале од каде го допрел фудбалот? Па, еве ја вистината; Талентот на Белингем беше јасно наследен од неговиот татко, Марк Белингем. Пред да се приклучи на полициските сили, па дури и откако влезе во работата, Марк играше фудбал за да го одржи своето семејство дури и до четириесеттите години.

Тогаш, уникатната способност на Марк за постигнување гол ги натера многу дефанзивци од нелигата да треперат пред неговото присуство. Во текот на целата негова лига кариера, таткото на Белингем постигна над 700 погодоци. За жал, тој никогаш не успеа да се оддалечи од Не-лигата како што беше Џејми Варди правеше.

Факти за мајката на udeуд Белингем:

Бидејќи udeуд е сè уште почетник во кујната, неговата мајка Денис се согласи да ја напушти Англија за да сподели стан со нејзиниот син во Дортмунд. Додека Марк осигурува дека неговиот син ќе добие подобра зделка, таа го прави домашното одржување осигурувајќи им на nothingуд ништо дома.

Деновиве Денис добро се грижеше за udeуд и obeоби кога нејзиниот сопруг се зафати со спроведување на законот во Мидлендс. Еве, слични на мајката и синот.

Факт за братот на udeуд Белингем:

Фудбалерот на Англија има многу тесна врска со неговиот помлад брат, obeобе. Двајцата браќа и сестри пораснаа под старателството на нивните родители и двајцата се приклучија на академијата на Бирмингем Сити ФК. Братот на Белингем сè уште игра фудбал и се грижи за неговиот голем брат како пример.

Можеби, ако младиот крилен напаѓач имаше сестра, можеби и таа им се придружи на нејзините браќа и сестри во нивната фудбалска експедиција. И покрај тоа, се надеваме дека кариерата на младиот obeоби ја надминува кариерата на неговиот татко (Марк).

За роднините на udeуд Белингем:

Да се ​​зборува за неговата британско-црна етничка припадност, особено за неговите баби и дедовци, е слично на пловење со непозната вода. Во тоа време, немаше информации за неговиот чичко, тетка, баби и сл.

Udeуд Белингем нераскажани факти:

Да ја завршиме нашата Lifeивотна приказна на Англичанецот, еве неколку реалности што ќе ви помогнат да ја разберете целосно неговата биографија.

Факт # 1: Број на пензиониран Jерси:

Кога му се приклучи на Бирмингем Сити за неговата сениорска кариера, на udeуд му беше даден дресот на тимот со број 22 Бидејќи тој беше толку добар, клубот одлучи да го повлече неговиот број на дресот во име на чествување на него. Тоа не им одеше од рака на фановите кои добија Бирмингем ФК се испече за пензионирање на нивниот дресмбер 22 за момче кое само што одигра 44 натпревари.

Факт # 2: Распределба на платите и заработка во секунда:

Сосема е неверојатно како неговите плати зедоа скок од неколку стотици фунти на околу 58,000 евра неделно. Истражувањата покажуваат дека просечен Англичанец би морал да работи една и пол година за да го направи она што го заработува Белингем за една недела.

ТЕНАРИ / ЗАБАВИПлати во евра (€)
Годишно€ 3,000,000
Месечно € 250,000
Неделно€ 57,604
Дневно€ 8,229
На час€ 343
На минута€ 5.7
Во секунда€ 0.09

Стратешки поставивме анализа за заработката на неговиот Белингем како што чука часовникот. Погледнете сами колку заработи откако сте дојдоа овде.

Од кога почнавте да гледате Био на udeуд Белингем, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт # 3: Пропуштена можност на Топџијата:

Дали знаевте? Club клубот од северен Лондон беше првиот клуб кој ја извидуваше тинејџерската чудо. Арсенал беше најблизу до потписот со udeуд Белингем но пропуштија поради транзицијата во нивното управување.

Факт # 4: Добар потенцијал на FIFA, слаб тековен рејтинг:

И покрај својата млада возраст, Белингем покажа карактеристики кои го рангираа повисоко меѓу неговите врсници. Од неговиот профил, можевме да видиме дека перспективниот играч има повеќе потенцијали во ракавите. За жал, неговиот сегашен рејтинг страда - само 4 поени подолу Шон Лонгстаф.

Крајна забелешка:

Како заклучок, не можеме да го негираме фактот дека udeуд Белингем знаеше што сака уште од детството. Допаѓа Ник Поуп, тој ги плати своите такси играјќи од пониските лиги, а потоа и до највисокото ниво.

Дополнително, знаејќи го тоа Борусија Дортмунд беше најдоброто место за него немаше да биде возможно да не беа семејните вредности. Родителите на udeуд Белингем (Марк и Денис) биле таму во секој клучен момент од неговиот живот. Благодарение на нив, тој беше во можност да донесе профитабилна одлука што му го смени животот.

Ви благодариме што ја прочитавте Биографијата за udeуд Белингем. Contactубезно контактирајте не ако најдете нешто лошо во овој напис. Инаку, кажете ни ги вашите размислувања за приказната на играчот од средниот ред во делот за коментари. Сега, за да го разберете целосно Био на udeуд Белингем, користете ја нашата табела на Вики.

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Udeуд Виктор Вилијам Белингем
Име на прекар:Udeуд Белингем
Датум на раѓање:29th Јуни 2003
Години:Стари 17 години и 5 месеци
Место на раѓање:Стурбриџ, Западен Мидлендс, Англија
Родители:Г-н и г-ѓа Марк Белингем
Браќа:Obeоби Белингем (брат)
Хороскопски:Рак
Нето вредност:2 до 3 милиони фунти (статистика за 2020 година)
Годишна плата:3 милиони евра.
Националност:англиски
Висина:1.86 m (6 стапки 1 во)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари