Storyон Мекгин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Storyон Мекгин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Johnон Мекгин ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката / сопругата, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Накусо, сè е во неговото животно патување, од детските денови, до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве лулка за возрасни до возрасни - совршено резиме на Био на Johnон Мекгин.

Да, секој знае за неговото страшно партнерство со духовниот водач на Астон Вила Џек Грилиш. Исто така и на фактот дека го гледате како ан Потценета starвезда во тимот на Дин Смит, Ентерпрајтинг. И покрај ова признание, се обложуваме дека можеби не ја знаете неговата целосна животна приказна. Го имаме, и без понатамошно разочарување, да почнеме.

Приказна за детството на Johnон Мекгин:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „ќофтиња“. Johnон Мекгин е роден на 18-ти ден во октомври 1994 година од неговата мајка Мери Мекгин и таткото Стивен Мекгин во Глазгов, Шкотска.

Шкотскиот фудбалер е близнак со сестра по име Кејти. Тој е трето од четирите деца родени во заедницата меѓу неговите родители кои се чини дека се во нивните 60-ти години. Без сомнение, тој ја насмеа неговата мајка и татко му е тајната зад неговата монструозна издржливост.

Родители на Johnон Мекгин - Стивен и Мери Мекгин слават со нивниот син.
Родители на Johnон Мекгин - Стивен и Мери Мекгин слават со нивниот син.

Приказна за растење:

Мери и Стивен го одгледаа Johnон Мекгин заедно со двајца постари браќа и сестри близначки во Клајдбанк. Тогаш, претстојниот човек од Вила уживаше да игра фудбал со неговите постари браќа и сестри, Стивен и Пол. Помалку се грижеше за тоа што носи иднината, освен, можеби, што да јаде.

Говорејќи за работи на стомакот, многу веројатно дека Johnон Мекгин некогаш имал неразделна врска со храната. Тој сакаше да ја носи лажицата цел ден - во име на искористување на најмалата можност за јадење. За среќа, неговото детство не се сомневаше лишено од осаменост, бидејќи неговото домаќинство ги задоволуваше неговите потреби.

Потекло на семејството Johnон Мекгин:

Допаѓа Kieran Tierney, растејќи во удобно домаќинство, му овозможи на момчето целиот луксуз што му беше потребен како мало момче. Идеално, семејното потекло на Johnон Мекгин има рекорд со фудбалот. Дали знаевте?… Неговата внука (Jackек Мекгин) служеше како претседател на Шкотската фудбалска асоцијација.

Можеби влијанието на неговите баби и дедовци беше првиот чекор што го измазнуваше неговиот пат во спортот.

Потекло на семејството Johnон Мекгин:

Дали знаете? H Родниот град на …он Мекгин, Клидебанк се наоѓа во Глазгов, најнаселен град во Шкотска и петти најпосетуван град во Велика Британија. Додека ја раскажувам оваа биографија, туристите го свртија вниманието кон градот поради неговите прекрасни структури и богата култура.

На фудбалската страна на нештата, легендите како оние на Ливерпул Ендрју Робертсон ги направија Гласвежаните да се чувствуваат благословени во секое време и да имаат вкус на своето спортско наследство.

Нераскажана приказна за Johnон Мекгин:

Од самиот почеток, неговите родители веќе им организираа патека во фудбалот. Следејќи ги стапките на неговиот постар брат, Стивен и Пол, малиот Johnон влегол во шкотската академија Св Мирен на многу нежна возраст.

Назад во деновите, деминутивното момче беше секогаш видливо на теренот поради неговиот мал раст и вештини. Малиот Мекгин беше рано дете со свирка, лесно можеше да дрибла покрај поголеми деца.

Гледајќи го начинот на кој тој го поминува противникот, ги натера луѓето да мислат дека момчето ќе порасне и ќе стане успешно. Да се ​​примени визијата во пракса, родителите на Johnон Мекгин го дадоа својот дел во обезбедувањето цврстина над временските распореди на академијата.

Тогаш, Ако не беше на распоредот за фудбал на Сен Мирен, Мекгин ќе се гледаше како присуствуваше на фудбалски настан на секое дете. Тој навистина присуствуваше на меморијални мечеви за родендени. Можете ли да ги лоцирате десетте години стари тука?

Раниот живот во кариерата:

Започнувањето живот во неговиот детски клуб ги постави најдобрите можни темели за неговиот раст. За да го подобрат понатамошниот развој, неговите родители одобрија трансфер во едно од младинските крила на клубот по име Академија Ралстон. Еве го нашето момче со среќен изглед за кратко време, покажа знаци на смирување. Сеуште изгледате многу кратко во висина, Мекгин започна да расте години подоцна.

Како што би сакала природата, тој го доби она што го посакуваше - висина и одличен настап во текот на годините на неговата академија. Пробивот во првиот тим на Сент Мирен (во пред-сезоната на сезоната 2012-13) започна со позитивна нота. Како што е доверливо, младиот Скот и помогна на тимот до 20 години да оствари неколку победи, вклучително и освојување награда за меч топка.

Био на Johnон Мекгин - Приказна за патот до славата:

Воскреснувајќи се низ редовите, моторот од средниот ред потпиша 3-годишен договор со Сент Мирен во 2012 година. За жал, неговите денови со клубот завршија со кисела нота, бидејќи се повреди во неуспешната шега, организирана од Стивен Томпсон - капитенот на Сент Мирен.

Со тешко срце, родителите на он Мекгин интервенираа. Стивен зачекори во сликата на неговото мачно и започна правна постапка против Свети Мирен. Не сме свесни дали семејството на Johnон Мекгин го доби случајот. Но, едно беше сигурно, тој ги напушти „Светците“.

Не откажувајќи се од своите соништа, играчот за врска потпиша 4-годишен договор со клубот Хибернијан во Единбург во 2015 година. Таму, тој стана дел од составот што го освои Шкотскиот куп 2015-16 по 114 години.

Биографија на Johnон Мекгин - успешна приказна:

Приклучувањето кон Хибс изгледаше како брилијантен избор за Скот, кој брзо се етаблираше како застрашувачка сила во средниот ред. Се разбира, неговиот неспоредлив талент привлече многу понуди, дури и од Брендан Роџерс'Селтик. И покрај интересот, Мекгин веруваше дека може да постигне повеќе со Астон Вила, што направи и во овој доказ.

Во Вила, тој стана генерал од средниот ред, оној кој обезбедува многу залихи Оли Воткинс'и најдоброто прикривање за Тајрон Мингс.

Еден од најголемите врвови во неговата кариера беше кога тој им стави национални насмевки на лицата на неговите родители, браќа и сестри и селани. Johnон беше меѓу хероите кои помогнаа Шкотска се квалификува за ЕП 2020 по поразот над Србија на пенали.

Во случај да сеуште го нарекувате недоволно оценет, само погледнете го видеото нагласено видео и добиете промена на размислување. Останатото, како што велиме, е историја.

Lifeивотен однос во врска со Johnон Мекгин: Девојка / жена:

Да, тој се стреми кон одржување на виртуозен перформанс на теренот. Meофтивот негува и успешна врска. Мекгин не верува во пристапот на фудбалот пред loveубовта како колегата интернационалец Скот Мектоминај. Додека го составувам ова Био, момчето lубовник активно излегува со својата долгогодишна девојка - Сара Стоукс.

Девојката која треба да стане сопруга на Johnон Мекгин е длабоко в loveубена во достигнувањата на нејзиниот маж. Како сопруг, родениот од Клајдбанк гарантира дека ги надополнува изгубените времиња секогаш кога е надвор од фудбалските обврски. Сега еве еден очигледен случај на спроведување на таквите во дело.

Личен живот:

Кој е Johnон Мекгин? … Надвор знаејќи го како еден од оние што му нанесоа 7 гола на Ливерпул, со што „црвените“ го претрпеа најтешкиот пораз во последните 57 години.

За почетници, тој е некој што има мешавина од хороскопските карактеристики на Вага. Мекгин е умен, одлучувачки, платонски и природен миротворец. Всушност, само неколку моменти поминати со него можат да ве очајат од неговата дружеубива личност.

Сметаме дека е фасцинантно што Мекгин сака да поминува време на базени и плажи уште од своето детство до денес. Ова покажува дека тој внимавал на природата. Тој не само што наоѓа мир во фудбалот, туку има развиено навика да ја цени убавината на природниот феномен.

Lон Мекгин Начин на живот:

Трошење пари во голф-клубови како Рајан Фрејзер не треба да претставува проблем за шкотскиот играч кој заработува многу фунти. Сепак, Лонг-минувачот извлекува неостварлива еуфорија при посета на забавни паркови со членовите на семејството.

За играч кој заработува приближно 1.3 милиони фунти годишно, не ни треба бајач да каже дека не може да си дозволи да купи егзотични автомобили и пригодна куќа. Вистината е дека нето-вредноста на Johnон Мекгин од околу 7.6 милиони фунти му овозможи субкомпактен луксузен кросовер SUV - Audi Q3 меѓу многу други средства.

Семеен живот на Johnон Мекгин:

Фудбалот не бил секогаш единствениот извор на неговата среќа. Мекгин не може да не се смее на содржината на неговото срце секогаш кога е со своето семејство кои му се главен извор на мотивација. Во овој дел, ви претставуваме факти за секој член на неговото весело домаќинство.

За таткото на Johnон Мекгин:

Ако имаше една личност која се чувствува благословена со спортот, тоа ќе беше неговиот Стивен, неговиот татко. Сите знаеме дека не е лесно да се одгледуваат тројца професионални фудбалери заедно, но вреден Стив го стори тоа.

Додека го пишувам Био, таткото на Мекгин само го прослави својот 60-ти роденден. Секако, неговата радост не знае за ништо, бидејќи неговите деца продолжуваат да се истакнуваат во нивните кариери.

За мајката на Johnон Мекгин:

Често се вели, зад секој успешен маж, стои жена - само што овој пат, мајката на Мекгин ја има заслугата. Нејзиното име е Мери Мекгин, а таа е мајка на Митбол, Кети и неговите постари браќа Стивен Jуниор и Пол.

Се разбира, светот на фудбалот и должи многу пофалби што толку добро ги одгледа нејзините фудбалски синови. Благодарение на Мери, Шкотска сега ужива во несебичните услуги на Johnон Мекгин. Очигледно, таа често го поддржува својот син од страна.

За браќата и сестрите на Johnон Мекгин:

Тоа е двојно поголема загриженост, двојно поголема мака и двојно кикотење ако сте благословени со близнаци. Искрено, Мекгин уживаше во многу предизвикувачки експедиции со неговата сестра близначка Кети. Како што се очекуваше, двајцата браќа и сестри често се согласуваат и внимаваат едни на други уште од мали.

Како што претходно споменавме, Мекгин има и двајца постари браќа по име Стивен и Пол. Неговите постари браќа и сестри се исто така професионални фудбалери кои играле во Сент Мирен уште пред Мекгин да има привилегија да се приклучи на клубот. Споредувајќи ги сите браќа, очигледно е дека Johnон е хранител на семејството Мекгин.

За неговите роднини:

Домаќинството на Мекгин уживаше во лесното искуство со спортот дури и пред неговото раѓање. Причината е што неговиот дедо Jackек Мекгин некогаш служеше како претседател на Селтик и претседател на Шкотската фудбалска асоцијација.

Покрај неговите живи членови на семејството, Мекгин има внук и внука на сликата подолу. Тој е горд што е чичко - не се сомневам во тоа.

Ntон Мекгин нераскажани факти:

Да ја заокружиме животната приказна на носителот на лонг лоус, еве неколку реалности што ќе ви помогнат да добиете целосно разбирање за неговите мемоари.

Факт # 1: Не-смешна автомобилска шега:

За жал, многу од неговите не предадени обожаватели им се допаднаа да ја исмеваат главата на неговиот Johnон Мекгин. Некои ќе извикаа „Огромна глава!“ како што им се обраќаат на шкотското фудбалско чудо. Како да не беше доволно, некои неидентификувани лица еднаш имаа натпис фиксиран на бројот на табличката од автомобилот на Johnон Мекгин со намера да го исмеваат.

Факт # 2: Распределба на платата и заработка во секунда:

Нашиот тим во Lifebogger внимателно ја процени заработката на Мекгин. Од нашето истражување, сфативме дека просечен шкотски граѓанин ќе мора да работи една година за да го заработи она што Мекгин го добива за еден месец.

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во фунти (£)
Годишно£ 1,302,000
Месечно£ 108,500
Неделно£ 25,000
Дневно£ 3,571
На час£ 149
На минута£ 2.5
Во секунда£ 0.04

Стратешки поставивме анализа за платата на Долг минувач кога часовникот отчукува. Дознајте сами колку заработил откако дојдовте овде.

Од кога почнавте да гледате Био на Johnон Мекгин, ова е она што го заработи.

£ 0

Факт # 3: Причина за прекарот:

Како што претходно споменавме, повеќето негови обожаватели обично го исмеваат поради формата на главата. Слично на тоа, неговиот прекар (ќофтиња) има врска и со структурата на главата. Еднаш, 9-годишно момче му приоѓаше прашувајќи зошто луѓето му даваат ќофтиња. Johnон одговори велејќи

„Кога бев 17 години, мајка ми се искористи за да ја исече косата во кујната. ОТКАКО, СИТЕ СЕ ОБЕЗБЕДААТ МОЈАТА ГЛАВА КОЛКУ ДА СЕ ГЛЕДАМ КАКО МЕСТАПОЛ “.

Факт # 4: Тетоважи Johnон Мекгин:

Постојат многу фанови кои би сакале да го видат шкотскиот играч како истражува во светот на мастилата. Сепак, Мекгин не е заинтересиран за тетоважи. Некои loversубители на тетоважи еднаш ја уредиле сликата на Мекгин со мастило на неа. Погледнете сами како би изгледало моќниот центар Вила со тетовирано тело.

Факт # 5: Сиромашна статистика на ФИФА:

Прво и најважно, неговиот вкупен рејтинг покажува дека е потценет. Да бидат работите најлоши, неговиот потенцијален рејтинг од 80 (6 поени под оној на неговиот шкотски играч, Били Гилмур), не е за што да се пишува дома. Да ја кажам вистината, Powerhouse од Астон Вила заслужува над 80 за неговиот вкупен рејтинг и околу 86 за потенцијалната страна.

Факт # 6: Аргентинско потекло:

Околу октомври 2016 година, Johnон им откри на своите фанови на Инстаграм за носталгичните моменти на настапи за младинскиот тим на Аргентина. Задржа многу од неговите следбеници, вклучително и нас со стравопочит - размислувајќи дали некој од родителите на он Мекгин има семејни врски со земјите од Јужна Америка. По внимателно истражување, не најдовме никаква поврзаност на предците.

Заклучок:

Во одреден момент од неговата животна приказна, Мекгин немаше да забележи поголеми достигнувања ако не беше поддршката од неговото семејство, особено од Стивен (неговиот татко). Благодарение на неговите родители, иконскиот мотор сега е на списокот на Би-Би-Си како меѓу топ 10 играчи на Премиер лигата.

Historyивотната историја на он Мекгин ни помага да го разбереме фактот дека ако дадете добар пример, нема потреба да се грижите за поставување премногу правила. Членовите на неговото семејство - оние што се занимаваа со фудбал пред него како Jackек, Стивен и Пол го покажаа ова.

Без сомнение, неговите браќа исто така придонесоа за неговиот непредвиден пораст на ardвездата во фудбалот. И покрај неговиот исклучителен стил на игра заедно Џек Грилиш, многу фанови го аргументираат фактот дека дуото има контрастно искуство за меѓународна должност.

Ви благодариме за читањето на Био на Johnон Мекгин. Запомнете, ние се стремиме кон обезбедување на вас легитимни приказни за детството на вашите најпочитувани фудбалери. Kубезно контактирајте не ако најдете нешто што не изгледа како што треба во нашата статија. Во спротивно, кажете ни што мислите за шкотскиот фудбалер во делот за коментари.

За брзи информации во врска со Johnон Мекгин, користете ја нашата Вики табела во која се сумира неговата Биографија.

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Џон Мекгин
прекар:Ќофтиња
Години:Стари 26 години и 4 месеци
Место на раѓање:Глазгов, Шкотска
Таткото:Стивен Мекгин
Мајка:Мери Мекгин
Браќа:Стивен и Пол Мекгин (постари браќа)

Кети Мекгин (сестра близначка)
Девојка / сопруга:Сара Стоукс
Годишна плата:1.3 милиони фунти
Нето вредност:7.6 милиони фунти
Етничка припадност:Шкотскиот
Професија:Фудбалер
Хороскопски:Libra
Висина:1.78 m (5 стапки 10 во)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари