Јусуфа Мукоко Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Јусуфа Мукоко Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Јусуфа Мукоко ви раскажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ви даваме презентација на неговата животна приказна од неговите рани денови, до кога тој се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ги неговите рани денови за кревање галерија - совршено резиме на био-книгата на Јусуфа Мукоко.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Ахраф Хакими Плус Untold Biography факти
Ousивотна приказна Јусуфа Мукоко
Ousивотна приказна Јусуфа Мукоко.

Како жесток lубител на фудбалот, веројатно започнавте да го слушате неговото име во тоа време Чудесното момче на Борусија Дортмунд ги сруши рекордите на голгетери на нивоата на БВБ У17 и У19.

Можеби во тоа време, вие почнавте да го споредувате со него Роналдо. И покрај признанието, само неколку фанови ја знаат неговата животна историја, што е привлечно. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Јусуфа Мукоко Детска приказна:

За почетници во биографијата, тој го носи прекарот, Коко. Јусуфа Мукоко е роден на 20-ти ноември 2004 година од неговата мајка Мари Мукоко и неговиот татко Josephозеф Мукоко во Јаунде, главниот град на Камерун.

Германски фудбалер роден во Африка е едно меѓу четирите деца на неговото нуклеарно семејство - родено од заедницата меѓу неговите родители.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Таткото и мама на Јусуфа Мукоко - Josephозеф и Мари НЕ се од Франција, туку чисти староседелци на метрополата во Западна Африка (Јаунде) со прекар градот со седумте ридови.

Растење:

Машината за постигнување голови ги помина првите десет години од својот живот растејќи и lovingубејќи фудбал на неговото родно место во Јаунде.

Назад во деновите, неговите баби и дедовци, мајка и постар брат (Борел) сите го гледаа како никнува во млад фудбалски генијалец.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Дониел Мален Плус Untold Биографија факти

Додека членовите на семејството на Јусуфа Мукоко гледаа во неговата моќ, тие ги ценеа своите надежи за голема иднина во спортот.

Потекло на семејството Јусуфа Мукоко:

Тука мора да наведеме дека домаќинот на домаќинството и татко на куќата - Јосиф живее во Германија како граѓанин од 1900-тите. Фала богу, тој не беше ќор-сокак тато.

Всушност, родителите на Јусуфа Мукоко (Josephозеф и Мари) беа многу предвидливи во управувањето со семејството.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Матс Хаммелс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тогаш, таткото на Мукоко честопати и праќаше евра на мајка си за семејно одржување, развој што му помогна на Мукоко да има воспитание од средна класа како и повеќето деца во Јаунде.

Потекло од семејството Јусуфа Мукоко:

Иако Коко е роден во централноафриканска земја, чудата е германски државјанин. Дали знаевте?… Неговиот татко, Јосиф, го регистрираше своето раѓање во германската амбасада во Камерун веднаш по неговото раѓање.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Марко Реус за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Без оглед на тоа, тој ја напиша Африка низ целата своја физиономија и фигура затоа што е 100% роден во татковината.

Родителите на Јусуфа Мукоко се обајцата домородни жители на Камерун, а семејниот корен е длабоко вкорен во земјата Јаунде ја измами етничката припадност.

Јусуфа Мукоко Био - Фудбалската приказна:

Додека чудото за фудбал имало 11 години, неговите родители се согласиле да го пренесат во Германија, каде што започнал да игра за ФК Сент Паули.

Така започна патувањето на Мукоко во фудбалот во кариерата. Еве, ретка фотографија од фудбалскиот генијалец кога пристигна во ФК Сент Паули.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ова е Јусуфа Мукоко во времето кога татко му го донесе во Европа.
Ова е Јусуфа Мукоко во времето кога татко му го донесе во Европа.

Слетувајќи таму, момчето се префрли во врвна опрема. Тој веднаш стана извонреден играч за клубот до 15 години - како 21-годишник постигна 12 гол на 11 натпревари!

Набудувајќи го овој неверојатен тренд, неговиот татко, Josephозеф изврши притисок да се пресели во Борусија Дортмунд, и овој подвиг го продолжи продолжувањето на неговата голгетерска моќ.

Рани години во BVB:

Тогашното мало дете едвај наполни 12 години кога молеше да уништува одбрани и да удира погодоци за забава со тимот на BVB до 15 години.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Пацо Алкасер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како резултат, тој се здоби со промоција во клубот до 17 години дури и пред да стане тинејџер!

Неговата одлична форма на постигнувања на голови се чинеше дека се подобрува со секоја промоција, развој што многумина се сомневаше дали навистина бил 12-годишен.

Одговарајќи на прашања поврзани со возраста на тинејџерот, неговиот татко ,озеф издаде изјава во која нагласи дека:

„Возраста на мојот син е во право. Веднаш откако се роди, го регистрирав во германскиот конзулат во Јаунде. Имаме германска потврда за раѓање “.

Излезете на тогашното 12-годишно дете чија возраст стана предмет на контроверзии.
Излезете на тогашното 12-годишно дете чија возраст стана предмет на контроверзии.

Биографија на Јусуфа Мукоко - Приказна за патот до славата:

Кога родениот Јаунде се пресели од У17 до У19 на почетокот на сезоната 2019-2020, малку беше свесен дека е на работ да стане славен.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Извор на детството Иван Периши Плус Неоптоварени факти за биографијата

На тоа ниво, тој веќе имаше едногласна поддршка од тренери во жолто-црна облека.

Дури и воздржаниот менаџер Лусиен Фавр, кој беше славен по агонизмот во печатот со нејасни изјави, стана позитивно елоквентен кога беше запрашано да го коментира Мукоко, кој навивачите го сметаат за најжешки Следната група на младинци на Борусија Дортмунд.

Еве го тогаш 12-годишното дете чија возраст стана предмет на контроверзии.
Еве го тогаш 12-годишното дете чија возраст стана предмет на контроверзии.

Јусуфа Мукоко Био - Прикажи се за слава:

Откако со голови доминираше во Бундеслигата до 19 години и младинската лига на УЕФА, Коко започна да тренира со првиот тим на БВБ во јануари 2020 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Ахраф Хакими Плус Untold Biography факти

Месеци подоцна во ноември, тој дебитираше за Дортмунд како замена за 85-та минута Ерлинг Браут Халанд против Херта БСЦ.

Со дебито, Мукоко стана најмладиот играч во историјата на лигата во Бундеслигата. Без сомнение, неговото патување во врвниот фудбал само што започна и има многу позитивни наслови за него.

Еве во моментот кога Јусуфа Мукоко дебитираше во лигата.
Еве во моментот кога Јусуфа Мукоко дебитираше во лигата.

Додека lifebogger.com би сакал да апелира на претпазливост во споредувањето на кој било играч со Лионел Меси, веруваме дека Мукоко е исклучок.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Допаѓа Андре Онана, тој неверојатно ги оправдува сопствените очекувања и не дозволува пофалби да стигнат до неговата глава или критики да влијаат врз него.

На кој начин работите ќе се навалат за него, остатокот, како што велат, вклучително и неговото видео нагласување подолу, ќе биде историја.

Која е девојка на Јусуфа Мукоко?

Што изгледа како пријателски совет, но е прилично лошо? Тоа му кажува на тинејџер кој штотуку наполни 16 години да добие девојка.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на ovовани Рена Плус Недолгарни факти за биографија

Кој прави така? Вие, да вие! Прерано е да се распрашуваме дали Мукоко има WAG или девојка. Тој е само дете, заради фудбалот. Дали сакате тој да згасне во нејасност дури и пред да започне неговата кариера?

Да претпоставиме дека 16-годишното девојче има девојка. Дали би се распрашале дали има синови или ќерки?

Можеме сите да му дадеме на момчето малку простор за дишење? Ви благодариме и проверете го овој простор за ажурирања кога ќе наполни 18 години.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Дониел Мален Плус Untold Биографија факти
Нема место за девојка, дури ни на столот.
Нема место за девојка, дури ни на столот.

Семеен живот на Јусуфа Мукоко:

За loversубителите на стрипот е лесно да веруваат дека напаѓачот не е роден од жена. Всушност, некои мислат дека тој пристигнал на земјата од туѓа планета како Супермен и имал посвоено семејство.

Но, тука сме подобро информирани. Овој дел ви носи повеќе факти за родителите на Јусуфа Мукоко. Повеќе, за неговите браќа и сестри и роднини.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Матс Хаммелс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За родителите на Јусуфа Мукоко:

Ние веруваме дека сега сте запознати со Мари и Josephозеф. Не библиски, но биографски тие се родители на Јусуфа Мукоко.

Колку што можеме да кажеме, Мари имала 28 години кога го родила напаѓачот. Таа гледала како младиот човек расте како lovingубен фудбал пред да се договори со нејзиниот сопруг да го пресели во Хамбург.

Од друга страна, таткото на Јусуфа Мукоко, Josephозеф, е поранешен фудбалер. Livedивее долго во Германија за да има право на оспорување на позицијата канцелар во земјата.

Кога возраста на Мукоко била предмет на дебата, тој ненамерно забележал дека тинејџерот е неразбирлив, нагласувајќи дека тој се претставил подобро од него на иста возраст.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Извор на детството Иван Периши Плус Неоптоварени факти за биографијата

За браќата и браќата Јусуфа Мукоко:

Камерунскиот роден фудбалер, наводно, има четири браќа и сестри, но ние знаеме само едно. Тој е постариот брат на Мукоко, Борел. Братот и сестрата се занимаваат и со фудбал и играат во германскиот клуб Шварц-Вајш Есен од 2019 година.

За роднините на Јусуфа Мукоко:

Далеку од непосредниот семеен живот на Камерунецот, нема записи за неговото потекло. Како и нашите ценети читатели, ние сме убопитни да откриеме дали бабите и дедовците на мајката и таткото на Коко биле генијалци во фудбалот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Пацо Алкасер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали неговите чичковци и тетки го сакаат спортот? Тогаш тој мора да има братучед кој некаде бранува, нели? Можеби да или не. Има премногу curубопитства што сакаме да ги задоволиме, иако сè уште не брзаме да ги идентификуваме неговите внуци и внуки.

Личен живот Јусуфа Мукоко:

Кој е тој што ги погодува луѓето како приземјени и целисходни, без глупости во главата? Да, точно погодивте, Мукоко!

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кристијан Пулишиќ детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој е слободоумна индивидуа која прави сè со убов, вклучително и позирање за фотографии.

Иако БВБ се обиде многу да го заштити од многу медиумско внимание, неговата сила на карактерот и емоционалната интелигенција зборуваа добро за него отколку што би зборувале сто интервјуа.

Младото момче ужива да вози во брзи чамци и да плива. На списокот на неговите хоби додадено е и квалитетно поминување време со семејства и пријатели. Зарем не е тој неверојатен млад талент?

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата
Можете ли да го забележите како се занимава со некое негово хоби
Можете ли да го забележите како се занимава со некое негово хоби?

Ousивотен стил на Јусуфа Мукоко:

Часовникот 16 не само што го направи Коко квалификуван за дебито во лигата. Новата ера отстрани неколку ограничувања на неговиот животен стил.

Така, тој сега може да добие возачка дозвола за мали автомобили и мотори - вклучително и возење низ градот до полноќ. Тој исто така може да го даде својот глас на локалните избори и да отвори сметка во банка.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Зошто е важна банкарска сметка? Тој има нето вредност од 500 илјади евра и треба да чува табели со своето брзо финансиско богатство.

Мукоко има договор со Најк да се заблагодари за огромното финансиско богатство затоа што ги надополнува недостатоците што произлегуваат од 250 илјади евра што БВБ му ги исплаќа од ноември 2020 година.

Постојат 99% шанси Мукоко да не поседува имот во неговите имиња. Ниту тој сеуште нема автомобили и куќи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Извор на детството Иван Периши Плус Неоптоварени факти за биографијата

Очигледно, тој сигурно го послушал советот што му го дал неговиот колега што зборува француски Пјер-Емерик Аубамејанг, кого го запозна тогаш во Дортмунд.

Сега сте свесни чии стапки ги следи.
Сега сте свесни чии стапки ги следи.

Факти на Јусуфа Мукоко:

За да го заокружиме овој привлечен дел од биографијата на Коко, еве малку познати или нераскажани факти за него.

Факт #1 - Плата и заработка во секунди:

Дали сте свесни?… Од каде потекнува неговото семејство (Камерун), просечен граѓанин ќе треба да работи 29 години и 8 месеци за да ги направи годишните плати на Мукоко (ноември 2020 година) во Дортмунд.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Пацо Алкасер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во евра (€)
Годишно€ 250,000
Месечно € 20,833
Неделно€ 4,800
Дневно € 686
На час€ 29
За минути€ 0.48
Во секунда€ 0.008

Бидејќи започнавте да ја гледате Јусуфа МукокоБио, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт #2 - Victртва на расизмот:

Честопати, спротивставените навивачи се фрустрираат со начинот на кој тој постигнува многу погодоци против нив. На младинскиот натпревар до 19 години против Шалке, навивачите исфрлија расистички извици, сите во име на деморализирање на младиот.

За среќа, Мукоко одговори со постигнување хет-трик со кој ги замолкна и Шалке после натпреварот се извини.

Факт #3 - Религијата на Јусуфа Мукоко:

Ја победи нашата фантазија како некој чии родители носат христијански имиња го практикуваат исламот. Можеби нема причина за изненадувања бидејќи неговото име Јусуфа е варијанта на Јусуф, нели?

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Матс Хаммелс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт #4 - Рангирање на ФИФА 2020:

ФИФА допрва треба да го оцени официјално Јусуфа Мукоко. Она што го има е прилагодено оценување од 72 поени и погоди што?… неговиот потенцијален рејтинг од 92 е за два поени погоре Оној на Самуел Етоо највисок рејтинг на ФИФА.

Се надеваме дека ФИФА ќе го задржи потенцијалот и ќе го зајакне целокупниот, што многумина сметаат дека е соодветен за рано момче.

Веруваме дека претстојат подобри денови. Што е со тебе?
Веруваме дека претстојат подобри денови. Што е со тебе?

Во заклучок:

Ви благодариме што го прочитавте ова дело на биографијата и приказната за детството на Јусуфа Мукоко. Се надеваме дека ве инспирирало да верувате дека величината не е специфична за возраста, исто како што докажано е и формата на Мукоко.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на ovовани Рена Плус Недолгарни факти за биографија

Вистината е, луѓето сакаат легендарни Ригоберт песна би ми било драго да игра за Нескротливите лавови - и да ги живее своите национални соништа од каде што застана.

Понатаму, нам ни останува сега да ги пофалиме родителите на Јусуфа Мукоко што не само што го бранеа од критичарите на возраст и го повикуваа да се претстави подобро.

Да се ​​брани неговата возраст е нормално, но одговарајќи на расизам со хет-трик покажува дека тој е бесмислен фудбалер.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Ахраф Хакими Плус Untold Biography факти

На спасувачот, ние се гордееме што испорачуваме детски приказни и факти за биографијата со точност и правичност.

Ако забележите нешто што не изгледа како што треба, добро е да контактирате со нас. Во спротивно, кажете ни што мислите за него во делот за коментари. Нашата Вики Табела ќе ви помогне да добиете резиме на Био на Јусуфа Мукоко.

Барања за биографијаПодатоци за Вики
Комплетни имиња:Јусуфа Мукоко.
прекар:„Коко“.
Години:16 години.
Датум на раѓање:20ми ноември 2004 година.
Место на раѓање:Јаунде, главниот град на Камерун.
Висина во нозете:5 нозе, 9 инчи.
Висина во Cm:179 см.
Позиција за играње:Напред.
Родители:Мари (мајка), Josephозеф (татко).
Браќа:Борел (постар брат).
Девојка:Nil
Хороскопски: Шкорпија
Хоби:Возење со брзи чамци, пливање, поминување квалитетно време со семејства и пријатели.
Нето вредност:500 илјади евра
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари