Едуардо Камивега Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Едуардо Камивега Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Едуардо Камавинга ви раскажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, нашата статија ја прикажува неговата животна приказна од најраните денови, до кога тој се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на нашиот текст, еве го неговото детство до галеријата за возрасни - јасно резиме на Био на Едуардо Камавинга.

Duивотна приказна на Едуардо Камивега
Duивотна приказна на Едуардо Камавинга.

Како што пренесува TheGuardian, тој е еден од највозбудливите тинејџери во светскиот фудбал. И покрај признанието, сфаќаме дека само неколку лица ја прочитале концизната верзија на животната историја на Едуардо Камавинга. Инспиративно е и без понатамошно разочарување, да почнеме.

ПРОЧИТАЈ
Storyереми Доку Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Едуардо Камивегана Детска приказна:

За почетниците во биографијата, тој го носи прекарот „Tacklevinga“. Едуардо Камавинга е роден на 10-ти ноември 2002 година од неговата мајка, Софија и татко му, Селестино во Миконг, комуна во Ангола, лоцирана во провинцијата Кабинда.

Францускиот фудбалер е едно меѓу петте деца родени во неговото семејство. Судејќи според изгледот, ќе се согласите со мене дека еден од родителите на Едуардо Камивега (неговата мајка) има доминантна сличност на лицето со него.

ПРОЧИТАЈ
Едуард Менди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте ги родителите на Едуардо Камивега - Софија (неговата мајка) и (Селестино) неговиот татко.
Запознајте ги родителите на Едуардо Камивега - Софија (неговата мајка) и (Селестино) неговиот татко.

Потекло на семејството Едуардо Камивега:

Родителите на тврдиот бранител се државјани на Конго кои мигрирале од Ангола во Франција кога тој имал само две години. Интересно, тој е државјанин на Франција, Ангола и Конго затоа што неговите корени на предците потекнуваат од овие земји.

Имаше само две години кога неговото семејство го направи патот од Ангола до Франција на 6,550 км
Имаше само две години кога неговото семејство го направи патот од Ангола до Франција на 6,550 км.

Години на растење:

По пристигнувањето во Франција, родителите на Едуардо Камавинга прво го направија својот дом во Лил пред да се преселат во комуната Фугерес, оддалечена од Рен на само 40 километри. Токму кај Фугерес, Камавинга порасна заедно со неговите браќа и сестри - двајца браќа (Себастио, Селио) и две сестри.

ПРОЧИТАЈ
Рафиња Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Растејќи во комуната, малиот Едуардо првично не се занимаваше со фудбал. Тогаш тој претпочиташе да вежба удо се додека неговата мајка не го натера да се фокусира на фудбалот затоа што скрши многу работи додека вежбаше борбен спорт.

Потекло на семејството Едуардо Камивега:

Тука мора да признаеме дека играчот од средниот ред нападно не страдаше од недостаток за време на неговото детство. Семејството на Едуардо Камивега беше некаде помеѓу граѓаните од пониската и средната класа. Всушност, тие беа тип што чекаат поттик за удобност и се молат против трагичен пропуст што недостасува.

ПРОЧИТАЈ
Невестата приказна за детството Стивен Неони

Едуардо Камавуа Фудбалска приказна:

Додека малиот Таклевинг имал 7 години, неговата мајка го пријавила во еден локален клуб, Драпе де Фугерес, каде што ги направил првите чекори во професионалниот фудбал. Лесно е да го забележите тука, зарем не се согласувате?

ПРОЧИТАЈ
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

Малиот Таклевинг се забавува уништувајќи ги сеќавањата од неговиот прв ден тренинг со клубот. Според него:

„ПО ПОТПИШУВАЕ МОЈ КЛУБ, НИКОГАШ НЕ СМЕ РЕКОЛИРАМ ПОТРЕБА ДА СЕ СРЕДАМ ТРЕНЕРОТ. Наместо тоа, јас се срушив на теренот и го зедов заземањето на топката за која играа деца на мојата возраст “.

„ОБВРСКИ НАПРАВЕНИ ОД ДЕЦАТА ДА ЈА ВРАТААТ ТОПКАТА ДОКААНА АБОРТА ДОДЕКА ГИ ДРИБЛИРАВ МИНАТА И ГО БАЛОНИРАВ ТОПКАТА ОД ОГРАДАТА. ЈА РУДИРАВ НИВАТА ИГРА НА ПРВИОТ ДЕН НА ТРЕНИНГ СО НИВ “.

Рани години во фудбалски кариери:

Додека беше во Фуерес, Едуардо мина четири години во градењето на динамиката на одбраната што сега е карактеристична за неговата игра. Неговата способност за топка и уникатниот стил на справување со техниката воодушевување на теренот од соиграчите и противникот слично.

ПРОЧИТАЈ
Блејз Матуиди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На 11-годишна возраст, родителите на Едуардо Камивега ги одобрија неговите испитувања со академијата на Рен, кои ги помина со летачки бои. Тоа беше заработен потег што го постави за величие. Дали знаевте?… Камавинга играше во истиот клуб каде што Блез Матуиди Ousmane Dembele го имале својот младински развој пред да се прослават до славата. Вистината е, неговото патување не требаше да биде поинакво.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Даниеле Ругани Плус Недолгарни факти за биографија

Биографија на Едуардо Камавинга - Приказна за патот до славата:

Во моментот кога неговата мајка, татко, браќа и сестри почнаа да уживаат во неговата кариера, се случи среќата. Дали знаевте? Career Кариерата на Камавина во клубот едвај започна кога куќата на неговото семејство изгоре во 2013 година. Развојот беше огромен неуспех за неговите родители имигранти, кој се обидуваше се од себе да издржат.

ПРОЧИТАЈ
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

За тоа несреќно време, таткото на Камавинга го однел од училиште да провери што останало од изгорената куќа, тој му рекол на 11-годишното момче дека:

„Сега сте надеж на семејството, вие сте тие што ќе го воспитате“.

На 11 години, тој веќе ги носеше надежите на своето семејство.
На 11 години, тој веќе ги носеше надежите на своето семејство.

Lивеејќи ги очекувањата на своето семејство, Камавинга забележа импресивен подем низ редовите на Стад Рен. Всушност, печатот погледна кон него кога имаше само 16 години.

ПРОЧИТАЈ
Рафиња Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кога ЕСПН го замоли поранешниот играч на Рен, Хатем Бен Арфа, да го коментира талентот на тинејџерот, тој лирично се депилираше, забележувајќи дека:

„За него нема ништо невозможно. Тој е добар во воздух, може да се справи и да брани, да асистира и да дава гол. Тој е елегантен, интелигентен и има моќно лево стапало “.

Едуардо Камавинга Био: Стани за слава приказна:

Во декември 2018 година, техничкиот дриблер го потпиша својот прв професионален договор со Лес Рен. Сумирајќи ја неговата најрана приказна за успех, ја имаме тука; шест рекорди за млади соборени од Едуардо Камавинга од 90 Мин.

  • На 16 години, 4 месеци и 27 дена, тој стана најмладиот играч што играл за првиот тим на Рен. Малиот левичар стана најмладиот играч кој ја помина границата од 50 натпревари со тим од Лига 1 од Басиле Боли - на возраст од 17 години и 341 ден.
  • Тој стана најмладиот играч кој играше за Франција повеќе од половина век. Притоа, тој го победи рекордот поставен од Kylian Mbappe, кој дебитираше за Франција на 18 години и три месеци. Тој е исто така најмладиот стрелец на повоениот тим на Франција.
ПРОЧИТАЈ
Едуард Менди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Погледнете кој го имаше своето меѓународно деби како 17 и девет месеци
Погледнете кој го имаше своето меѓународно деби како 17 и девет месеци.
  • Камавинга стана првиот играч роден по 1 јануари 2002 година кој одиграл натпревар во петте најголеми европски лиги (Шпанија, Англија, Италија, Германија и Франција).
  • Во август 2019 година, тој беше избран за најмлад играч на месецот во Лига 1. На 16 години, играчот за врска на Стад Рена стана најмладиот победник во историјата на оваа индивидуална разлика.
  • На 17 години, 1 месец и пет дена, тој го постигна првиот гол во неговата кариера и со тоа стана најмладиот стрелец во историјата на Стад Рен.
  • Конечно, малиот левичар го победи Гинисовиот рекорд како најмладиот играч во историјата кој дал асистенција на натпревар од Лига 1.
ПРОЧИТАЈ
Storyереми Доку Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во времето на пишувањето на Биографијата за Едуардо Камавинга, неговата кариера е сè уште во почетна фаза и нема ограничување на тоа што може да го постигне на паркот Роажон. На кој начин ќе му се одвиваат работите, остатокот, како што велат (вклучително и неговиот најважен момент подолу), ќе биде историја.

ПРОЧИТАЈ
Невестата приказна за детството Стивен Неони

Која е девојка на Едуардо Камивега?

Нашето момче постојано ги гордее навивачите со погледот насочен само кон фудбалот. За негова среќа, на следбениците на француската лига не им пречи дали младите таленти имаат девојки. Без оглед на тоа, имањето девојка би го направило Камавинга привлечен за англиските навивачи, особено ако тој сака да игра во Премиер лигата. Ве советуваме да го проверувате овој простор секогаш кога се сомневате дека фудбалската starвезда влегува во врска.

ПРОЧИТАЈ
Блејз Матуиди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Дали сте ја виделе девојката на Едуардо Камавинга?
Дали сте ја виделе девојката на Едуардо Камавинга?

Семеен живот на Едуардо Камивега:

Талентите доаѓаат, талентите одат, фудбалските терени остануваат исти. Сепак, ова не важи за семејството. Отуѓувањето на Едуардо Камавинга од неговото домаќинство би го видело како емоционално се спушта. Зошто се важни за него? Опуштете се, ви донесуваме факти за родителите на Едуардо Камавинга. Исто така, ќе направиме факти за неговите браќа и сестри и роднини.

ПРОЧИТАЈ
Рафиња Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото Едуардо Камивега:

Селестино е името на таткото на Таклевинга. Тој порано работеше во кланица за свињи во Сен Брис-ан-Когел во поголемиот дел од детството на играчот. Понекогаш тој никогаш не спиел дома поради бурната природа на неговата работа. Така беше вреден Селестино. Без оглед на тоа, тој направи време за семејството и веруваше во потенцијалот на Камавинга да стане фудбалска starвезда што е денес.

ПРОЧИТАЈ
Блејз Матуиди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За мајката Едуардо Камивега:

Софија е домашна и импресивна. Медиумите ја заслужуваат супермамата за насочувањето на фокусот на Камавинга од џудо во фудбал. Фудбалскиот свет немаше да ги забележи неговите elвездени настапи ако стане џудо мајстор. Денес, и двајцата родители на Едуардо Камавегана жнеат плодови од нивниот труд.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Даниеле Ругани Плус Недолгарни факти за биографија

За браќата и сестрите Едуардо Камавинга:

Маестро во средниот ред има четири браќа и сестри, но само двајца се номинално препознатливи. Меѓу нив се неговиот постар брат Себастио и помладиот брат Челио. Како Камавинга, и Себастио имаше интереси во џудо, но се префрли на фудбал. Тој игра аматерски фудбал заедно со таткото на Камавинга. Во меѓувреме, другите браќа и сестри на Едуардо, поточно неговите помлади и постари сестри, сè уште не се познати.

ПРОЧИТАЈ
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата
Еве Камавинга со неговиот постар брат Себастио.
Еве Камавинга со неговиот постар брат, Себастио.

За роднините на Едуардо Камавинга:

Дали сте запознале член на семејството на играчот што не се неговите родители и браќа и сестри (потесно семејство)? Ниту ние. Да не се грижам. Можеби нема да потрае долго пред да открие кои биле неговите баби и дедовци од мајка и татко. Ниту евиденција за неговите чичковци, тетки, браќа и сестри и братучеди засекогаш ќе го заобиколат сајбер просторот. Исто така, им веруваме на неговите внуки и внуци наскоро да се идентификуваат со него.

ПРОЧИТАЈ
Невестата приказна за детството Стивен Неони

Личен живот Едуардо Камивега:

Имаме некои вистини за да бидат очигледни во врска со личноста на Едуардо Камивега. Тие ја вклучуваат неговата понизност, фокус и зрелост. Тој е некој кој знае кога да се насмее и кога да ги прикрие белците што го сочинуваат неговиот импресивен серијал на забни заби. Исто така, Камавинга многу слуша музика и има нешто за играње видео игри со своите браќа.

Тој е голем за игри, може да го забележите синиот звучник подолу.
Тој е голем за игри. Можете ли да го забележите синиот звучник подолу?

Едуардо Камавинга Начин на живот:

Не ги измислувавме работите кога понизноста се најде на нашата листа на лични одлики на Камавинга. Еве зошто. Тој има нето вредност од 500,000 евра заклучно со ноември 2020 година, но сепак живее во куќата на неговите родители. Очекуваме дека еден спортист што заработува 12,000 € неделно и 625,000 € месечно треба да се појави на тренинг во пристоен автомобил, нели?

ПРОЧИТАЈ
Едуард Менди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сепак, допрва ќе го гледаме како трепка автомобили и куќи. Можеби нема да биде поврзано со фактот дека тој живее со неговите родители кои сакаат да го видат како се фокусира на подобрување на неговата игра. Дали можеме безбедно да заклучиме дека тој е конзервативно богат? Да ние можеме.

ПРОЧИТАЈ
Storyереми Доку Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за Едуардо Камавинга:

За да го заокружите ова импресивно био на приказната и биографијата за детството на Таклевинга, еве факти за него.

Факт #1 - Емир од Катар под неговата магија:

Талентот на Едуардо Камивега не му избега на сопственикот на ПСG. Според Фумеркато преку Лепаризиен, Силата на Камавинга го привлече вниманието на емирот на Катар. Тамим бин Хамад ал Тани се чини дека е под негова магија и вети дека ќе го натера ПСG да се подготви за голема офанзива во летниот трансфер во 2021 година.

ПРОЧИТАЈ
Storyереми Доку Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт #2 - Плата и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во евра (€)
Годишно:€ 625,000.
Месечно:€ 52,083.
Неделно:€ 12,000.
Дневно:€ 1,714.
На час:€ 71.
На минута:€ 1.18.
Во секунда:€ 0.02.

Бидејќи започнавте да го гледате Едуардо КамавингаБио, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт #3 - Религијата на Едуардо Камавинга:

Дефанзивниот играч за врска е наводно религиозен, но ја победува нашата фантазија за тоа како тој не го истакнува тој аспект од својот живот на социјалните мрежи. И покрај нашите облози, тој е христијанин.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Даниеле Ругани Плус Недолгарни факти за биографија

Факт #4 - Рангирање на ФИФА 2020:

Потенцијалот на Едуардо Камавинга од 89 поени го надминува тој N'Golo Kanté кој има 88 на своето име. Тој е повеќе комплетен играч за врска и еден од највисоко рангираните младинци во видео играта со симулација на фудбал.

ПРОЧИТАЈ
Едуард Менди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Не е лошо, но може да се подобри.
Не е лошо, но може да се подобри.

Заклучок:

Како да станете Најмладиот голгетер на Франција во последните повеќе од еден век сигурно го прави совршена risingвезда во подем на францускиот фудбал. За некои навивачи, тој е играч за кој се смета дури и подобар од Пол Pogba. Нашата биографија за Едуардо Камавинга нè учи дека „вистинскиот“ притисок има моќ да создаде дијамант. Ова стана јасно веднаш по неговиот одговор откако куќата на неговите родители се срамни со оган.

Членовите на семејството на Едуардо Камивега (особено неговиот татко) му дадоа разбирање дека е надежта за неговото домаќинство. За среќа, младото момче го оправда очекувањето. Сега треба да ги пофалиме Софија и Селестино што му дадоа соодветно воспитување што сега се рефлектира во неговите можности.

ПРОЧИТАЈ
Блејз Матуиди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На спасувачот, ние се гордееме што испорачуваме приказни од детството со точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба, добро е да контактирате со нас. Во спротивно, оставете коментар за вашата перцепција за чудото од Рен. За резиме на Био на Едуардо Камавинга, користете ја нашата Вики табела.

ПРОЧИТАЈ
Рафиња Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Барања за биографијаПодатоци за Вики
Комплетни имиња:Едуардо Камивега.
прекар:„Таклевинга“.
Години:18 години.
Датум на раѓање:10ми ноември 2002 година.
Место на раѓање:Миконг во регионот Кабинда во Ангола.
Висина во нозете:6 стапала.
Висина во Cm:183 см.
Позиција за играње:Халф.
Родители:Софија (мајка), Селестино (татко).
Браќа:Себастио (постар брат) и Селио (помал брат) и две сестри.
Девојка:N / A
Хороскопски:Шкорпија
Хоби:Слушање музика и играње видео игри.
Нето вредност:£ 500,000.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари