Фабијан Делф Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалскиот гениј кој е најдобро познат по име; "FAB-ови. Нашата Фабијан Делф детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Нашата приказна за детството Фабијан Делф е интересна, ако не и невообичаена - тоа е приказна за скромно момче кое дошло од тешка семејна позадина. И покрај тоа што бил напуштен од неговиот татко, Делф станал благословен со извонреден фудбалски талент. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Фабијан Делф Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Фабијан Делф е роден на 18-ти мај 21st ден од ноември 1989 на неговата мајка, Дона Делф и релативно непознат татко во Брадфорд, Велика Британија. Родителите на Фабијан Делф се разделија кога тој беше дете.

Како што еднаш изјави за печатот, Poor Fabian бил напуштен од неговиот татко кога бил дете.

Рано во својот детски живот, таткото на Фабијан, наводно, излегол кога бил премногу млад за да се запамети. Ова го направи Фабијан, неговата мајка и браќа и сестри да се преселат во лишен имот во предградието на градот Брадфорд.

Ефектот на родителскиот прекин на Делф: Секое лице кое живеело преку раздвојување на родителите ќе знае премногу добро за длабоката емоционална болка што може да предизвика. Ова, без сомнение, имаше штетни психолошки последици за Фабијан и неговите браќа и сестри. Ефектот беше јасно видлив во изградбата на неговата кариера.

Фабијан Делф Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Мајчинска улога

Мајка на Фабијан, Дона Делф беше оној кој му помогна на својот син рано да ја открие својата кариера. За Фабијан, празнината заврши кога секогаш имаше фудбал во неговата нога.

Мама Фабијан Дона заслужува многу заслуги додека таа го доведе и се погрижи да се држи надвор од негативни општествени влијанија. Во тоа време, семејството Фабијан Делф живееше во тежок дел од Брадфорд, каде што луѓето можеа да загинат со лошите влијанија што ги добиваат.

Растејќи, Фабијан поседувал цврста определба да ги оствари неговите фудбалски соништа и неговите амбиции да станат професионален фудбалер не е само минијатурна помисла. Како младо момче, еден од најголемите соништа на Фабијан беше да ја купи неговата мајка кога ќе се збогатат.

Фабијан Делф Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Од трева до благодат

Мајката на Фабијан Делф беше сиромашна и не можеше да си дозволи академија и да одржува пари за нејзиниот син и семејството. Таа беше чистач кој заработил пени (£ 278 на две недели) што не можеше да оди никаде.

За жал, Дона Делф стана толку очајна за успехот на неговиот син и мораше да изврши измама на своето работно место. Таа присвоила £ 45,052 мислејќи дека е ризик да се земе. За жал, тоа се врати, а Дона беше фатена. На мајка ми на тројца му беше дадена затворска казна затвор од 12. Битно е да се знае дека кога една мама Дона ја извршила својата измама, таа веќе била на условна казна за слични престапи. Таа заврши на Кралскиот суд во Брадфорд во јуни 2007.

По нејзиното ослободување, Донна се враќала како чистач. Подоцна, определувањето на кариерата на Фабијан Делф конечно доведе до успех. Фабијан Делф Семејно потекло зазеде нов пресврт кога фудбалот почна да се исплати. Фабијан конечно ја вратил верата на својата мајка со тоа што ја купил куќата со што го исполнил сонот од детството.

Фабијан Делф Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Животен однос

Без сомнение, Фудбалот е златно дрво, место каде што Фабијан Делф нашол утеха од неговата проблематичната реалност на распадот на неговиот родител. Тој, исто така, најде утеха во моментот кога ја сретнал љубовта кон својот живот, Натали во 2013.

Натали е родена на март 31, 1990 (една година помлада од Фабијан), во Манчестер Сити, Англија. Таа е успешна бизнисменка, претприемач и голем инвеститор. Нивниот однос растеше од статус на најдобра пријателка до вистинска љубов која резултираше со бракот. Важно е да ве известам дека и двајцата љубовници се согласија да се венчаат на приватна церемонија истата година кога се сретнаа.

Фабијан денес е успешен маж. Две години по нивниот брак, двојката го поздрави своето прво дете, момче. Фабијан е познат од обожавателите како грижлив татко.

По раѓањето на нивниот син проследено со раѓањето на неговата ќерка Алеја во 2015. Натали го родила своето трето дете на 30th од јуни, 2018 два дена по финалето на Светското првенство во Англија 2018 против Белгија во Калининград. Ова го направи Фабијан да лета назад во Англија од Русија за време на Светското првенство за да биде сведок на раѓањето на неговото дете. По успешната испорака се вратил во Русија.

Фабијан Делф Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Факти за личен живот

  • На 23 декември 2008, Делф беше уапсен од страна на полицијата за кривично дело.

Тој беше обвинет за возење пијалок in Rothwell, Лидс, додека тој непромислено го возеше во својот дом со своите четири пријатели. Делф почуствувал вознемиреност поради неговото злосторство. Тој се изјасни за виновен во судскиот оддел на Лидс, на кој му се суди за возење над неговата брзина. Тој конечно беше казнет £ 1,400 и понатаму дисквалификуван од возење за 18 месеци.

  • Потеклото на Фабијан Делф е Гвајанец. Ова е слично на оној на Рубен Лофтус-образ.
  • Во суштина, Фабијан Делф е прекрасен татко кој ги знае техниките во правењето на своите деца среќни. Подолу е фотографија на гордиот татко со неговата ќерка Алеја.

Фабијан Делф Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Младински резиме

Делф ја започна својата кариера во фудбалот како младо момче во Брадфорд Сити. Делф го напушти Сити во септември 2001 да се приклучи на Лидс Јунајтед, откако тој беше препорачан на нивниот тренер во академијата, кој беше големо влијание во врска со помагањето на семејството Делф.

Пораснав, Фабијан отиде во средното училиште Тонг, кое тој го остави во 2006. Една година подоцна, имаше голема финансиска криза во семејството Делф во врска со финансиите за да ги продолжи студиите и фудбалската кариера со време на време на Академијата Лидс Јунајтед. Ова беше време кога неговата самохрана мајка наиде на искушението за измама.

Луси Делф, сепак, отиде на Лидс Јунајтед академија на стипендија. Тој му зададе повеќе задачи помеѓу фудбалот и учењето благодарение на неговата стипендија во Лидс. На возраст од 16 Делф ги завршил студиите во партнерското училиште во Лидс, Бостон Спа.

Откако се крена над неговата младинска академија, Делф го доби својот прв професионален договор за 11 јануари 2008. До март 2009, неговите настапи за време на 2008-09 сезона го добија Делф номинација за Лигата Еден играч на годината. Овој подвиг ја предводеше Астон Вила да ги бара своите услуги. 6 години подоцна, се нашол себеси за Манчестер Сити. Остатокот, како што велат, сега е историја.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Фабијан Делф плус невистинити факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да не контактирате!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде