Фабио Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Фабио Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Фабио Силва ви кажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката, автомобилите, нето вредноста и начинот на живот.

Сумирајќи, тоа е детален приказ за случувањата во животот на фудбалскиот талент, почнувајќи од детските денови, па сè до моментот кога стана популарен. Еве, раниот живот и подемот на идниот CR7 - фото-прогресија што го резимира неговото Био.

Да, секој знае дека Фабио е мирно и инстинктивен финиш кој ги натера навивачите да ја откажат идејата за тоа замена на Роналдо е невозможно. И покрај признанието, многумина одвоија време да ја прочитаат биографијата на Фабио Силва. Токму на оваа белешка, го имаме ова привлечно парче за да ви помогнеме да добиете целосна слика за неговата животна приказна.

Фабио Силва Приказна за детството:

За почетниците за биографија, Португалецот ги носи имињата „Фабио Даниел Соарес Силва“. Фабио Силва е роден на 19-ти јули 2002 година од неговите родители - г-дин и г-ѓа Хорхе Силва, на истокот од португалската метрополитенска област Порто. Згодниот Фудбалер е роден во шестчлено семејство, односно четири деца (брат и две сестри), вклучувајќи ги и неговата мајка и татко.

Години на растење на Фабио Силва:

„Следниот Cr7“ израснал во неговото родно место во Гандомар заедно со постариот брат Хорхе rуниор и не помалку од две сестри, Инес и Лора. Тој има Спортски спомени од своето детство
што се вртеше околу играњето фудбал цел ден.

Потекло на семејството Фабио Силва:

Дали знаевте дека фудбалерот е роден една година откако неговиот татко и помогна на Боависта да ја освои Примера Лига во 2001 година? Да, добро прочитавте, таткото на Фабио беше професионален фудбалер. Како такво, нивното домаќинство од средна класа живеело удобно и имало интереси за овој спорт.

Потекло на семејството Фабио Силва:

Националноста на напаѓачот како Португалец е вистински факт. Покрај тоа, спроведено истражување за утврдување на потеклото на семејството Фабио Силва потврдува дека неговите корени се проследени до општината Гандомар, источна Португалија. Луѓето од овој регион зборуваат португалски, како и секоја друга област на Португалија.

Фабио Силва приказна за кариера:

Не беше изненадувачки што Фабио започна да тренира со локалниот клуб Униао на многу рана возраст. Тој продолжи да се приклучува на родниот град Гондомар. Педро Фонсека, неговиот тогашен тренер, потсетува дека Фабио била ретка раса на млади фудбалери. Според него, тогашното фудбалско чудо мразело да губи и често си наметнувало казна секогаш кога работите тргнуваат на лошо.

Фабио Силва рани години во кариера фудбал:

Додека детето наполнило осум години, тој веќе беше голема желба да се шират вести за неговиот рано надарен талент. Успехот на Фабио го предупреди Порто кој не губеше време да го остави. Тој помина 5 години со Драгоес пред неговата потрага по посилна конкуренција да го види како се пресели во Бенфика.

Фабио Силва Пат до славната приказна:

На врвот на 2-годишниот престој со Бенфика, тогашниот 15-годишник веќе привлекуваше интереси од Манчестер Сити и Ливерпул. Чувствувајќи дека Фабио сака да премине во која било страна од Премиер лигата, неговиот клуб за детство Порто започна очајна кампања за да им го врати производот.

Всушност, поранешниот менаџер на академијата во клубот, Хозе Таварес направи долго патување за да се сретне со семејството Фабио Силва додека одмараа во Алгарве, барајќи враќање на тинејџерот.

Фабио Силва Био - Приказна за подемот кон славата:

Уверен во посветла иднина, Фабио се врати во Порто и се врати од местото каде што застана. До летото 2018 година, тој веќе правеше споредби со 5 пати победникот на „Балон Дор“ Кристијано Роналдо. Тој ја зацврсти својата вредност постигнувајќи 33 пати на 39 настапи за Порто до 19 години и го направи своето деби за Порто во поразот со 2: 1 кај Гил Висенте во Примера Лига.

Со дебито и последователното појавување, Фабио постави многу рекорди во врска со неговата млада возраст. Од кога се приклучува Фабио Нуно Еспирито Санто Вулверхемптон, неговите фанови не можат да ја задржат возбудата.

Тие знаат за неговото досие и очекуваат посветла иднина со него заедно со неговите португалски браќа, имено; Педро Нето. и Diogo Jota итн. На кој начин работите ќе се снајдат кај Португалците, остатокот, како што велат, ќе биде историја.

Која е девојката на Фабио Силва?

На 18-годишна возраст, Патувањето на напаѓачот во професионален фудбал почнува да зема сè поголем замав. Тој го има својот живот пред повеќе од една деценија да ја обликува својата кариера.

Така, тешко е да се дојде до информации за девојката на Фабио Силва, бидејќи тој не брза да се заплетка емоционално со која било жена. Takeе потрае некое време пред насловите насловени како девојка на Фабио Силва да станат вирусна содржина.

Фамио Силва семеен живот:

Доброто домаќинство е важно за животот и зголемувањето на фудбалските таленти, а напаѓачот не е исклучок. Ние ви донесуваме факти за родителите и браќата и сестрите на Фабио Силва. Покрај тоа, фактите што се однесуваат на неговите роднини ќе бидат разоткриени во овој дел.

За таткото на Фабио Силва:

Луис Хорхе Пинто да Силва е татко на напаѓачот. Како еднократен професионален фудбалер, тој придонесе за успехот на многу португалски клубови. Луис Хорхе Пинто да Силва има две меѓународни настапи на своето име.

Иако поранешниот дефанзивен играч за врска ги предаде своите чизми во 2011 година. Фановите го паметат по тоа што му помогна на Боависта да ја освои Примера Лига во 2001. Хорхе има блиски врски со своето семејство, особено со синовите кои го следеа во играње фудбал.

За мајката на Фабио Силва:

Одличните мајки создадоа големи синови и таа не е исклучок. Иако мајката на Фабио Силва се чини дека е најмалку позната во семејството. И покрај тоа, нејзиниот придонес во воспитувањето на фудбалскиот талент и неговите браќа и сестри е за пофалба. Напаѓачот допрва треба да зборува за неа, но ги има нејзините најдобри интереси.

За браќата и браќата на Фабио Силва:

Напаѓачот има три сестри и брат. Идентификувавме две од сестрите како Инес и Лора. Од негова страна, братот на Фабио, Хорхе Ср, исто така е фудбалер кој ја разгледува својата трговија со Лацио.

Родителите на Фабио Силва се погрижија постариот брат и напаѓачот да го имаат својот развој во фудбалот во исти клубови сè додека не тргнаа на посебен пат во Бенфика. Кариерата на Хорхе досега беше помалку славна. Како и да е, тој е горд на експлоатациите на неговиот помлад брат во спортот.

За роднините на Фабио Силва:

Преместувајќи се од потесното семејство на Фабио Силва, првото нешто што треба да се разјасни е фактот дека тој не е во роднинска врска Андре Силва. Нема записи за семејните корени или потеклото на штрајкувачот, особено за неговите баби и дедовци. Слично на тоа, неговите чичковци, тетки, браќа и сестри и внук сè уште не постојат во сајбер просторот.

Фабио Силва личен живот:

Кој е напаѓачот надвор од фудбалот и каква е природата на неговиот карактер надвор од спортот? За почеток, Фабио ужива во среќни моменти надвор од тренингот и игра натпреварувачки натпревари.

Фановите и соиграчите го гледаат како скромен и добар човек од природата, кој ги знае вистинските жици за удирање кога се однесува на луѓе. Има интереси за мода, сака одмор, гледа видео игри и се дружи со пријателите.

Фабио Силва Начин на живот:

Ајде да разговараме за нето-вредноста на фудбалерот и како тој ги заработи своите пари. Да започнеме со тоа, нето-вредноста на Фабио Силва е сè уште под ревизија. Сепак, тој има пазарна вредност од 12.00 милиони евра.
Деталите за неговите плати и структурата на платите во Вулверхемптон се уште се скицични.

Сепак, тој ужива спонзорство од Најк и има низа одобренија наредени за него. Напаѓачот можеби сè уште не ја добил својата прва возачка дозвола, но не може да се негира фактот дека може да си дозволи егзотични автомобили. Ниту има товари на патот да живее во скапи куќи / станови.

Фаби Силва Факти:

За да го заокружите ова интересно парче, еве малку познати или нераскажани факти за напаѓачот.

Факт # 1 - Религија на Фабио Силва:

Фабио не е голем во откривањето детали од неговиот личен живот - вклучително и религијата - за време на интервјуата. Сепак, шансите се во прилог тој да биде христијанин, како што сугерира името на неговата сестра - Лора.

ФИФА # 2 - Рејтинг за 2020 година:

Кога станува збор за рејтингот на ФИФА 2020, бројките ставени за напаѓачот - за разлика од неговите колеги Португалци (Флорентино Луис) - не го одразуваат неговиот вистински потенцијал. Да, навивачите разбираат дека тој направил само чекори за бебиња во првотимскиот фудбал. Многумина веруваат дека вкупниот резултат од 70 со потенцијал 86 е несовпаѓање на неговите потенцијали.

Факт # 3 - Фудбалски менаџер Вондеркид:

Напаѓачот е легенда во Фудбал Менаџер. Без сомнение, тој добива неверојатни атрибути во следните години, такви што гејмерите го сметаат за фудбалски менаџер Вондеркид. Волците ќе бидат среќни да го видат како ги постигнува тие рејтинзи во догледно време.
Вики:

Целосно имеФабио Даниел Соарес Силва
прекарN / A
Дата на раѓање19-ти ден јули 2002 година
Место на раѓањеГондомар во Португалија
Играње позицијаНапаѓач
РодителитеХорхе Силва
СестриХорхе rуниор, Лора, Инес
девојкаN / A
ДецаN / A
ХороскопскиРак
хобијаОдмор, гледање видео игри и дружење со пријателите.
Нето вредностПод Преглед
Висина6 стапала, 1 инч
Етничка припадностПортугалски

Заклучок:

Тоа го прави тоа за Фабио Силва Био и се надеваме дека научивте нешто од неговата животна приказна. Без сомнение, оваа Приказна за детството нè инспирира да бараме поцврсти натпреварувања како Фабио, кој играше во возрасни групи пред него среде пресели во неколку клубови.

Во „Lifebogger“, постојаноста е нашиот збор во доставувањето приказни за детството на вашите омилени фудбалери. Погледнете сè што не изгледа како што треба во Биографијата на Фабио Силва, ,убезно известете ни со пуштање коментар во полето подолу.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари