Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалски менаџер кој е најпознат по прекарот „Сообраќај„ Нашата приказна за детството Унаи Емери, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство, до денес.

ПРОЧИТАЈ
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговата менаџерска историја со Севилја и ПСG. Сепак, само неколку го сметаат Био на Унаи Емери, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

ПРОЧИТАЈ
Роб Холдинг приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Унаи Емери Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Унаи Емери Етгегоиен. Унаи Емери е роден на 3-ти ден во ноември 1971 година во Хондарибија, Шпанија. Унаи Емери е роден од неговите родители; татково име е Хуан Емери, а мајката е Амелија Етгегоиен.

ПРОЧИТАЈ
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

Унаи е роден во силно семејство на фудбалско потекло. Неговиот татко и дедо, имено Хуан и Антонио, исто така, беа фудбалери, двајцата голмани. Дури и неговиот чичко по име Роман играше како играч за врска.

Знаејќи дека има семејно потекло од фудбалски ментори, неговите амбиции да стане фудбалер самиот никогаш не станаа минливи. И покрај неговата фудбалска потрага, тој веруваше дека завршувањето на средното училиште треба да биде на прво место. Додека беше во средно училиште, Унаи Емери доби неколку можностите за страсно да играат конкурентен фудбал, особено за време на спортски периоди.

Факти за биографијата за детството Унаи Емери - Резиме кариера:

Унаи Емери ја започна својата младинска кариера на релативно доцна возраст (16 години) во славната фудбалска година, 1986. И покрај тоа што имало потекло од фудбалско семејство, неговата мотивација да успее и покрај неговото почетна кариера започна по гледањето Диего Марадона самостојно ја водеше својата аргентинска екипа во победата на Светскиот куп.

ПРОЧИТАЈ
Stо Вилок Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

Унаи Емери преку решеност имаше метеорски пораст над сите младински фудбалски редови за време на неговите рани денови во кариерата, што за разлика од многу младинци, заврши само по 4 години. Во 1990 година, тој беше распореден во тимот на Реал Сосиедад Б каде се искачи над сите фудбалски редови. Откако се промовираше во сениорскиот тим на Реал Сосиедад, Унаи Емери се чувствуваше болен во клубот и така реши да ги смени клубовите.

ПРОЧИТАЈ
Џулијан Дракслер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Остатокот од својата кариера го помина во второлигашите Шпанија (Расинг Ферол, Леганос и Лорка Депортива ЦФ) пред трагедија удри. На возраст од 32, Unai Emery беше погоден од катастрофални повреди на коленото, кои забележаа ненадеен и болен крај на неговата славна кариера.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Откако му беше повреден коленото и беше принуден да се пензионира како играч, му беше понудена улогата на менаџерот во неговиот последен клуб Лорка Депортиво, кој го забележа почетокот на неговиот менаџерски успех. Остатокот, како што велат, сега е историја.

За сопругата на Унаи Емери - Луиза Фернандез:

Менаџерските способности и потенцијал на Унаи Емери, како и неговиот животен стил надвор од теренот, создаваат комплетна слика за него.

Унаи Емери е оженет со Луиза Фернандез која е родена во Малага. Според шпански извори, Луиза го запознала својот сопруг во Мадрид во ресторан во кој некогаш работела. Во тој момент тие се сретнаа, Унаи уживаше во тивка вечера со некои пријатели кои исто така ја познаваа Луиза.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Дониел Мален Плус Untold Биографија факти

Овие пријатели му помогнаа да го стори тоа поврзување на убава Lousia кого Unai Emery восхитуваат од далечина. Тие завршија со воведување на Unai во Lousia и нивната љубов која траеше до овој датум започна.

Бракот за bубовните птици конечно се случи во 1998 година. Унаи со својата прекрасна сопруга се горди родители на синот по име Ландер Емери Фернандез (на сликата подолу со неговата мајка и татко) кој е роден на 29th ден на март 2003, во Мадрид.

ПРОЧИТАЈ
Сеад Коласинац за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Фудбалот е навистина златно дрво за семејството Унаи Емери. Како што пишуваме, постои четврта генерација на фудбалски успех во неговото домаќинство. Неговиот син по име Ландер Емери Фернандез избира да стане голман исто како и неговото баба и прадедо. Тој игра за Валенсија како во моментот на пишувањето.

ПРОЧИТАЈ
Матео Гуендузи Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Личен живот Унаи Емери:

Во слободното време, Unai ужива во мешавина помеѓу сквош и тенис. Додека бил менаџер на Севиља, тој беше познат по своите играчи од Севиља за сет или два, што им помага да се релаксираат во текот на фудбалските паузи.

ПРОЧИТАЈ
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Факти за биографијата Унаи Емери - прекар и смисла за облекување:

Додека беше во Шпанија, постојаното гестикулирање на Унаи настрана го донесе прекарот 'Гардија Урбано'(Сообраќај).

Како што се гледа од сликата подолу, Унаи е исто така пријатна и стилска комода. Тој е навикнат на спортски светло-црвени лакови на јакните од костумите.

ПРОЧИТАЈ
Роб Холдинг приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговиот црвен стилски костум се носеше главно за време на неговите натпревари во Севиља. Иако, се чини, Unai Emery го оттргнал тој стил на ткаенина во последно време, најверојатно поради постојаното медиумско внимание кое наоѓа начин за мешање со неговиот професионален фокус.

Унаи Емери Видео стил на тренирање:

Емери е навистина работохолик кој би можел да поминат многу часови изучувајќи видеа на противници пред да влезе во полето против нив.

ПРОЧИТАЈ
Џулијан Дракслер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Поранешниот Шпанија крило Жоакин еднаш го опиша во следните зборови;

„Унаи е толку опседнат со фудбалот. Практично е болест. Тој е еден од најдобрите менаџери што ги имав. Со него работев три години. Емери еднаш стави толку многу видеа што останав без пуканки кога дојдов на гости! ”

Освен гледањето на видеото на противниците, Унаи исто така инсистира на тоа дека е потребно неговите играчи да гледаат видеа од нивните противници. За време на неговото владеење во Валенсија, Шпанецот еднаш му даде на играчот за кој се сомневаше дека не ги гледа неговите клипови празен погон за пенкало (флеш-уред) за да гарантира дека ќе ги пренесе своите видеа на неговиот лаптоп и ќе гледа сè што пропуштил. Според неговите зборови;

„За секој натпревар, јас може да поминувам 12 часа само на видео од противникот“,

Унаји Емери објасни.

ПРОЧИТАЈ
Сеад Коласинац за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Unубовта на Унаи Емери кон веб-страницата:

Како што некои медиуми го нарекуваат, Унаи Емери е Социјални медиуми животниТој има официјална веб-страница [www.unai-emery.com] каде редовно ажурира со објавувања на блогови и тактички белешки што означуваат општи размислувања за неговиот фудбалски живот.

ПРОЧИТАЈ
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Повторно, Унаи Емери сака својата веб-страница да ја прави интерактивна. Тој има неколку објавувања на блогови кои сака да ги покани обожавателите да го погодат неговиот почетен XI со неверојатни награди за правилно погодување.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Унаи Емери детска приказна, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

ПРОЧИТАЈ
Матео Гуендузи Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари