Приказна за детството на Тајрон Мингс Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Тајрон Мингс Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Тајрон Мингс ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката, сопругата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ние ја прикажуваме историјата на Англиски професионален фудбалер со кул прекар „Тироличен.”Lifebogger започнува од неговите рани денови, до кога се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Тајрон Мингс, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Lifeивотот и подемот на Тајрон Мингс. Кредит за слика: DailyMail, iTV, TbrFootball и eadt
Lifeивотот и подемот на Тајрон Мингс.

Да, повеќето навивачи го запознаа за време на неговото деби за Англија, прв натпревар кој наводно бил во сенка на расистички скандирања од бугарски навивачи. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Тајрон Мингс, што е доста интересно.

Инспирирана од Џон Тери, тој покажа зрелост - подвиг што го виде и него признајте го лансирањето на новиот код за разновидност на ФА како важен чекор. Сега без понатамошно разочарување, да ви ја кажеме неговата неверојатна историја.

Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Почетокот на животот и семејството

Тајрон Деон Мингс е роден на 13th Март 1993 на неговата мајка, Зора nsонсон и таткото, Адријан AKA Ади Мингс во градот Бат, Велика Британија. Роден е како единствен син од три ќерки на неговите прекрасни родители кои имаат различно мултинационално потекло.

Запознајте ги родителите на Тајрон Мингс - Зора Johnонсон и Ади Мингс. Кредит за слика: Твитер
Запознајте ги родителите на Тајрон Мингс - Зора Johnонсон и Ади Мингс. Кредит за слика: Твитер

Тајрон Мингс има потекло од семејството од Барбадос преку неговата татковска страна. Како што е забележано подолу, ова е островска земја лоцирана во регионот на Карибите во Северна Америка. Дали знаеше?… Тоа е родното место на славната пејачка Ријана. Како богата шеќерна колонија, земјата стана англиски центар на трговијата со африкански робови околу 1807. Ова подразбира дека скоро сите црни доселеници од Барбадос, вклучувајќи баби и дедовци од тирон Мингс, имаат африкански корени.

Тајрон Мингс Семејното потекло објаснето. Кредит на слика: Свет Атлас
Тајрон Мингс Семејното потекло објаснето. Кредит на слика: Свет Атлас

Тајрон Мингс имаше тежок ран живот додека тој порасна заедно со мајка и три сестри. Како мало момче, тој беше сведок на релативната врска меѓу мајка му и тато кога се разделуваа, по што мајка му ги однесе и сестрите. Отпрвин, тие продолжија да живеат со близок пријател на неговата мајка во Чипенхам (град во Англија) бидејќи нема друга алтернатива. Еден ден, и Мингс, неговата мајка и сестрите поради непријатности што ги предизвикуваа, решија да го напуштат местото, немајќи друго место каде да одат и нема пари за да добијат друг дом.

Додека ја објаснуваше неговата лоша семејна позадина и воспитувањето на Телеграфски, тој рече дека животот е свртен наопаку кога тие понатаму се соочиле со друга опција освен да живеат во засолниште за бездомници. Додека бил во засолништето, Мингс, неговата мајка Зора и трите сестри имаа два кревети.

За време на неговиот ран живот од детството, Тајрон Мингс, неговата мајка и сестрите живееја во засолниште за бездомници. Кредит: VoiceofOC & Daily Mail
За време на неговиот ран живот од детството, Тајрон Мингс, неговата мајка и сестрите живееја во засолниште за бездомници. Кредит: VoiceofOC & Daily Mail

Не беа сите во прифатилиштето со нив. И двете мајки, синот и ќерките живееја ужасен живот бидејќи скоро сè беше споделено јавно го именува…; простор за перење, тоалети, комунални тушеви и сл.

Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера
Додека живеел во засолниште за бездомници, Мингс почувствува потреба да оди на училиште за да направи нешто од неговиот живот. Далеку од училиште, фудбалот стана негово спасение и единствен извор на утеха далеку од проблематичните реалности.
Образованието за тирон Мингс беше во комбинација со фудбалот. Кредит за HPR и DailyMail.
Образованието за тирон Мингс беше во комбинација со фудбалот. Кредит за HPR и DailyMail.

Да се ​​биде подобар од секое друго дете во игра, Тајрон Мингс знаеше дека има талент и може да направи нешто од неговиот живот со фудбалот. Со оглед на тешкотиите со кои се соочуваше во тоа време, сè што сакаше беше да го искористи фудбалот за да се добие покачување на лошата семејна позадина.

Со цел да се постигне добар почеток во кариерата, тој почна почесто да се впушта во локалните фудбалски терени, учејќи ја својата фудбалска трговија како цврст и ситничен бранител. Тогаш, додека тој играше фудбал, гледачите кои ја знаеја семејната приказна Тајрон Мингс со засолништето за бездомници, му покажаа одредена почит + охрабрување, бидејќи никогаш не се сомневаат дека оди во вистинската насока.

Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот

Гордоста на неговата мајка и сестри немаше граници кога среќниот Мингс со напорна работа и решителност беше повикан да присуствува на фудбалски испитувања со академијата на Саутемптон. На осумгодишна возраст (2001 година), Мингс беше запишан во академијата откако помина испити со летачки бои.

Тајрон го рани животот со фудбалот - неговите денови во академијата Саутемптон. Кредит за слика: DailyMail
Тајрон го рани животот со фудбалот - неговите денови во академијата Саутемптон. Кредит за слика: DailyMail

По придружувањето, беше забавно за младиот дефанзивец. Но, младиот Тајрон Мингс мораше да направи многу жртви за да расте низ редовите на академијата. Да се ​​биде во една од најдобрите академии во Англија, оној што израсна таленти од светска класа - слично на Алан Ширер, Герет Бејл и др, навистина имаше огромна конкуренција за места и закани за исфрлање.

Годината 2009 беше навистина најтажната година за семејството Тајрон Мингс. Ветуваниот дефанзивец го ослободи Светинс во 2009 (на возраст од 15) кога академијата тврди дека тоа е резултат на нејзиниот младински буџет.

Тајрон Мингс стана жртва не само поради т.н.намалување на буџетот„но и затоа што клубот го обвини дека е премногу слаб или лесен. Малку знаеја дека прават голема грешка ослободувајќи иднина 6 стапки 5 инчи (Висина на тирон Мингс) hulking рамка и исто така иден интернационалец во Англија.

Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Патот до слава

Секој фудбалер израснат од лоша семејна припадност и кој живеел како да биде одбиен од фудбалска академија, добро ќе ја знае длабоката емоционална болка и штетните психолошки последици што може да ги има. Со мала или никаква доверба во играта, сиромашниот Tyrone Mills реши да го напушти фудбалот кога беше 15. Многу тажно!!

Тајрон Мингс продолжи да бара работа во Чипенхам, голем град на историскиот пазар во северозападниот дел на Вилтшир, Англија. Првата работа му беше паб (јавна салон) каде што влече пинтови (служеше пиво) за £ 45 per неделно плата. Во обид да ги надополни своите приходи за да плати сметки, Тајрон реши да побара работа на друго место.

Паб „Вајт Харт“ во Чипенхам каде што Мингс влечеше пинови. Кредит за слика: EuroSports и TheSun
Паб „Вајт Харт“ во Чипенхам каде што Мингс влечеше пинови. Кредит за слика: EuroSports и TheSun

Мингс конечно доби советодавна работа за хипотека (советник за хипотека), работа која е доволно добра за да ги плати сметките. Додека работел, тој посетувал училиште Милфилд во Сомерсет две години. Училиштето откако ја слушна приказната за отфрлање на срцето беше доволно kindубезно за да му понуди фудбалска стипендија, подвиг што го натера Мингс да го сврти умот и да се врати во фудбалот.

Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Подемот на славата

По напуштањето на училиштето, стипендијата Мингс го привлече во нелигарскиот тим Јејт Таун во Глостерстер Таму, сиромашното момче започна да се бори за својот пат нагоре. Во летото на 2012, тој се искачи кога го прифати неговиот роден град Чипенхам Таун. Клубот му даде можност да присуствува на неколку судења на друго место, бидејќи тој го надмина тимот, благодарение на неговите квалитети.

На Тајрон Мингс му беше дадена фудбалска стипендија која му помогна да се врати во фудбалот. Кредит за слика: TheSun
На Тајрон Мингс му беше дадена фудбалска стипендија која му помогна да се врати во фудбалот. Кредит за слика: TheSun

После неуспешните судења во Кардиф Сити, Свиндон Таун, Портсмут и Бристол Роверс, Мингс со дух што не зборувал-умре го привлекол вниманието на поранешниот дефанзивец на Ипсвич, Расел Осман, кој решил да му помогне. Како што ќе има среќа, Осман му препорача на Мингс на шефот на Ипсвич Таун, Мик Мекарти кој го покани на судење.

Наместо да се урне во градот Ипсвич, слабиот дефанзивец растеше од сила на сила, движејќи се од нула до несомнен херој и враќајќи му го својот шеф (помошник на судбината) со неговите убави импресивни прикази.

Тајрон Мингс растеше од сила во сила, импресионирајќи го својот шеф. Кредит за слика: TheSun
Тајрон Мингс растеше од сила во сила, импресионирајќи го својот шеф. Кредит за слика: TheSun

Почетокот на неговиот пробив дојде кога тој ги освои шампионите на Мечот за шампиони во месеците во сезоната 2014 / 2015. Овој подвиг ги привлече клубовите од Премиер лигата, кои молеа на колена за неговиот потпис.

На 26 јуни 2015, Мингс потпиша за АФЦ Бурнемаут. За да избегне да се натпреварува за места, тој прифати заем за заем во Астон Вила. Оваа одлука забележа огромен пресврт во неговата кариера. Во Вила, гигантскиот дефанзивец 6-нога-5 издржа метеоричен пораст до истакната. Тој стана еден од menвездите кои и помогна на Вила во освојувањето на плеј-офот на 2019 EFL Championship.

Тајрон Мингс стана фаворит како фан затоа што му помогна на Вила да ги обезбеди плеј-офот за шампионите во ЕФЛ 2019 година. Кредит на слика: Твитер
Тајрон Мингс стана фаворит како фан затоа што му помогна на Вила да ги обезбеди плеј-офот за шампионите во ЕФЛ 2019 година. Кредит на слика: Твитер

Откако helping помогна на Астон Вила на промоција, Мингс станува омилен кај силните фанови. За кратко време, тој стана еден од најжешките дефанзивни својства во Англија. Ваквиот подем му заработи место во репрезентацијата на Англија. Исто така, му заработи деби на англиската репрезентација, која беше засенета од расистички скандирања од бугарските навивачи.

Ете, малото момче кое некогаш живеело во засолниште за бездомници, сега цвета пред очите на фудбалските фанови. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Животен однос

Со неговото славје и со своето деби во Англија, сигурно е дека повеќето fansубители на фудбалот сигурно се распрашувале која е девојката на Тајрон Мингс. Не може да се негира фактот дека неговата слава, симпатичен изглед, заедно со таа висина од 6 ft, не би го направиле неодолив за дамите.

Кој е девојка од Тајрон Мингс
Кој е девојка од Тајрон Мингс

Сепак, зад успешниот фудбалер, стои една гламурозна девојка за која се знае многу малку. Вистината е - Во времето на пишувањето, можните скриени романси на Тајрон Мингс е оној што го избегнува вниманието на очите на јавноста, едноставно затоа што неговиот loveубовен живот е многу приватен и евентуално без драма.

Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Личен живот

Да се ​​запознаете со Тајрон Мингс Личниот живот далеку од неговите активности на терен ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата личност.

Започнувајќи, Мингс е тешка личност која е интуитивна и честопати сонувана во својата потрага по величина. Далеку од фудбалот, тој често поминува многу време во теретана за да ги изгради мускулите и тврдата телесна форма. Надвор од фудбалот, Мингс се гледа себеси како бизнисмен. Дали знаеше?… Тој има компанија за дизајн на ентериер во Бурнмут.

Разбирање на личноста на Тајрон Мингс надвор од теренот. Кредит на ИГ
Разбирање на личноста на Тајрон Мингс надвор од теренот. Кредит на ИГ

Исто така и во личниот живот на Тајрон Мингс, тој е многу несебичен поединец кој сака да им помага на другите, без да се надева дека ќе врати нешто за возврат. Додека повеќето луѓе уживаат во Божиќ со своите семејства. Тајрон Мингс и неговата девојка им даваат време на помалку среќните во засолништата за бездомници, јадејќи храна и скапоцености.

Тајрон Мингс возвраќа назад со посета и помагање на луѓето што живеат во засолништето за бездомници. Кредит: Ипсвич везда
Тајрон Мингс возвраќа назад со посета и помагање на луѓето што живеат во засолништето за бездомници. Кредит: Ипсвич везда
Без сомнение, Тајрон Мингс Личниот живот се карактеризира со емпатија и изразен емоционален капацитет.
Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семеен живот

Приказната за семејството Тајрон Мингс научи многу луѓе кои се борат, а сепак се стремат да постигнат величина која 'најдобриот начин да не се чувствувате безнадежно е да станете и да направите нешто' Како и за време на пишувањето, Тајрон Мингс го коваше минатото на неговото семејство кон финансиска независност, сето тоа благодарение на фудбалот. Сега, да ви дадеме повеќе увид во членовите на неговото семејство.

Запознавање со повеќе за таткото на Тајрон Мингс: Фудбалот во семејството никогаш не започна со Тајрон. Дали знаеше?… Неговиот татко Ади Мингс беше поранешен напаѓач со нелигаши Бати Сити и Глустер Сити. Простено срце на Тајрон Мингс помогна да се соединат и таткото и синот. Дали знаеше?…  И татко и син сеуште се вклучени во слична трговска линија. Ади Мингс како во моментот на пишувањето работи како извидник за фудбалскиот клуб Челзи.

Тајрон Мингс го поседува својот татко - Ади Мингс. Кредит на слика: Инстаграм
Тајрон Мингс го поседува својот татко - Ади Мингс. Кредит на слика: Инстаграм

Запознавање со повеќе за Мајка на Тајрон Мингс: Dawn Johnson bagan да го носи името на нејзиниот татко откако се раздели од сопругот неколку години откако се сретнаа. Зора, силна мајка не му кажува на својот Син, да остане слаб за да можат волците на тешкотиите да го добијат. Таа наместо тоа, го заостри и го поддржуваше во текот на целата негова потрага по величина. Убавата Зора и нејзиниот син за време на пишувањето, сега уживаат во најдоброто од животот.

Тајрон Мингс позира со својата мајка - Зора nsонсон
Тајрон Мингс позира со својата мајка - Зора nsонсон
Запознавање со повеќе за брадавиците од тирон Мингс: Сестрите на Мингс се Черели Мингс, Иеша Мингс и уште една друга за која малку се знае. Во знак на благодарност за неговите сестри, како што стоеја покрај него во текот на неговите обиди, Мингс еднаш рече во своите зборови  „Никогаш не ми требаа пријатели да растат сите затоа што ги имав моите сестри„ Како за време на пишувањето, една од неговите сестри по име Шерел Мингс сега го носи името (Шерел Барам) е омажена.
Тајрон Мингс поседува заедно со неговите прекрасни сестри - Шерел (лево) и Леша (десно) кои го погледнаа изгледот на нивната мајка. Кредит: ИГ
Тајрон Мингс поседува заедно со неговите прекрасни сестри - Шерел (лево) и Леша (десно) кои го погледнаа изгледот на нивната мајка. Кредит: ИГ
Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Начин на живот

Запознавањето со стилот на живот на Тајрон Мингс ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговиот животен стандард. Започнувајќи, дури и вие да заработувате многу пари е неопходно зло, Тајрон Мингс не гледа дека живее егзотичен животен стил лесно забележлив од светкавите автомобили и дворци. Тој вози автомобил со просечен фудбалер, знак што претставува скромен животен стил.

Тајрон Мингс вози просечно автомобил со врвен фудбалер. Кредит за слика: ИГ
Тајрон Мингс вози просечно автомобил со врвен фудбалер. Кредит за слика: ИГ

Тајрон Мингс прави доволно пари што ги вложува во својата работа, троши во добротворни цели и што е најважно, оној што го користи за да живее пријатно живеење на популарните приморници кои се неговата омилена дестинација за одмори. Подолу е фотографија од Мајнгс како ужива додека се возела со неговиот брод.

Начин на живот на Тајрон Мингс - Тој сака да ги троши своите пари на море уживајќи во возење со брод. Кредит за слика: ИГ
Начин на живот на Тајрон Мингс - Тој сака да ги троши своите пари на море уживајќи во возење со брод. Кредит за слика: ИГ
Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

Тој еднаш ги надомести обожавателите што ја купи својата стара маица: Некогаш во 2014 година, Тајрон Мингс го смени бројот на дресот од No15 во No3 по трансферот на Арон Кресвел во Вест Хем Јунајтед. Оваа акција дојде малку доцна откако неговите дресови со број 15 веќе ги купија некои од неговите фанови. Дали знаеше?… Мингс беше толку дарежлив што понуди да купи нови кошули за навивачите кои купиле кошули со стариот број 15 испечатени на задниот дел.

Тајрон Мингс - пофален за одличниот гест откако се обврза да купи нови кошули за навивачите кои го имаа неговиот стар број на составот. Кредит за слика- БиБиСи преку ГЛЕН ПАРКЕР / ТОМ ПУЛЕН.
Тајрон Мингс - пофален за одличниот гест откако се обврза да купи нови кошули за навивачите кои го имаа неговиот стар број на составот. Кредит за слика- БиБиСи преку ГЛЕН ПАРКЕР / ТОМ ПУЛЕН.

Тој еднаш печат во главата на Златан Ибрахимовиќ: Tyrone Мингс еднаш го стори незамисливото - тоа е, наводно, печат на главата на Златан Ибрахимовиќ, акција што го натера да добие забрана за пет натпревари. Бидејќи тој беше „Златан„, Златан не чувствуваше болки и играта продолжи со одмазда на неговиот ум.

Тајрон Мингс еднаш се запечати на главата на Златан Ибрахимовиќ. Кредит: TheSun
Тајрон Мингс еднаш се запечати на главата на Златан Ибрахимовиќ. Кредит: TheSun

Само неколку минути подоцна на натпреварот, Златан Ибрахимовиќ ја искористи можноста да се одмазди на Мингс. Овој пат, шведската десница го избувна при корнер од корнер, за кој тврдеше дека тоа се Мингс кој несреќно истрчал во лактот.

Тајрон Мингс и Златан Ибрахимовиќ Феуд. Кредит за слика: TheGuardian
Тајрон Мингс и Златан Ибрахимовиќ Феуд. Кредит за слика: TheGuardian

И покрај лактот, тоа беше Тајрон Мингс кој доби подолга забрана. Ова е затоа што штанцувањето се смета за посериозен прекршок на англиската ФА. Подолу е парче видео доказ за тоа како Мингс случајно удрил по главата на Ибрахимовиќ.

Факти за тетоважа на тирон Мингс: Тајрон Мингс телото го гледа неговото тело како негово платно. Тој има тетоважи составени од свој посебен дизајн, на кој се прикажани симболи за „око, часовник и дете“, кои носат знаци на неговото искуство за време на детството.

Тајрон Мингс тетоважа. Кредит на слика: JasonPixs и Instagram
Тајрон Мингс тетоважа. Кредит на слика: JasonPixs и Instagram

Фудбалска академија Тајрон Мингс: Тајрон Мингс има фудбалска академија наречена „Академија за тирон Мингс”Што се наоѓа во Бирмингем, Англија. Академијата прифаќа деца (и мажи и жени) на возраст од 6 до 16 години. Да се ​​има академија е свој начин да му се врати на општеството преку неговата трговија.

Академијата Тајрон Мингс. Кредит за слика: TMA
Академијата Тајрон Мингс. Кредит за слика: TMA
Тајрон Мингс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Видео резиме

Пронајдете подолу во нашето резиме на видео на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете и претплатете се на нашите YouTube канал. Исто така, кликнете на претплатата Икона за нотификации.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ги прочитавте фактите за биографијата на Тајрон Мингс - човек кој неодамна го поздрави Кодексот за различност во фудбалското лидерство.

Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари