Неизвалкани факти за детството

ЛБ ја прикажува целосната приказна на доцниот фудбалски рекол, најпознат по прекарот; "Г-дин Т '. Нашата измислена расказливост за детството, плус нераскажаните факти за биографијата, ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него. Да почнеме.

Неизвалкани факти за детството -Рани години

Четик Тито Детство Фото

Доцнење Cheick Ismael Tioté е роден на 21 Јуни 1986 во Јамусукро, главен град на Брегот на Слоновата Коска од страна на неговите родители, доцниот г-дин и г-ѓа Toite. Беше убеден дека градот Шанти во Јамусукро е погоден од сиромаштија. Тој тврдеше дека ова е она за кое верувал дека го направил силен.

Тој израснал од работ на крвава немири што го опустошило неговото село и довело до смрт на својот родител.

По смртта на неговите родители, Тиот мораше да се пресели во родниот град на Абиџан, кој се сметаше за безбеден град. Тој го оценил тоа што градот го водеше во фудбал.

Тој почна да игра бос уличен фудбал на возраст од 10, не поседувајќи пар чизми а понекогаш и со влечки додека не бил 15.

Неизвалкани факти за детството -Неговата смрт

Во понеделникот попладне, Јуни 5, 2017 целото фудбалско братство беше фрлено во длабок шок и жалост по несреќната смрт на Иворијан и поранешната ѕвезда на Њукасл Јунајтед Чејкот Тиот. Достигнување на извештај LifeBogger.com објаснува дека искусен Cheick Tiote починал на возраст од 30 откако се урнал во обука со неговиот клуб Пекинг претпријатија. За жал, за него се вели дека очекува ново бебе едвај неколку дена по неговата смрт, но тој премина и остави три деца пред неговата смрт.

Неизвалкани факти за детството -Доверба на вештерки лекарите да ги излечат своите повреди

Многу прашања се покренати откако ја слушна неговата смрт. Како ... Кој го уби Cheick Tiote? ..

Имало извештаи кои објаснуваат како лекарите на вештерки го убиле Чекот Тиот. Можеби ќе бидете изненадени ако не знаете ништо за неговата историја со нив.

Треба да се забележи дека безмилосниот дефанзивен играч од средниот ред има навика да му верува на лекарите-вештерки за да ги излечат своите фудбалски повреди. Тој тврди дека лекарите на вештерки еднаш го излекувале кога се бореше со течност на десното колено што му предизвикало болка и го ограничило неговото движење. Тогаш во Њукасл, Тиоте беше искористена дозвола од сопственикот на Сопствениците Мајк Ешли да се врати во Брегот на Слоновата Коска за да ги види неговите вештерки.

Неизвалкани факти за детството -Семеен живот

Тиоте доаѓа од побожно муслиманско семејство. Во интервју за Њукасл Вечер Хроника, Тиоте рече дека има девет браќа и сестри. Растејќи во Абдијан, тој се откажал од студиите на рана возраст, наведувајќи дека,

Таму каде што се подигаше Cheick Tiote

"Фудбалот отсекогаш ми беше најголема работа. Растејќи го во најлошото Шанди градот во Абдиџан, знаев што сакам да направам и се уверам дека ова ќе ми биде мојот живот. Но, работев и работев и работев за тоа и поради тоа напорна работа што успеав да ја направам ".

Тој ги поддржува неговите пет браќа и три сестри со пари што некогаш ги заработил од фудбалот.

Неизвалкани факти за детството -Животен однос

Тој има две деца со својата прва жена, Мада. Тие живееле во дворците 1.5million во Понланд, во близина на Њукасл.

На 29 септември 2014, тоа беше објавено од страна на Њукасл Хроника дека Тиоте се оженил со втора сопруга, Лаетица Дуру, во главниот град на градот Брегот на Слоновата Коска, Абиџан.

Бракот се случил пред почетокот на сезоната. Неговиот агент Жан Мусама, го потврди бракот со локалниот весник, велејќи: "Можам да кажам дека се оженил и дека тоа е негов втор брак".

Сонцето објави дека првата жена била "пријатно на почетокот" со тоа што се омажила, но подоцна одлучила да го повика врската, бидејќи тврдела во нејзините зборови "Тој отиде да се запознае со мојата мајка и ѝ објасни зошто треба да добие дополнителна сопруга. Ме употреби како четка. Тој е свиња ".

Набргу потоа, беше објавено дека тој ги завршил работите со својата љубовница, наречена Ники, со која родила дете за оној кого го нарекува Рафаел.

Кога се критикуваше дека има жени 2 и љубовница, поранешниот играч од средниот ред на Њукасл Cheick Tiote брзо го бранеше својот животен стил тврдејќи "Нема ништо необично за да има две жени и љубовница".

Неизвалкани факти за детството -Речиси отиде во затвор

Во октомври, 2013 Tiote имаше среќа да избегне затвор откако призна дека поседува лажна дозвола за возење и пиење.

Му беше доделена седуммесечна условна казна и 180 часови на неплатена работа во заедницата. Судијата Џејмс Гос рече Тиоте, 27, избегна затвор само затоа што се изјасни за виновен.

Судијата го отпушти, велејќи: "Не се сомневам дека, со помош на вашиот значителен талент, ќе можете да им помагате на другите во заедницата, охрабрувајќи ги и пренесување на своите вештини на тој начин".

Неизвалкани факти за детството -Сопственици Модна линија бизниси во Нигерија

Во февруари, 2014, Тиоте покрена серија од машка модна линија која ја нарече ТИЦ, со дизајнерот Јусуф Абубакар, нигериец кој успеа за него.

Според Акубакар; "Тиот е навистина убав и долу на земјата човек. Кога го сретнав, јас навистина ја погодив ѕвездата, но тој навистина беше пријателски пријателски. Често ме нарекува шеф, дури и ти работам под него. Најдам работа за него неверојатен. Тој зема во предвид она што го велам и добро функционира ".

Неизвалкани факти за детството -Кариера во резиме

Ја започна својата кариера со Малолетничка лига на ФК Бибо. Во 2005, тој беше прогласен од белгискиот клуб Андерлехт, по што дебитираше за Андерлехт на натпревар од белгискиот куп кој го загубија од Гел. Во сезоната 2007-08 тој играше на позајмица за Рода ЈЦ да се придружи со Екс-ФК Бибо и со Интернационалниот тимски колега Фееноорд Секуу Сисе. На 2 октомври 2008 Cheick Tioté потпиша за холандската Лига на Ередизис лигата Твенте за плаќање пријавено дека е околу € 750,000. Тој ја освои титулата во Холандија во сезоната 2009 / 10, а исто така се појавува во Лигата на Европа и Лигата на шампионите. Тиот се приклучи на англиската Премиер лига од Њукасл Јунајтед на 26 Август 2010 за надомест од £ 3.5 милиони.

Неизвалкани факти за детството -LifeBogger рангови

Ви го претставуваме рангирањето на Тиотес на крајот на тешкиот дечко.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде