Тимо Вернер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тимо Вернер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Тимо Вернер ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, автомобилите, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накусо, ова е приказна за патувањето на германскиот фудбалер, од детските денови, до кога се прослави.

За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата галерија од детство до возрасен - совршено резиме на Био на Тимо Вернер.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Калум Хадсон-Одои Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Да, јас и ти знаеме дека Германецот е сериски стрелец, што е уште поважно, еден од најбрзите напаѓачи во Европа со неверојатен однос на голови на секое ниво.

И покрај признанието, само неколку fansубители на фудбалот одвоија време да го прочитаат Био на Тимо Вернер. Ние го подготвивме тоа само за вас и без понатамошно разочарување, да започнеме со приказната за неговите рани години.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Недостаток на биографијата на Џорџињо

Тимо Вернер Приказна за детството:

За почетниците во биографијата, „Турбо Тимо“ е прекар на Германецот. Тимо Вернер е роден на 6-ти ден во март 1996 година од неговата мајка, Сабине Вернер и татко му, Гинтер Шух во градот Штутгарт, југозападна Германија.

Фудбалерот е роден без брат или сестра, што значи дека тој е единствениот син роден од неговите родители.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хаким Зиех за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Можеби сигурно сте се прашувале ... Зошто не го носи презимето на неговиот татко - „Шух“.

Вистината е дека родителите на Тимо Вернер и покрај тоа што се заедно долго време, се чини дека не се законски оженети. Поради оваа причина, Фудбалерот го носи презимето на неговата мајка „Вернер“.

Потекло на семејството Тимо Вернер:

Таткото на Германецот, Гунтер Шух, работеше домаќинство од средна класа во Штутгарт.

Тоа е дом кој до денес има високи вредности за едукација на младите. Тимо Вернер доаѓа од скромните почетоци во неговиот извонреден дом.

Растејќи, неговите родители го научија на четири идеални морални вредности. Тие вклучуваат; (1) почитување на сите (2) дарежливо / корисно (3) чувство на одговорност (4) никогаш не повреди никого и (5) формулирање навика за споделување.

Дискутирајќи за неговото скромно воспитување кое го одразува неговиот карактер денес, Тимо Вернер еднаш за германските медиуми изјави;

Кога сум со моето семејство и пријателите, јас не сум Тимо Вернер, фудбалерот. Јас сум едноставно Тимо, скромниот син и лојален пријател.

Вистината е, јас сум само момче како и сите други. Ако направам нешто погрешно, моите родители и пријатели не се плашат да ми кажат!

Потекло на семејството Тимо Вернер:

Сите знаеме дека тој е плоден германски напаѓач, сепак, не секој знае од каде потекнува во Германија.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Тарик Лампти Плус Недолгарни факти за биографија

Семејството на Тимо Вернер потекнува од Штутгарт, главниот град на југозападна Германија, во државата Баден-Виртемберг.

Доколку не сте знаеле, градот го носи прекарот „лулка на автомобилот“. Дали знаевте?… Штутгарт го сместува седиштето на Порше и семоќниот Мерцедес-Бенц.

Едукација и градење на кариера на Тимо Вернер:

Прво и најважно, родителите на Тимо Вернер - особено неговиот татко се смета за основен инженер на неговата судбина. Таткото на Фудбалерот беше аматерски фудбалер, кој подоцна стана тренер.

Како мало момче, таткото на Тимо Вернер, Гинтер Шух го научил на значењето на издржливоста.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Анџелино Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во раните денови, тој му дозволи на неговиот единствен син постојано да трча по планините во име на подобрување на неговата издржливост и атлетизам.

Како скромно мало момче кое беше добро воспитано, Тимо поседуваше начин на размислување дека сака да го импресионира својот Татко, кого многумина (особено неговиот ученик) го сметаат за дисциплинер со „застрашувачки“ тренерски овластувања.

Назад во деновите, откако трчаше цел ден, Тимо го прашуваше својот татко по секој круг колку е брз.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Julулијан Нагелсман Плус Untold Биографија факти

Континуирано трчајќи по планините, го видел Младиот како ги развива своите брзини - подвиг што станал еден од неговите најголеми адути денес.

Марио Гомез - Херојот од детството:

Гинтер Шух го водеше својот син да биде напаѓач, подвиг што му даде можност да избере пример - во лицето на Марио Гомез, поранешниот германски напаѓач.

Тогаш (пред тинејџерските години), Тимо ќе го лепеше постерот на Германскиот напаѓач низ целата соба.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Иронично, малку знаеше дека тој ќе биде оној кој ќе го пензионира својот херој (Марио Гомез) од германската репрезентација.

Биографија на Тимо Вернер - Ран живот во кариера:

Растејќи, имаше голема сигурност дека фудбалот ќе биде неговиот повик. Интересно, неговиот татко Гинтер Шух му дозволи на неговиот син да се запише во ТСВ Штајнхалденфелд, клуб каде тој беше тренер на нивниот повисок јуниорски тим.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Александар Сорлот за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сакајќи да го импресионира човекот кон кого најмногу гледаше - неговиот татко. Малиот Тимо Вернер, кој е прикажан на сликата подолу, започна од основните граници.

Тактики на татковска мотивација:

Исто така, во обид да го види како одличен, таткото на Тимо мораше да примени парична мотивација како тактика потребна за да види како неговиот син напредува.

Вистината е, младото момче уживаше во малку стимулации од двајцата родители (повеќе за неговиот татко) - подвиг што уште повеќе го туркаше како дете.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Тарик Лампти Плус Недолгарни факти за биографија

Дали знаеше?… Гинтер Шух му понуди на својот син дополнителни џебни пари за секој постигнат гол.

Објаснувајќи како се случи целата работа, Мајкл Булинг, шеф на фудбалот во ТСВ Штајнхалденфелд еднаш ја даде својата нарација. Според неговите зборови;

„Таткото на Тимо Вернер беше тренер на тимот на нашите возрасни. Тој навистина дошол да го гледа неговиот седумгодишен син како си игра.

Еден ден, тој му вети на малиот Тимо малку пари за секој погодок. Мислам дека заврши многу брзо за жалење “.

За Гунтер Шух, ваквите мотивациони тактики завршија многу скапа вежба. Ова беше затоа што неговиот осумгодишен син (Тимо Вернер) беше доста застрашувачки.

Назад во деновите, ударите на момчето беа многу силни и никој не можеше да сфати како тој дриблинг и трча многу брзо.

Факти за биографијата на Тимо Вернер - Пат до славата приказна:

Додека играше добро за клубот со седиште во Штутгарт, Гинтер Шух забележа како германските медиуми стануваат интересни за неговиот син.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Julулијан Нагелсман Плус Untold Биографија факти

За да го натера да се подготви понатаму за иднината, Гинтер Шух го зеде Тимо - ПОВТОР - на планината - овој пат, правејќи го да трча со часови заедно со продолжена фудбалска пракса.

Тој добро знаеше дека локалните гиганти VfB Штутгарт се интересираат за неговиот син.

По многу консултации, родителите на Тимо Вернер се согласија нивниот воскресен германски син да се приклучи на локалниот градски тим на семејството ВфБ Штутгарт.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Недостаток на биографијата на Џорџињо

Таму, Малиот Тимо се искачи низ редовите на младинскиот тим. Иако клубот исто така имаше Серж Гнабри Џошуа Кимич, Тимо им беше најспецијалниот играч.

Германските медиуми, како што се гледа подолу, започнаа да го бркаат младиот на многу мала возраст.

Додека патуваше нагоре, таткото на Тимо Вернер ја продолжи тактиката на мотивирање на неговиот син со стимулации дури и во времето кога играше за ВфБ Штутгарт.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Александар Сорлот за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Овој пат, правилата беа прилагодени и неговиот татко се согласи да плаќа само за головите што Тимо ќе ги постигне со глава и лева нога.

Во обид да го реализира ова, „Турбо Тимо“, како што го доби прекарот, понекогаш правеше сложени потези само за да може да постигне гол со глава и лева нога. Со текот на времето, на момчето тоа му станало премногу лесно и тој се видел како ги зема сите пари на неговиот татко.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Maurizio Sarri Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата

Тимо Вернер Био - Успешна приказна:

Како што се очекуваше, не требаше време пред младиот Тимо да се види како го помрачува успехот на својот татко, оној кој беше многу умешен аматерски фудбалер.

Постигнувајќи голови за забава на младинско ниво, младиот привлече интерес од РБ Лајпциг кој го стекна на 11 јуни 2016 година.

Една година подоцна, тој беше повикан во германската репрезентација од Joachim Löw- подиум што го користеше за да се натпреварува и да го измести својот херој од детството- Марио Гомез.

Вистината е, кариерата на Германецот РБ Лајпциг беше обележана со оправдување на наследството од неговите младешки години. Тимо Вернер влезе во првата сезона со клубот, постигнувајќи 21 гол на 31 натпревар.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Анџелино Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

со Џулијан Нагелсман, неговиот погодок стигна до 78- подвиг што го привлече силното светло на Френк Лампард од Лондон - Челзи ФК.

Како за време на ажурирањето на оваа биографија, ракетното гориво РБ Лајпциг '(како што го носи прекарот клубот) и неговиот партнер во криминал- Киа Хаверц треба да го направат своето име попопуларно во Англија.

Без сомнение, навивачите на фудбалот Челзи се убедени дека тој ќе биде успех во Англија под Френк Лампард. Остатокот од ова Био, како што велиме, сега е историја.

Oубовна приказна на Тимо Вернер - девојка, сопруга, дете?

Како што се вели: „Зад секој успешен фудбалер, секогаш стои гламурозен ВАГ.

Оттука, ттука не може да се негира фактот дека слаткиот изглед на бебето на Вернер нема да привлече обожавателки кои би сакале да се етикетираат како девојки, сопружни материјали или мајка на неговото дете или деца.

За девојката на Тимо Вернер:

Долго време, напаѓачот се забавуваше со фитнес моделот со штутгарт Julулија Наглер, уште од раните денови на кариерата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тимо Вернер е една година постар од неговата девојка - iaулија Наглер. На сликата подолу, таа некогаш била студентка на Универзитетот во Штугарт.

Iaулија Наглер, како што многумина знаат, е несебична личност која не прави ништо повеќе од давање емоционална поддршка на своето момче, иако тоа значи да го стави сопствениот живот во мирување.

Фудбалските празници се секогаш посебни за парот, бидејќи тие честопати се гледаат во нивните омилени летни одмори. Вистината е, reportedубовта на парот, наводно, се одвива силно зад блесоците на медиумите.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хаким Зиех за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Дали Тимо ќе се ожени со својата девојка?

И покрај тоа што се заедно долго време, очекувањата од страната на фановите не се ништо друго освен да ги видат и двајцата loversубовници како се венчаат. Сепак, сегашната состојба во семејството на Тимо Вернер може да не го стори тоа.
 
Забележавме претходно во ова Био за таткото и мама на Фудбалерот дека не се согласуваат да се врзуваат за тоа - но сепак живееме среќно. Ова може да биде случај помеѓу Тимо Вернер и неговата девојка iaулија Наглер.
 

Личен живот на Тимо Вернер:

Веројатно сте го познавале како смртоносен напаѓач, но колку добро го познавате надвор од теренот на игра?

Вистината е, Турбо Тимо е некој кој многу се грижи за изгледот на лицето - не сака ништо повеќе од чисто бричење.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Тарик Лампти Плус Недолгарни факти за биографија

Тој, исто така, посветува голем дел од своето слободно време во обезбедувањето тешка услуга, добра лична особина што ја научил од неговата мајка.

Stивотен стил на Тимо Вернер:

Еве, ќе ви кажеме како Форвардот ги троши своите пари. Далеку од полето за игра, Тимо попрво би ги потрошил своите пари патувајќи во САД за да ја гледа НБА.

Како што се гледа подолу, тој е верен навивач на Лејкерс.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Автомобилот на Тимо Вернер:

За човекот од Челси, loveубовта кон германскиот автомат е постојана. Не е изненадувачки што германскиот град Штутгарт - од каде потекнува семејството на Тимо Вернер е дом на автомобили - Мерцедес Бенц и Порче.

Поранешниот човек на РБ Лајпциг претпочита да се носи маичка со натпревар во комбинација со неговиот автомобил. Како што се гледа подолу, неговиот избор за автомобил останува Мерцедес Бенц. Тој исто така е fanубител на тркачки автомобили.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Недостаток на биографијата на Џорџињо

Нето вредност на Тимо Вернер:

За да го анализираме неговото богатство, прво гледаме што заработува со Челси. Годишната плата на Тимо Вернер во Челси е приближно 9,009,840 фунти.

Парите од плати, рекламирање и спонзорски договори сепак ќе останат многу дури и кога ќе се одземат неговите обврски од неговите средства. За тоа, можеме да процениме дека нето-вредноста на Тимо Вернер е 29 милиони долари.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ралф Хасенхутл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Семеен живот на Тимо Вернер:

Како што често се вели, силата на домаќинството, како и силата на армијата, е во нејзината лојалност едни кон други.

Ова е основата во која се изгради семејството на Тимо Вернер. Овој аспект на нашето Био ќе ви каже повеќе за неговите родители и другите членови на неговата емисија.

За мајката на Тимо Вернер:

Првото нешто што треба да се набудува во врска со Сабрин Вернер, мајката на Германката е фактот дека нејзиното презиме одлично одговара на нејзиниот син Тимо. Мама на Вернер често добива кредити за нејзината улога во обезбедувањето дека нејзиниот син ќе го заврши своето образование.

Според Бундеслигата, Тимо заврши средно училиште благодарение на Сабине Вернер, неговата мајка која сакаше нејзиниот син да има минимум средно училиште пред тој да стане професионален фудбалер.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Александар Сорлот за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Благодарение на нејзината грижа, Тимо тогаш во училиште беше нормално дете, но не и тапа студентка. Вие пропуштивте половина од неговите училишни часови поради фудбалски обврски.

Улогата на неговата мајка се исплати бидејќи тој можеше да дипломира во 2014 година на 17-годишна возраст (како играч на Бундеслигата).

За таткото на Тимо Вернер:

Како што беше забележано претходно, Гинтер чевли, аматерски фудбалер кој подоцна стана тренер е само повеќе од татко на Геманец.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Maurizio Sarri Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата

Забележувајќи дека ги живее своите соништа да стане професионалец, сиромашниот татко се занимавал со тренинг со цел да го натера неговиот син да продолжи таму каде што замина. За среќа, Тимо Вернер сега ги живее соништата на неговиот татко.

За браќата и браќата на Тимо Вернер:

По интензивно истражување, сфаќаме дека Фудбалерот е единственото дете родено од неговите родители - без брат или сестри.

Тимо Вернер нераскажани факти:

Факт # 1: Распределба на платата и споредба со просечниот Британец:

Еве анализа за тоа што заработува Тимо Вернер за едноставно шутирање на топка околу поле.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хаким Зиех за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата
ТЕНАРИ / ПАРИНАЗаработки во фунти (£)Заработки во евра (€)Заработки во долари ($)
Годишно£ 9,009,840€ 10,043,989$ 11,865,779
Месечно£ 750,820€ 836,999$ 988,815
Неделно£ 173,000€ 192,857$ 227,836
Дневно£ 24,714€ 27,551$ 32,548
На час£ 1,030€ 1,148$ 1,356
На минута£ 17€ 19$ 22.6
Во секунда£ 0.28€ 0.32$ 0.37

Бидејќи започнавте да го гледате Тимо ВернерБио, ова е она што го заработи.

£ 0

Просечната Британка заработува 29,009 фунти годишно ќе треба да работи 25 години и 7 месеци за да заработи годишен плата на Тимо Вернер во Челси.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Анџелино Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 2: Факти за брзина:

Тимо Вернер еднаш постигна 11.11 секунди откако истрча 100 метри со топката. Ова се случи во текот на неговата последна година на училиште. Поради оваа причина, германските медиуми го доби прекарот „Турбо Тимо“, сето тоа благодарение на тоа темпо.

Факт # 3: Избор на играчи на ФИФА за режим на кариера:

Брзината и тактичката брилијантност на фудбалерот се неговата главна продажна точка на теренот и на ФИФА.

Факт # 4: Тој ја мрази бучавата:

Околу 2017 година, момчето некогаш имаше проблем со дишењето и циркулацијата на воздухот предизвикано од бучавата на спротивставените навивачи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Недостаток на биографијата на Џорџињо

Непријателската атмосфера во Турција го остави Тимо нефокусиран. Како одговор, напаѓачот реагираше очајно држејќи ги прстите на двете уши во другите за да го блокира звукот.

Тоа не успеа и тој потоа беше даден чепчиња. По 31 минута, Тимо се изостави од натпреварот.

Факт # 4: Некогаш навивач на Манчестер Јунајтед:

Како и во времето на пишувањето на Био, Тимо Вернер игра за Челзи ФК. Вистината е дека тој некогаш бил fondубител на Јунајтед, клуб во кој повеќе би сакал да игра поради нивната историја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Maurizio Sarri Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата

Факт # 5: Религија на Тимо Вернер:

Судејќи според неговото име, лесно можете да претпоставите дека е христијанин по раѓање. Тимо е момчево име што значи „чест на Бога“.

Во родниот град од каде потекнува семејството на Тимо Вернер, повеќе од 50% од граѓаните се христијани со најмногу католици. Оттука, има голема промена во религијата на Фудбалерот е христијанството.

Вики:

БИО ПОДАТОЦИОдговори на Вики
Целосно име:Тимо Вернер.
Датум на раѓање:6-ти ден од март 1996 година.
Роден град на семејството.Штутгарт, Германија.
Родители:Татко (Гинтер Шух), мајка (Сабине Вернер).
Брачен статус на родители:Невенчан (како до 2020 година)
Браќа:Нема брат и сестра.
Висина во нозете:Високи 5 стапки 11 инчи.
Образованието:Средно училиште ТСВ Штајнхалденфелд и Штутгарт.
Хороскопски:Риби.
Плата во Челси:9,009,840 фунти годишно.
Нето вредност:$ 29 милиони.
Религија:Христијанството
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Хаким Зиех за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Заклучок:

Биографијата на Тимо Вернер нè учи да веруваме дека постоењето на постојаност и одлучност е темел на успехот. Исто така, да се биде родител кој го поддржува - како неговото значи да ги имате во срце најдобриот интерес на вашето дете.

Родителите на Тимо Вернер - Гинтер Шух и Сабрин Вернер биле корисни во гледањето на нивниот син како ги остварува своите соништа, како што се гледа во неговиот Био. Ве молиме, кажете ни што мислите за нашата статија или Фудбалерот во делот за коментари.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Julулијан Нагелсман Плус Untold Биографија факти

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Себастијан Мендо
пред 4 месеци

Me encanta este jugador lo sigo desde las menores