Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат со прекарот „Чистачот". Нашата приказна за детството Тило Керер плус нераскажаните факти за биографијата ви донесе целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го опфаќа неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, да се појави на слава, врска и личен живот итн.

Да, секој знае за неговата способност да игра одбрана на сите позиции. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Тило Керер, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Рани животни и семејни корени

Тило Керер е роден на 21-ви ден септември 1996 година во Тубинген, Германија. Роден е полу-каста од татко Германец и мајка Бурундијка кои плоден дел од животот го поминаа во Африка.

Тило Керер пораснал со својата прекрасна сестра Сара (Екс-Дечко на Серж Гнабри) во Африка, прво во Бурунди, а потоа во Руанда. Иако неговата мајка е по потекло од Бурунди, таа заедно со својот маж отец работела многу години пред да се запознае и се оженила. Растењето во овие франкофонски земји им овозможи на своите деца да зборуваат на француски јазик.

ПРОЧИТАЈ
Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата 

Дали знаеше?… 
Тило, родум од Тибинген, има презиме „Kehrer”Да биде ретко германско име, кое обично го носи роден жител, кој престојува во планинските области на Швајцарија, Баварија и Саксонија. Името се чини дека значи „некој што живее со свиок на патот„ На современ германски јазик, името Керер значи „почиста".

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Родителите на Тило Керер решија да ги воспитуваат своите деца во Источна Африка со цел да ги запознаат мајчините семејни корени. Сепак, нивниот престој беше краток, бидејќи семејството се врати во Тибинген, Германија пред тропањето на новиот Мелиниум (2000 година).

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија
Роден град на Тило Керер- Пфафинген.
Роден град на Тило Керер- Пфафинген.

По враќањето, семејството на Тило Керер престојуваше во Пфафинген, област на општината Амербух, западно од Тибинген. Додека живеел таму, тој посетувал основно училиште во градот каде што играл натпреварувачки спорт и го постигнал првиот спортски успех.

Дали знаеше?…
"Тило за време на основните школски денови беше сметан за најбрз во атлетските активности. Тој беше единственото дете што можеше да скокне најдалеку и да се кандидира најбрзо„ Оваа информација ја откри Армин Геринг, чиј син одеше во исто училиште со Тило и живееше на околу 300 метри оддалеченост од неговиот дом од детството во Пфафинген. Извештај на Tagblatt.

ПРОЧИТАЈ
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За среќа, Армин беше водач на Фудбалскиот оддел во соседството на Тило. Тој направи повеќе од само да го цени момчето. Тој го советуваше Тило за потребата да се фокусира единствено на неговиот фудбал училиште му понудил. Наскоро, фудбалот стана редовно хоби и неговата решеност да стане професионален фудбалер доведе до него да се запише во локален клуб.

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Рано кариерен живот

На тропање на новиот милениум, кариерата на Тило Керер штотуку започна. Неговата страст кон фудбалот го натера да се запише во списокот на неговиот локален младински клуб, ТСГ Тубинген, каде го имаше најдобриот можен тренинг за својата нова кариера.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Јасин Адли плус Недолгарни факти за биографија
Тило Керер рани години во ТСГ Тибинген. Кредит на ДФБ.
Тило Керер Рани години во ТСГ Тибинген. Кредит за DFB.

Уште од самиот почеток, беше забележано дека Керер беше природно двоножен. Тој беше некој со многу флексибилна лева и десна нога. И покрај признанието, добриот старт на Керер во клубот се најде во краток рок заради проблем што ги загрижи управата на клубот. Ова беше време кога тие се жалеа дека тој се појавил и се однесувал премногу каузално за разлика од останатите соиграчи.

„ПАТАТА НА КЕХРЕР НЕ БИЛ СЕКОГАШ ДЕСНО-НАПРЕД“,

изјави Волфганг Поершке, кој работеше во фудбалската база на клубот и беше одговорен за одржувањето на Керер. Тој продолжи

„Некое време, тој беше премногу лежерен и ги принуди тренерите да не го номинираат. За среќа, Тило го препозна сигналот и одговори многу позитивно, по што се врати со променет став “.

На возраст од 10 во годината 2006, Тило Керер се пресели во SSV Reutlingen, друга фудбалска академија откако му помагал еден локален тренер, Алберт Рекер. Овој потег се случи откако неговото семејство се пресели во областа. Керер брзо се издигна низ редовите во клубот. Неговиот најдобар момент беше време кога го водеше својот младински клуб да освои турнир во конкуренција за таленти.

ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Патот до славата

Големата промена во развојот на младите на Керер се случи кога тој беше префрлен во ВфБ Штутгарт во 2009 година. Одбрамбениот скапоцен камен имаше скок во кариерата со клубот заедно со интензивно зрелост. Ова се рефлектираше во изборот тој да биде избран да ги претставува неговите соиграчи во интервјуата.

ПРОЧИТАЈ
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата


Кредит за EnBW-Oberliga Junioren.

Подигнете се до младинската капетанија:

По две успешни години во ВфБ Штутгарт, успехот на Керер го забележа заробен од младинскиот систем Шалке 04, германски клуб познат по своето педигре во развивање на младински таленти.

За време на неговите рани денови во Шалке, младиот Керер се сретна со легендарниот тренер на млади, Норберт Елгерт, кој е одговорен за формирање на него во фудбалер, кој стана денес.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Норберт Елгерт - Човекот што стои зад Талентите на Шалке. Кредит за АФП.
Норберт Елгерт - Човекот што стои зад Талентите на Шалке. Кредит за АФП.

Како што е забележано од горната фотографија, Норберт Елгерт не го обликуваше Керер. Тој беше оној кој одгледуваше други големи starsвезди, особено такви како Лерој Сане, Mesut Ozil, Manuel Neuer Џулијан Дракслер.

Керер остана во Шалке и преостанатите години од неговата младинска кариера спокоен напредок преку системот Шалке 04 II. Неговата отскочна штица за младинска кариера дојде кога тој беше капитен на јуниорите на Шалке 04 У19 (со играчи како Лерој Сане) во освојувањето на шампионската титула и Купот на Вестфалија.

Тило Керер ја слави победата на Вестфален Купот со соиграчите. Кредит за Твитер.
Тило Керер ја слави победата на Вестфален Купот со соиграчите. Кредит за Твитер.

Со своите силни настапи, тој го убеди раководството на клубот и му беше дозволено да тренира со екипата  Шалке Висок тим.

ПРОЧИТАЈ
Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Стани за слава

Тило Керер мораше да почека малку за своето деби на Шалке. Трпеливоста и решителност станаа негови зборови за време на овој период. Оваа можност на првиот тим конечно дојде, тој беше дозволен во високиот состав поради недостигот на бранители. Настасиќ и Ховедес не беа достапни и Керер го направи своето деби во Бундеслигата.

ПРОЧИТАЈ
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали знаеше?…
Хрер беше немилосрден во одбраната и дури погоди во своето деби против тимот на Томас Тухел од Дортмунд во најголемата германска дерби пресметка (ФК Шалке 04 против Борусија Дортмунд).

Да постигне гол против лутите ривали на домашно тло не само што ја заработи наклонетоста на навивачите на Кехрер, ​​туку и го зголеми неговиот профил во очите на Томас Тушел (Тековен шеф на ПСG како за време на пишувањето). Керер не застана тука. Тој исто така продолжи да го освои Евро-21 до 2017 година како капитен.

ПРОЧИТАЈ
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во овој момент, тој, наводно, следеше од голем број врвни европски клубови. Меѓу нив беше ПСЖ со кого раководеше Томас Тушел кого Керер го понижил својот поранешен тим. Тукел стори се што можеше за да го добие Тило Керер, трансфер што го потроши 37 милиони евра и собори рекорден трансфер во Бундеслигата.

Остатокот, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Животен однос

Која е девојката на Тило Керер?

Зад секој успешен фудбалер, навистина постои гламурозен WAG. Сепак, на можните скриени романси на Тило Керер е онаа што избега од лупањето на јавноста, едноставно затоа што неговиот loveубовен живот е приватен и евентуално без драми.

Како во времето на пишувањето, Керер се обидува да избегне внимание од неговиот приватен живот. Тој може да биде во врска и повеќе не сака да го објави барем за момент.

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Личен живот

Запознавањето со личниот живот на Керер надвор од теренот ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Почнувајќи, Керер останува многу приземјен до ден-денес. Тој е некој што ги знае своите корени. Исто така, неговиот методски пристап кон животот гарантира дека ништо не е оставено на случајноста. Како што е наведено во неговите нераскажани факти подолу, ќе сфатите дека Тило Керер е личност со нежно срце и длабоко чувство за хуманост.

ПРОЧИТАЈ
Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата 

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Семеен живот

И покрај тоа што го живее својот рано живеење во Бурунди и Руанда, Тило Керер го обожава секој момент од својот детски живот поминат во Пфаффинген, Германија.

Со папараците секогаш на разбранување, семејството на Керер, особено неговите родители, во моментов ги чуваат своите животи далеку од очите на јавноста, без траги од нивните фотографии на интернет. Сепак, ова не е точно за убавата сестра на Керер, Сара.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Најинтересно за семејството Тило Керер:

Зборот "WAGs”Што значи жени и девојки од високопрофилните фудбалери добија тежина во последно време. Благодарение на нејзината зачудувачка убавина, Сара Керер започна да го прави зборот „Сестри на" многу интересно.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Семеен живот на Тило Кехер: Неговата сестра. Кредит на Инста Сталкер.
Семеен живот на Тило Кехер: Неговата сестра. Кредит на Инста Сталкер.

Сара Керер е инфлуенсерка и германска манекенка со многубројни фанови на Инстаграм благодарение на нејзината комплетна колекција прекрасни бикини. За време на една од нејзините посети на главниот град на Франција, таа еднаш прогласи loveубов кон градот велејќи: "Париз, те сакам".

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Јасин Адли плус Недолгарни факти за биографија

Како за време на пишувањето, нема траги од „дечко”На нејзиниот профил на Инстаграм. Како што претходно беше кажано, Сара Керер некогаш била во врска со германски фудбалер и пријател на нејзиниот брат, Серж Гнабри кој има потекло и од германско и од Брегот на Слоновата Коска.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Јасин Адли плус Недолгарни факти за биографија

Во 2018 година, Сара ја заврши својата врска и го официјализираше нивното раскинување со Гнабри во печатот велејќи; „Сфативме дека нема доволно врска меѓу нас“ Веднаш потоа, таа ги отстрани сите негови фотографии на нејзиниот Инстаграм.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- LifeStyle

Тило Керер не е тип на фудбалер кој живее раскошен животен стил лесно забележлив од неколку прилично импресивни автомобили, одлична куќа, алкохол, размавта и убави девојки.

Со сегашната пазарна вредност на 35,00 милион евра и огромна неделна плата во ПСЖ, можно е да му дозволи речиси ништо. Сепак, же способноста да се справи со славата е директно пропорционална на неговата способност за начинот на кој тој се справува со топката. Керер нема време за обемни и скапи одмори. Тој живее многу едноставен начин на живот како што се рефлектира на свој начин на рекреација.

ПРОЧИТАЈ
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Неостварени факти

Тој се сеќава на семејството и заедницата на неговата мајка:

Тило Керер им дава надеж на децата во Африка - Кредит на UnitedCharity.
Тило Керер им дава надеж на децата во Африка - Кредит на UnitedCharity.

Тило Кехрер е еден од ретките афро-европски фудбалери кои и возвраќаат на својата африканска татковина. Германската фудбалска starвезда е посветена на добрата цел во својот Бурунди каде што дава поддршка на организацијата за мир и развој „Кицкоф да се надева". Преку поддршката на Керер, сите социјално загрозени лица во татковината на неговата мајка наоѓаат надеж преку финансиската и материјалната помош што Керер ја пружа.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Тој еднаш играше 90 минути со потечени очи:

Тило Керер Неизречените факти некогаш играше со отечено око. Кредит на Шалке04
Тило Керер Неизречените факти некогаш играше со отечено око. Кредит на Шалке04

Од судирот со Робин Кваисон за време на неговите денови во Шалке, Тило Керер носеше сино дебело око додека играше 90 мунити против Мајнц. Повредата не го спречи дефанзивецот да прави дуели со глава.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Придонес за трансфер на солидарност:

Договорот на Тило Керер има солидарен придонес. Според прописите на ФИФА, ова е хонорар од 5% кој се активира кога професионален играч се префрли во клуб во друга земја. Неговиот трансфер од 37 милиони евра ПСG плати солидарен придонес кон сите германски клубови кои придонесоа за негово тренирање и фудбалско образование

ПРОЧИТАЈ
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговите идоли:

Тило Керер ги има Серџо Рамос и Тиаго Силва да бидат негови најценети бранители. Овие фудбалери гледаа многу додека растат.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Тило Керер плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Х.Гисбауер
пред 1 година

Умрете Хилфсорганизација, умрете го Тило во Бурунди, сметајќи го „Анстос зур Хофнунг еВ“ Во Бурунди е најголем дел од ЦЕПЕБ („Пуч Д’Енвои по пишун Бурунди“)