Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

1
1722
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата. Кредит за трансфер на пазарот и DFB

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат со прекарот "Чистачот". Нашата приказна за детството Тило Керер плус нераскажаните факти за биографијата ви донесе целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го опфаќа неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, да се појави на слава, врска и личен живот итн.

Да, секој знае за неговата способност да игра за одбрана на сите позиции. Сепак, само неколкумина ја сметаат Биографијата на Тило Керер, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Рани животни и семејни корени

Тило Керер е роден на 21st септември на 1996 во Тубинген, Германија. Роден е на полукаста на германскиот татко и на бурундиската мајка која поминала плоден дел од својот живот во Африка.

Тило Керер пораснал со својата прекрасна сестра Сара (Екс-Дечко на Серж Гнабри) во Африка, прво во Бурунди, а потоа во Руанда. Иако неговата мајка е по потекло од Бурунди, таа заедно со својот маж отец работела многу години пред да се запознае и се оженила. Растењето во овие франкофонски земји им овозможи на своите деца да зборуваат на француски јазик.

Дали знаеше?…
Тило, роден во Тибинген, го има своето презиме "Kehrer"Да биде ретко германско име кое обично го носи мајчин, кој живее во планинските области на Швајцарија, Баварија и Саксонија. Името се чини дека значи "некој што живее со свиок на патот". Во современиот германски, името Керер значи "почиста".

Родителите на Тило Керер одлучија да ги одгледуваат своите деца во Источна Африка, со цел да ги запознаат нивните семејни корени на мајката. Сепак, нивниот престој беше краткотраен, бидејќи семејството се врати во Тибинген, Германија, пред да се удри новиот Мелинниеум (Година 2000).

Тило Керер роден град
Место на живеење Тило Керер-Пфаффинген.

По нивното враќање, семејството на Тило Керер престојуваше во областа Пфаффинген, општина Аммербух, западно од Тибинген. Додека живеел таму, тој присуствуваше на основното училиште во градот каде што играше натпреварувачки спорт и го доби својот прв спортски успех.

Дали знаеше?…
"Тило за време на основните школски денови беше сметан за најбрз во атлетските активности. Тој беше единственото дете што можеше да скокне најдалеку и да се кандидира најбрзо". Оваа информација беше откриена од страна на Армин Горинг, чиј син отишол во истото училиште со Тило и кој живеел околу 300 метри од неговиот детски дом во Пфаффинген. Извештај на Tagblatt.

За среќа, Армин беше лидер на Фудбалскиот оддел во соседството на Тило. Тој направи повеќе отколку само да го цени момчето. Тој го советуваше Тило за потребата да се фокусира единствено на фудбалот што го има училиште му понудил. Наскоро, фудбалот стана редовно хоби и неговата решеност да стане професионален фудбалер доведе до него да се запише во локален клуб.

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Рано кариерен живот

На удар на новиот милениум, кариерата на Тило Керер само што започна. Неговата страст за фудбал го видел како се запишува во списокот на неговиот локален младински клуб, ТСГ Тибинген, каде што имал најдобар можен тренинг за неговата нова кариера.

Тило Керер Рани години во ТСГ Тибинген
Тило Керер Рани години во ТСГ Тибинген. Кредит за DFB

Уште од почетокот, Керер беше забележано дека е природно две нозе. Тој беше некој со многу флексибилна лева и десна нога. И покрај признанието, добар почеток на Керер во клубот беше кратко заради проблемот што го загрижи менаџментот на клубот. Ова беше време кога се пожалија дека се појавил и се однесувал премногу каузално, за разлика од останатите негови соиграчи.

"ПАТУВАТА НА КЕХЕР" НЕ СЕ ПОВРЕДИЛ НАДВОРЕШНА ",

изјави Волфганг Поршке, кој работеше во фудбалската база на клубот и беше одговорен за одржување на Керер. Тој продолжи ...

"За некое време, тој беше премногу обичен и ги принуди тренерите да не го номинираат. За среќа, Тило го препозна сигналот и одговори многу позитивно, по што се врати со променет став ".

На возраст од 10 во годината 2006, Тило Керер се пресели во SSV Reutlingen, друга фудбалска академија откако му помагал еден локален тренер, Алберт Рекер. Овој потег се случи откако неговото семејство се пресели во областа. Керер брзо се издигна низ редовите во клубот. Неговиот најдобар момент беше време кога го водеше својот младински клуб да освои турнир во конкуренција за таленти.

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Патот до славата

Големата промена во развојот на развојот на Керер се случи кога тој беше префрлен во VfB Штутгарт во годината 2009. Бранителот на одбраната имаше скок во кариерата со клубот во комбинација со интензивен матурит. Ова се одрази во изборот на него да биде избран да ги претставува своите соиграчи во интервјуата.


Кредит за EnBW-Oberliga Junioren.

Подигнете се во младинското знаме:

По две успешни години во VfB Штутгарт, успехот на Керер се сметаше за фатен од младинскиот систем на Шалке 04, германски клуб познат по својот педигре во развојот на младинските таленти.

За време на неговите први Шалке денови, младиот Керер се сретнал со легендарниот младински тренер Норберт Елгерт, кој е одговорен за формирање него во фудбалер што тој стана денес.

Норберт Елгерт Факти
Норберт Елгерт - Човекот зад Шалке Талентс. Кредит за АФП

Како што е забележано од сликата погоре, Норберт Елгерт не само што го обликува Керер. Тој беше оној кој подигна други големи ѕвезди, особено како што се Лерој Сане, Mesut Ozil, Мануел Неур и Џулијан Дракслер.

Керер остана во Шалке за преостанатите години од неговата младинска кариера правејќи посериозен напредок преку системот Schalke 04 II. Неговата младинска кариера отскокнува кога дојде на капитен на Шалке 04 U19 јуниори (со играчи како Лерој Сане) во освојувањето на шампионската титула и Купот на Вестфалија.

Тило Керер ја прославува победата на Вестфален Купот со соиграчите
Тило Керер ја слави победата на Вестфален Купот со соиграчите. Кредит за Твитер.

Со своите силни настапи, тој го убеди менаџментот на клубот и му беше дозволено да тренира со Шалке Висок тим.

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Стани за слава

Тило Керер мораше да почека малку за своето деби на Шалке. Трпеливоста и решителност станаа негови зборови за време на овој период. Оваа можност на првиот тим конечно дојде, тој беше дозволен во високиот состав поради недостигот на бранители. Настасиќ и Ховедес не беа достапни и Керер го направи своето деби во Бундеслигата.

Дали знаеше?…
Херх беше немилосрден во одбраната, па дури и постигна во своето деби против тимот на Торт Тушел во Дортмунд во најголемиот германски дерби натпревар (Шалке 04 против Борусија Дортмунд).

Рио на Тило Керер до слава во ФК Шалке 04
Рио на Тило Керер до слава во ФК Шалке 04. Кредит за Блогот на Комунио и Зимбио

Бодување против горчливите ривали на домашна почва не само што заработи љубов на Керер навивачите, туку и го подигна својот профил во очите на Томас Тушел (Тековни ПСЖ бос како во времето на пишување). Керер не само што стоеше таму. Тој, исто така, го освои U-21 Euro во 2017 како капитен.

Тило Керер ја слави победата на U-21 Euro 2017 со соиграчите
Тило Керер ја слави победата на U-21 Euro 2017 со соиграчите. Кредит за Твитер.

Во овој момент, тој, наводно, следеше од голем број врвни европски клубови. Меѓу нив беше ПСЖ со кого раководеше Томас Тушел кого Керер го понижил својот поранешен тим. Тукел направи се што можеше за да го добие Тило Керер, трансфер во кој се смета дека троши милиони евра и го прекрши трансферот на Бундеслигата.

Тило Керер потпишува за ПСЖ
Тило Керер потпишува за ПСЖ. Кредит за Париз Сен Жермен

Остатокот, како што велат, е историја.

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Животен однос

Тило Керер Девојка и брачни факти
Која е Девојка на Тило Керер? Кредит за Instagram.

Зад секој успешен фудбалер, навистина постои гламурозен WAG. Сепак, на можеби скриени романси на Тило Керер е оној кој избегнува испитување на очите на јавноста, едноставно затоа што неговиот љубовен живот е приватен и веројатно без драма.

Како во времето на пишувањето, Керер се обидува да избегне внимание од неговиот приватен живот. Тој може да биде во врска и повеќе не сака да го објави барем за момент.

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Личен живот

Тило Керер Личен живот
Тило Керер Личен живот. Кредит за Instagram

Запознавањето на личниот живот на Керер од теренот ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

Отпочнувајќи, Керер останува многу долу на земјата до ден-денес. Тој е некој кој ги знае неговите корени. Исто така, неговиот методички пристап кон животот гарантира дека ништо не е оставено на случајност. Како што е наведено во неговите нераскажани факти подолу, ќе сфатите дека Тило Керер е лице со нежно срце и длабоко чувство за човештвото.

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Семеен живот

И покрај тоа што го живее својот рано живеење во Бурунди и Руанда, Тило Керер го обожава секој момент од својот детски живот поминат во Пфаффинген, Германија.

Тило Керер роден град
Тило Керер роден град. Кредит за Заедница Ammerbuch

Со папараци секогаш во депресија, семејството на Керер, особено неговите родители, во моментов ги чуваат своите животи далеку од очите на јавноста без никакви траги од нивните фотографии на интернет. Сепак, ова не е точно за убавата сестра на Керер Сара.

Најинтересно за семејството Тило Керер:

Зборот "WAGs"Што значи жени и девојки на високо-профилот фудбалери се стекнаа со тежина во последно време. Благодарение на нејзината неверојатна убавина, Сара Керер почна да го збогатува зборот "Сестри на" многу интересно.

Тило Керер Семеен живот: Неговата сестра
Тило Керер Семеен живот: Неговата сестра. Кредит за Insta Stalker

Сара Керер е влијателен и германски модел со основач на Хју на Инстаграм, благодарение на нејзината комплетна колекција на прекрасни бикини. За време на една од нејзините посети во главниот град на Франција, таа еднаш ја прогласи својата љубов кон градот велејќи: "Париз, те сакам".

Како во времето на пишувањето, нема траги од "дечко"На нејзината сметка на Instagram. Како што беше наведено претходно, Сара Керер некогаш беше во врска со германскиот фудбалер и пријател со својот брат, Серж Гнабри кој има германско потекло и Брегот на Слоновата Коска.

Животот на Серж Гнабри

Во 2018, Сара ја заврши својата врска и го формализираше распаѓањето со Гнабри во печатот, велејќи: "Сфативме дека нема доволно врска меѓу нас. "Веднаш потоа, ги отстрани сите негови фотографии на нејзиниот Инстаграм.

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- LifeStyle

Тило Керер не е тип на фудбалер кој живее во раскошен начин на живот кој лесно може да се забележи од страна на неколку прилично импресивни автомобили, одлична куќа, алкохол, сенатор и убави девојки.

Со сегашната пазарна вредност на 35,00 милион евра и огромна неделна плата во ПСЖ, можно е да му дозволи речиси ништо. Сепак, же способноста да се справи со славата е директно пропорционална на неговата способност за начинот на кој тој се справува со топката. Керер нема време за обемни и скапи одмори. Тој живее многу едноставен начин на живот како што се рефлектира на свој начин на рекреација.

Тило Кеер Животисни факти
Тило Кеер Животисни факти. Кредит за Твитер

Тило Керер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Неостварени факти

Се сеќава на семејството и заедницата на неговата мајка:

Тило Керер Неостварени факти
Тило Керер им дава надеж на децата во Африка - Кредит за Обединетите нации.

Тило Керер е еден од ретките африкански европски фудбалери кој им дава назад на нивната африканска татковина. Германската фудбалска ѕвезда е посветена на добра причина во Бурунди, каде што обезбедува поддршка на мирот и развојната организација "Кицкоф да се надева". Преку поддршката на Керер, сите социјално обесправени луѓе во татковината на неговата мајка се надеваат дека ќе ја добијат финансиската и материјалната помош што Керер ја нуди.

Тој еднаш играше 90 минути со потечени очи:

Тило Керер Неостварени факти еднаш игра со отечена око
Тило Керер Неостварени факти еднаш игра со отечена око. Кредит за Schalke04

Од судирот со Робин Кваисон за време на деновите на Шалке, Тило Керер носеше сино дебело око додека играше со мунити на ХНУМКС против Мајнц. Повредите не го спречија бранителот да не направи заглави дуели.

Придонес за трансфер на солидарност:

Договорот на Тило Керер има придонес за солидарност. Според регулативите на ФИФА, ова е надомест за 5% кој се активира кога професионалниот играч префрлува во клуб во друга земја. Неговиот трансфер од 37 од милион евра го видел ПСЖ со придонес за солидарност за сите германски клубови кои придонесоа за негова обука и фудбалско образование.

Неговите идоли:

Тило Керер ги има Серџо Рамос и Тиаго Силва да бидат негови најценети бранители. Овие фудбалери гледаа многу додека растат.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Тило Керер плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

1 КОМЕНТАР

  1. Умирајте ја Хилфорганизација, умрете го Тило во Бурунди неисторискиот „Ен-тистор зур Хофнунг еВ“ во Бурунди, кој е опсаден со ЦЕПЕБ („државен удар на Енвоји истурете ја Бурунди“)

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде