Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најдобро познат по прекарот; „Чудовиште„ Нашата приказна за детството Тијаго Силва, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосен приказ на значајни настани од неговото детство од денес.

Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот / потекло и многу факти надвор од теренот, малку познати за него.

ПРОЧИТАЈ
Стефан Ел Шаарави приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Да, секој знае дека тој е целосен дефанзивец. Сепак, само неколкумина знаат за Био на Тијаго Силва, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Приказна за детството на Тијаго Силва - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, неговото полно име е Тиаго Емилиано да Силва. Роден е на 22-ри ден во септември 1984 година во Рио де Janeанеиро, Бразил. Роден е кај неговата мајка, Анџела Марија да Силва и од неговиот татко Gералдо Емилијано да Силва.

ПРОЧИТАЈ
Кевин-Пренс Боатенг Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Тијаго Силва е роден во тешки околности. Неговата мајка, Ангела, веќе имаше две деца - момче и девојче - кога остана бремена со Тијаго. И покрај тешкотиите што ги доживеаја, таа реши да го роди нејзиниот син кој ја доживеа сиромаштијата за време на неговите форми.

ПРОЧИТАЈ
Затворена приказна за детството Златан Ибрахимовиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тијаго пораснал заедно со неговите браќа и сестри, имено; Еривелтон Емилијано да Силва и Данила Емилијано да Силва во опасен аут-град, во градот Рио де Janeанеиро. Тијаго и неговото семејство претрпеа серија тешкотии со сиромаштија и болести. Да бидат работите уште полоши, родителите на Тиаго се разделија во време кога им беа најпотребни. Според неговите зборови;

„Кога бев момче, страшно ми недостасуваше татко ми. Моите родители се разделија кога бев многу мала и тоа влијаеше на мене психолошки. Сепак, подоцна имав таткова фигура во форма на А. отец кој беше богобојазлив “.

Вреди да се спомене е фактот дека Тијаго исто така пораснал Дејвид Луис чии родители беа добри соседи и пријатели на неговото семејство. Двајцата родители видоа дека нивните синови развиваат интерес за фудбал, што се случило како свој природен подарок.

ПРОЧИТАЈ
Нејмарска детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тиаго и неговиот најдобар пријател Дејвид подоцна го зедоа својот млад изглед за да извршат маскота должности за химната на Бразил. По серија должности маскота, судбината ги натера и двајцата да чекорат по посебни патишта кон успехот во кариерата.

Двоецот не се појави само за должности на маскота, тие изгледаа како фудбалски starsвезди и се покажаа дека се starsвезди години подоцна.

ПРОЧИТАЈ
Недостаток на биографијата на Џорџињо

Факти за биографијата за детството на Тијаго Силва - Одлука за кариера:

Живеејќи 50 метри од еден од бесчувствителните shantytowns на Рио, познатата фудбалска репрезентација беше опкружена со лошото влијание на криминалните господари.

"Ние секогаш ќе ги слушаме пукањата. Полицајците ќе дојдат во околијата каде што често живеев. Кога се вратив дома, му се заблагодарив на Бога за да се вратам дома безбедно ".

Наместо да се приклучи на криминални банди, Тијаго избра да го следи Бога и да го оствари својот сон да стане професионален фудбалер, како што го опомена неговиот очув. Без неговиот очув, Тиаго не би бил таму каде што е денес.

„Мојот татко секогаш беше тука за мене, ми помагаше безусловно“.

Се сеќаваше на Тиаго од неговиот очув.

ПРОЧИТАЈ
Лукас Мора детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Факти за биографијата на Тијаго Силва - Борба во кариерата:

И покрај фактот дека неговите родители имаа многу малку пари, Тиаго секогаш наоѓаше начин да игра фудбал и да одржува обука. Според фудбалските гении;

„Понекогаш ја облекував училишната униформа кога одев со автобус на тренинг - на тој начин не морав да ја плаќам цената. Возачите на автобуси би рекле: „Извини младо момче, овој автобус не оди во твоето училиште“. Јас секогаш им ја велев вистината. Реков, 'Јас не одам на училиште, но ако можеш да ми помогнеш да го остварам мојот сон, тогаш ќе бидам вечен благодарен'. Никогаш не ме фрлија, секогаш ме пуштија да одам на тренинг, им благодарам на возачите на автобуси во моето детско маало “

Исто како што животот никогаш не бил лесен за Тиаго, неговото патување кон професионалниот живот не било поинаку. Тиаго не успеа да стигне до локалните бразилски тимови на почетокот и заврши играјќи дефанзивна средина во второпласираниот локален тим од лошата област на Рио де Жанеиро. Ова беше кога тој почна да знае Marcelo кој беше негов најдобар пријател и соиграч.

ПРОЧИТАЈ
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тијаго Силва Био - Подигни се за слава:

Но, со напорна работа и дисциплина, првичните неуспеси на Тијаго наскоро се претворија во успех. Тој конечно ја доби својата шанса да биде виден во Европа каде што се приклучи на Порто Б за 2.5 милиони евра во 2004 година. По една година поминати во Португалија, тој се приклучи на Динамо Москва во Русија.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Тијаго се чувствувал нестабилен со рускиот зимски студ што го видел со бактериска болест. За жал, на Силва и беше дијагностицирана туберкулоза и беше хоспитализиран шест месеци. Неговата болест се влошила со текот на времето и неговите лекари му рекле дека можел да биде мртов ако бил хоспитализиран две недели подоцна. Според Силва;

"Тоа беше најголемата битка во мојот живот. Морав да останам во болница за 6 месеци додека не се опоравив. "

За време на неговото закрепнување, Силва одлучи да се пензионира од фудбалот и отпатува за Бразил. Тој беше молеше и понатаму убеди од неговата мајка да ја преиспита својата одлука што ја обврза. Наместо да се врати во Русија, Силва се одлучи да игра за својот роден бразилски клуб Флуминенсе.

ПРОЧИТАЈ
Стефан Ел Шаарави приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Додека ја играл својата постара кариера таму, Силва стана идол на поддржувачите на Флуминензе со неговото ниво на изведби.

Белиот маншет што го носел за време на натпреварите стана тренд кај тинејџерите во Рио де Жанеиро, кој го поддржа триколорНе требаше повторно време пред Тиаго Силва да стане најдобар централен дефанзивец во Бразил.

ПРОЧИТАЈ
Кевин-Пренс Боатенг Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Овој подвиг привлече врвни европски клубови. По петмесечна потера и четиричасовен период на преговори, Силва се согласи да се пресели во Милан каде што тој го забележа светот. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Iaубовна приказна на Тијаго Силва со Изабела да Силва:

Колку што прави добро во неговиот професионален живот, Силва одлично работи и во неговиот личен живот. Тиаго Силва е во врска со неговата детска љубов по име Изабела да Силва.

Нивната врска ги одзеде од статусот на најдобрата љубов кон вистинската љубов. Тиаго еднаш се сети дека една од неговите најрани детски сеќавања ја објавува неговата љубов кон Изабела и верува дека може да стапат во брак еден ден. Ова конечно се случи, бидејќи и двајцата љубовници се венчаа и станаа благословени синови по име Изаго и Јаго.

ПРОЧИТАЈ
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тијаго Силва му докажа на светот колку е важна неговата сопруга за неговиот живот и колку е добар татко. Тој секогаш е таму за да биде сведок на раѓањето на неговите деца, играјќи ја улогата на добар татко.

Фан на Роналдо во неговиот дом:

Кристијано Роналдо"Се чини дека славата не познава граници. Сопругата на Тиаго Силва, Изабела некогаш не можеше да се спротивстави на грабеж на фотографија со португалската ѕвезда.

ПРОЧИТАЈ
Затворена приказна за детството Златан Ибрахимовиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

Изабела ја зграби можноста за фотографија веднаш штом тимот на нејзиниот сопруг ПСЖ ремизираше со Реал Мадрид во една вечер од Лигата на шампионите. Барем таа имаше што да и одземе на ноќта откако седеше низ темелно привлечен ќор-сокак помеѓу две од најсилните страни во Европа.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Дејвид Луиз Факти за биографијата - Неспоредливото пријателство:

Давид Луиз и Тијаго Силва се неразделни од првиот ден. Тие се најдобри пријатели кои видоа дека нивните големи соништа да играат фудбал на професионално ниво станаа реалност. Подолу се емотивните фотографии од Давид и Тијаго.

ПРОЧИТАЈ
Марко Верати за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Тијаго Силва, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
2 коментари
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
пред 1 година

Убави информации