Приказна за детството Самир Насри Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот; "Мали Зидан". Нашата приказна за детството Самир Насри плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите напади способности во средината на теренот, но малкумина го сметаат Биовиот Самир Насри кој е многу интересен. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Самир Насри Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Раниот живот

Самир Насри е роден на 26th ден на јуни 1987 во северното предградие Марсеј, Франција. Тој е роден кај неговата мајка, Оуасила Бен Саид (домаќинка) и татко, Хамид Насри (поранешен возач на автобус и фудбалски агент).

Додека растеше во La Gavotte Peyret, Насри стана млада возраст. Тој редовно го одиграл спортот на улиците каде што научил многу од неговите вештини. По забележувањето на неговиот талент, неговите родители го потпишаа да играат со локалниот клуб во неговиот роден град. Насри помина една година играјќи со клубот во Ла Гавот Пјерет, пред да се пресели во Пеннес Мирабо во близина на Мирабо, на возраст од седум, како што е прикажано подолу.

Самир Насри Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Рајзинг кон славните

Додека играше со Пен, Насри беше откриен од страна на разузнавачот на Марсеј, Фреди Адолен, кој беше информиран за талентот на играчот преку локален збор од уста. Откако ја забележал вештината на Насри, Асолен го регрутирал играчот да патува со група други млади играчи во Италија за да учествува на младински турнир каде што ќе игра против младинските академии во Милано и Јувентус.

Насри импресионирал на турнирот и Асолен шега му кажал на еден милионски извидник дека "тој [Насри] останува тука, го оставаш". По враќањето во Франција, претставниците на Марсеј организираа средба со таткото на играчот и групата се согласи да му дозволи на Насри да се вметне во академијата на клубот на возраст од девет години.

По влегувањето во младинската академија во Марсеј, Насри брзо импресионираше. Како резултат на неговата брза прогресија, Насри беше составен дел на секој младински тим што беше дел од освојувањето на неколку трофеи. Една недела подоцна, и покрај потпишувањето на продолжување на договорот со Марсеј, Насри беше поврзан со преселба во клубот на Премиер Лигата Арсенал. Му беше доделен број 8 кошула - претходно носена од поранешните легенди на Арсенал Иан Рајт и Фредди Љунгберг. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Самир Насри Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Животен однос

Љубовта е една од најдлабоките емоции познати на човечките суштества. Постојат многу видови на љубов, но повеќето луѓе го бараат својот израз во романтично врска со компатибилен партнер. Ова е љубов на Самир и тој е со најмалку 5 дами во изминатите 10 години од пишување.

Самир започна јавно со датирањето на Ајми Дејвисон за време на неговото време во Марсеј. Нивниот однос траеше околу 3 години. Двајцата љубовници се распаднаа во 2008, година кога потпиша за Арсенал.

Однос со поранешната тениска ѕвезда; Во текот на целото негово време во Арсенал, Самир ја дал француската тениска ѕвезда, Татјана.

Така се сретнаа: Мис Головин беше принуден да престане да игра про-тенис во 2008 поради воспаление на грбот, што само така се случува да се совпадне со моментот кога прикриен љубовник Самир беше зафатен во градот од Велика Британија. Тој отиде директно да ја праша, а таа се согласи да го датира.

Татјана Головин беше младиот надежен тенисер кој беше роден во Москва и се пресели во Франција со родителите како дете. Нивниот однос заврши откако Самир Насри го напушти Арсенал.

За време на своето време во Манчестер Сити, Самир Насри го дал британскиот модел Anara Atanes.

Нивната врска започна во 2012 и заврши во 2015.

Однос со Линдзи Лохан: По неговата врска со Британски модел Анрара Атанес заврши, Самир продолжи да свири повеќе популарни личности. Овој пат, неговата дестинација беше САД.

Во публикацијата подолу се користат слики од Неделата на модата во Париз, која покажува дека Насри и Линдзи Лохан заедно со Насри се појавуваат да се потсмеваат на актерката.

Јавниот печат продолжува да тврди дека двајцата се забавувале во ексклузивниот Парижски ноќен клуб Распутин пред да заминат заедно во 5.

Веста за нивната врска дојде како удар за неговата поранешна девојка, Анара Атанес, која толку многу ја стави на поранешната градска ѕвезда на Ман. Таа еднаш ги имаше на насловните страници откако Дидие Дешамс го намали Насри од францускиот национален тим во врска со тоа што беше однесена на Светското првенство во Бразил. Анара Атенес се бореше за својот маж со тоа што го означи поранешниот играч на Челзи (Дидие Дешампс) како "S ** t менаџер" на Твитер и, исто така, велејќи: "F ** k Франција и f ** k Deschamps! Што е ** Т менаџер! "

Таа подоцна се извинила на Дешампс и на француската ФА, откако двајцата се заканиле за правна постапка против неа, а исто така, откако го набљудувала Самир Насри ја оставила за Линдзи Лохан.

Однос со Софија Ричи: По завршувањето на неговата кратка врска со Линдзи Лохан, Самир Насри започна врска со Софија Ричи, модерен модел.

Софија е вклучена во кампањи на голем број познати брендови, меѓу кои Томи Хилфигер, Мајкл Корс и Шанел. Во 2016, таа се шпекулираше дека се поврзала со Самир Насри.

Софија Ричи е висок профил бај и е во врски со Луис Хамилтон (2017), Бруклин Бекам (2016 - 2017), Џастин Бибер (2016), Џејк Ендрјуз (2016), Мајлс Кентер (2014 - 2015) и Јаден Смит 2012 - 2013).

Самир Насри Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Личен живот

Самир Насри ги има следните атрибути на неговата личност.

Предности на Самир: Тој е здрав, многу имагинативен, емоционален и многу уверлив во неговите односи.

Слабости на Самир: Тој може да биде сомнителен, манипулативен, мудро и песимистичен.

Што Самир сака: Да се ​​биде во љубов, да се биде таинствен, домашен хоби, да се опуштите во близина или во вода и да има добар оброк со пријателите

Што Самир не му се допаѓа: Се посрамоти, откривајќи личен живот и не следејќи го неговото срце.

Накратко, Самир е многу емоционален и чувствителен, и длабоко се грижи за работите од неговото срце повеќе од другите.

Самир Насри Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Семеен живот

Француски државјани од алжирско потекло кои што некогаш работеа на смирено семејно потекло од средната класа. Неговата мајка, Оуасила Бен Саид и таткото Абделхафид Насри, биле родени во Франција; неговиот татко е роден и израснат во Марсеј, додека неговата мајка е од блискиот салон-де-Прованс.

Тоа беа бабите и дедовците на Самир Насри кои се емигрираа во Франција од Алжир. Како што беше кажано порано, неговата мајка е домаќинка која е секогаш зафатена со секојдневните домашни работилници. Неговиот татко претходно работел како возач на автобус пред да стане личен менаџер на неговиот син. Подолу е слика на таткото на Самир Насри.

Самир е најстариот од децата на 4 на неговите родители и се открива дека е муслиман кој не практикува. Тој има помлада сестра и близначки браќа, имено Соња, Малик и Валид, соодветно. Сите 4 беа изработени во La Gavotte Peyret.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Самир Насри плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде