Приказна за детството Самир Насри Плус Неоптоварени факти за биографијата

Приказна за детството Самир Насри Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат под прекарот; „Малиот Зидан“. Нашата приказна за детството Самир Насри, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него надвор од теренот.

ПРОЧИТАЈ
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговите способности во напаѓачката средина, но малкумина го сметаат Био на нашиот Самир Насри, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Самир Насри Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Самир Насри е роден на 26th ден на јуни 1987 во северното предградие на Марсеј, Франција. Роден е кај неговата мајка, Уасила Бен Сад (домаќинка) и татко Хамид Насри (поранешен возач на автобус и фудбалски агент).

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Додека растеше во Ла Гавот Пејерет, Насри растеше привлечноста кон спортот на фудбалот на млада возраст. Тој редовно се занимавал со спорт на улиците каде научил многу свои вештини. Кога го забележале неговиот огромен талент, неговите родители го пријавиле за да игра со локалниот клуб во неговиот роден град. Насри помина една година играјќи со клубот во Ла Гавот Пејерет пред да се пресели во Пенс Мирабо во блиското Мирабо на седум години како на сликата подолу.

ПРОЧИТАЈ
Данило да Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Самир Насри Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Рајзинг кон славните

Додека играше со Пенс, Насри беше откриен од извидникот на Марсеј, Фреди Асолен, кој беше информиран за талентот на играчот преку локална уста. Откако лично ја забележа вештината на Насри, Асолен го регрутираше играчот да патува со група други млади играчи во Италија за да учествува на младински турнир каде што ќе играат против младинските академии на Милано и Јувентус.

ПРОЧИТАЈ
Aоао Cancelo Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

Насри импресионираше на турнирот и на Асолен му беше кажано на шега од извидник во Милано дека „тој [Насри] останува тука, вие оставете го“. По враќањето во Франција, официјалните лица на Марсеј организираа состанок со таткото на играчот и групата се согласи да му дозволи на Насри да биде вклучен во академијата на клубот на деветгодишна возраст.

ПРОЧИТАЈ
Един Џеко за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

По влегувањето во младинската академија во Марсеј, Насри брзо импресионираше. Како резултат на неговата брза прогресија, Насри беше составен дел од секој младински тим, тој беше дел од освојувањето на неколку трофеи. Една недела подоцна, и покрај потпишувањето на продолжувањето на договорот со Марсеј, Насри беше поврзуван со трансфер во клубот Арсенал во Премиер лигата. Му беше даден дресот со број 8 - претходно го носеа поранешните легенди на Арсенал, Јан Рајт и Фреди jунгберг. Останатото, како што велат, сега е историја.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија факти

Самир Насри Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Љубовта е една од најдлабоките емоции познати на човечките суштества. Постојат многу видови на љубов, но повеќето луѓе го бараат својот израз во романтично врска со компатибилен партнер. Ова е вид на Samубов на Самир и тој бил со најмалку 5 дами во последните 10 години од моментот на пишувањето.

ПРОЧИТАЈ
Карлос Тевез Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Самир започна јавно со излегување со Ајми Дејвисон за време на неговото време во Марсеј. Нивната врска траеше околу 3 години. Двајцата loversубовници раскинаа во 2008 година, годината кога тој потпиша за Арсенал.

Однос со поранешната тениска ѕвезда; Во текот на целото негово време во Арсенал, Самир ја дал француската тениска ѕвезда, Татјана.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Олександрр Цинченко Плус Недолгарни факти за биографија

Така се сретнаа: Мис Головин беше принудена да престане да игра про тенис во 2008 година, поради воспаление на грбот, што се случи да се совпадне со моментот кога притаен lубовник Самир влезе во градот од Велика Британија. Тој отиде директно да ја праша надвор и таа се согласи да се дружи со него.

ПРОЧИТАЈ
Џејмс Милнер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Татјана Головин беше младиот надежен тенисер кој беше роден во Москва и се пресели во Франција со родителите како дете. Нивниот однос заврши откако Самир Насри го напушти Арсенал.

За време на своето време во Манчестер Сити, Самир Насри го дал британскиот модел Anara Atanes.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нивната врска започна во 2012 и заврши во 2015.

Однос со Линдзи Лохан: По неговата врска со Британски модел Анрара Атанес заврши, Самир продолжи да свири повеќе популарни личности. Овој пат, неговата дестинација беше САД.

Во публикацијата подолу се користат слики од Неделата на модата во Париз, која покажува дека Насри и Линдзи Лохан заедно со Насри се појавуваат да се потсмеваат на актерката.

ПРОЧИТАЈ
Aоао Cancelo Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

Јавниот печат продолжува да тврди дека двајцата се забавувале во ексклузивниот Парижски ноќен клуб Распутин пред да заминат заедно во 5.

Веста за нивната врска дојде како удар за неговата поранешна девојка, Анара Атанес, која толку многу ја стави на поранешната градска ѕвезда на Ман. Таа еднаш ги имаше на насловните страници откако Дидие Дешамс го намали Насри од францускиот национален тим во врска со тоа што беше однесена на Светското првенство во Бразил. Анара Атенес се бореше за својот маж со тоа што го означи поранешниот играч на Челзи (Дидие Дешампс) како "S ** t менаџер" на Твитер и, исто така, велејќи: "F ** k Франција и f ** k Deschamps! Што е ** Т менаџер! "

Таа подоцна се извинила на Дешампс и на француската ФА, откако двајцата се заканиле за правна постапка против неа, а исто така, откако го набљудувала Самир Насри ја оставила за Линдзи Лохан.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Однос со Софија Ричи: По завршувањето на неговата кратка врска со Линдзи Лохан, Самир Насри започна врска со Софија Ричи, модерен модел.

Софија беше вклучена во кампањи од голем број големи брендови, вклучувајќи ги Томи Хилфигер, Мајкл Корс и Шанел. Во 2016 година се шпекулираше дека се поврзала со Самир Насри.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Олександрр Цинченко Плус Недолгарни факти за биографија

Софија Ричи е високо профилиран бае и била во врска со Луис Хамилтон (2017), Бруклин Бекам (2016 - 2017), Justастин Бибер (2016), akeејк Ендрус (2016), Мајлс Кантер (2014 - 2015) и adејден Смит ( 2012 - 2013 година).

Самир Насри Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личен живот

Самир Насри ги има следните атрибути на неговата личност.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Реис Нелсон Плус Untold Биографија факти

Предности на Самир: Тој е здрав, многу имагинативен, емоционален и многу уверлив во неговите односи.

Слабости на Самир: Тој може да биде сомнителен, манипулативен, мудро и песимистичен.

Што Самир сака: Да се ​​биде во љубов, да се биде таинствен, домашен хоби, да се опуштите во близина или во вода и да има добар оброк со пријателите

ПРОЧИТАЈ
Един Џеко за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Што Самир не му се допаѓа: Се посрамоти, откривајќи личен живот и не следејќи го неговото срце.

Накратко, Самир е многу емоционален и чувствителен, и длабоко се грижи за работите од неговото срце повеќе од другите.

Самир Насри Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Француски државјани со алжирско потекло, кои некогаш работеле со скромно семејно потекло од средната класа. Неговата мајка, Уасила Бен Сад и татко му, Абделхафид Насри, се родени во Франција; неговиот татко е роден и израснат во Марсеј, додека неговата мајка е од блискиот Салон-де-Прованса.

ПРОЧИТАЈ
Карлос Тевез Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Тоа биле бабите и дедовците на Самир Насри кои емигрирале во Франција од Алжир. Како што беше кажано претходно, неговата мајка е домаќинка која секогаш е зафатена со своите секојдневни работи во домаќинството. Неговиот татко претходно работел како возач на автобус пред да стане личен менаџер на неговиот син. Подолу е слика на таткото на неговиот Самир Насри.

ПРОЧИТАЈ
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Самир е најстарото од 4 деца на неговите родители и се открива дека е муслиман што не практикува. Тој има помлада сестра и браќа близнаци, имено Соња, Малик и Валид, соодветно. Сите 4 се воспитани во Ла Гавот Пејерет.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Самир Насри плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или Контактирајте не!. 

ПРОЧИТАЈ
Данило да Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари