Недостатокот на факти за биографијата на Саломон Рондон

Недостатокот на факти за биографијата на Саломон Рондон

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат по прекарот „Гладијатор„ Нашата приказна за детството Саломон Рондон плус Неоптоварена биографија Факт за вас целосна сметка за значајни настани од неговото детство од денес до денес.

Анализата вклучува негов ран живот, семејно потекло, животна приказна пред слава, приказна за слава, врска и личен живот итн.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Адам Армстронг Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае дека тој е некој што е способен да прифати или толерира одложувања во кариерата, што го прави еден од најтрпеливите напаѓачи што прволигашот го има добиено. 

Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Саломон Рондон, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Саломон Рондон - Почеток на животот и семејството:

Хозе Саломон Рондон Гименес е роден на 16-ти ден во септември 1989 година од неговата мајка, Маитана Гименес (домаќинка) и татко му, Хосе Рафаел Рондон (наставник по хемија) во населениот сектор на Катија, во Каракас, Венецуела.

Подолу е фотографија од прекрасните родители на Саломон Рондон.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кевин Мбабу Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Родители на Саломон Рондон- МАЈКА- Маитана Гименес и ТАТКО-Хозе Рафаел Рондон.
Родители на Саломон Рондон- МАЈКА- Маитана Гименес и ТАТКО-Хозе Рафаел Рондон.

Раѓањето на Саломон Рондон било предодредено според неговиот татко кој еднаш дал приказна за приказната пред раѓањето на неговиот син.

„Myена ми, кога беше бремена, имаше многу голем стомак. Исто така, во мојата снаа беше обожавател Диего Марадона поради Светското првенство 1986. 

Излезе дека секој пат кога видовме игра каде Марадона играше, бебето Соломон ќе удри повеќе во утробата на неговата мајка. Поради тоа, сестра ми рече дека мојот нероден син ќе биде фудбалер и дека е во право.  Се сеќава Хозе Рафаел Рондон.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Александар Митровиќ приказна за детството плус неразвиени биографија факти

Рондон на крајот се роди како втор син на неговите родители во семејното домаќинство од средната класа. Тој израснал со своите браќа, Херардо кој е три години постар и неговиот дете брат Самомаи кој е 3 години помлад.

Биографија на Саломон Рондон - рана кариера:

Саломон Рондон започна да ја живее својата судбина рано со одење, клоци и спиење со топка секоја вечер. Неговото учество во фудбалот го одврати од лошите избори што можеше да ги направи како дете. 

„Од кога сум роден, секогаш одев со топка и шутирав сè. На четири години започнав да играм во моето училиште “.

На тендерот на 4, Рондон ги прифатил неговите идоли да бидат Ривалдо  Роналдо Луис Назарио де Лима.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Харви Барнс Плус Недолгарни факти за биографија

Одлуката да се игра фудбал на училиште дошла еден ден кога наставникот на Рондон побарал препорака од неговата мајка Маитана да му дозволи на нејзиниот син да игра фудбал на валканите терени во училиштето.

Таа прифати и Рондон започна да игра фудбал во училиште во текот на денот. Неговиот прв спортски успех се случи за време на натпреварувачките игри на неговото училиште каде го освои својот прв трофеј.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Пол Гаскон детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Дури и по враќањето од училиште, фудбалот сè уште беше неопходност. Ова го натера да се запише во неговиот локален клуб на млади, Сан Хозе де Каласанц, што му даде можност да игра фудбал навечер.

Рондон го користел фудбалот како комплементарна активност на неговите студии, кои секогаш се одвивале под надзор на неговите родители. Тие формираа навика да чуваат албуми со фотографии од раните фудбалски спомени на нивниот син.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џони Еванс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Таткото на Саломон Рондон го откри раниот живот во кариерата на неговиот син во албум - Кредит за Кроника.
Таткото на Саломон Рондон го откри раниот живот во кариерата на неговиот син во албум - Кредит за Кроника.

Биографија на Саломон Рондон - Патот до славата:

Се чувствуваше и страста на Саломон Рондон за фудбалот, понекогаш негативно во неговата семејна куќа. Ова беше време кога Рондон и неговиот брат Херардо сакаа да го скршат прозорецот, лустерите и вазни во домот.

Саломон Рондон ги кршеше стаклата во домот со својата фудбалска топка како дете.
Саломон Рондон ги кршеше стаклата во домот со својата фудбалска топка како дете.

Добивањето тешки прекори од неговите родители доведе до тоа неговата мајка да му кажува на Рондон дека ќе мора да плати за очилата кога ќе почне да добива пари како професионален фудбалер.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сеан Лонгстаф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Изработка на големата одлука:

Рондон ја донел најголемата одлука кога бил на втората година од средното училиште Каласанз. Тој му се спротивстави на татко му Рафаел да го има она што тој го смета за многу сериозен разговор со наставникот по хемија.

„Тој ми рече дека ќе го напушти училиштето за да игра фудбал“, се сеќава неговиот татко.

Саломон Рондон конечно донесе неповратна одлука да се откаже од факултетското образование и да се посвети целосно на фудбалот.

Ваквата одлука беше проследена со запишување во списокот на локалниот клуб Депортиво Гулима по успешно судење.

Лична карта на Саломон Рондон Депортиво Гулима.
Лична карта на Саломон Рондон Депортиво Гулима.

Биографија на Саломон Рондон - Подигнување на слава:

Додека беше во Депортиво Гулима, Саломон Рондон погледна кон Европа. За да го оствари тоа, тој одлучи да го продолжи својот процес на созревање во фудбалот во Арагва, колумбиски клуб со репутација за проектирање играчи во Европа.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дени Роуз приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Рондон изврши непосредно влијание во Арагва да стане главна тема на медиумите на клубот.

Континуиран успех го натера да се промовира во сениорскиот тим на клубот едвај една година откако им се приклучи на нивните младински редови.

Рондон на 17-годишна возраст дебитираше во венецуелската Примера дивисион. Не требаше време пред да биде обележан како најдобар напаѓач во неговата земја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џонјо Шели, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Успешна приказна на Саломон Рондон со Арагва.
Успешна приказна на Саломон Рондон со Арагва.

Во таа 2008 година, сонот на Рондон да игра во Европа стана реалност, откако тој беше примен од УД Лас Палмас во Шпанија. Зборувајќи за тој емотивен момент на напуштање на домот, Рондон еднаш рече

„Да ја напуштам мојата фамилија во Европа беше најтешката работа. Последните зборови на мајка ми кон мене беа 'Оди!' Мајка ми плачеше кога го рече тоа. И јас плачев. Во тоа време имав само 19 години. Не знаев ништо - не знаев да готвам… секогаш бев на Skype и велев: 'Мамо, како можам да готвам тестенините ?!' Баба ми беше како: 'Стави вода во тавата и ...!' ”

Во Европа, Рондон напредуваше и се најде како игра за Малага. Не му требаше многу време за да остави впечаток со клубот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Неизвалкани факти за детството

Дали знаеше?…  Додека беше во Малага, Рондон, кој се појавува и старее, ја расели машината за гол Руд ван Нистелрој фрустрирајќи го и подоцна принудувајќи го на пензија.

Саломон Рондон продолжи да биде херој откако го отпушти стариот Руд ван Нистелрој. Благодарение на неговата форма, тој го надмина рекордот на голови во ЛаЛига, постигнат од поранешен фудбалер на Венецуела Хуан Аранго.

На "Спасител на Малага“, Како што го нарекоа, се виде како му помага на шпанскиот клуб да избега од испаѓање.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дени Роуз приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Остатокот, како што велат, е историја.

Salивотен однос во врска со Саломон Рондон:

Романсата за Саломон Рондон е онаа што избега од лупањето на вниманието на јавноста, едноставно затоа што неговиот loveубовен живот е без драми. Зад успешната Венецуела, постојат гламурозна сопруга и убави деца.

Сопругата и децата на Саломон Рондон.
Сопругата и децата на Саломон Рондон.

Саломон Рондон, како за време на пишувањето, живее во Newукасл, за кој верува дека е „одличен град”За неговото семејство. "Мојата сопруга, моите две деца, мојата свекрва, баба на мојата сопруга, го имам моето семејство околу мене" рече Рондон,

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џони Еванс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Личен живот на Саломон Рондон:

Запознавањето со личниот живот на Саломон Рондон ќе ви помогне да добиете целосна слика за него. Почнувајќи, тој е некој со методичен пристап кон животот што гарантира дека тој ја става одлуката да бара среќа над сите нешта.

Далеку од постигнувајќи го голот на теренот, Саломон Рондон троши драгоцено време за изведување боксерски вежби за кои верува дека ја зголемува неговата сила на горниот дел од телото. Подолу е видео со такви вежби.

Рондон верува во бокс како спорт за самоодбрана. Во видеото подолу, тој е во состојба да го стави боксот во добра употреба преку учење на своето дете како да се брани и никогаш да не го користи спортот како средство за барање проблеми.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Александар Митровиќ приказна за детството плус неразвиени биографија факти

Далеку од парк Сент Џејмс, играјќи со своите деца и бокс, Рондон се радува кога оди со своето куче.

Семеен живот на Саломон Рондон:

Да се ​​биде најпознат фудбалер на неговата земја и единствен претставник во Премиер лигата, сигурно го прави семејството на Саломон Рондон и луѓето од целата земја горди на него.

Родителите и браќата на Саломон Рондон остануваат во Каракас, Венецуела, кој за време на пишувањето. Ова е земја која е политички нестабилна поради долготрајната економска и политичка криза.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството Адам Армстронг Плус Неоптоварени факти за биографијата

Со инфлацијата што излегува од контрола, насилниот криминал е распространет и стапката на убиства е застрашувачка во Венецуела. Зборувајќи за ризиците на киднаперите, Рондон еднаш рекол;

„Многу малку луѓе знаат кое е моето семејство и се обидувам колку што е можно повеќе да не бидат видени со мене - воопшто во Венецуела.

Ако сум со нив, секогаш е во семејната куќа. Никогаш не излегуваме заедно за да не привлечеме внимание. Се обидувам да не привлекувам воопшто внимание кон себе кога сум таму “.

И покрај безбедносните проблеми, Рондон не е срамежлив да се фотографира со своите родители, особено со својот прекрасен татко, кој од професор по хемија подоцна стана професор по хемија во едно од воените училишта на Венецуела.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џонјо Шели, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Саломон Рондон се релаксира со татко му.
Саломон Рондон се релаксира со татко му.

Саломон Рондон нераскажани факти:

За неговиот гладијаторски прекар:

Според огледало, Саломон Рондон еднаш откри дека ужива да го нарекуваат неговиот прекар… „Ѕверот“ за време на неговото време во Малага.

Откако му се придружија на Newукасл, фановите почнаа да го нарекуваат „Гладијатор”Што е прекар што тој најмногу го претпочита.

„Ми се допаѓа прекарот„ Гладијатор “. Ова е она што се обидувам да бидам на теренот. Ги отворам рацете, изгледам големо, го спречувам моето тело и се обидувам да ја контролирам топката за мојот тим “.

Откако постави видео за вештините на Гладијатор, Рондон реши да ги натера своите обожаватели да се натпреваруваат за награда со барање да им испратат видеа од нивните најдобри прегледи и трикови со кој било предмет што не е ⚽ со користење на хаштагот #GladiatorSkillz #Gladiador #Gladiator. Подолу е видеото со гладијатор на Саломон Рондон.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сеан Лонгстаф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Саломон Рондон, плус Неоптоварени факти за биографијата.

At LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари