Рос Баркли за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

0
10143

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "Роси". Нашите Рос Баркли детството приказна плус биографија Факт ви ги претставува целосна сметка на значајни настани од неговото детство време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот, животот во врска и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за своите офанзивни способности во средниот ред, но малкумина ја сметаат биографијата на Рос Баркли, која е доста интересна. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Рос Баркли Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Раниот живот

Рос Barkley е роден на 5th ден на декември 1993 во Ливерпул, Велика Британија.

Тој е Стрелец по раѓање. Тој е роден кај еден татко на Нигерија, Питер Ефанга, кој е инженер за автомобили и британска мајка, Дајан Баркли (домашен чувар).

Рос, наместо да одговори на Ефанга, решил да одговори на моминското име на неговата мајка "Баркли"поради затегнати односи со неговиот татко Нигерија додека растат.

Рос почнал да игра фудбал благодарение на напорите на неговиот татко, кој како мигрант, му овозможил на неговиот единствен наследник да го земе фудбалот како најпрофитабилна професија. Ова исто така беше случај и со родителите на мигранти во Европа. Родителите на Лерој Сане, Mesut Ozil, Кристијан Бентеке итн. се главни корисници.

Преку Петар Ефанга неговиот татко, Рос се придружи Евертон почна да игра фудбал на возраст од 11-годишниот. Тој напредуваше низ Евертон младински систем. Освен тоа што Рос бил поставен како тинејџер, Рос бил познат да поседува хормон за раст и ген кој го натерал да расте поголем од неговите врсници, па дури и противниците како што е прикажано подолу.

Рос Баркли детска приказна
Рос Баркли се смета за ГИАНТ за време на своето детство

Ромелу Лукаку исто така беше сведок на истиот синдром на раст. Всушност, во 15, Рос веќе се мешаше со под-18 страна. Ова беше поради неговото прекумерно тело изградено. Во неколку наврати, тој го водеше младинскиот тим за големи победи и освојувајќи големи турнири, како што е Ехо Купот, кој беше презентиран од поранешниот шеф на Ливерпул Рафа Бенитез.

Рафа ја презентираше наградата за трофеј на Рос
Рафа ја презентираше наградата за трофеј на Рос

Баркли се очекуваше да го направи своето деби на Toffees во раните фази на 2010-2011 сезона, но беше одложен откако претрпе сериозна повреда на нозете. Тој се судри со Ливерпул Андре Мудрост додека на должност со Англија под-19 е.

Во декември 2011, кратко време по претворањето на 18, тој напиша нов долгорочен договор Евертон. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Рос Баркли Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Животен однос

Среќниот Рос Баркли е познат по тоа што има најмирен, практични, разумен, реалистични и најмногу одговорна девојка, Wag и претпоставената сопруга да биде. Таа не е друга личност од Зое Риоци.

Можеби сте прашале ..., зошто толку многу ја пофаливме? .... Причините се како што следува;

Зое Риоци е човек од земја до земја. Нејзините куци-влакнести погледи го отсликуваат сето тоа. Таа сака да носат едноставна јакна на Парка над нејзината работна униформа и рамнодушни чевли, наместо да ги убиваат потпетиците, бидејќи сопругата и девојката на фудбалерот ќе носат.

Таа стана позната по нејзиниот животен стил долу на земјата, кога за прв пат почна да се запознава со Рос за време на нејзините тинејџерски години.

Таа е одговорна и почитувана за одржување на нозете на Баркли на земја. Таа има силно држење над човекот во Англија. За разлика од повеќето фудбалски WAGS, Зое не е заинтересирана за материјали како пари и слава. Всушност, таа е £ 9 за часовен учител.

Нејзиниот начин на живот е сличен на оној на Вејн Рунисопругата, Колин Руни, која е заслужена за одржување на чекор напред Англија напред во чек. Ти Зое е подлабоко од Колина кога ќе се спореди со нејзината личност долу на земјата.

Двојката, и иста возраст, се од иста област во Ливерпул и пријателите велат дека нивната врска е "ќе силно". Всушност, нивната врска отиде од сила до сила.

И покрај неодамнешните олеснувања на нејзиното момче за успех и £ 40,000 неделна плата која треба да се зголеми наскоро, Зое избра да го вози најнезабудениот автомобил кој некогаш би можел да вози. Наместо Bentleys и Range Rovers повеќето wags користат за да се приближат, Мис Zoe Riozzi избраа да бидат зад воланот на скромни Фиат 500. Таа вози низок клуч Fiat500 кој чини само £ 4,000.

Животниот стил на Zoe Riozzi е долу на земјата
Животниот стил на Zoe Riozzi е долу на земјата

Двајцата љубовници сакаат да ја посетат Бакингемската палата и Дубаи. Еден празник застанува на профилот на Твитер на Зое ги покажува со базен на сончевиот одмор. Таа изгледаше поубава овде.

Зое Риоци го поминува одмор со Рос
Зое Риоци го поминува одмор со Рос

Рос Баркли Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Личност

Рос е Стрелец по раѓање. Тој го има следново значење во однос на неговата личност со Хороскоп.

Силности на Рос Баркли: Великодушно, идеалистичко и големо чувство за хумор.

Слабости на Рос Баркли: Ветувања повеќе отколку што може да се испорачаат, многу нетрпеливи, ќе кажат ништо без разлика колку недипломатски.

Она што Рос Баркли го сака: Слобода, патување, филозофија и отвореност.

Што Рос Бакли не му се допаѓа: Чувствителни луѓе, се ограничени и надвор од ѕид теории.

Рос Баркли Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Големиот удар

Ужасните снимки што некогаш се појавија покажаа дека Рос Баркли е исфрлен во порочна тепачка. Беше удрен од страна на лицето пред да падне на подот.

Адвокатот на Баркли изјави дека бил жртва на " "Неспровоциран напад од странец кој му пристапил".

Нападот се случи во коктел бар Санта Чупитос во центарот на градот Ливерпул во раните утрински часови на ова утро. Дојде само неколку часа откако неговиот тим доби 4-2 победа над Лестер Сити во Гудисон Парк.

Рос Баркли Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Семеен живот

Да, како што е изненадено што може да биде, ова е вистина. Рос Бакли е од нигериско потекло.
Дури и неговиот дедо е нигериец.

Исто како и Деле Алли, Баркли одби да игра за Нигерија. Тој има право да излезе за Супер Бурма пред да го направи своето натпреварувачко деби за високиот состав на Англија во 2013.

Пред неговото деби против Молдавија во квалификациите за Светскиот куп, Рос еднаш рекол дека Нигерија е една од земјите што може да ги застапува за разлика од Англија. И неговиот татко, инжењер Петар Ефанга и мајка, Дајан Баркли се уште живеат во Ливерпул.

Рос Баркли Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Жртва на расизам

Додека е бела, дали некој од вашиот родител или предци од Африка е кривично дело? ...

Евертон еднаш го забрани таблоидот "Сонце" од своите простории во врска со статијата за Рос Баркли, која критичарите ја нарекуваат "Расистички".

Колумнист Келвин МекКензи во споредба со Баркли, кој има дедо од Нигерија, до "Горила во зоолошката градина" и рече дека единствените други луѓе во Ливерпул со неговиот приход биле дилери на дрога.

Написот беше насловен "Еве зошто одат на мајмун кај Рос" заедно со слики на Баркли и горила.

По гледањето на оваа публикација, градоначалникот на Ливерпул, Џо Андерсон, го известил полицијата и Организацијата за независни стандарди за новинари, која ја нарече "Расистички и навредливи". Објави издавачот на "Сан", Велика Британија, во соопштението дека Мекензи "Беше суспендиран со непосреден ефект".

Рос Баркли Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Chelsea Snub

Рос еднаш заврши на премин кон Стемфорд Бриџ, но направи неверојатен пресврт на денот на крајниот рок за да го прекине она што беше фрустрирачки трансфер прозорец за Челзи.

Антонио Конте повредени во одлуката на Рос Баркли да го одбие преселувањето во Челзи, откако извештаите покажаа дека интернационалецот од Англија се повлече од договорот поради тоа што не може да стигне Антонио Конте на телефон.

Извештаи тврдат Антонио Конте го исклучил телефонот или бил под инструкции да не зборува со 23-годишниот.

Додека приказна негираше дека е случај, тој имаше за цел суптилен копа во Баркли за не потпишување. Според неговите зборови ...

"Ако некој играч има голема желба да игра за одличен клуб, тој потпишува. Понекогаш е важно менаџерот да разговара со некој играч пред да потпише. Други пати тоа не е. Имам потпишано неколку играчи без да зборувам со нив. "

Проверка на факти

Ви благодариме што ја прочитавте Детската приказна на Рос Баркли, плус неразбирливи факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде