Приказна за детството Роман Бурки Плус Untold Биографија факти

Факти за биографија на Роман Бурки
Факти за биографија на Роман Бурки

Последно ажурирано на

Нашата римска Буркиска биографија ви служи со целосни детали за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејните факти, Loveубовниот живот (девојка, сопруга), дете (а), начин на живот и личен живот итн.

Во едноставни термини, LifeBogger ви дава целосен преглед на неговата животна приказна почнувајќи од кога бил дете, па сè до кога станал славен.

Покрај тоа што е добар стопер, вие и тој го познаваме, исто како и Дејвид де Хеа е меѓу повеќето најжешките голмани во светскиот фудбал- извештајот на Блечер еднаш го потврди тоа.

Повторно, не толку популарна како Manuel Neuer or Kępa, само неколку fansубители на фудбалот би имале интерес да ја прочитаат Биографијата на Роман Бурки, која ја подготвивме. Сега, без понатамошно рекламирање, да започнеме.

Приказна за детството Роман Бурки:

За почеток на биографијата, неговиот прекар е „Sexy„, Ти тој никогаш не се нарекува себеси тоа. Швајцарскиот голман е роден на 14-ти ноември 1990 година на неговата мајка Карин Бурки и таткото Мартин Бурки во Менсинген - општина во Швајцарија.

Малиот Роман дошол на свет како прв син и дете родени од успешната заедница меѓу неговите родители со убов. Голманот пораснал заедно со неговиот мал брат, кој го носи името Марко Борки. Двајцата браќа, со возрасна разлика од три години, биле најдобри пријатели уште од првиот ден.

Како прво дете и син со мал брат, малиот Роман имал во него, големо чувство на одговорност. Од самиот почеток, тој започна да ја игра улогата на големиот брат. Навистина, грижата за Марко му беше прва одговорност како старец и сестра.

Со текот на времето, идниот стопер започна да се загрева за да ја следи трговијата со семејството Бурки. Што е тоа?… Оваа одговорност не е ништо друго освен учење од стапката на фудбалот на неговиот татко, што ќе ви го кажеме во подоцнежните делови од оваа биографија.

Позадина на семејството Роман Бурки:

Благодарение на главата на домаќинството (Мартин), судбината на неговите деца се обезбеди што е можно порано. Дали знаевте?… Швајцарскиот голман (Роман Бурки) потекнува од спортско семејство. Неговиот татко, Мартин Бурки беше голман, а неговата мајка, веројатно домаќинка.

И двајцата родители на Роман Бурки работеле во домаќинство од средна класа. Благодарение на ниската цена на живот, тие никогаш не се бореа со пари. Всушност, семејството на Мартин и Карин беа меѓу 12,000 жители на Минсинген кои живееја во една од оние прекрасни швајцарски периферни населби.

Роман Бурки семејство потекло:

На просечниот fanубител на фудбалот, Голманот доаѓа од Швајцарија. Некои обожаватели веројатно немаат идеја дека семејството на Роман Бурки го поздравува Мунсинген, општина лоцирана во Швајцарија. Забележете, ова не треба да се меша со еден германски град, исто така наречен Мунсинген.

Од картата подолу, ќе сфатите дека Мунсинген припаѓа на германското говорно подрачје на Швајцарија. Фер е да се каже дека Роман Бурки е Швајцарец-Германец и неговите родители го поседуваат алеманскиот дијалект. Луѓето од оваа јазична група имаат германски семејни корени и потекло.

Роман Бурки рани години - Образование и градење кариера:

Минсинген беше местото каде што започна сè што е поврзано со неговата судбина. Како поранешен голман, тешко беше за Мартин Бурки да се справи со пензионирање од фудбалот. Рано, супер тато се надеваше дека ќе ги види своите синови, започнувајќи со неговиот прв (римски), аспирирајќи да ги живее соништата на семејството Бурки - станувајќи професионален и успешен фудбалер.

Откако ги закачи чевлите, Мартин Бурки го однесе себеси за да ги подготви своите синови за иднината. Таткото за предвидливост, во 1999 година, го запишал малиот Роман во ФК Менсинген (локален клуб лоциран близу до семејниот дом). Таму идната БВБ starвезда ја постави својата голманска основа.

Биографија на Роман Бурки - ран живот во кариерата:

Околу 2005 година, селекторот на Швајцарија, Коби Кун, ја квалификуваше земјата за Светското првенство во 2006 година за прв пат од 1994 година. Сите, вклучително и семејството на Роман Бурки, беа возбудени за иднината на фудбалот во земјата.

Националниот фудбалски потенцијал на Швајцарија, меѓу другото, го запалил Мартин да го запише неговиот син на судења во поистакната академија. И покрај оптимизмот, работите не одеа порано како што беше планирано за неговиот син - младиот голман.

Раните неуспеси:

Роман Бурки мораше да се справи со неколку разочарувања за време на неговите рани младински години во кариерата. Потрагата да се продолжи со позначајни академии не помина, не благодарение на неуспешните фудбалски проби. Меѓу клубовите што не успеаја, оној што предизвика толку многу тага беше ФК Тун, швајцарската фудбалска репрезентација од градот Тун во Бернес Оберленд.

Страдаат од ментално здравје и како неговиот татко ја спаси својата млада кариера:

Ние footballубителите на фудбалот не би го гледале на дрес од BVB, ако неговиот татко не интервенирал ангажирајќи ментален тренер, кој му помогнал да го расчисти умот од стресот на отфрлањето на академијата. Вистината е, Бурки страдал од ментално здравје, а неговиот татко го спасил својот млад грижаr.

Оваа одлука донесена од родителите на Роман Бурки да ангажираат ментален тренер ги одржуваше семејните соништа живи. Овој подвиг донесе надеж - повик на БСЦ Јанг Бојс (врвен швајцарски спортски клуб со седиште во Берн) кој го покани младиот голман на проба.

Биографија на Рим Бурки - Приказна за патот до славните:

Дали знаевте?… Два часа пред идниот голман да го проба судењето со БСЦ Јанг Бојс, нашиот сопствен Роман се сврти кон неговиот татко, кој го возеше на теренот за тестирање на клубот и рече, според ЕвроСпорт.

Тато, ... Не, јас не одам да се придружувам на Младите Момци. Зошто велите НЕ? … Го прашал неговиот татко, Мартин.

Барки му рекол на неговиот татко дека претходното одбивање во ФК Тун го обесхрабрило, правејќи го толку немир за да продолжи кариерата. Оттука, тој му дава отказ на Јанг Бојс и се откажува од фудбалот.

За среќа, требаше заеднички напор на родителите на Роман Бурки и другите најблиски да го смират умот на младото момче пред тој да одлучи да продолжи со испитувања кај Јанг Момс.

Биографија на Рим Бурки - Приказна за кревање на славните:

На радост на семејството и пријателите, малиот голман ги помина испитувањата на „Јанг Бојс“ со лесни бои. Од 2005 до 2008 година, Барки беше на нивната академија. Дипломирал во 2009 година и веднаш се приклучи на сениорскиот тим каде што започна да прави многу жртви.

Како тој стана успешен:

Продолжување на заем и понатамошен трансфер во Грасшпер (уште еден голем швајцарски клуб) беше најдобрата рана одлука што Роман ја донесе. Сепак, неговото најголемо остварување на клупскиот фудбал во Швајцарија му помагаше на неговиот тим „Грасшпер“ да го освои Швајцарскиот куп во 2013 година. За да му помогне на неговиот тим да постигне успех, Бурки мораше да игра со скршено ребро и затегнат стомачен мускул.

Овој подвиг доведе до германски трансфер. Во тоа време, Роман ја напуштил својата земја, родителите и членовите на семејството за прв пат во Германија каде и се придружил ФК Фрајбург. Една година подоцна, во 2014 г. Томас Тушел го повикал во Борусија Дортмунд. Во моментот на поставување на биографијата на Роман Борки, тој веќе го има германскиот куп ДФБ на своето име.

Остатокот, како што честопати зборуваме, сега е историја.

Роман Бурки го сака животот - Девојка, сопруга, деца?

Прво и најважно, не постои негирање на фактот дека неговиот симпатичен изглед не привлекува дами кои би се означувале како потенцијални девојки и материјали за сопруга. Судејќи според фотографијата подолу, ќе имате тенденција да го признаете прекарот на неговиот- Sexy. Во овој дел, ќе ви дадеме преглед на ofубовниот живот на Роман Бурки.

На прашањето за неговата идеја за неговата жена од соништата, девојка или сопруга, Роман Бурки го изјави следново според Швајзер-илустриер.

Не претпочитам одреден вид, но таа треба да има срдечно лице, затоа што изгледот е секако она што прво ви го привлекува окото и предизвикува интерес.

Сакам некој кој ме интересира како личност, а не само како фудбалер.

Роман Борки Историјат на запознавање - минатото и сегашната девојка + toена да биде:

Прво, голманот започна да има односи некаде околу 2010 година. Тој започна со дружење Настасја Батлер, која се чини дека е негова прва девојка и childhoodубена во детството. Двајцата се запознале и се за inубиле едни со други во автошколата во Берн, Швајцарија.

По преселбата на Борки во БВБ, започнале проблеми меѓу двете loveубовни птици, не благодарение на врската помеѓу големи растојанија. За жал, Роман Барки се разделил од својата манекенка девојка околу 2016 година (според извештајот Стен).

Гласини велат дека откако се преселил, симпатичниот Голман продолжил со датум како модел и блогер Кјара Бранси- неговата втора девојка.

Сепак, за време на изработката на биографијата на Роман Бурки, г-дин убав моментално ужива врска со германска убавица која оди по името Марлен Валдерама-Алварез.

Од сите индикации, се појавува Marlen најверојатно ќе стане сопруга на Роман Бурки и мајка на неговите деца. Убавата дама доаѓа од Јужна Германија, а таа е фитнес човек која ги споделува своите тренинзи со видеа на Инстаграм.

Марлен Валдерама-Алварез се чини дека е многу блиску до Кети, кој е Мет Хумелсwifeена. Исто така, Мелани Виндлер, која е наметка за срце Мануел Аканџи.

Роман Бурки личен живот:

Да, веројатно сте го познале за неговата удобност и за оние зашеметувачки дисплеи на теренот. Сепак, она што можеби не го знаете е начинот на кој Роман го живее својот живот надвор од фудбалот или неговата личност надвор од теренот.

Прво и најважно, голманот има мека страна за животните, дури и вие тој изгледа многу, иако на голот. Тој еднаш го кажа следново во интервју.

Кога прочитав за смртта на мечката во паркот на животни во Берн, тоа ме повреди длабоко. Исто така, светот скоро пропаѓаше за мене кога една од мачките на моите родители почина.

Како и некои фудбалери кои сакаат животни, голманот на БВБ има мало куче кого го нарекува Клиф. Ако не чита книги и слуша слушалки, Роман веројатно ќе биде со своето куче.

За неговиот симпатичен / убав изглед:

Без сомнение, Швајцарецот е најзгодниот голман на својата генерација. Исто така на неговиот личен живот, Роман Бурки го сфаќа сериозно, неговиот изглед без разлика дали е во пука или секој пат кога ќе го напушти домот. Според неговите зборови;

Сакам да изгледам пристојно кога сум во јавност. Пред да ја напуштам куќата, гледам во огледало. Но, ова е веројатно случајот со секој фудбалер деновиве.

Планови за пензија во фудбал:

И на крај, на личниот живот на неговиот Бурки, Швајцарецот ја сака идејата да оди во бизнис на недвижнини кога ги закачува чизмите. Роман Бурки претпочита Матс Хаммелс би можел да биде неговиот совршен деловен партнер.

Роман Бурки начин на живот:

Месечна плата за БВБ од 200,000 евра и основна плата од 2.77 милиони евра е повеќе од доволно за да го натера голманот да живее луксузен живот. Да го објасниме начинот на живот на Роман Бурки, ние ќе ви кажеме само за неговите автомобили и чиста вредност. Сега да започнеме со неговите автомобили.

Автомобили на Роман Бурки:

Вистината е, Швајцарците имаат мека точка за кул и големи тркала. Роман Бурки претпочита да се облекува за да одговара на неговиот луксузен теренец на Mercedes Benz G-Class. Изборот на автомобил зависи од неговиот режим на облекување, а секој автомобил има свои иницијали и датум на раѓање на нивните табли.

Роман Бурки Нет вреди:

Без сомнение, неговата плата годишна плата од 2.77 милиони евра е платена од 2017 година. За тоа, експертите за пари поминаа напред за да проценат дека неговата нето вредност е околу 7 милиони американски долари. Со оглед на неговиот последен договор од јуни 2020 година, оваа вредност дефинитивно ќе се зголеми.

Семејниот живот Роман Бурки:

Од првите моменти од животот, Роман Бурки се потпираше на својата мајка и татко, дури и неговиот мал брат Марко за поддршка. На сликата подолу е неговото блиско плетено семејство додека уживаат во истрел во нивниот дом во Швајцарија - каде сè започна.

Роман Бурки Семејниот живот. Затворено домаќинство ужива привремено слика во нивниот дом - место каде што започна сè (успехот). Во овој емотивен дел, ќе ви кажеме повеќе за родителите на Роман Бурки, како и за членовите на неговото семејство. Сега, да започнеме со неговиот татко, Мартин.

За таткото на Роман Бурки:

Според Швајцарецот, неговиот татко Мартин му го дал најголемиот подарок што некој некогаш би му дал син или сакан. Овој подарок не е ништо повеќе од чин на верување во него, особено во време кога тој скоро се откажа од потрагата да стане професионален голман.

Без тато на Роман Бурки - Мартин, кариерата не би била можна. Тој се чини дека е многу близок со својот син. Мартин, е вид на татко кој и покрај тоа што неговиот син е успешен, сепак остварува телефонски разговори за да ги анализира сивите области на неговите игри.

За мајката на Роман Бурки:

Големата мајка роди успешни синови, а Карин не е исклучок. Роман тешко зборува за својата мајка, никогаш не заборава да објавува слики од неа за време на денот на мајката. Карин Бурки го сочинува најдоброто детско сеќавање, благодарение на големата грижа за мајки што таа му ја даде уште додека беше дете.

За братот на Роман Бурки:

Марко Барки, роден на 10-ти јули 1993 година е исто така швајцарски фудбалер кој игра како лев нозе центаршут. Додека го пишувам ова био, последното родено од семејството Барки го игра својот фудбал во ФК Луцерн, спортски клуб лоциран во швајцарскиот град Луцерн.

За разлика од неговиот голем брат, Марко Бурки не е толку популарен, ниту е тој што може да го пробива семејството. Сепак, следејќи ги стапките на неговиот татко и големиот брат, Роман го направи успешен. Исто како Роман, Марко исто така се придружи на „Јанг Бојс“, и отиде колку што ја освои Супер лигата 2017/2018 со клубот.

Роман Бурки Унтолд факти:

Да, веројатно сте го познавале Швајцарците како тој згоден и стилски голман кој некогаш му помагал на БВБ да постави предизвик за титулата против Баерн Минхен. Во овој дел, ќе ви кажеме неколку малку познати факти Роман Бурки. Сега да започнеме.

Факт # 1- Тој беше жртва на напад на автобус од БВБ - Одговорниот човек доби 14 години:

Околу 2017 година, Сергеј Венерголд направи незамисливо. Германецот со руско семејство сокрил бомби преполни со метални пинови, за да предизвика терор кај играчите на БВБ. За жал, покрај патот од патот, откако клупскиот автобус кој го имаше Роман Бурки, мина како жива ограда на патот до четвртфиналниот натпревар во Лигата на шампионите.

Иако не се загуби живот, но имаше две повредени. Роман Бурки со денови по експлозијата доживеа проблеми со спиењето. Му благодариме на Бога за неговото закрепнување.

Факт # 2- Причина зад себе Тетоважи на Роман Бурки:

Швајцарецот има многу убави тетоважи, што придонесува за неговата удобност. Дури и без внимателно набудување, ќе сфатите дека неговото тонирано тело има многу уметности на телото. Роман Бурки еднаш ги кажа овие, на прашањето зошто тој е толку заинтересиран за тетоважи. Според неговите зборови;

Јас сум во тетоважи затоа што одам на теренот; треба да ги соблечеме сите прстени и ѓердани. Моите тела за тело се мој накит.

Во тоа време, како млад тинејџер, родителите на Роман Бурки му дадоа одобренија за неговите рани цртежи. Деновиве како возрасен, тој не го бара своето мислење. Швајцарскиот фудбалер се надева дека ќе отстрани некои од своите тетоважи кога ќе се појави безболна технологија - за која смета дека би дошло во иднина.

Факт # 3- Религија на Роман Бурки:

Меѓу неговите тетоважи, на подлактицата има Марија и Исус. Ова укажува на фактот дека родителите на Роман Бурки веројатно го подигнале во придржување кон католичката вера од христијанството. Швајцарецот еднаш одговорил кога го прашале дали тој оди во црква неделно. Според неговите зборови;

Не одам во црква секоја недела. Но, јас верувам во одредени принципи, особено во оние што велат дека треба да се однесувате кон другите на начин на кој сакате да бидете третирани. Исто така, фактот дека постои награда за правење добро.

Факт # 4- Дефект на плати во однос на просечниот човек:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во швајцарски франк (CHF)Заработки во евра (€)Заработки во фунти (£)Заработки во долари ($)
Годишно2,944,087 CHF€ 2,765,208£ 2,503,799$ 3,091,941
Месечно245,341 CHF€ 230,434£ 208,649$ 257,662
Неделно56,530 CHF€ 53,095£ 48,076$ 59,369
Дневно8,075 CHF€ 7,585£ 6,868$ 8,481
На час336 CHF€ 316£ 286$ 353
На минута5.6 CHF€ 5.2£ 4.7$ 5.8
Во секунда0.09 CHF€ 0.08£ 0.07$ 0.09

Ова е она што Роман Барки заработи откако започна да ја гледате оваа страница.

€ 0

Дали знаевте?… Просечниот Германец кој заработува 3,770 евра месечно ќе треба да работи барем пет години и еден месец да се направи месечна плата на Бурки за БВБ од 230,434 € (статистика за 2019 година).

Второ, од каде потекнува семејството Романско Бурки (Швајцарија), просечниот граѓанин кој заработува 6 CHF треба да работи за три години и еден месец да ја направи неговата месечна плата што е еквивалентно на 245,341 CHF.

Вики:

Биографски истражувања на Роман БаркиПодатоци за Вики
Целосно име:Роман Барки.
прекар:Секси.
Роден:14 ноември 1990 година во Минсинген, Швајцарија.
Родители:Карин Бурки (мајка) и Мартин Бурки (татко).
Семејно потекло:Швајцарско-германски јазик од алемајскиот дијалект.
Браќа:Еден брат по име Марко Барки.
Минати врски:Настасија Бјутлер и Кјара Бранси (екс-грилфиенс).
Сопруга:Марлен Валдерама-Алварез.
Висина во метри и нозе:1.88 метри или 6 стапки 2 инчи.
Хоби:Читање книги и слушајте објави.
Рано фудбалско образование:ФК Менсинген и Јанг Бојс.
Модел на улога на тетоважа:Серхио Рамос.
Фудбал улогаМануел Нојер.
Хороскопски:Шкорпија

Пакување работи:

Накратко, научивме дека родителите на Роман Бурки (особено неговиот татко) се единствената причина за неговиот успех денес. Оваа статија нè учи тоа Победниците никогаш не се откажуваат, а Квиттерс никогаш не победи. Се надеваме дека уживавте. Ако имате, kindубезно кажете ни што мислите за нашата статија и голманот во делот за коментари.

Роман Бурки Карактеристика на слика на сликата: „Пријателски натпревар - Австрија (црвени дресови) против Швајцарија (бели кошули) 1-2 (1-2) - 2015-11-17 во Виена, Ернст-Хапел-Стадион - На фотографијата е прикажан голманот Роман Барки (Швајцарија)“ by Тврди (разговор) е лиценциран под CC BY-SA 3.0.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде