Родриго Ернандез за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

0
1330
Родриго Ернандез за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата. Кредит за Faisports и foroactivo
Родриго Ернандез за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата. Кредит за Faisports и foroactivo

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат со прекарот "Родри". Нашата Родриго Ернандез детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес.

Родриго Ернандез за детска приказна - Анализа
Родриго Ернандез за детска приказна - Анализа. Кредити за Ел Демарва, за Активо и Марка.

Анализата го вклучува неговиот раниот живот, семејното потекло, животната приказна пред славата, доведуваат до слава, врска, начин на живот и личен живот итн.

Да, сите знаат дека тој е атлетски, поле за играч од средниот ред, кој се смета за наследник на Серхио Бускетс. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Родриго Хернандез, која е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговите целосни имиња се; Родриго Хернандез Касканте. Родри, како што е популарно познат како или наречен, е само прекар. Дали знаеше… Името "Хернандез" е име кое го роди семејството на неговиот татко, додека името "Касканте" му припаѓа на семејството на неговата мајка.

Според шпанските обичаи, Родриго го носи името: Родриго Хернандез Касканте. Роден е на 22 на ден јуни 1996 во Мадрид, Шпанија. Што се однесува до неговото семејно потекло, Родри е чист роден во Мадрилено. Ова буквално значи дека е мајчин или жител на Мадрид.

Растејќи се како мало момче во шпанскиот Фудбалски град Мадрид, беше нормално Родри да се заљуби во прекрасната игра. Тој беше меѓу оние мали деца кои создадоа нешто во фудбалска топка и го удираа целиот ден. Давањето на фудбалот на почетокот беше почеток што неговите родители сакаа за него. Сепак, тоа дојде со осигурување од Родри не го компромитира своето образование за фудбалска обука.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Образование и градење кариера

Родри израсна во главниот град на Шпанија, во едно академско домаќинство. Тој постојано ја изучува важноста на образованието од рана возраст, подвиг кој го следеше во полнолетство и покрај тоа што направи многу пари од фудбалот.

"Моите родители ме хранеа со важноста на образованието бидејќи бев мало момче"

Родри еднаш објави во интервју за Марка каде ја имаше својата книга во левата рака и фудбалската топка во десно.

Родриго Хернандез - Фудбалски и академски специјалист
Родриго Хернандез - Фудбалски и академски специјалист. Кредит за Бренд.

Одење на училиште им понуди на младиот Родри можност да страсно игра конкурентен фудбал за време на спортски периоди. По училишните часови, слободното време го помина на фудбалските игралишта во своето соседство, негувајќи го и воспитувајќи се себеси, активност која ги задоволуваше неговите родители и ги поттикна да преземат акција.

Во одреден момент, на родителите на Родри беше јасно дека нивниот мал син е добра инвестиција во фудбалот. Таквата љубов платила дека е целосна дивиденда, бидејќи Родри ги повика Атлетико Мадрид за испитувања.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Рано кариерен живот

Страста на Родри за фудбал го виде во годината 2006 (на возраст од 10) која ги поминуваше искушенијата во боите за летање и се запишуваше во локалниот клуб, Рајо Мададахонда, кој му дал платформа да ја положи својата кариера.

Родри се приклучи на младинската постава во исто време Лукас (неговиот колега од Атлетико Мадрид) и неговиот брат, Тео Хернандез. Тоа беше брзо за Родри и браќата Ернандес да направат впечаток со клубот. Сите тие играа заедно со други 10 годишни, помагајќи им на нивниот клуб да победи во лигата.

Само една година во клубот, на возраст од единаесет години, Родри заедно со браќата Хернандез се видоа повторно да поминат на уште едно судење и да се запишат во одделот за млади на Атлетико Мадрид. Подолу е фотографија на среќен Родри во неговата кошула Атлетико.

Ранго години на Родриго Хернандез со Атлетико Мадрид. Кредит за
Ранго години на Родриго Хернандез со Атлетико Мадрид. Кредит за ForActivo

Тројцата беа секогаш заедно и надвор од теренот, заработувајќи го прекарот на "семејството".

Болно, додека Лукас и Тео беше одличен во клубот, развојот на Родри беше прекинат и покрај сето тоа да му го даде најдоброто.

Родриго Ернандез рано приказна за кариера со Атлетико Мадрид
Родриго Ернандез рано приказна за кариера со Атлетико Мадрид. Кредити на SideHumo.

Едно обвинение изложено од менаџментот на клубот беше дека тој е премногу слаб. Овој слаб резултат на перформансите продолжи, предизвикувајќи го Џулијан Муноз, шеф на академијата во тоа време, да го депортира Родри на источниот брег на Шпанија, каде што се приклучи на младите од Виљареал.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Пат до слава приказна

УПРАВУВАЊЕ СО БОЛЕСТИ:
Во прво време, Родри не беше лесно да го напушти клубот каде што сонуваше за успех. Неговите родители и членовите на целото семејство чувствуваа дека се третирани неправедно.

Дали сте знаеле? ​​... Во времето на неговиот излез, самиот Родри не бил толку краток и премногу слаб. Тој беше за 1.84 метри високи, но можеби во тоа време, тој немал физичка сила.

НИКОГАШ НИКАКУВАЊЕ НА ПОМОШ:

Родри никогаш не се откажа од Атлетико Мадрид, клубот што тој израснал за поддршка. Неговиот сон за играње во шпанскиот клуб никогаш не пресуши како суво грозје на сонце, ниту, пак, како гнев.

За кратко време, неговите молитви почнаа да се одговараат. Родри се зголеми на 1.91 метри и чудесно, тој, исто така, се зголеми физички и технички, со што ја напушти првата екипа на Виљареал во рамките на двегодишна престој во клубот.

Родриго Ернандес патот до слава
Родриго Ернандес патот до слава. Кредит за Бренд.

ВЕЛИКОТ:

Година 2015 беше кога Родри почна да создава име за себе. Таа година, тој им помогна на неговата шпанска страна да го освои Европското првенство во низа на ХНУМСА на УЕФА.

Родри беше меѓу шесте играчи во Шпанија кои се појавија во Тимот на турнирот, вклучувајќи го и победникот на Golden Boy во конкуренција Asensio.

Родриго Ернандес победи на Европското првенство во низа на ХНУМКС на УЕФА
Родриго Ернандес победи на Европското првенство во низа на ХНУМКС на УЕФА. Кредит за Дневна пошта.

Натпреварот стана доказ за растот на Родри, бидејќи тој беше крунисан за шпанската најжешката и најмладата сопственост. Дали знаеше?… Способноста на Родри на топката го направи еден од највозбудливите млади, кои беа видени како СОВРШЕН КИД во основата на средниот ред. Додека во Виљареал, Родри стана човек и фудбалер.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Стани за слава приказна

Гледајќи дека Родри стана најжешките и најмладиот шпански Шпанија, Атлетико Мадрид ја кажал грешката што го турнала порано. Клубот го разгледал начинот да побара прошка, оној што мина низ молба да го изгубат драгиот скапоцен камен кој се враќа во неговиот сон клуб. Токму на 24 Мај 2018, Родри Атлетико Мадрид академија отфрлен врати во клубот, откако постигна договор со Виљареал за неговиот трансфер.

Родриго Хернандез се враќа во Атлетико Мадрид
Родриго Хернандез се враќа во Атлетико Мадрид. Кредит за Евро фантазија лига.

Враќање во главниот град донесе многу очекувања за младиот Шпанец. Родри ги докажа своите поенти на својот стар клуб, прикажувајќи го своето ремек-дело на сила и техника во неколку натпревари. Подолу е дел од видео-докази. Кредит за Tralex.

Родри претрпел метеорски пораст до истакнување. Со само една календарска година во својот втор престој, тој веќе се етаблирал како име за домаќинството. Ова беше очигледно во моментот кога му помогна на својот тим да го освои Супер Купот на УЕФА.

Родриго Хернандез воскреснува за слава
Родриго Хернандез воскреснува за слава. Кредит за пеги-животи.

Родри продолжи да стане оној играч кој може да игра со двете нозе, оној кој се сметаше дека е специјализиран во спасувањето на топката од подрачја под висок притисок. Подолу е дел од видео-докази.

Овој подвиг привлече врвни клубови во Европа, меѓу кои и беше Пеп Гвардиола's Man City. По докажувањето на толку многу точки, Родри во летниот преоден лет на 2018 / 2019 одлучи да го дознае Атлетико Мадрид за неговата одлука да го напушти клубот.

Како во времето на пишување постојат гласини за неговиот можен однос со Пеп Гвардиола кој сака да го замени стареењето Фернандињо. Остатокот, како што велат фудбалските обожаватели, сега е историја.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Животен однос

Со неговото зголемување на славата, прашањата за усните на сите станаа:
"Кој е Девојка на Роди или жена?"
"Дали Родри се оженил?"
"Дали Родри има девојка?"

Родриго Ернандез Девојка. Кредит за BDFutbol
Родриго Ернандез Девојка. Кредит за BDFutbol

Не постои негирање фактот дека неговиот убав изглед заедно со тоа 6 нозете и 3 инчи висина не би го направил тој мила лоза на дами.

Сепак, мора да се каже вистината. Како во времето на пишувањето, постои евентуално скриена романса, која избегнува испитување на очите на јавноста, едноставно затоа што љубовниот живот на Родри со неговата непозната девојка е приватен и можеби без драма.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Факти за личен живот

Запознавање со личниот живот на Родри ќе ви помогне да добиете комплетна слика за неговата вродена личност.

Родриго Хернандез факти за личен живот
Родриго Хернандез личен живот-кредит на YouTube

Отпочнувајќи, Родри е оној кој отсекогаш јасно покажал дека неговиот живот не е само за фудбалот. Дури и како богат фудбалер, Родри сака да живее живот исто како и секој кој е просек. Всушност, личното живеење на Родриго Ернандез се сумира на еден збор и тоа е; "Нормалност".

Секој што ќе помине време со него ќе сфати дека Родри е само нормален човек, оној кој е многу смирен со добар дом воспитување и неговите нозе секогаш на теренот.

Далеку од неговиот фудбал и студии, Родри го поминува своето време играјќи пинг-понг, миење облека, гледајќи телевизија и што е најважно, го прави своето готвење.

Родриго Хернандез Личен живот-што тој го прави дома
Родриго Хернандез Личен живот-што тој го прави дома. Кредит за Бренд.

Не заборавајќи ги неговите студии, Родри беше некогаш студент на Универзитетот Де Кастелон, универзитет во Мадрид, каде што студирал бизнис студии и економија.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Факти за LifeStyle

Според TransferMarket, Родри има пазарна вредност од € 80,00 Million, што подразбира дека е милионер фудбалер. Овој факт ги доведува фановите во истражувањето за начинот на живот на Родри

Отпочнувајќи ја, неговата пазарна вредност на Родри не преминува во гламурозен начин на живот, бидејќи е многу паметен во управувањето со неговите пари. Родри не троши како луди или живее светкавиот животен стил. Родри не ги расплетува своите пари за блескавите автомобили. Неговиот автомобил, до неодамна, беше втора рака Opel Corsa која ја купи од жена, како во моментот кога ја доби својата возачка дозвола.

Родриго Хернандез Автомобил - Opel Corsa. Кредит за тимот-БХП
Родриго Хернандез Автомобил - Opel Corsa. Кредит за тимот-БХП

Дали знаеше?… И покрај тоа што заработуваа многу пари што играа во LaLiga, луѓето беа шокирани кога Родри продолжи да живее во универзитетската резиденција во Мадрид.

Родриго Хернандез дома во Мадрид
Родриго Хернандез дома во Мадрид. Кредит за Бренд.

Подолу е фотографија на Родри во неговото сместување во универзитетскиот хотел и покрај тоа што е ѕвезда на Атлетико Мадрид, третиот најпопуларен клуб во LaLiga.

Родриго Хернандез
Родриго Хернандез. Кредит за Бренд.

Дали знаеше?… Родри агент исто така е важен. Додека други агенти бараат пари, тој се грижи за својот клиент. Сигурно е дека Родри нема да го смени својот смирен животен стил. Тој е сеуште истиот и секогаш ќе биде околу за неговите пријатели.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Семеен живот

Одложувањето на Родри да се осигура дека неговите родители живеат во просечен живот и да се држат настрана од медиумите е слично на неговата посветеност на теренот. Единствениот пат кога тој ги покажа своите членови на семејството беше на неговата презентација со Атлетико, што беше голем момент за него.

За време на неговата презентација, Родри ги донесе пријателите на 40 и членовите на семејството со него кој го виде официјално ставен на кошулата Атлетико. Според набљудувачите, неговата баба го надминала дотогаш, прикажувајќи најмногу емоции тој ден благодарение на остварувањето на сонот на нејзиниот внук.

И покрај уживањето во неговата популарност, членовите на семејството на Родри се загрижени за една работа. Ајде да ти кажам што еднаш се случи.

Членовите на семејството Родри, вклучувајќи ги и неговите родители, еднаш го советуваа да не купува половка Opel Corsa, но подобар автомобил за неговата безбедност за време на патувањата од Мадрид до Кастелон. Дали знаеше?… Суперѕвездата Родри одби, велејќи дека не разбира зошто толку многу ќе троши на автомобил.

"Всушност, еднаш ми рече дека некои пријатели се 'луди' за купување убави автомобили, дека сето тоа е важно дека автомобилот треба да ве однесе од А до Б, тоа е сè".

Еден близок извор еднаш рекол.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Друг факт
Родриго Хернандез Нераскажани факти
Родриго Хернандез Нераскажани факти. Кредит за Дејли Пошта и Pinterest.

Како во времето на пишување, Родриго Ернандес тешко го зацврсти своето место во почетните единаесетти во Шпанија. Тоа е затоа што Sergio Busquets, Саул Нигез и Тиаго Алкантара се уште се на врвот на нивните овластувања. Тоа е само прашање на време пред да ги надмине.

Родриго Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија - Видео резиме

Ве молиме видете подолу, нашето резиме на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете, Зачленете се на нашите YouTube канал и кликнете на иконата Bell for Notifications.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Родриго Ернандез плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде