Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот; "Летечкиот холандман". Нашата Робин ван Перси детска приказна плус биографија Факт ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, животот на врската, семејниот живот и многу други не-познати факти за него.

Да, сите знаат за неговата премиерска историја на лиги, но малкумина ја сметаат биографијата на Робин ван Перси која е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Раниот и семејниот живот

Робин ван Перси е роден на 6th ден од август 1983 во Ротердам, Холандија. Роден е на неговата мајка, Хозе Рас ван Перси и татко, Боб ван Перси. Двајцата родители се разведоа додека тој беше мало дете.

Робин доаѓа од уметничко семејство. Хозе Рас, неговата мајка, е сликар и дизајнер на накит. Таа, исто така, ги учи децата со посебни потреби. Боб, неговиот татко, е професионален скулптор.

Додека растеше во Ротердам, Ван Перси беше познат како "малолетничка прекршителите wХо сака ништо друго освен фудбал". Откако родителите на Ван Перси се разведоа, тој беше воспитан од неговиот татко.

На училиште, Ван Перси беше еден од најсреќните деца. Тој беше исклучен од класот речиси секојдневно. Всушност, тој никогаш не бил академски тип. Неговите учители отсекогаш му рекол ...: "Робин, направај домашна задача, важно е да имаш диплома". Сепак, младиот Робин ги слушаше другите гласови од неговите обожаватели, кои рекоа ..."Ќе бидеш како Јохан Кројф". Ова ги остави неговите учители тажни со својот став кој покажа целосна незадоволство кон академиците.

Неговиот татко никогаш не се загрижил за однесувањето на неговиот син. Ви кажуваме зошто! Роб ван Перси знаеше дека фудбалот бил повик на неговиот син пред неговото раѓање. Тој рече, "Дури и ти тој haакадемици, неговата судбина требаше да се исполни ".

Робин се држеше надвор од уште повеќе проблеми отколку што би влегле поради неговата страст за фудбал. Од 1997 до 1999, тој играше за "Екселсиор" како млад. Филозофијата на Екселсиор беше да го рекреира уличниот фудбал. Тие дозволиле децата да играат без премногу мешање
Клубот со тренери напорно работеше на десната нога на Ван Перси и на чело. Негувањето на вештините потребни за играње на улиците на Кралинген, мултикултурната населба во источниот Ротердам, каде што израснал и каде што живее неговиот татко.

Робин беше толку популарен во клубот, кога се искачи на највисокиот младински ранг. Одборот на директори на "Екселсиор" мораше да именува став по него на нивниот стадион со капацитет 3,500, Воудестеин во Ротердам.

Еден од ставовите на Екселсиор е именуван по Робин ван Перси

Од раѓањето на 11, Робин пораснал за поддршка на Арсенал, благодарение на неговиот татко, кој е фан на Арсенал. Подолу е фотографија од него.

Робин ван Перси, поддржувач на Арсенал во ерата на ЈВК

На возраст од 13, Ван Перси беше нафркан за статус на ѕвезда во неговата татковина, а набљудувачите продолжуваат да го споредуваат со легендата на Холандија Јохан Кројф. Ова донесе повеќе страст за играта додека ја издлаби косата да изгледа како топка.

Младиот Робин ја скратува косата на фудбал

Талентираниот Холанѓанец се приклучи на најголемиот клуб во Холандија, Фееноорд, на возраст од 13, со цел да го оствари својот сон, но тој стана свој најголем непријател. Неговите изведби на теренот беа далеку од недостиг. Уште повеќе, неговата бесрамна ароганција и себичност ја засенува неговата вештина. Кога ван Перси го претвори 20, Фееноорд се ослободи од него.

По напуштањето на клубот, Робин ги продолжи своите возвишени вештини на улиците на Кралинген на конкретни судови со висока жица, наречена "кафез".

Среќата му засвири кога тој шокантно стана прв избор на играчот на Арсенал кој ќе го замени Бергкамп по неговото заминување. Ван Перси му беше дадена почетна улога да игра заедно со Хенри како втор напаѓач однапред.

Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Животен однос

Робин ван Перси изборот на сопруга сé уште ги заплашува многу од неговите навивачи. Во моментов е во брак со мароканска убавина, Бухра Елбали.

Робин ван Перси и сопруга-Бухра Елбали

Двојката има две убави деца, син по име Шаекел и ќерката Дина. Подолу се нивните слики со нивната мајка.

Бухра Елбали ван Перси со своите деца

Исто како и Ентони Марцијал и Филип Кутињо, Робин ван Перси се оженил во рана возраст на 20. Иако Буш ван Перси и нејзиниот сопруг, фудбалска ѕвезда Робин ван Перси, имале карпести почетоци на нивниот брак поради силување обвинувања (детали подолу). Тие биле во брак само една година во таа точка, а Бухра еднаш размислувала да го напушти својот нов сопруг. Меѓутоа, таа се залепи и сега двојката се пресели од болка.

Откако ја набљудувал неговата сопруга муслиман, новинарот еднаш го прашал Робин дали тоа го предизвикало да се преобрати во исламот, рече Ван Перси, ...

"Тоа не е точно. Јас не сум муслиман, ниту христијанин или Евреин. Јас се подигнав слободно. Ако сакате да станете муслиман, тоа треба да дојде од срце. Јас не би го направил тоа само за да ја задоволи мојата сопруга. Да верувам за мене е потрага за добар човек ".

Буш ван Перси исто така е музичар и сака пеење на холандски јазик.

Таа е многу горда на својот сопруг во однос на неговите достигнувања во фудбалот. Нејзината страница на Твитер е полна со натписи пофалувајќи го нејзиниот сопруг.

Кога бил на Арсенал, Бухра бил интервјуиран од Огледалото. Таа рече, "Еден добар капитен треба да биде загрижен за клубот, за тимот, за се што вклучува Арсенал. О, и во меѓувреме, јас сум промовиран да ја "прескокнете жена". "

На нејзиниот профил, таа се опишува како, "Мама на две прекрасни деца и горда сопруга на неверојатен сопруг". Ван Перси откри дека неговиот син го нарекол "татен Арсенал" за време на неговите денови како ловец, што би можел да предизвика проблеми по неговото префрлување во Јунајтед минатото лето.

Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Плачот за плачење

Турскиот клуб на Робин ван Перси Фенербахче еднаш платил за Манчестер Јунајтед навивачот Луис Дијамант, да лета во Истанбул за да се сретне со него, откако видеото на младо момче кое викаше за веста за излезот на Холанѓанецот од "Олд Трафорд" станал вирален. Подолу е слика доказ.

Мал Луј Дијамант плаче за Робин ван Перси

Видеото, снимено од родителите на Дијамант, ги запознало поддржувачите на Фенербахче, кои започнале онлајн кампања за подигање на $ 2000 (£ 1,281) во јули, така што Луис би можел да добие шанса да биде повторно обединета со својот идол.

Клипот го пронајде својот пат до претседателот на Фенербахче, Азиз Јилдирим, кој потоа одлучи да го покани семејството Дијамант во Турција. Повикот на Јилдирим беше прифатен и пристигнаа во Истанбул во четвртокот вечер, за да бидат поздравени од екипажот на Фенербахче. Среќата сјаеше на него повторно како член на одборот на Фенербахче, Илхан Ексиоглу, имаше уште едно изненадување во продавницата. Тој го резервирал семејството петдневен одмор во популарната дестинација за летен одмор во Анталија.

"Сакаме да му се заблагодариме на Фенербахче и на претседателот за тоа да се случи ова. Не можеме да чекаме да видиме Робин ван Перси игра "," рече таткото на Дијамант Сем откако пристигна во Истанбул.

Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Семеен живот

Робин ван Перси доаѓа од средна класа на холандски семејства пред да се исплати фудбалските инвестиции за него и за неговото семејство. Еве, ви даваме детали за неговиот семеен живот почнувајќи од неговиот татко, РОБ ван Перси.

Таткото на Робин ван Перси - Роб ван Перси

Татко: Боб ван Перси е човек кој верува во пророштвата. Тој тврдел дека пред Ван Перси бил роден, јасновидецот му кажал што ќе направи неговиот син: "Ми рече дека училиштето нема да го интересира, но, кога станува збор за спортот, тој ќе биде крал и Ферари на теренот. Дека тој ќе биде во холандскиот национален тим " БОБ рече во Манчестер Вечерна Вести Извештај.

Боб ван Перси е фан на Арсенал. Тој има парче од неговите скулпторски уметнички дела во Емирати стадионот што го направил од старите списанија на Арсенал. Се чини дека и таткото и синот се многу блиски.

Син-татко љубов-Робин ван Перси и татко, Роб

МАЈКА: Хозе Раш ван Перси на сликата подолу е мила мајка на Легендарниот ван Перси.

Робин ван Перси - Хозе Рас ван Перси

Таа еднаш се приклучи на врева за нејзиниот син да остане во Арсенал. Според нејзините зборови ..."Кога одиме во Арсенал и со него одиме на стадионот, тоа е електрифицирање. Како мајка, која ме исполнува со гордост. Тоа е навистина фантастично. Кога Денот на Робин, татко ми, беше завршен во Емирати за неговиот (91st) роденден и земавме слики внатре, слушнав дека возрасните луѓе зад мене велат: "Го сакаме Робин". Како мајка, не можев да посакам поубава работа. "

СЕСТРИ: Кики и Лили ван Перси се двете сестри на Робин ван Перси. На судбината му рекол на татко му Роб дека ќе има три деца, први две ќерки, а потоа и син. Тоа беше Кики и Лили, кои дојдоа прво и второ, пред Робин да биде трета.

Сестри на Робин ван Перси - Кики и Лили ван Перси

Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Обвинување обвинение

Сепак, во 2005, ван Перси беше уапсен под сомневање за силување. Ова се случило откако ноќниот клуб бил полн танчар кој рече дека ја нападнал и силувал. Робин ван Перси призна дека се проверува во хотелска соба со стриптизот, но негира дека се случило силување.

Инцидентот се случи во "Tulip Inn" во Ротердам, само дворови 200 од каде што спиеше неговата сопруга Бухра. Ова беше време кога тој ги сподели најниските точки од неговата кариера.

Ова беше, исто така, првата година кога беше избран да биде дел од холандската репрезентација. Инцидентот со силување се случил една година по неговиот брак со Бухра во 2004.

Холандските власти не ги одзедоа работите лесно. Ван Перси беше фрлен во затвор 2 неколку недели откако беше осуден. Полначите подоцна беа фрлени после тоа, кога властите го забележаа делото како консензуално.

Ситуацијата речиси го чинеше и неговиот брак и неговата кариера, но лошото момче на фудбалот конечно реши доволно е доволно, зацврстувајќи го својот став кон неговата сопруга, соиграчите и тренерите.

Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Личност

Робин ван Перси ги има следните атрибути на неговата личност.

Предности: Креативна, страсна, дарежлива, срдечна, весела, хумористична

Слабости: Предавство, неверен, Арогантен, тврдоглав и самоцентричен.

Што RVP сака: Театар, одмори, скапи работи и забава со пријателите

Што RVP не го сака: Се игнорира, не се движи напред, се соочува со тешка реалност, не се третира како крал или кралица.

Модел на улоги: Тој ги рангира Тјери Хенри, Денис Бергкамп и Марко ван Бастен како дел од главните влијанија во неговата кариера.

Пред сè, Робин е спортист на сите страни. Тој е фан на пикадо и тенис. Тој има особен талент за пинг-понг. Тој е обожавател на класичниот гангстерски филм Ал Пачино Scarface.

Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Смртна закана за семејството

Кога беше најавено дека Ван Перси го напушта тимот во Лондон за нивната Премиер Лига, многумина ја обвинија неговата сопруга дека е злато копач.

Еден твит беше, "Би сакала смрт на тебе. Те мразам, кеса за ѓубре. Се надевам дека целото твое семејство ќе падне мртво ".

Ова не е првпат Робин да се соочи со закани за напад. За време на неговите младински денови, Робин и неговиот најдобар пријател, Хорхе Акуна, биле нападнати од хулигани од арх-ривалите Ајакс. Хорхе Акуна беше однесен во болница со повреди на главата, вратот и реброто. Младиот ван Перси имал среќа што избегнал да биде претепан до тој степен.

Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Причина зад неговиот прекар

На 13 јуни 2014, Холандија му ја одбрани светската титула на Шпанија за понижувачки пораз на 5-1. Во деновите што следеа, сликата доминираше со весници, социјални медиуми и телевизиски канали Робин ван Перси суспендиран средишен лет. Ова довело до неговиот прекар "Летечкиот холандски човек".

Робин ван Перси - Летечкиот Холанѓанец

Неговиот лет се случи веднаш откако тој ја предводеше топката што ќе го совлада Икер Касиљас и ќе го отвори холандскиот бод.

Тоа беше прекрасен подвиг на атлетичарството што резултираше со една од најспектакуларните цели во историјата на Светското првенство. Најголемото ракување на денешниот фудбал беше она што следеше по неговата цел.

Едно-на-вид на целта прослава ракување со шеф Ван Гал

Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Како човекот У не успеа да го потпише

Јунајтед можеше да го потпише Ван Перси во 2001 кога Сер Алекс Фергусон го испрати главниот разузнавач Џим Рајан за да го следи - само за тинејџер да биде испратен. "Робин беше само 16 или 17 во тоа време" рече Фергусон.

Тогаш менаџерот на Манчестер Јунајтед изјави дека неговиот разузнавач Џим забележал дека Робин бил фантастичен талент. Но, почувствував дека е малку незрел за 16 години. Всушност, тој доби црвена карта на денот кога Џим дојде да го гледа на стадионот. Подоцна, Ферги жали што не го купи долго откако Арсенал ја искористи можноста.

Робин ван Перси за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Зошто тој носеше кошула број 20 за Јунајтед

Тој имал избор да носат број 20 или 21 кога првпат се преселил во Манчестер Јунајтед. Во зборовите на Робин ван Перси ..."Причината поради која ја зедов оваа кошула е дека сите сме тука да бидеме шампиони оваа година и тоа би значело титула на Лигата на шампионите за Манчестер Јунајтед. Тоа е главната причина што го зедов 20 ", објасни тој во тоа време. ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на расказот на Робин ван Перси, плус неразбирливи факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари