Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј со прекарот "Ел Тукумано". Нашата детска приказна Роберто Переира плус нераскажаните факти за биографијата ви донесува целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговиот добар почеток во сезоната 2018 / 2019 во Премиер Лигата. Сепак, само неколку знаат многу за Био на Роберто Переира, што е сосема фасцинантно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти-Раниот и семејниот живот

Почнувајќи, неговото полно име е Роберто Максимилиано Переира. Роберто Переира е роден на 7th Јануари 1991 на неговата мајка Роза Толедо и таткото Леонидс Переира во Сан Мигел де Тукуман.

Бракот меѓу неговите родители; Леонид Переира и Роза Толедо е чиста насмевка и среќа. Погледнете како изгледа како неговиот татко.

Родителите на Роберто Переира се христијани од римокатоличката средина. Пред да дојде Переира во центарот на вниманието, неговиот татко работел во фабрика за сокови од лимон. Тогаш, Леонидес мораше да работи напорно за да обезбеди што ќе јаде неговото семејство со дневната плата што ја добива.

Pereyra, за разлика од повеќето играчи од богата семејна позадина (Gerard PiquéАндреа ПирлоХуго Ллорис Марио Гетце итн.) имал тежок период за време на неговиот ран живот. Тој израснал во падот на Тукуман со неговите двајца браќа и сестра.

Тогаш, неговото соседство било секогаш познато по пренаселената природа како што се наоѓало во северозападниот дел на Аргентина. Переира и неговите родители некогаш живееле во дрвен стан кој не бил погоден додека не се преселиле во стан изграден со бетон. Овие звучеа како надградба, сè додека не беше очигледно дека нивното ново сместување ја изедначува големината на казнената кутија. Гледајќи тешкотии поттикна Pereyra во угостителството за неговите непосредни потреби од venturing во продажба и прават некои чудни работи. Според него;

„Немавме ништо. Продавав лименки бакар и повремено овошје за да можам да купам сендвич. Бев и градинар, сечев трева. Не умиравме од глад, но татко ми можеше да си дозволи само минимални услови, па морав да продавам работи за малку дополнителен приход “.

Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти-Кариера Buildup

Иако има груб почеток, ова никогаш не го одврати од продолжување на она што го држи драги на неговото срце, ова е фудбал. Кога Перира почна да игра фудбал, никогаш не поседувал кабина. Дури и кога конечно добил багаж, тој сè уште го користел својот бос за играње, задржувајќи ја обувката за специјални фудбалски прилики.

Со сета борба, Переира почна да игра за младинска страна што ја водеше УТА, која беше Аргентина унија за патен транспорт. На 15 години играше во Некоча, кој беше на југот од Буенос Аирес. Благодарение на зголемената ревност забележана во него, извидници на Ривер Плата се интересираат за него. Тоа беше во клубот, Переира ја откри неговата вистинска улога како играч за врска и разноврсен играч.

Откако знаеше дека потекнува од многу скромен почеток, Переира се трудеше да се подобри себе си за да може да биде продаден за целиот свет. Тоа беше на Риверплате, неговата младинска кариера заврши и тој започна да остава голем впечаток кај постарата страна на клубот, што му го даде својот билет за Европа. Останатото, како што велат, сега е историја.

Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти-Животен однос

Зад секој голем човек стои жена. Овој пат, на секој успешен прволигаш Фудбалер, има гламурозно мавтање како што се гледа во убавата личност на Марија Каролина, на сликата подолу со loveубовта на нејзиниот живот.

Перија е моментално во брак со Марија, и двајцата имаат син, наречен Макси Џеј Перира, кој е роден околу октомври 2015.

Судејќи од времето кога се роди синот на Роберто Переира, и двајцата loversубовници сигурно се сретнале за време на неговото време во Ривер Плата, време за кое тој не го направи тоа големо.

Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти-Отецот Сон Сврзан

Секој може да биде татко, но потребен е вистински човек како Роберто да ја игра улогата на мајка на неговиот син.

За Роберто, не само за постигнување цели, туку за поттикнување на пријателство меѓу себе и неговиот син. Такви особини на голем татко се гледаат подолу.

Како и за време на пишувањето, Макси rуниор Переира веќе оди по стапките на тато. И двајцата сакаат да поминуваат време (во затворено и надвор) играјќи фудбал.

Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти-Семеен живот

Неговите родители беа инспирација зад него, имајќи ја безрезервната loveубов кон своето семејство. Судејќи според фотографијата подолу, Роберто Переира навистина го разбира концептот на усвојување на „Одговор на родителите" Филозофија.

Роберто Переира ги вратил своите родители за сето тоа љубов, грижа, внимание кое го добил од раѓањето, што е најважно за нивната поддршка во текот на неговата кариера.

Најубавото нешто на овој свет е да го видат неговиот татко, мама, браќа и сестри среќни и да знаат дека тој е причина за таа среќа. Голем дел од неговата плата оди во неговото семејство.

Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Лични факти

На лична белешка, Pereyra е одговорен, дисциплиниран и има самоконтрола. Тој го сака своето семејство и неговата аргентинска традиција.

Pereyra поседува внатрешна состојба на независност која му овозможува да направи значителен напредок и во неговиот личен и професионален живот.

Пријателски на сите нивоа на навивачитеПознато е дека Перира е многу пријателски пријател на неговите фанови, дури и оние со пречки во развојот. Пример е прикажан подолу.

За неговиот прекар: Роберто Переира го доби својот прекар "Ел Тукумано"За време на неговото време во Ривер Плата. Тоа означува име некој кој доаѓа од зона Тукумано. Тукуман е мала провинција во северозападна Аргентина. Поради љубовта што Роберто го има за неговото воспитание и неговиот народ од Тукуман, тој одлучи да продолжи со носење на името. Ова го натерало да го дизајнира, а особено неговите чизми го носи зборот TUCU.

За неговата вераКако што е наведено претходно во неговиот рано живеење, семејството на Роберто Переира е од католичката вера на христијанството. Тој строго се придржува кон католичката навика.

За неговата прослава на целта: Почетокот на англискиот премиер 2018/2019 беше сведок на овој стил на славење на головите од Роберто, кој тој го нарече „Злато за славна личност" што значи my цел колку што е Голд за славење.

Дали знаеше??... Сопствениците на Ватфорд, фамилијата Поцо знаат Роберто Переира многу добро и имаат личен однос со него.

Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти-Кариера стравови

На 16 декември 2016, Pereyra имаше сериозна повреда на коленото на неговата лева нога која влијаеше на неговата менискус-'рскавица (коскениот абсорбер).

Повредата го натера да се држи надвор од фудбалот 8 месеци за време на кој се плашеше дека неговата кариера е завршена. Ова го рече откако се опорави;

"Тоа беше многу тежок ментален период"

рече тој.

„Боли кога сакате само да се вратите. Тие ти кажуваат шест месеци и можеше да се чувствуваш секој ден од тие шест месеци. Тоа ве носи психички, но со посветеност, сила, волја и поддршка од членови на семејството и добри пријатели, стигнувате до крајот на тунелот. Успевате да го поминете. Благодарен сум им на сите што ме поддржаа во тешкиот период “.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Роберто Переја плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари