Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј познат со прекари "Wee Man, Ryzi". Нашата Рајан Фрејзер детството приказна плус нераскажаните биографија факти ви донесе целосна сметка за значајни настани од неговото детство време до денес.

Во анализата се вклучени неговиот рано живеење, семејното потекло, образованието / кариерата, раниот живот во кариерата, патот до слава, доказ за слава, живот на врска, личен живот, семеен живот и факти за живот итн.

Рајан Фрејзер за детска приказна - анализата. Кредит за EveningExpress, DailyRecord и PremierLeague

Да, секој го знае Фрејзер на старомоден шкотски крило и специјалист за помош на цели. Сепак, само неколкумина од навивачите на фудбалот сметаат дека Фрејзер е Био кој е многу интересен. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Рајан Фрејзер е роден на 24th ден од февруари 1994 на неговата мајка, Деби Фрејзер и таткото, Грејм Фрејзер во пристанишниот град Абердин, североисточна Шкотска, Велика Британија. Скот чија раса и етничка припадност е бела е роден како единствено дете на неговите родители.

Рајан Фрејзер доаѓа од скромен, семејно потекло од средна класа и спортски дом. Зошто Спортинг Дома? ... тоа е затоа што неговата мајка е поранешен спринтер на 100, кој ја претставува Шкотска на атлетски настани.

Рајан Фрејзер ги помина првите години на својот живот во Абердин, Шкотска, пред да се пресели со своите родители во Оман, земјата од Блискиот Исток каде што татко му се вработил како офшор работник, TheScottishSun извештај. Таткото на Рајан Грејм Фрејзер по добивањето на нафтената работа на средниот исток донесе одлука да го пресели целото негово семејство.

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Образование и градење кариера

Како почна фудбалското патување:

Додека Рајан Фрејзер живееше во Оман со неговите родители, тој имаше топка и сè што направи, беше само да го удри. Малку не знаеше дека гради талент од него. Рајан не само што направил удар за неговата топка, туку научил како да се спринтира со него. Ова беше дефинитивен момент на кој гените на мајка му почнаа да се манифестираат во спортот што никој од неговите родители не сакаше во почетокот.

Зборувајќи за сличност, Фрејзер некогаш се одрази на неговата младост велејќи: "Мојата мајка и татко не ми се допаѓа фудбалот, па не знам како влегов во неа. "Тоа беше веројатно како тие го видоа нивниот син ексел во спортот што ги доби не само да се заинтересираат за тоа, туку да се направи крајната одлука за враќање во нивната родна земја.

Татковската жртва:

Кога таткото на Рајан Фрејзер сфатил дека неговиот син бил добар во фудбалот, тој одлучил да ја напушти својата богата нафтена работа во име на насловот назад кон Абердин. Младиот Фрејзер беше 10 во тоа време неговото семејство одлучи да му помогне да ги следи своите соништа да стане фудбалер.

Иако беше тешко за Греми да ја напушти својата оф-шор работа и Деби да се справи со пензија од Атлетика, сепак, и двете прекрасни родители одлучија да продолжат да ги живеат своите соништа преку својот син.

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Рано кариерен живот

Семејната одлука на Рајан Фрејзер ги исплатила своите дивиденди, бидејќи виделе дека малку Рајан се избирал меѓу успешните деца кои ги поминале испитувањата со факултет во Kincorth, лоциран во Абердин, Шкотска.

Прифаќањето на престижната академија беше долг истрел, оној што дефинитивно се исплатеше. Додека Рајан продолжува да созрева, тој самиот се виде како се вклопува во животот со Академијата. Порано во неговата кариера, стана многу очигледно дека младиот Фрејзер ги наследил гените на неговата мајка. Фрејзер беше најмалото и најбрзо дете во академијата.

Рајан Фрејзер, десно, во акција за време на неговите денови за кариера. Кредит за EveningExpress CO.UK

Животот во Абердин ФК:

Рајан Фрејзер ја напушти академската академија на Kincorth на возраст од 16 откако потпиша договор со Абердин ФК. Додека Рајан Фрејзер продолжи да зрее, тој самиот се виде како се вклопува во животот со Академијата. Тој направи мирен напредок преку возрасните групи на академијата, заработувајќи ја довербата на неговиот младински тренер.

Годинава 2010 го виде Фрејзер да добие шанса да игра во сениорскиот тим во Абердин, каде што продолжи да се истакнува во своите игри. Фрејзер направил непосреден впечаток во првиот тим во Абердин за време на раниот дел од сезоната на шкотски Премиер Лига 2012-13. Овој подвиг го заработи наградата Млад плеер на месецот за септември и октомври 2012.

Рајан Фрејзер Рано приказна за кариера. Кредит за Дневен запис.

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Пат до слава приказна

Кога ќе дојде тешко:

Извонредната изведба на Рајан Фрејзер стана извор на континуирана вознемиреност и проблеми за противниците. Ситуацијата излезе од контрола што тогаш Абердин менаџер Крег Браун мораше да изрази загриженост дека спротивставените екипи го напаѓале Фрејзер со тешки регрути.

По овие предизвици, Фрејзер одлучи да го одбие продолжувањето на договорот со надеж дека ќе го продолжи својот фудбал на југ во Англија. Оваа одлука беше против навивачите на Абердин, кои реагираа негативно.

Тешко почнете да живеете во ACF Bournemouth:

Рајан патот до слава приказна-Кога ќе одам тешко. Кредит за Talkport

Една сериозна повреда на коленото земена на неговата прва тренинг-сесија, сериозно го ограничи првичниот напредок на Фрејзер во Бурнемут. Она што беше многу потешко за Рајан да се носат беше злоупотреба насочена и на него и неговото семејство од поранешниот навивачи Абердин, кои не беа задоволни со неговото заминување.

Говорејќи за искуството, Фрејзер еднаш рекол: "Тешко беше да се справи со мојата одлука за трансфер што беше уште полошо кога слегов и веднаш се повредив. Две недели во движење, се чувствував како да го направив вистинскиот избор, но јас и моето семејство се затекнаа за тоа ". Имаше време Рајан Фрејзер добиваше твитови и пораки, кои беа доста навредливи и достојни да не реагираат.

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Стани за слава приказна

И покрај неговиот разочарувачки почеток во Борнмут и злоупотребата која продолжи да се фрла, Фрејзер секогаш бил убеден дека го направил вистинскиот повик во својата одлука да патува далеку на југ. Тој одлучи да го стори својот говор на теренот, отколку да обрне внимание на она што неговите поранешни фанови велеа за него и за неговото семејство. Според Скот, "Ако некои луѓе сеуште мислат дека сум направил погрешна одлука, доволно фер".

Времето на повредата стана момент на трезвено одразување за Рајан Фрејзер, кој еднаш рече во неговите зборови ...

Рајан Фрејзер патот кон опоравување од повреди. Кредит за AFC Bournemouth.

"Со повредата, не играв многу во мојата прва сезона, но во себе си почувствував фактот дека пораснав како играч. Имаше работи во мојата игра што јас навистина не разбрав. Тогаш почнав да ја познавам играта надвор. Научив кога да правам нешто, кога да ја премине топката, кога да влезам внатре, кога да останам широк ".

На враќање:

Веднаш по повредата, Не зазеде време пред Рајан да почне да се развива на јужниот брег. Ова го виде заработувајќи многу пофалби за неговите постојано импресивни прикази. Рајан Фрејзер продолжи да му помага на својот тим да го освои шампионатот на 2014 / 2015 фудбалска лига.

Рајан Фрејзер патот до слава

Како во времето на пишувањето, Рајан сега е цврсто формиран во Премиер Лигата под Еди Хау. Премиер лигата на 2018 / 2019 видел како стана помошник крал за Борнмут. Сепак, во времето на пишувањето, Фрејзер се смета за најдобар помошник Едем Опасност и Кристијан Ериксен.

Рајан Фрејзер рекорд за помош на голови

Денес, светот забележа дека храбрата и многу критикуваната одлука доведе до извонреден пораст и исто така ја одразуваше среќата на неговиот клуб. Остатокот, како што велат, е историја.

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Животен однос

Кој е Рајан Фрејзер Девојка или Ваг?

Со порастот на Рајан Фрејзер на славата, прашањето за усните на сите е ...Која е девојка на Рајан Фрејзер или WAG?. Заборавете на неговата висина, не постои негирање на фактот дека Рајан Фрејзер има endearing квалитети, со тој убав изглед кој сигурно го прави една мила лоза на дами.

Сепак, според неколку онлајн извештаи, се чини дека Рајан Фрејзер се појавува уште еден, како во времето на пишувањето. Сепак, ние претпоставуваме дека можеби е во врска, но претпочита да не го објавиме барем за момент.

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Личен живот

Запознавање со личниот живот на Рајан Фрејзер ќе ви помогне да направите целосна слика за него. Далеку од фудбалот, Рајан Фрејзер живее многу нормален и смирен живот од средната класа.

Рајан Фрејзер Факти за личен живот

Уште повеќе, на неговиот личен живот, Рајан Фрејзер е малку интроверт. Тој претпочита да го задржи центарот на вниманието на својата игра и затоа избегнува да разговара за неговиот личен живот на јавни платформи. Ова им отежнува на медиумите да шпекулираат многу за него.

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Факти за семејниот живот

Непосредно пред да се впушти во фудбал, семејството на Рајан Фасер беше доволно богато за да заработи околу $ 100,000 (масло работник просечна годишна плата) една година со спортски пензиски бенефиции за неговата мајка. Сепак, порано на оваа статија, се чини дека не секој член на семејството на Рајан Фрејзер го сакаше спортот од почетокот.

Дали знаеше?… Мама на Фрејзер Деби некогаш требаше да се кандидира на Олимпијадата, но потоа има повреда на коленото, со што ја заврши својата кариера. И покрај тоа што Деби се одамна се пензионираше од атлетиката, таа еднаш речиси истрча на својот суперѕвезда син, кога тие имаа трчање контекст. Говорејќи за тоа, Рајан еднаш рече: ...

"Мојата мајка е побрза од мене - многу побрзо! Во тоа време таа беше повредена, но има спринт по улицата и таа сепак ќе ме победи. Таа е помала од мене, но таа е брза! "

И покрај тоа што му ја дал својата мајка многу признанија, Фрејзер засекогаш ќе му биде благодарна на татко му, кој ја направи таа огромна жртва на напуштање на своите пари за да плати нафта за својата кариера. Сите Греми Фрејзер сакаа неговиот син да ужива во фудбалот и да се концентрира на тоа дури и на сметка на своите соништа.

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- LifeStyle

Фрејзер како во времето на пишувањето има пазарна вредност од £ 16.20m според TransferMarket Извештај. Сепак, овој факт не се надминува со Lavish Lifestyle лесно може да се забележи од страна на неколку блескави автомобили, големи куќи, девојки и зуи. Рајан Фрејзер претпочита да ги троши своите претплати за голф.

Рајан Фрејзер

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Неостварени факти

Дали знаеше?…

Рајан Фрејзер некогаш беше зависник од пица и сладоледи, можеби причина за неговите претходни проблеми со повреди. Еди Хау еднаш го убеди да се откаже од навиките за пица и сладоледи во други за да прифати многу поздрав план за исхрана. Јадењето на многу поздрава исхрана го натерало да го издржат робусното справување и груб третман кој честопати го чистеле бранителите.

Неговото прво ТВ шоу

Рајан Фрејзер е меѓу ретките фудбалери кои биле дел од настанот на ТВ шоуто. Дали знаеше?... Тој беше актер на спортското шоу "Фудбал на 5: Чемпионат.

За неговата висина:

Рајан Фрејзер - Најкраткиот играч во Премиер Лигата. Кредит на DailyMail

Постои само 5ft 4ins, Фрејзер во моментов е најмалиот играч во англискиот топ-лет, како во времето на пишувањето. И покрај висината, малата ѕвезда направи огромни чекори во премиер лигата.

Рајан Фрејзер за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Видео резиме

Ве молиме видете подолу, резиме на видео на YouTube за овој профил. Ве молиме посетете и се претплатите на нашиот YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Рајан Фрејзер детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде