Рафаел Варан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Рафаел Варан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец најпознат под прекарот; „Г-дин чист“. Нашата приказна за детството Рафаел Варан, плус Биографија факт ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство, до денес.

Анализата на Реал Мадрид и Француската легенда вклучува неговата животна приказна пред славата, односот во животот, семејниот живот и многу малку познати факти за него надвор од теренот.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тони Кроус Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговите офанзивни способности во средниот ред, но малкумина го сметаат Био на Рафаел Варан, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Рафаел Варан Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Рафаел Ксавие Варан е роден на 25-ти ден во април 1993 година, во Лил, Франција. Тој е од наследство на Мартинкиа преку неговиот татко Гастон Варан, кој е по потекло од Ле Морн-Руж, додека неговата мајка Французинка, Ени Варан, беше воспитана во Сент Аманд ле Ле.

ПРОЧИТАЈ
Карим Бензема детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Неговото потекло е од Мартиник е мал остров кој го сочинува францускиот карипски прекуокеански оддел. Тјери Хенри и Абидал исто така се од овој остров.

Од многу мала, Варан го придружуваше својот татко да игра во игрите на неговиот регионален фудбалски тим. Назад дома, неговиот татко, Гастон не се двоумеше да стави топка меѓу нозете на синот.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Фудбалот беше негова страст и, надвор од само успехот, тој сакаше неговиот сакан Рафаел да го сака и да го разбира спортот како што тоа го правеше.

Рафаел започна со рагби, но не му се допадна. Потоа се префрли на фудбал. Никогаш не престана да игра фудбал дома. Тој го заслужува својот татко за неговата блискост со фудбалот што го натера да потпише за неговиот прв фудбалски клуб АС Хелемс на возраст од седум години.

ПРОЧИТАЈ
Клаус-Јан Хунтеларска детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Според зборовите на неговиот татко „Јас секогаш го учев Рафаел дека мора да ја штити топката, да ја контролира и да ја подобрува својата техника.

Рафаел отсекогаш уживал во тренинзите. Никогаш не морав да го принудувам моето момче да оди на тренинг. Тој сакаше да работи напорно. Неговата силна страна е неговата концентрација “.

Откако помина две години во клубот, во јули 2002 година, тој се приклучи на професионалниот клуб РК Ленс. каде што порасна со ценетото богатство на клубот Гаел Какута, кој еднаш го доведе Челзи ФК во неволја.

ПРОЧИТАЈ
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

На 22 јуни 2011 година, претседателот на Ленс, vaерваис Мартел, на состанокот на клубот им потврди на група приврзаници дека Варан ќе се приклучи на шпанскиот клуб Реал Мадрид, наведувајќи, „Тој ќе игра за Реал Мадрид под водство на Жозе Мурињо". Остатокот, како што велат, сега е историја.

ПРОЧИТАЈ
Марчело Детство Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Кој е Камил Титгат? Сопругата на Рафаел Варан:

Таа едвај излегува и едвај го посети Сантијаго Бернабеу, но кога ќе го стори тоа, сите камери се фокусираат на неа. Сепак, никој не знае многу за оваа спектакуларна русокоса која е во брак со Рафаел Варан. Еве ја прекрасната сопруга на Рафаел Варан, Камил Титгат.

ПРОЧИТАЈ
Гонзало Игуаин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Извештаите покажуваат дека тие се забавувале веќе многу години. Двајцата се сретнаа за време на нивните средношколски денови во Франција и кога Варан имаше шанса да се приклучи на Реал Мадрид, таа не се двоумеше да го следи. Во јуни 2015 година, двајцата се венчаа во Франција.

ПРОЧИТАЈ
Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Рафаел Варан и Камил Титгат обожаваат да уживаат заедно со добар квалитет и сончеви моменти на отворено. Французинот и сопругата навистина уживаат во убави моменти заедно.

Семеен живот на Рафаел Варан:

Како прво, Смиреноста е квалитет на семејството Варан. Рафаел го наследи. Ова е она што ја рефлектира оваа слика на теренот. Тој првично потекнуваше од семејно потекло од средна класа пред фудбалските инвестиции да започнат да се исплатат. Сега ви даваме малку за неговото семејство почнувајќи од неговите родители.

ПРОЧИТАЈ
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

РОДИТЕЛИ: Таткото на Рафаел Варан, Гастон Варан е роден и се одгледува на северот на островот Мартиниква. 

Поради можноста да бара повеќе можности, Гастон емигрирал со неговата сопруга Ени и мајка на Рафаел Варан (на сликата подолу), во малото гратче Хелемс-Лил во 1976 година. Ова беше 17 години пред раѓањето на Рафаел. Запознајте ги родителите на Рафаел Варан.

ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

БРАЌА: Рафаел Варан има двајца браќа по име Ентони и atонатан. Неговиот постар брат, Ентони Варан, кој е сликан подолу, се повлече од фудбалот поради повреда. Запознајте го Постариот брат на Рафаел Варан - Ентони Варан.

Антониј бил одговорен за да му дозволи на Варане да ги подобри своите техники. Ентони се сметаше за еден од најдобрите играчи во Франција за време на неговото време на играње. Некои обожаватели сè уште сугерираат дека тој би бил попривлечен од Рафаел Варанан.

ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Подолу се Рафаел и неговиот брат дете Jonонатан Варан, кој некогаш беше избран од Ленс да извршува маскота должности на неговиот голем брат. Тука се Jonонатан и Рафаел.

Џонатан Варане е наречен да стане фудбалска ѕвезда што удира во младинскиот фудбалски клуб. Подолу е фотографија од него која слави цел.

ПРОЧИТАЈ
Марчело Детство Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Личен живот на Рафаел Варан:

Рафаел Варане го има следново значење за неговата личност.

Силните страни на Рафаел Варан: Тој е сигурен, трпелив, практичен, посветен, одговорен и многу стабилен.

Рафаел Варан Слабости: Тој може да биде тврдоглав, посесивен и бескомпромисен.

Она што Рафаел Варане го сака: Тој би сакал Градинарство, готвење, музика, романса, висококвалитетна облека, работа со раце

ПРОЧИТАЈ
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

Она што не му се допаѓа на Рафаел Варан: Не сака ненадејни промени, компликации, несигурност од секаков вид и синтетички ткаенини.

Сумирајќи, Рафаел е практичен и добро втемелен. Тој е некој кој и покрај тоа што сака да ги бере плодовите на својот труд, исто така е подготвен да издржи и да се држи до своите избори сè додека не достигнат точка на лично задоволство.

ПРОЧИТАЈ
Карим Бензема детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Рафаел Варан Неоптоварени факти за биографијата - Грабежот:

Рафаел Варанан за време на натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд во декември 7, 2016 го нападна Арман Роберс.

Според весникот „Ел Мундо“, крадците влегле во куќата на Французите околу 9 часот, во времето на започнувањето на натпреварот, без да биде дадено предупредување бидејќи играчот заборавил да го вклучи системот. 'аларм.

ПРОЧИТАЈ
Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Додека Варан и неговите соиграчи беа закачени на домашен терен (2-2) и завршија на втората позиција во својата група во Лигата на шампионите зад своите вечерни противници, провалниците украдоа луксузни часовници, накит, готовина и облека.

Овие предмети имаат вредност од околу 70,000 евра, според Светската. И покрај тешките истраги на шпанската полиција, овие крадци сў уште не се фатени.

ПРОЧИТАЈ
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Образование за Рафаел Варан:

Кога Зинедин Зидан го повика Варан за интересот на Реал Мадрид да го потпише во јуни 2011 година, Варан го замоли Зидан да го повика затоа што беше на сред ревизија за неговиот испит за диплома.

Според зборовите на Варан: „Беше чудно, не можев ниту да поверувам. Зизу ме праша дали сум заинтересиран, реков дека сум концентриран на испитите и треба да разговараме повторно кога ќе завршат '.

Рафаел Варан нераскажани факти за биографијата - како му помогна Joseозе Мурињо:

Рафаел Варане откри дека Жозе Мурињо му помогнал да излезе од рецесија во раните фази на своето време во Бернабеу. Мурињо го потпишал Варане од страна на Ленд 1 страна леќа назад во 2011.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тони Кроус Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мурињо сепак му пристапи на Варан кога беше назначен за менаџер на Ман Јунајтед минатата година, без резултат, а дефанзивецот подоцна објасни дека Зинедин Зидан го убедил да остане во Шпанија.

 Како и да е, Варан очигледно сè уште го цени Португалецот, откако му помогна за време на раѓањето на неговото време во Мадрид.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

"Поминав малку чуден период, беше во глава на Мурињо. На почетокот на сезоната не знаев зошто не играв.

 Не играв добро на тренинг и не играв ниту во игра. Разговарав со менаџерот и ме праша: "Што не е во ред, зошто не си во ред, зошто не си на твое ниво?" ..."И одговорив:" Не знам, јас се обидувам, но работите не работат и ми недостасуваат вера во себе. 

Потоа, три дена подоцна, на возраст од 19, ме стави во стартната линија против Манчестер Сити. Тоа беше многу комплицирана игра и не знам дали Жозе Мурињо ја знае мојата личност, но го зедов како предизвик.

"Натпреварот заврши многу добро и од таму почна да оди подобро, многу се променив". Мурињо честопати добива критики за начинот на кој се однесува кон одредени играчи - особено со младите - случајот на Рафаел Варан беше поинаков.

ПРОЧИТАЈ
Гонзало Игуаин Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте Детската приказна на Рафаел Варан, плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не! 

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Шигехиро
пред 2 години

Секој знае за неговите офанзивни способности од средниот ред? Мислам дека секој ги знае неговите одбранбени способности… ..