Приказна за детството на Лук Шо Плус Неоптоварени факти за биографијата

0
5347
Приказна за детството на Лук Шо Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува Целосната приказна за левичарскиот гениј кој е најдобро познат по прекарот; "Шест милиони долари човек". Нашата Лука Шо детска приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датум. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот, животот во врска и други не-познати факти за него.

Да, секој знае за својата брзина и лекомислената лева нога, но малкумина ја сметаат нашата биографија на Лука Шо, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Раниот живот

Лук Пол Хоаре Шоу е роден на 12th ден од јули 1995 во Кингстон на Темза, Велика Британија.

Го дели својот роденден Џејмс Родригез, Брок Леснар, Малала Јусафзаи (добитник на благородничката награда за мир), Сундар Пичаи (извршен директор на Google) и Бил Козби.

Лука е роден кај неговата мајка, Јоана Шо и таткото, Пол Шо. Растејќи се во Сари, тој присуствуваше на Rydens Enterprise School во Хершам.

Неговата љубов кон ФК Челзи Џанфранко Зола ја запали неговата страст за фудбалот. Малку Лук пораснал како поддржувач на Челзи и тврдел дека првично сакал да игра за лондонскиот клуб. Всушност, тој направи обид во нивната академија како осумгодишен. Шо играше во центарот за развој на Челзи во Гилдфорд, но не му беше понудено место на академијата.

И покрај разочарувањето, Лук сè уште беше многу заинтересиран за фудбалот. Тој продолжил да го следи сонот уште на рана возраст. Во 2001, тој се приклучи на Hersham, кој подоцна го упати на Molesey Juniors во обид да се изгради за поголеми фудбалски академии. Во 2003, Саутемптон му се јави. Откако играше за клубот за 11 години (2003-2011 за академијата), Лук му се придружи на Манчестер Јунајтед во 2014 како најскап тинејџер купен од клубот. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Животен однос

Како во времето на пишувањето, Лука е немажена, но ужива во врска со неговата сакана девојка Shelby Billingham. Двојката е многу среќна едни со други и ужива во нивната врска среќно.

Лука Шо девојка
Лук Шо и Девојка, Шелби Билингем

И Лук и Шелби се разделија штом тој се пресели од Лондон до Манчестер. Ова беше кога започна врска со девојка Ануска Сантос. Љубовта има тенденција да расте од сила до сила.

Неодамна лево-грбот беше забележан во некоја доцна ноќ Божиќ шопинг со неговиот партнер. Шо, облечен во црно со волнена шапка за да се заштити од зимското време. Двајцата се многу заинтересирани да разгледаат продавница за накит за подароци пред големиот ден.

Лук Шо оди за накит шопинг со неговата девојка
Лук Шо оди за накит шопинг со неговата девојка, Ануска Сантос.

Но, судејќи според времето кога го поминаа прегратката од зградата за накит, тие можеа да го планираат сопствениот посебен ден во не толку далечна иднина. Подолу е Лук Шо и неговата девојка Ануска Сантос на вечерашниот настан на ОбединетоксНУМУНет.

Лук Шо и неговиот љубовник, Ануска Сантос
Лук Шо и неговиот љубовник, Ануска Сантос

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Семеен живот

Лука е роден и израснат во едно добро познато семејство од средната класа на Кингстон По Темз Обединетото Кралство. Ова беше пред фудбалските инвестиции да се исплаќаат за нивниот прв син.

Тој е омилено дете на неговите родители и затоа добива голема љубов и внимание од своето сакано семејство. Покрај тоа, тој, исто така, го признава неговото семејство за неговиот успех. Подолу е г-дин Пол Шоу, неговата сакана сопруга Џоана Шо (поглед од назад) и нивните деца, кои вклучуваат и Лук Шо.

Лука Шоу семејство
Лука Шоу семејство

Таткото и мајката на Лука се идеални родители кои секогаш стојат со него во секоја ситуација.

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Лука Шо брат против Мурињо

Брат на Лук Шоу еднаш негираше дека ќе се случи масовно пролонгирање на Твитер во кое се чини дека се злоупотребувал Жозе Мурињо.
Бен Шо го изневеруваа откако Специјалниот го изненади својот брат од тимот за кој неговиот тим го загуби 4 - 0 во Челзи.
Пред да почне да се злоупотребува Жозе Мурињо, Бен првично се појави да му посакам добро на клубот, велејќи: "Среќно денес УТД."

Сепак, работите брзо се свртеа кога тимот беше најавен и Шау беше фрлен, а Бен, наводно, ги напиша следново за социјалните медиуми.

Бени е фрустрација со Жозе Мурињо
Бени е фрустрација со Жозе Мурињо

Лук Шо секогаш се нашол на крајот на добивањето Жозе Мурињо излив што го натера да биде исфрлен од неговиот состав. Жозе често јавно ја критикуваше Шо до степен до кој високите играчи на Јунајтед беа принудени да го утешат младиот бранител.

Жозе Мурињо е фрустрација со Лука Шо
Жозе Мурињо е фрустрација со Лука Шо

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Нога Видео

Лук Шов еднаш доживеа незамислива болка од ужасниот двоен натпревар во Лигата на шампионите против ПСВ.

Помалку од 15 минути во натпреварот, легендарниот лев бек се нафрли во опозиционата казна, кога Хектор Морено, напаѓачот на ПСВ, непотребно се качи во него.

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Личност

Дени Роуз е Рак и го има следниот атрибут на неговата личност.

Резултат на сликата за лицето на Лук ШоСилни страни на Лук Шо: Тврдлив, високо имагинативен, лојален, емотивен, сочувствителен и убедлив.

Слабости на Лука Шо: Мудис, песимистички, сомнителен, манипулативен и несигурен.

Што Лук Шо сака: Уметност, домашни хоби, опуштање во близина или во вода, помагање на блиските, добар оброк со пријателите.

Што Лук Шо не му се допаѓа: Странци, секоја критика за мама и откривање на личниот живот.

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Причина зад прекарот

Сонцето откако објавија дека имаат Јунајтед играчи со прекар Лук Шо "Човекот од шест милиони долари". Ова се должи на него со слична верба со астронаутот Стив Остин, кој сериозно се повредил кога неговиот вселенски брод се урна.

Лук, исто така, доживеа пауза од ужасот за време на поразот на Лигата на шампионите против ПСВ Ајндховен.

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Напад на разумен факт

Лук Шов направи споредба со поранешниот лев бек на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра, првенствено врз основа на тоа кој го презеде најопасниот приод кон играта. Да, Евра заработи репутација како напаѓачки крило, но статистиките сугерираат дека Шо е подобро.

Фактите откриени Лук Шо е повеќе нападнат од Евра
Фактите откриени Лук Шо е повеќе нападнат од Евра

Според статистичките податоци, младоста направи 141 крстови на своите соиграчи во 35 Премиер Лигата настапи - повеќе од Евра успеа - и имаше 56% успех стапка кога се обидува да дрибла со топката.

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Пол Сколс не е среќен

Еден човек Шоу сè уште не е импресиониран до датумот е Пол Сколс. Легендарниот играч од средниот ред на Манчестер Јунајтед постојано погоди над цената што неговиот поранешен клуб го плати за бранител и тврдеше дека Црвените Ѓаволи треба да потпишат напаѓач наместо тоа. Сколс, кој направи 718 вкупно настапи за Јунајтед во блескавата 20-годишна кариера, неодамна беше цитиран како вели дека £ 30 + милионското одговорено на Шо беше "Глупо".

Пол Скоулс неодобрување на Лук Шо

Според неговите зборови ..."За лево назад да биде во вредност од £ 34 милиони покажува колку глупав играта помина. За тоа пари, Сакам централен напаѓач кој ќе постигне гол во 30 сезона "

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Неговиот најлош противник

Лук Шо се појави против некои од најстрашните противници. Слично на Едем Опасност, Даниел Стариџ и Вилфрид Заха, Luis Suarez сите квадратни.

Но кој е неговиот најстрашен противник? Не, не Суарез, познат по гризете против бранителите. Е Виктор Мојсеј. Кога го прашале во неодамнешното Твитер Q & A кој беше неговиот најстрашен противник беше, ѕвездата одговори, можеби изненадувачки:

"Тоа е тешко, но ќе одам Виктор Мојсеј, чисто за неговото темпо и моќ. Јас секогаш го сметав за многу тежок тест. "

Лука Шоу за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Тинејџерски очекувања

И покрај тоа што е четврти највреден дефанзивец во светот, повлекувајќи плата од околу £ 100,000-a-недела, играчите и навивачите не треба да очекуваат да го видат Лук Шо за возење на блескав автомобил.
Тоа не е затоа што тој не може да си дозволи еден - неговите приходи во Јунајтед го направија еден од најзавидните тинејџери во светот.
Тогаш, тоа беше затоа што тој уште не го помина својот тест за возење. Тоа е моменти како ова се сеќавате на тоа колку млад Шо беше во тоа време.
Тој беше само 18 кога се приклучи на Јунајтед. Пред да се придружи, сѐ уште живеел со своите родители. Неговите родители често го водат да тренираат и да играат натпревари. Ова беше уште пред да отиде на Светското првенство 2014. Шо го презеде еднонеделниот, интензивен возен курс по завршувањето на неговите обврски на Светското првенство во 2014. Ова беше во обид конечно да ја добие неговата лиценца. Неговиот премин од супер богат тинејџер до возрасен беше навистина нешто друго.

Проверка на факти

Ви благодариме што ја прочитавте Детската приказна на Дени Роуз, плус невистинити факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде