Приказна за детството на Маркос lоренте Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Маркос lоренте Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Маркос lоренте ви раскажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ја прикажуваме историјата на шпанскиот професионален фудбалер. Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Маркос lоренте, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Маркос oreоренте Ран живот и воскреснување. Кредити: Инстаграм, АтлетикоМадрид и ФЦП
Маркос oreоренте ран живот и воскреснување.

Да, секој знае дека тој е тој фудбалер чиј два одлични цели го разоружа Ливерпул за време на дополнителното време на осминафиналето во Лигата на шампионите 2019/2020. Сепак, само неколкумина ја прочитаа биографијата на Маркос lоренте, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Маркос oreоренте Детска приказна:

За почетниците во Биографијата, тој носи прекар „Марко„ Маркос oreоренте Морено е роден на 30-ти ден јануари 1995 година од неговата мајка Марија Анџела Морено, (пензиониран кошаркар) и татко Пако oreоренте, (пензиониран фудбалер) во градот Мадрид, Шпанија.

Како и многу фудбалери со спортски семејни корени, животот на Маркос oreоренте во детството беше интересен. Тој пораснал за да сфати дека активностите на неговото семејство биле наследни особено "фудбалски гени'што му течеше во вените како мало момче.

Вистината е дека членовите на семејството на Маркос lоренте (пошироко) и од мајчинска и од татковска страна беа фудбалери на Реал Мадрид. Малиот Маркос пораснал знаејќи ги своите супер големи чичковци кои држеле рекорди на Реал Мадрид, кои допрва треба да бидат соборени. Оттука, тоа беше повеќе од само ген на татко и син, дури и ти неговиот татко беше поранешен фудбалер.

Во времето кога малиот Маркос имаше 3 години, неговиот татко Пако oreоренте (сликата подолу) реши да ги закачи чизмите. За секој фудбалски татко (вклучително и Пако), беше многу болно да се справиме со пензија. Пако никогаш не сакаше да биде тој што ќе биде последен што ќе играше фудбал во своето семејство дрво. Пензионираниот фудбалер воспостави блиска врска со неговиот син Маркос, со надеж дека ќе го негувал да продолжи да ги живее семејните соништа.

Пако oreоренте воспостави силна врска со неговиот син уште на рана возраст. Сè што сакаше беше да го види неговиот син да продолжи да ги живее семејните соништа. Кредит: Инстаграм
Пако lоренте воспостави силна врска со неговиот син на рана возраст. Сè што сакаше беше да го види неговиот син да продолжи да ги живее семејните соништа.

Маркос Льоренте's Семејна позадина и ран живот:

Бидејќи потекнува од спортско семејство чии родители (татко), чичковци и баби и дедовци заработија многу пари играни за Реал и Атлетико Мадрид, фер е да се заклучи дека lоренте веројатно е од богато / семејно потекло.

Маркос е мало момче од раниот живот сонуваше да се приклучи наДинастија од Мадридистас “ каде припаѓале неговиот татко, чичковци и баба и дедо.

Образование на Маркос lоренте:

Благодарение на членовите на семејството кои водеа со примери, Маркос ја имаше својата рана надеж да добие фудбалско образование со академијата на Реал Мадрид. Дури и вие неговиот татко игравте таму во тоа време, тој знаеше дека треба да работи напорно, што ќе го натера семејниот пријателски клуб да го повика на судења.

Тогаш, Маркос претпочиташе да ги носи комплетите Лос Бланкос ден за ден додека го усовршуваше својот занает на улиците на Мадрид. Постојаната решителност и потреба да се следат стапките на неговите чичковци, баба и татко стапки никогаш за еднаш не се појавија како минлива фантазија.

Фотографија од детството на Маркос lоренте - Рани години со фудбалот. Кредит: Фудбалски играчи Детски слики
Фотографија од детството на Маркос lоренте - Рани години со фудбалот.

Пако oreоренте по неговото пензионирање од фудбалот (во 1998) поминал 4 добри години во едукација на својот син во чин на фудбал. Разбирање на желбата на неговото момче да игра фудбал за живеење, пензионираниот фудбалер стори се што можеше за да ги поддржи неговите аспирации.

Ран живот во кариерата на Маркос lоренте:

Борбата за влез во академијата на Реал Мадрид понекогаш доаѓа со огромен притисок и додека многу малку млади се во состојба да управуваат со тоа, други едноставно не се. До 2002 година, Маркос беше подготвен да го започне животот со академија. За жал, не беше Реал Мадрид, за што порано се надеваше.

Наместо да дозволат соништата во кариерата на академијата на нивниот син Реал Мадрид да исчезнат во просечност, родителите на Маркос lоренте решија да му дозволат да се приклучи Лас Розас, локален клуб во родниот град на семејството. Како што е забележано подолу, семејната куќа на Маркос oreоренте во Лас Розас беше на само 20 минути возење до Мадрид.

Маркос oreоренте се реши за Лас Розас ЦФ каде играше фудбал 4 години. Кредит: Фудбалски играчи Детски слики
Маркос oreоренте се реши за Лас Розас ЦФ каде играше фудбал 4 години.

Маркос ја постави основата на кариерата во Лас Розас Клуб де Фотбол. Благодарам на жестока желба да се истакне на повисоките академии, Маркос продолжи да игра за други академии, имено; Нуева Рочеа (2006 до 2007 година) и Рајо Мајадахонда (2007 до 2008 година).

Приказна за патот до славните:

Дури и додека играше за тие помали академии, младичот сепак поседуваше строга решеност да ги оствари своите соништа на академијата за Реал Мадрид. Вистината е, тој никогаш не се откажа и младичот сè уште се надеваше дека ќе му се придружи на Реал Мадрид. 

Радоста на родителите и членовите на семејството на Маркос lоренте (особено неговиот татко) не знаеше граници во моментот кога нивните сопствени не само што беа повикани од Реал Мадрид, туку ги поминаа нивните тестови на академијата.

Маркос oreоренте во текот на своите рани години на академијата на Реал Мадрид се разви во претечен момче на везови. Тој беше вид на младоженец благословен со контрола на лепило на топки и опашка да лебди минатото противници. Маркос се пресели во редовите на академијата на Реал Мадрид многу брзо додека напредуваше против сите видови на противници. Тој дури и стана како капетан на својата младинска страна.

Млади Маркос на Академијата на Реал Мадрид. Кредит: Инстаграм
Младиот Маркос на Академијата Реал Мадрид.

Маркос lоренте Биографија - Подигање до слава Приказна:

Откако импресионираше толку многу со тимот на Јувентил на Реал Мадрид, Маркос се промовираше во Реал Мадрид Б од Зинедин Зидан кој како тогаш, беше тогашен тренер на резервниот тим на Реал Мадрид.

Годината 2017 година ја виде играчот од средниот ред да ги плеска рамената со играчи во сениорскиот тим на Реал Мадрид - лајкови Маријано, ISCO, Модриќ Крос. Таа сезона 2017-2018 година, Маркос lоренте придонесе да му помогне на клубот да ја освои Лигата на шампиони во УЕФА, Супер купот и Светскиот куп на ФИФА Клубот, каде го освои човекот на наградата на натпреварот.

Маркос lоренте се крева во Реал Мадрид. Кредити: RealMadrid, Twitter и BBC.
Маркос lоренте се крева во Реал Мадрид.

На 20 јуни 2019 година, играчот од средниот ред, почувствувајќи дека постигнал доволно и потребата за подобро време на игра, решил да му се придружи на локалниот ривал Атлетико Мадрид. Многумина ја доведуваат во прашање неговата одлука, нарекувајќи ја како форма на отстапување од вредностите на неговото семејство.

Како за време на пишувањето на биографијата на Маркос lоренте, се вели во средниот бек растат од сила на сила благодарение на неговиот квалитет и посебен ден. Говорејќи за посебен ден, стрнакратко на 11 март 2020 година, Маркос доби нов прекар „Убиецот на Ливерпул„ Ова прекар дојде благодарение на два гола што го скршија срцето на навивачите на Ливерпул. Испраќањето на Маркос lоренте ги испрати европските шампиони 2018/2019 од пласман на 2019-то коло од Лигата на шампионите 2020/16.

Сеќавајќи се на тој ден, убиецот на Ливерпул ги замолкна европските шампиони 2018/2019. Кредит: SportingLife и NYTimes
Сеќавајќи се на тој ден, убиецот на Ливерпул ги замолкна европските шампиони 2018/2019.

Без сомнение, родителите на Маркос lоренте се горди што го гледаат нивниот син како го носи фудбалското наследство на нивното семејство. Веднаш пред нашите очи, можеби сме на прагот да видиме уште едно момче кое расцветува во светски талент. Остатокот, како што велат, е историја.

Маркос lоренте Девојка ?:

Подигнувањето на славата на lоренте го виде навивачите однесени на Интернет за да знаат дали тој има девојка или, ако тој е всушност оженет што подразбира, да има сопруга. Вистината е, зад успешниот фудбалер, стои гламурозна девојка која оди по името Патриша Ноарбе.

Запознајте ја девојката на Маркос lоренте - Патриша Ноарбе
Запознајте ја девојката на Маркос lоренте - Патриша Ноарбе.

Која е Патриша Ноарбе? - Девојката на Маркос lоренте:

Таа често се нарекува како некој со „Убавина и мозок “. Патриша е фитнес-гуру и имател на повеќе степени. Зачудувачката шпанска убавица има двојна диплома по право и деловна администрација и управување.

Патриша е специјализирана за обезбедување обука за фитнес на клиенти и надвор и преку Интернет. Таа е сопственик на „www.paddyness.es„, Веб-страница што обезбедува тренинг за фитнес и совети за храна, особено за атлетика.

Дали знаеше?… Патриша Ноарбе е единствената причина зошто трансферот на Маркос lоренте во Ман Јунајтед никогаш не се случил. Според Дејли Стар, Маркос сакал неговата девојка да ги заврши универзитетските студии пред да донесе одлука за својата иднина.

Патриша Ноарбе е несебична личност која не прави ништо повеќе од тоа што дава емоционална поддршка за нејзиниот маж. На сликата подолу, таа се гледа славејќи го моментот кога нејзиното момче едногласно го собори Ливерпул.

Патриша Ноарбе слави во моментот кога нејзиното момче го собори Ливерпул. Кредит: ИГ
Патриша Ноарбе го слави моментот кога нејзиното момче го симна Ливерпул.

Едно од омилените летувања на парот за летото е шпанскиот остров и водите на Ибица. Судејќи според начинот на кој и двајцата се сакаат себеси, веројатно е дека „брак“Може да биде нивниот следен официјален чекор.

Маркос lоренте поминува квалитетно време со својата девојка и сопруга да бидат. Кредит: Инстаграм
Маркос oreоренте поминува квалитетно време со својата девојка и сопруга за да биде.

Маркос lоренте Личен живот:

Loversубителите на фудбалот, исто како и ние, ги сакаме своите миленици и Маркос oreоренте не е исклучок. Дури и ти, постои изрека дека не останува лојалност во модерната игра, тоа сигурно не ги зема предвид односите споделени помеѓу Маркос и неговото куче (КД).

Запознајте ги кучињата на Маркос lоренте. Кредит: Инстаграм
Запознајте ги кучињата на Маркос lоренте.

Накратко, Маркос oreоренте е прогресивен, оригинален, независен и пријателски за кучиња. Не ги сака ограничувањата, скршените ветувања, осамен и досаден или здодевни ситуации.

Маркос lоренте Стил на живеење:

Со нето вредност од околу 12 милиони евра и пазарна вредност од повеќе од 30 милиони евра, добро е да се каже дека Маркос е, без сомнение, милионер.

Меѓутоа, кога станува збор за пари, овој Маркос има талент да одржува рамнотежа помеѓу трошење и заштеда. Говорејќи за трошење, едно е сигурно (неговиот автомобил). Еве како Маркос е прикажано зад тркалата на оваа прекрасна Ауди, автомобилот по неговиот избор.

Маркос lоренте Кар - Се чини дека тој е обожавател на Ауди. Кредит: Инстаграм
Маркос oreоренте Кар - Се чини дека тој е обожавател на Ауди.

Маркос lоренте Семеен живот:

Говорејќи за семејна династија, важно е да ве известиме дека вкупно неговите роднини одиграле повеќе од 1100 натпревари за Реал Мадрид, учествувајќи во историјата на клубот. Во овој дел, ќе ви донесеме повеќе информации за родителите на Маркос lоренте и за останатите членови на неговото семејство.

За таткото на Маркос lоренте:

Франциско „Пако“ lоренте Генто е роден на 21-ви мај 1965 година во градот Ва Valадолид, Шпанија. Тој е пензиониран фудбалер кој играше претежно како десно крило и за Реал и за Атлетико Мадрид. Подолу е фотографијата на Пако lоренте за време на неговиот престој во Атлетико Мадрид каде неговиот син (во времето на пишувањето) го игра својот фудбал.

Запознајте го таткото на Маркос lоренте - Пако lоренте за време на неговите денови на играње со Атлетико и Реал Мадрид. Кредит за слика: АС, МундоДепортиво и Фудбал Вчера и денес
Запознајте го таткото на Маркос lоренте - Пако lоренте за време на неговите денови на играње со Атлетико и Реал Мадрид.

За Тоше Маркос Льорентемајка:

Исто како нејзиниот сопруг и синот, таа има напишано и свое поглавје во спортот. Мајката на lоренте, Марија Ангела играше кошарка за време на нејзиниот премиер. Ова беше спортска жена која живееше до угледот на името на lоренте.

Повеќе за Маркос Льорентечичковци:

Нема да има доволно зборови за да се опише одличноста на Пако Генто, кој е голем чичко на Маркос lоренте од страната на неговиот татко. Често етикетирани како „Човекот со колекција на рекордни чаши„Пако е познат како еден од најдобрите левичари на сите времиња и исто така еден од најголемите мадридисти во историјата на Реал Мадрид.

Запознајте го чичкото на Маркос lоренте, Пако Генто, фудбалска легенда. Кредит: Средно
Запознајте го чичкото на Маркос lоренте, Пако Генто, легенда на фудбалот.

Роден на 21-ви октомври 1933 година, напаѓачот на Реал Мадрид има историја на лидер во историјата на клубот и единствениот човек кој освоил шест европски купови.

Пако Генто беше дел од легендарниот состав на клубот исполнет Ди Стефано, Копа, Пускас и други извонредни играчи. За време на 18 сезони со Реал Мадрид, тој освои 12 титули во Ла Лига и шест Европски Купови (пет од нив се последователни) Ова е до денес, непрекинат запис. Подолу е краток клип на Пако за време на неговите денови.

Останатите супер чичковци на Маркос lоренте (браќата на неговата таткова баба) вклучуваат следново;

(1) Julулио Генто (фудбалер): Тој исто така беше фудбалер (дефанзивец) кој некогаш играше за Реал Мадрид. Тој беше шест години помлад од неговиот брат Пако (на сликата погоре).

(2) Антонио Генто (фудбалер): is помладиот брат на Генто и Julулио. Тој исто така беше напаѓач за време на своето време.

Тројцата браќа Генто имаа сестра по име Марија Антонија Генто. Дали знаеше?… Меѓу четирите синови кои се поврзани со Реал Мадрид, еден од нив е таткото на Маркос lоренте. Меѓу четирите сина на Марија се: Eо oreоренте, Тошин lоренте, Пако oreоренте (Таткото на Маркос lоренте) и Julулио oreоренте.

Повеќе за Маркос Льорентебаба:

Рамон Гросо е внуче по мајка на Маркос lоренте, кој некогаш беше фудбалер на Реал Мадрид. Дали знаеше?... Рамон го наследи дресот број 9 на Реал Мадрид од Алфредо ди Стефано и го освои Европскиот куп во 1966 година заедно со Генто.

Гросо имаше пет деца и едно од нив, ќерка Марија Анџела, кој подоцна се ожени со Пако Lоренте (тато на Маркос).

Вујкото на Маркос lоренте - Пако Генто на дело. Кредит: RealMadrid
Вујкото на Маркос lоренте - Пако Генто на дело.

Фондацијата „Рамон Гросо“ е основана од децата на Рамон Гросо за да го почестат својот татко. Фондацијата спроведува хуманитарна работа во Чад и на други места.

Маркос lоренте Непродадени факти:

Факт #1: неговото Семејно стебло на Realвездите на Реал Мадрид:

Нема потреба од дополнителна потврда дека крвната линија на родителите на Маркос lоренте „Династија од Мадридистас “. Еве едно генеалошко дрво со имиња на сите Мадридисти во семејството Генто-lоренте-Гросо.

Семејно стебло на Маркос lоренте. Кредит: RealMadrid
Семејно стебло Маркос lоренте.

Факт #2: Aтелетико еднаш го ангажирал:

Сето тоа се случи во 2007 година кога Атлетико кој немаше играчи на академија од одредена возрасна група. Клубот мораше да го ангажира Маркос да игра за да ги претставува на турнирот во Гандија. 12 годишниот Маркос oreоренте во тоа време беше академски фудбалер на ЕФ Рочеа, мал клуб во неговиот роден град Лас Розас. Можеш ли да го забележиш на фотографијата подолу?

Маркос го претставуваше Атлетико Мадрид на возраст од 12 години. Кредит: Лала
Маркос го претставуваше Атлетико Мадрид на 12-годишна возраст.

По завршувањето на турнирот, Маркос наместо да се приклучи на Атлетико продолжи да ги следи стапките на неговото семејство, подвиг со кој се приклучи на Академијата на Реал Мадрид.

Факт #3: Дефект на плати:

Откако се приклучија на Атлетико Мадрид, испитувачките навивачи започнаа да ги испитуваат фактите на Маркос lоренте, како колку заработува со клубот.

Во јули 2019 година, Маркос lоренте потпиша договор со Атлетико Мадрид, оној што го виде како џебува неверојатна плата од околу 2,100,000 € годишно. Поделбата на платата на Маркос lоренте (статистика за 2019 година) на помал број, го имаме следново;

ПАРИНА ТЕНАРИЈАЗаработки во евра (€)Заработки во фунти на фунти (£)Заработки во американски долари ($)
Заработки годишно€ 2,100,000£ 1,970,430$ 2,286,312
Заработки месечно€ 175,000£ 164,202.5$ 190,526
Заработки неделно€ 43,750£ 41,051$ 47,631
Заработки на ден€ 6,250£ 5,864$ 6,804.5
Заработки на час€ 260£ 244$ 283.5
Заработки за минута€ 4.3£ 4.07$ 4.7
Заработки во секунда€ 0.07£ 0.06$ 0.08

Од кога почнавте да гледате Маркос ЛьорентеБио, ова е она што го заработи.

€ 0

Дали знаеше?… Просечен човек во Шпанија кој заработува € 1.889 евра месечно ќе треба да работат најмалку 7.7 години за да заработат € 175,000 што е сума што ја заработува Маркос за 1 месец.

Факт #4: Маркос Льорентететоважи:

Да се ​​има неговото семејно наследство во крвта е доволно само за шпанскиот фудбалер. Маркос, како што е забележано подолу, не верува во она што се нарекува „Култура на тетоважи„ Тој повеќе би сакал да ги покаже вените на долниот дел од телото, наместо да дозволи светот да гледа цртежи на телото.

Маркос oreоренте доби натприродни вени и не верува во тетоважи за време на пишувањето
Маркос oreоренте доби натприродни вени и не верува во тетоважи за време на пишувањето

Факт #5: Маркос Льорентерелигија:

Фактот дека некои од членовите на неговото семејство (вклучително и проширените) го сноси Христијанските имиња ни даваат многу причини да веруваме во можноста родителите на Маркос oreоренте да го воспитуваат во согласност со христијанската религија. Дури и ти, неговите товари за прашања од вера се мали, нашите шанси се за тоа Маркос да биде христијанин.

Вики:

Факти за биографија:Одговори на Вики:
Целосно име:Маркос lоренте Морено.
прекар:Маркос.
Датум на раѓање:30 јануари 1995.
Години:(25 како на март 2020 година).
Професија:Фудбалер (играч од среден ред).
Родители:Марија Анџелес Морено (Мајка), Пако oreоренте (Татко).
Мајка баба и дедо:Рамон Гросо.
Мајка и баба и дедо:Антонија Генко и Хозе lоренте.
Супер Гранд чичковци:Пако Генто, Julулио Генто,
и Антонио Генто
Чичковци:Oeо oreоренте, Тонин lоренте и Julулио oreоренте.
Браќа:Никој
Висина:1.84 m (6 стапки 0 во)
Хороскопски знак:Водолија.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Маркос lоренте Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари