Приказна за детството на Еберечи Езе плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Еберечи Езе плус Недолгарни факти за биографија

Нашата статија ви дава целосна покриеност на приказната за детството на Еберечи Езе, факти за биографија, семеен живот, родители, ран живот, начин на живот, девојка, личен живот и други значајни настани од кога бил дете до кога станал познат.

Theивотот и подемот на Еберери Езе. Кредити за слика: Инстаграм.
Theивотот и подемот на Еберери Езе. Кредити за слика: Инстаграм.

Да, секој знае за неговиот динамичен стил на игра и техничките способности. Сепак, само малкумина ја сметаат нашата верзија на Био на Еберери Езе, што е прилично интересно. Сега, без понатамошно рекламирање, да започнеме.

Приказната за детството на Еберечи Езе:

Еберечи Олучи Езе е роден на 29-ти јуни јуни 1998 година во областа Гринич во Југоисточен Лондон, Англија. Тој е едно од помалку од 3 деца родени од родители за кои не се знае многу за време на поставувањето на неговата биографија.

Врз основа на своето родно место и бојата, Езе е англо-африканец од источно-нигерија етничка припадност и потекло. Исто како Крис Малинг, и двете од нивните семејства во истата област во Лондон. Езе Еберечи израснал во истата област заедно со двајца браќа - Чима и Икечи - кои би можеле или да бидат постари или помлади од него.

Младиот Еберечи Езе беше израснат во главниот град на Лондон. Cred: IG и WorldAtlas.
Младиот Еберечи Езе беше израснат во главниот град на Лондон. Cred: IG и WorldAtlas.

Расте години:

Растејќи во една од становите во непосредна близина на старата болница во Гринич во главниот град на Англија, младиот Езе беше младо атлетско дете кое играше фудбал како спорт во детството заради рекреативни и бегствени причини.

Семејно позадина:

За да започнете со бегство, областа каде што се смести семејството на Еберечи Езе и каде што порасна тој не беше убаво место - не благодарение на елементите на криминалот. Тоа беше само место каде што нигериските родители на неговиот имигрант можеа да си дозволат живот откако мигрираа во Англија со години пред да се роди. Како и слични мигранти од семејно потекло од Нигерија, родителите на Езе припаѓале на ниско-средната класа.

Не се знае многу за родителите на Еберечи Езе за време на поставувањето на ова био. Кредит за слика: ClipArtStudio
Не се знае многу за родителите на Еберечи Езе во времето на поставување на ова био. Кредит на слика: ClipArtStudio

Како такво, Езе немал многу како повеќето деца на негова возраст околу неговата населба. Како и да е, тој среќно најде заеднички основи со децата со тоа што религиозно играше фудбал со нив во секоја дадена можност.

Едукативно и градење кариера на Еберечи Езе:

Првото место на кое тогашниот фудбалски блуд и неговите врсници честопати одеа по училиште беше блискиот терен каде ќе играа фудбал долги часови додека нивните родители не дојдоа да ги повикаат.

Тогашниот фудбалски блудник често играше фудбал со своите пријатели после школо. Cred: Pinterest.
Тогашниот фудбалски блудник често играше фудбал со своите пријатели после школо. Cred: Pinterest.

Додека Езе беше во тоа, тој знаеше дека учи вредна уметност во спорт што може да создаде име за него. Тој, исто така, беше предупреден за можностите за започнување на сериозна кариера во која било реномирана фудбалска академија.

Раните години на Еберечи Езе во фудбалот:

Кога времето беше добро, Езе започна обука со младинските системи на Арсенал, но беше издаден во 2011 година затоа што лондонскиот клуб не го виде тогашниот мал 13-годишник како светла перспектива. Додека Арсенал го одбил, тие прифатија Еди Нкетија, друг одбиен од Челзи за кој сметаше дека е подобро.

Отфрлањето боли, но не мора да го задржува назад. Како што се очекуваше, родителите и членовите на семејството на Еберечи Езе дадоа се од себе за да му помогнат на Езе да остане ментално силен во овој период.

Иако повлекувањето го направи Езе мрачно за некое време, тој беше во можност да се собере и да обезбеди место на академијата во Фулам, каде што повторно почна да ужива во фудбалот. Последователните први напори во кариерата, Езе доби 4-месечен успех во Ридинг ФК, пред да се приклучи на Милвол ФК како 16-годишник во 2014 година.

Ретка фотографија од која игра за кредит за слика на Милвол ФК: Инстаграм.
Ретка фотографија од која игра за кредит за слика на Милвол ФК: Инстаграм.

Биографија на Еберери Езе - Приказна за патот до славните:

Дали знаевте дека Езе е ослободен од Милвол ФК само кога мислеше дека неговата иднина со клубот ветуваше оди во вистинската насока? Повторно, овој тажен развој беше изненадувачки и депресивен за младиот. Секој млад фудбалер кој живеел преку ослободување не само еднаш, туку двапати, ќе знае само премногу добро за длабоката емоционална болка што може да ја предизвика.

По неговото изненадувачко ослободување од Милвол, Езе за жал им кажа на родителите и членовите на семејството дека ќе се откаже од фудбалот. Тој размислувал да зафати работа со скратено работно време во Теско, како и да ги продолжи студиите на колеџ, но наскоро добил повик да се приклучи на Квинс Парк Ренџерс (QPR).

На радост на самиот себеси, родителите и членовите на семејството, QPR стана извор на утеха во неговата проблематична реалност. 18-годишен Езе ја прифати шансата да игра повторно со потпишување на неговиот прв договор со клубот во август 2016 година. Од нивна страна, КПР му даде можност на Езе да го покаже својот талент и да ги развива своите вештини, вклучително и испраќање на Виком Виндерс на позајмица во 2017 година.

Биографија на Еберечи Езе - Приказна за кревање на славните:

По завршувањето на неговиот едногодишен импресивен заем, Езе беше доведен во неговиот матичен клуб каде добро се снајде за да ја обезбеди својата позиција како крилен играч. Брзо напред кон 2020 година, Езе е крилниот играч, кој менаџерот на QPR го изгради својот тим наоколу.

Крилниот играч е среќен на КПР, каде е вреден за тимот. Слика: ESPN.
Крилниот играч е среќен на КПР, каде е вреден за тимот. Слика: ESPN.

Фудбалерот на нигериското семејство потекло не е ни приближно да се предвидува да се натпреварува за најголем фудбалер за мажи. Сепак, тој ја обиколува линијата за да стане едно од најубавите ветувања на Англија за фудбалот.

Фудбалерот во моментов е на радарот на врвните тимови во Европа, додека Англија и Нигерија исто така прават чекори за да го обезбедат неговиот потпис за меѓународна должност. Нигерија се повеќе се надева дека момчето би играло за Супер орлите. Ова подразбира следење на патот на домашните играчи на Англија како Соне Алуко, Виктор Мојсеј, Шола Амеоби, Алекс Iwobi и Ола Аина.

Остатокот, како што велат, е историја.

Девојка на Еберечи Езе - дали е самохрана или оженет?

Продолжувајќи кон Езе Еберечи го сака животот, не можеме конечно да кажеме дека тој е сингл. Ова во најголем дел се должи на фактот дека две фотографии на страната на крилото на Инстаграм сугерираат дека тој има малку позната девојка.

Девојката на Езе Еберечи не изгледа само како оној што има африкански корени, но ги погодува навивачите како совршен натпревар за импресивниот крилен играч. Навистина се надеваме дека дуото се дружат и имаат поголеми планови за иднината.

Симпатични фотографии на Еберечи Езе со неговата малку позната девојка. Извор: Инстаграм.
Симпатични фотографии на Еберечи Езе со неговата малку позната девојка. Извор: Инстаграм.

Семејниот живот на Еберечи Езе:

Семејството е темел на патувањето на Езе во фудбалот од раниот живот до денес. Во овој дел, ќе фрлиме повеќе светлина врз родителите и членовите на семејството на Еберечи Езе.

За таткото и мајката на Еберери Езе:

Езе допрва треба да го открие идентитетот на неговите родители од Нигерија, но сигурно знаеме дека тие се footballубители на фудбалот и родители кои поддржуваат. Всушност, крилниот напаѓач му ја кредитирал на мајка си за утехата по неговото ненамерно отстранување од академијата на Арсенал.

Од друга страна, Фудбалската федерација на Нигерија - кон крајот на 2019 година - соопшти дека разговараат со таткото и мама на Езе, со цел да го обезбедат неговиот потпис за намерна должност. Дискусиите зборуваат многу за вклученоста на родителите на Езе во неговиот живот во кариерата.

За браќата и роднините на Еберечи Езе:

Крилото е познато дека има две браќа и сестри. Тие се неговите браќа Икеки и Чима. Икечи е фудбалер кој игра за фудбалскиот клуб Брентри Таун (како во април 2020 година). Од своја страна, Чима многу личи на Езе. Тој има интереси за мода и купување преку Интернет.

Еберечи Езе со своите браќа Икеки (лево) и Чима (десно). Извор: Инстаграм.
Еберечи Езе со своите браќа Икеки (лево) и Чима (десно). Извор: Инстаграм.

Далеку од потесниот семеен живот на Езе, не се знае многу за неговото потекло и семејно потекло, особено затоа што тие се однесуваат на неговите татковци и мајки и баби и дедовци. Слично на тоа, нема записи за тетки, чичковци и братучеди на Езе додека неговите внуци и внуци сè уште не се познати.

Личен живот на Еберечи Езе:

Далеку од неговиот карактер на теренот, Еберечи Езе отелотворува симпатични црти на личност што вклучуваат еластичност, емоционална интелигенција и уникатно чувство за хумор. Покрај тоа, тој знае како совршено да ја балансира амбицијата со правилниот став.

Прекрасниот крилен човек чиј Хороскопски знак е карцином ретко открива детали што се однесуваат на неговиот приватен и личен живот. Активностите што ги сочинуваат неговите интереси и хоби вклучуваат гледање филмови, слушање музика, играње видео игри и поминување на добро време со семејството и пријателите.

Еве една од ретките фудбалски родови кои уживаат во музиката без да ги затвораат очите. Извор: Инстаграм.
Еве една од ретките фудбалски родови кои уживаат во музиката без да ги затвораат очите. Извор: Инстаграм.

Lивотен стил на Еберечи Езе:

Во врска со тоа како Езе Еберечи ги прави и троши своите пари, тој се проценува на нето вредност од над 1 милион американски долари на пишувањето на ова био. Придонесувачки струи за нето-вредноста на крилниот напаѓач вклучуваат плати и плати што ги добива за играње фудбал во првиот тим.

Тој вреди над 1 милион долари (бројки од 2020 година) за да го напише ова био. Слика: Инстаграм и фотофонија.
Тој вреди над 1 милион долари (бројки од 2020 година) за да го напише ова био. Слика: Инстаграм и фотофонија.

Покрај тоа, поддржувањата со брендови како „Адидас“ прават многу за зајакнување на основата за богатство на Езе. Како таков, тој не е туѓо за задоволствата од животот што вклучува крстарење на улиците во Лондон со егзотични автомобили, како и живеење во пристојни куќи.

Факти на Еберечи Езе:

За да се стави крај на био-то на нашиот Еберечи Езе, тука се малку познати или непродадени факти за крилото.

Факт бр. 1 - Расчленување на плати:

На 3-ти август 2016 година, шпедитерот потпиша договор со КПР, оној во кој се гледа дека заработува неверојатна плата од 273,000 фунти (313,051 евра) годишно. Зголемување на неговата плата во помал број, тоа значи дека тој го заработува следново.

Годишно: £ 273,000 € 313,051
Месечно: £ 22,750 € 26,088
Неделно: £ 5,291 € 6,067
Дневно: £ 756 € 867
На час: £ 32 € 36
На минута: £ 0.53 € 0.6
Во секунда: £ 0.008 € 0.01
Дефект на плата на Еберери Езе

Ова е она што ЕБЕРХИ ЕЗЕ заработи откако започна да ја гледате оваа страница.

€ 0

Ако она што го гледате погоре гласи (0), тоа значи дека гледате AMP страница. НЕ-АМП на страниците ќе се забележи дека неговиот приход се зголемува во секунда.

Дали знаеше?… Просечен граѓанин на Велика Британија кој заработува £ 2,830 по месец ќе треба да работат 8 месеци за да заработат £ 22,750 што е сума што заработува Езе за еден месец.

Факт # 2 - Рангирање на Fifa:

Езе има вкупен рејтинг на ФИФА од 75 поени. Лошиот рејтинг е привремен во светлината на растот и добрата форма што крилниот центар ги покажува во последно време. Така, тоа е прашање само на време пред навивачите да го видат Езе да го постигне својот потенцијал од 83 поени.

Без сомнение, рангирањето на СобефА рангирањето на Еферечи Езе (фигури на ФИФА 20) покажува дека тој е покрај нотите - лајковите Самуел Чуквезе, Бубакари Сомаре и Куртис onesонс се играчи за иднината.

Соодветно е да се каже дека ова е неговиот скромен почеток. Слика: Софифа.
Соодветно е да се каже дека ова е неговиот скромен почеток. Слика: Софифа.

Повеќе факти:

Факт # 2 - Религија:

Крилниот напаѓач допрва треба да остави покажувачи во врска со тоа дали е верник или не. Сепак, шансите се во полза на родителите на Еберечи Езе, воспитувајќи го да биде верник што практикува христијанство. Религијата во голема мерка е чудна со екстракција на Игбо од Југоисточна Нигерија каде Езе ги има своите семејни корени.

Факт # 3 - миленичиња:

Како и повеќето фудбалски генијалци, Езе е голем за чување миленичиња, особено кучиња. Тој има куче со ретка раса на која честопати ги прави Инстаграм достојни фотографии за обожавателите да се восхитуваат. Погледнете една од таквите слатки фотографии подолу.

Ве молиме, контактирајте го играчот или неговиот матичен клуб секогаш кога ќе видите куче скитници што вака изгледа во Лондон. ИГ
Ве молиме, контактирајте го играчот или неговиот матичен клуб секогаш кога ќе видите куче скитници што вака изгледа во Лондон. ИГ

Факт # 4- Тетоважи:

Езе е без тетоважи или уметност на телото - во овој момент - затоа што тој ги гледа како непотребен додаток. Тој е прилично работа кон тоа да има добро тело изградено што е во склад со неговата импресивна висина од 5 стапки 8 инчи.

Факт # 5 Тривија:

Дали знаевте дека годината на раѓање на Езе - 1998 година е позната по тоа што е година која е основана пребарувачот Гугл? На сцената за забава, во 1998 г. се појави ослободување на популарни филмови како „Титаник“ и „Спасувајќи го приватниот Рајан“.

Некои од лансирањата и изданијата што ја направија 1998 година интересна година. Google и IMDB.
Некои од лансирањата и изданијата што ја направија 1998 година интересна година. Google и IMDB.

Страници што водат до:

За да ги разгледаме фактите за нашата биографија, ви претставуваме вики на Еберечи Езе. Оваа табела ќе ви помогне да донесете брзи и концизни информации за фудбалерот.

Целосно име: Еберери Олучи Езе.
Дата на раѓање: 29 јуни 1998 година (21 година).
Место на раѓање: Гринич, Англија.
Родители: Г-дин и г-ѓа Езе.
Браќа: Икеки и Чима (браќа).
Семејно потекло / корени: Нигериско потекло.
Фудбалско образование: Милвол.
Висина: 5 стапки 8 во (1.73 м).
Потенцијал за ФИФА: 83 (ФИФА 20).
Хороскопски: Рак.
Податоци за Вики на Езе Еберечи

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што одвоивте време да ја прочитате нашата верзија на Еберечи Езе детска приказна -Вклучувајќи го и неговиот факти за биографија. Во LifeBogger, ние постојано се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме поставете го вашиот коментар или контактирајте не.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари