Приказна за детството Каглар Сојунку плус Нераскажани факти за биографија

Приказна за детството Каглар Сојунку плус Нераскажани факти за биографија

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј со прекарот "Кеси„ Нашата приказна за детството Caglar Soyuncu Plus Untold Biography факти ви дава целосен извештај за значајните настани од неговото детство до денес.

Lifeивотот и подемот на Каглар Сојунку. Кредит за слика: Хаберекспрес, Скај Спорт, ТТФ и Инстаграм
Lifeивотот и подемот на Каглар Сојунку. Кредит за слика: Хаберекспрес, Скај Спорт, ТТФ и Инстаграм

Анализата вклучува негово рано живеење / семејно потекло, образование / градење кариера, ран живот во кариерата, пат до слава, покачување на славата приказна, живот во врска, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, секој знае дека е тоа единствен, убав изглед дефанзивец, оној кој е бестрашен и прекрасно направен за модерната игра. Сепак, само мал број на фудбалски навивачи ја сметаат Биографијата на Каглар Сојунку која е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството Caglar Soyuncu Plus Untold Biography - Семејна позадина и ран живот

Caglar Soyuncu е роден на 23-ти мај 1996 на неговите родители г-дин и г-ѓа Omer Söyüncü во градот Измир, Турција. По неговото раѓање, неговите родители, кои ги следеа турските семејни обичаи, се погрижија да го носи најтешкото пишани имиња со дијакритични точки некогаш познати на Englishубителите на англискиот фудбал. Тоа име е - „Ğağlar Söyüncü.

Чеглар Сишинчи има семејно потекло од Измир, градски град Митрополит (третиот најнаселен град во Турција) некогаш контролиран од Римското Царство под славното Александар Велики кој некогаш го поседувал градот. Со импликација, фер е да се каже дека малиот Чеглар Сишинчи (на сликата подолу) може да ги има своите семејни корени и лоза од Велики Господар на Азија- АЛЕКСАНДЕР НА САМО.

Каглар Сојунку има семејно потекло од Измир, град на егејскиот брег на Турција. Кредит за слика: GoogleMaps и Instagram
Каглар Сојунку има семејно потекло од Измир, град на егејскиот брег на Турција. Кредит за слика: GoogleMaps и Instagram
Растејќи во семеен дом од средна класа, Каглар Сојунку го помина поголемиот дел од раниот живот во Менемен област во Измир заедно со неговите родители и другите членови на семејството. Тој бил воспитан во семејство кое има голема почит кон исламската религија и култура.
Приказна за детството Caglar Soyuncu Plus Untold Biography - Образование и градење кариера

Растејќи во митрополитот град Измир, образованието за деца не се однесуваше на изучување на антички антиквитети и други остатоци од војни за време на римското и османлиското владеење. За малиот Каглар, се беше за играње фудбал. Ова омилено хоби стана дел од него, особено по неговите студии.

Со возбуда на играта, Каглар би играл фудбал цел ден, особено за време на празниците без да се досадува. Наскоро, карактеристичното дете го развило заинтересираниот професионално да игра фудбал, одлука голема поддршка од неговите родители.

После многу консултации со неговите родители и наставниците во училиштата, Сојунку во обид да стане про се запишал во Меменмен Беледиеспор, локално фудбалско училиште во областа Меменмен во Измир. По запишувањето, тој (На сликата подолу) беше распореден како напаѓач, а не како дефанзивец, за кој подоцна светот го знаеше дека е.

Запознајте го Каглар Сојунку веднаш откако тој се приклучи на неговиот прв академски клуб. Кредит за слика: Инстаграм
Запознајте го Каглар Сојунку веднаш откако тој се приклучи на неговиот прв академски клуб. Кредит за слика: Инстаграм
Приказна за детството Caglar Soyuncu Plus Untold Biography - Рано кариерен живот
Фудбалската академија Менемен Беледијеспор му даде можност на Сојунку да го покаже својот талент пред менаџерите на агенти, извидници, тренери и клубови. За обожавателите, никогаш не се сомневаше дека тој се движеше во вистинската насока. Исто како и секое друго дете во академијата, Сојунку се стремеше игра во Фудбалската лига во Измир- регионалната фудбалска лига на Измир, неговиот турски град.

После шест години играње со Менемен Беледијеспор, Сојунку во годината 2011 ги виде своите професионални соништа со Фудбалската лига Измир доаѓа. Тој имаше успешно судење со Букаспор, клуб кој игра во регионалниот фудбалска лига на неговиот град, Измир. Во клубот, младиот Каглар Сојунку беше повлечен во средниот ред и подоцна, центар на кој го продолжи дури и како професионалец.

Приказна за детството Caglar Soyuncu Plus Untold Biography - Патот до славата

Стратегијата за спуштање на долните лиги со цел да се станат: За повеќето млади фудбалери кои некогаш биле определени за дипломирање на академијата (пр. Johnон Лундстрам), најдобриот начин да се обезбеди дипломирање или да се препознаат од фудбалските извидници е да се спуштиме во пониските лиги. Таму, селекцијата на првиот тим е обезбедена и трансферот би можел лесно да се договори.

Ова стана совршен план за Каглар Сојунку кој падна во Гамишордуспор, турските аматерски лиги, каде што стана третиран како крал, обезбедувајќи го патот за дипломирање на академијата. Само по дипломирањето на академијата со Гамешордуспор, Сињички се стекна во сениорскиот тим на Алтањорду, клуб кој играше на второто ниво на турскиот фудбалски систем. Ова е исто така клуб добро познат по тоа што ги проектира младите играчи во другите делови на Европа.

Каглар Сојунку имал само една мисија додека бил на Алтанорду - ДА ИГРА во странска земја. Кредит за слика: Кралспор
Каглар Сојунку имал само една мисија додека бил на Алтанорду - ДА ИГРА во странска земја. Кредит за слика: Кралспор
Приказна за детството Caglar Soyuncu Plus Untold Biography - Стани за слава

Во пресрет на сезоната 2016 / 2017, Каглар Сојунку се влезе во Европа потпишувајќи се со германскиот клуб СЦ Фрајбург. Тоа беше одлука што тој сметаше дека е најдобриот избор за неговата кариера и неговото подобрување. Сојунку пристигна во клубот во вистинско време, време СК Фрајбург само што се промовираше во германскиот натпревар за највисоки летови (Бундес лига).

Во СЦ Фрајбург за време на сезоната 2016-17, Каглар започна да се однесува на немилосрдниот пристап кон чинот на одбрана, бранејќи го секој противник што доаѓа. Тој претрпе метеоричен пораст до издвојување за само една сезона, станувајќи еден од најжешките одбранбени својства во германскиот фудбал и во целина Европа.

Каглар Сојунку се искачи на скалата на германско тло, станувајќи еден од најдобрите дефанзивци во Бундеслигата. Кредит за слика: Ирско огледало, Зимбо и ХИТЦ
Каглар Сојунку се искачи на скалата на германско тло, станувајќи еден од најдобрите дефанзивци во Бундеслигата. Кредит за слика: Ирско огледало, Зимбо и ХИТЦ

Подигањето на Каглар Сујунку го предвидуваше директно во турската репрезентација, развој што го натера да се поврзе со Ман Сити, Баерн Минхен, Рома и Лестер кои сите отидоа на колена за неговиот потпис. Тогаш преовлада Лестер.

На 9 август 2018, Söyüncü му се придружи на Лестер, клуб кој бараше одбранбени опции, по продолжените шпекулации за иднината на нивниот дефанзивец на starвезда Хари Магуир. Заминувањето на Maguire остави многу обожаватели на Лестер со срцев удар и Каглар Сојунку стана човекот да го лекува искривениот, чин што ги остави обожавателите на Лестер да прашуваат; На кого му треба Хари Магуиер?.

Пред 2019 / 2010 средната сезона, Каглар Сојунку веќе стана култен херој за Лестер. Неговата достоинственост во одбраната му заработи многу пофалби од Брендан Роџерс.

Каглар Сојунку се разви во дефанзивец од светска класа во Премиер лигата. Кредит за слика: DailyMail и Instagram
Каглар Сојунку се разви во дефанзивец од светска класа во Премиер лигата. Кредит за слика: DailyMail и Instagram

Дефанзивните сили на Сојунку, агресивноста, плејмеј-ап и насловните атрибути одиграа огромна улога во вртоглавиот удар на Лестер за да стигнат до втората позиција во првата половина од сезоната на Премиер лигата 2019 / 2020.

Без сомнение, навивачите на Лестер и ние fansубителите на фудбалот сме на работ да видиме друг Карлес Пујол и Мат Хумелс (во правец) цветајќи својот пат во талент од светска класа, токму пред нашите очи. Великиот Ğağlar Söyüncü е навистина еден од најдобрите меѓу бескрајните производствени линии на централните бранители кои излегуваат од Европа. Остатокот, како што велат, е историја.

Приказна за детството Caglar Soyuncu Plus Untold Biography - Животен однос

Со зголемувањето на славата и освојувањето на срцата на fansубителите на Премиерлигата, многу навивачи се мамеа да знаат дали Каслар Сојунку има девојка или сопруга. ДА! Не постои негирање на фактот дека неговиот симпатичен изглед во комбинација со неговиот стил на игра не би го сместиле на врвот на списокот на желби за секое момче.

Гледајќи го како се прославува, многу фанови го прашаа - Која е девојката на Каглар Сојунку ?. Кредит за слика: ИГ
Гледајќи го како се прославува, многу фанови го прашаа - Која е девојката на Каглар Сојунку ?. Кредит за слика: ИГ

После толку многу истражувања преку Интернет, се чини дека ğağlar Söyüncü направил свесен обид да не ја открие својата девојка или сопруга (тоа е, ако тој веќе е во таен брак) во времето на пишувањето.

Од друга страна, знаеме дека понекогаш премиерлигашкиот фудбал може да биде простен, особено кога станува збор за не мешање на играта негативно со прашањата во врска. Додека сомните играчи го гледаат нивниот пад заради фактори како што се возраста или новиот тим / систем, други извори на опаѓање би можеле да бидат не-други освен лоши односи. Поради оваа причина, повеќето фудбалери повеќе би сакале да избегнуваат да бидат во врски или да ги покажат своите девојки во одредени критични фази од својата кариера.

Приказна за детството Caglar Soyuncu Plus Untold Biography - Личен живот

Да се ​​запознаете со ğağlar Söyüncü Личен живот ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговата личност, далеку од личноста што ја гледате регуларноста на теренот на игра. Започнувајќи, тој е одличен човек, оној кој сака да покажува понизност, весел и многу насмеан (обично не е просечен карактер на денешниот фудбалер).

Каглар Сојунку Личен живот далеку од теренот. Кредит за слика: ИГ и Твитер
Каглар Сојунку Личен живот далеку од теренот. Кредит за слика: ИГ и Твитер

Исто така, во личниот живот, Сојунку е многу од заминување и пријателска личност. Далеку од играње фудбал за време на празниците, можете лесно да го најдете во друштво на различни луѓе. Сојунку се меша со луѓе од сите класи, со некои што им помага финансиски, без да возврати за возврат.

Каглар Сојунку живее скромен животен стил - троши на пријатели додека ги вади. Кредит за слика: Твитер
Каглар Сојунку живее скромен животен стил - троши на пријатели додека ги вади. Кредит за слика: Твитер
CАглар Сојунку Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Начин на живот
Кога станува збор за животниот стил на Каглар Сојунку, тој е некој кој одржува рамнотежа помеѓу трошење и заштеда на пари. Без сомнение, неговата нето вредност 12.5 милиони евра (10.8 милиони фунти) и пазарна вредност од 18 милиони евра (15.5 милиони фунти) сигурно го прави фудбалер на милионер. Да се ​​биде милионер, сепак, не надминува во гламурозен начин на живот, кој лесно се забележува со рака полна со скапи автомобили, како што е забележано подолу.
Начинот на живот на Каглар Сојунку не се препознава со рака полна со скапи автомобили за време на пишувањето. Кредит за слика: Инстаграм, Експрес и Гим4у
Начинот на живот на Каглар Сојунку не се препознава со рака полна со скапи автомобили за време на пишувањето. Кредит за слика: Инстаграм, Експрес и Гим4у
За неговото резиме, можеме да заклучиме дека Каглар Сојунку е противотров за егзотично живеење, (најмалку) во времето на пишувањето.
CАглар Сојунку Приказна за детството плус нераскажана биографија факти - Семеен живот

Семејството на Каглар Сојунку за време на пишувањето во живо, се работи за приватен и низок клучен живот во Турција и покрај тоа што папараците секогаш се наоѓаат на плукаат и бројните начини за поврзување со социјалните медиуми.

Одејќи низ неговите социјални медиуми, Каглар за време на пишувањето тешко ги прикажува неговите родители или членовите на семејството на неговиот профил. Додека нивниот идентитет останува тајна, најблизок до семејството останува неговиот најдобар пријател и репрезентативец Cenk Tosun.

Најблискиот од семејството Каглар Сојунку е Ценк Тосун, додека тој ги штити главните членови од очите на јавноста. Кредит за слика- Твитер и ИБ
Најблискиот од семејството Каглар Сојунку е Ценк Тосун, додека тој ги штити главните членови од очите на јавноста. Кредит за слика- Твитер и ИБ
И покрај правејќи свесен напор да избегнат какво било внимание на нивниот приватен живот, постојат во Каглар, чувство на должност кон неговиот брат (а), сестра (и) и роднини.
Приказна за детството Caglar Soyuncu Plus Untold Biography - Неостварени факти

Шокантна сличност со неговиот поранешен крал кој некогаш управувал со неговиот град: Во еден или друг момент, ние понекогаш се судриме во странец кој ни кажува дека изгледаме исто како некој што го познаваат, нели?… Па, ние го избравме оној на Çağlar Söyüncü и Александар Велики. Вие сте судија!

Неверојатната сличност постои помеѓу Каглар Сојунку и Александар Велики. Кредит за слика: Британика и ФоксСпортАзија
Неверојатната сличност постои помеѓу Каглар Сојунку и Александар Велики. Кредит за слика: Британика и ФоксСпортАзија

Неговите фудбалски идоли: Бидејќи се следниве спортови низ целиот свет, очигледно е дека фудбалерите служат како инспирации на милиони нивни навивачи кои гледаат на нив, сметајќи ги како идоли. Во 2016, Каглар Сојунку изјави дека неговите два идола се шпански дефанзивец Карлес Пујол и германски интернационалец Матс Хаммелс.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Caglar Soyuncu Plus Untold Biography факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, ве молиме споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари