Приказна за детството на Johnон Лундстрам Плус Untold Биографија факти

Приказна за детството на Johnон Лундстрам Плус Untold Биографија факти

Нашата биографија за Johnон Лундстрам ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ова е сумирана историја на фудбалскиот генијалец позната со прекарот „Лани“. Почнуваме од неговите рани денови, до кога тој се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Johnон Лундстрам, еве една галерија од неговата животна траекторија.

Раниот живот и подемот на он Лундстрам. Кредит за слика - Toffeeweb, BBC, MSN и LiverpoolEcho
Раниот живот и подемот на он Лундстрам.

Да, секој знае дека се крена од никој на англиски јазиксите да стане на чукање на срцето на неговиот електричен тим на Шефилд Јунајтед кој имаше добар почеток на сезоната во Премиер лигата 2019/2010. Сепак, само неколкумина fansубители на фудбалот ја сметаат нашата верзија за биографијата на Johnон Лундстрам, која е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Johnон Лундстрам:

За почетниците во Биографијата, тој ги носи целосните имиња Johnон Дејвид Лундстрам. Роден е на 18-ти ден февруари 1994 година од неговите родители во градот Ливерпул, Велика Британија. Англичанецот од Северозападна Англија е роден како второ дете на неговите прекрасни родители кои се сликани подолу;

Запознајте ги родителите на он Лундстрам. Кредит за слика- Инстаграм
Запознајте ги родителите на Johnон Лундстрам.

Johnон Лундстрам потекнува од семејно потекло од средна класа, управувана од неговиот татко, кој својот леб го заработувал од градот Ливерпул. Johnон Лундстрам потекнува од семејството од големиот град [Ливерпул], познат по својата прва железничка линија во светот за патници (изградена во 1830 година) и признавање од титулата Гинисова книга на рекорди за англиска поп-престолнина.

Johnон Лундстрам не порасна сам, заедно со неговите родители, НО со неговата позната слава сестра по име odоди Лундстрам (7 години постара). Дали знаеше?… Odоди Лундстрам беше популарна актерка за Британска телевизиска серијаОчајни чувари".

Создавање образование и кариера во erон Лундстрам:

Неговото прво образование - Одговарање на црвено / сино прашање: It не е важно дали имате семејни корени од градот Ливерпул. Без разлика дали сте аутсајдер или индигејски, колку и да ви е стапалото на теренот на градот, ќе ви биде поставено најважното прашање од сите што се- Дали сте црвен [Ливерпул] or сина [Евертон] ?. 

Првото образование што Лундстрам го доби како дете требаше да одговори на прашањето. Кредит: Општество19.
Првото образование што Лундстрам го доби како дете требаше да одговори на прашањето. 

Додека одговарате на прашањето, треба да се молите да одговорите правилно. Ова не значи избор на неутрален клуб како Транмере Роверс. За Johnон Лундстрам, одговорот беше Црвено [Ливерпул], избор што помина со повеќето членови на неговото семејство кој го поддржува големиот англиски клуб.

Покрај тоа што е fanубител на фудбалот и ја игра играта повремено по училишните периоди, малиот Лундстрам знаеше дека има талент да си направи име за себе со фудбалска кариера. Рано, тешкиот и слаб англиски маж почна да ја учи својата трговија како играч од средниот ред на локалните терени.

Исто како и многу аспирантни деца кои ги поддржуваа црвените, Лундстрам бараше со сите средства да се приклучи на неговиот сакан клуб, Ливерпул. Сепак, недостатокот на можности го спречи неговиот напредок да биде повикан на судење од клубот. Продолжувајќи се, тој се префрли на соседите и ривалите, Евертон кој го покани на патеки.

Johnон Лундстрам Ран живот во кариерата:

Успешно судење го виде Johnон Лундстрам во годината 2002 како се запиша во академијата во Евертон, која му даде платформа да ја постави основата за кариера. Кога влегов во клубот Мерсисајд, на почетокот беше забавно. Но, малиот Johnон мораше да направи многу жртви во името на неговата кариера. На пример, теве пати тој мораше да пропушти важни родендени забави, семејни друштва и работи што ги очекуваше на училиште. Но, од друга страна, малиот Лани (на сликата подолу) всушност го правеше она што го сака - правејќи ја својата страст работа.

Johnон Лундстрам Раниот живот со академскиот фудбал
Johnон Лундстрам Раниот живот со академскиот фудбал.

Лундстрам покажа големи ветувања додека се искачи во редовите на академијата во Евертонија. Имајќи го семејството со потекло од Мерсисајд (роден човек на Ливерпул), тој доби право на а редовна стипендија точно во јули 2010.

По две години работејќи својот пат низ нивоата на академијата, Лундстрам се воздигна во сениорската страна на Евертон и беше многу надеж и самоуверен за иднината со Дејвид Мојс.

Да! Поранешниот менаџер на Евертон беше толку сакан по улогата на загарантирање на младинските играчи во сениорскиот тим на Евертон, а Лундстрам беше еден од неговите фаворити во тоа време. Но, сепак, малку не знаеше Лани ТАТКИ НА ТАТКАТА доаѓаше настрана

Биографија на Johnон Лундстрам - Тешкиот пат до славата приказна:

Пауза на срцето од Дејвид Мојс: Во мај, 2013, следново Алекс Фергусон пензија во Манчестер Јунајтед, Мојс го известил Евертон дека ќе го напушти клубот за да успее Фергусон. Оваа вест, додека возбудуваше Дејвид Мојс, не беше добар за Лундстрам кој се растажи што менаџерот на Евертон заедно со целиот тренерски штаб на клубот сите со нетрпение очекуваа зелени пасишта со Ман Јунајтед.

Она што мислеше на Лундстрам, всушност стана реалност. Дали знаеше?… Дејвид Мојс беше заменет со Роберто Мартинез, кој донесе четири члена (чудни лица) на сопствениот персонал на задниот дел на Виган Атлетик во Евертон.

Лундстрам беше скршен од срце кога ги виде членовите на Дејвид Мојс„Вработените во задниот простор на Евертон го следат за Манчестер Јунајтед. Ова беше проследено со Роберто Мартинез со потпишување нови играчи во својот нов состав на Евертон, одлука што го направи сиромашниот Лундстрам (сликата подолу) стравуваат и размислуваат сериозно за неговата иднина.

Кутриот Johnон Лундстрам размислува за својата иднина со Евертон. Кредитна слика
Кутриот Johnон Лундстрам размислува за својата иднина со Евертон. 

И покрај тоа што отиде да ги плати такси за заем, Лундстрам сепак сметаше дека не вреди да губи повеќе од своето време обидувајќи се да се бори за своето место, бидејќи беше намерно настрана од Роберто Мартинез. Со неговите болни зборови;

"Кога Дејвид Мојс бев во Евертон, јас бев во неговиот состав и со првиот тим мина навистина добро, но штом го напушти клубот, едноставно не беше исто за мене. Јас не бев вклучен во првиот тим под водство на Мартинез. Тоа ја урна мојата самодоверба, ме врати назад и влијаеше на мојот развој “.

Дали знаеше?… Откако имаше кошмар на една сезона со неговиот татковински клуб (Евертон), сиромашниот Лундстрам го ослободи клубот. Всушност, аny дипломиран академија и млад фудбалер кој живеел ослободен од клуб ќе знае само премногу добро длабоката емоционална болка и штетните психолошки последици што може да ги има. Родителите на Johnон Лундстрам, членовите на семејството и блиските пријатели (вклучувајќи ги и неговите соиграчи од Евертон) стоеја покрај него во овие тешки времиња.

Биографија на Johnон Лундстрам - Приказна за подемот на славата:

Продолжува: Откако беше ослободен од Евертон, Лундстрам се согласи со неговите родители и семејството да одат на многу ниско ниво на англиски фудбал со цел да добијат редовен првотимски фудбал. Зборувајќи за одлуката, тој еднаш рече;

„Тоа беше најдобрата одлука што некогаш сум ја донел. Првата цел ми беше првично да се обидам да се вратам во Чемпионшип, а потоа да стигнам во Премиер лигата за да ја докажам мојата вредност “

Патувањето на Лундстрам започна со екипата на Оксфорд Јунајтед од Лигата два пред да се приклучи на ново-промовираниот тим на Шампионатот - Шефилд Јунајтед во јули 2017 година. Со својот мал придонес, тој му помогна на клубот да се врати на врвот (Премиер лигата) по децениско отсуство .

Докажувајќи погрешни навивачи на Шефилд Јунајтед: Односот помеѓу играч и менаџер често може да биде разлика помеѓу успехот или голем проблем. Менаџерот на Шефилд Јунајтед, Крис Вајлдер, воспостави блиски односи со он Лундстрам пред сезоната 2019/2020. Тој понатаму објави јавно дека Лундстрам ќе биде неговиот клучен човек за новата сезона 2019/2020, одлука што ги предизвика најгласните мрмори од навивачите на Шефилд, бидејќи знаеја дека тој едвај играше за време на промоцијата на сезоната во Чемпионшип.

И покрај огромниот притисок да се откаже од „Лундстрам“, менаџерот на Шефилд, Крис Вајлдер отиде спротивно на желбата на навивачот, проектирајќи го да биде главниот човек кој ќе ја капсулира графтот и убавината на неговата амбициозна екипа од Шефилд Јунајтед. Одлуката конечно се исплати откако Лундстрам им пркосеше на сите шанси да го постигне својот метеорски подем во неверојатниот старт на клубот во Премиер лигата 2019/2020.

Крис Вајлдер се спротивстави на навивачите на Шефилд Јунајтед давајќи му ја можноста на својот живот на Johnон Лундстрам. Кредит- FourFourTwo
Крис Вајлдер се спротивстави на навивачите на Шефилд Јунајтед давајќи му можност на својот живот на Johnон Лундстрам. 

За Johnон Лундстрам, имаше две мисии и поени за докажување. Прво беше да се докаже поентата на навивачите на Шефилд Јунајтед (што тој го сторија), а втората беше да се одмазди против Евертон, со што неговата страна ги победи во првата средба (септември 21st, 2019).

РЕВИЗИЈА СВЕТНО: Најголемата мисија конечно се случи на денот 21st на септември 2019 кога Шефилд излезе за нивната игра против Евертон. За некои навивачи на Евертон, гледањето на ривалскиот играч игра добро или резултат против нив е дел и од паркетите на играта. Но, гледајќи Johnон Лундстрам (некој кој порано играше со нив) да се биде главен човек во нивниот пораз (0-2) ги одврати фановите и играчите.

Он Лундстрам се погрижи неговата страна да го совлада Евертон, клубот кој некогаш покажа недостиг на верба во него. Ова го кажа Радио Шефилд после таа емотивна игра (кредит на Канал на Шефилд Јунајтед Јутјуб).

Како и за време на пишувањето, Johnон Лундстрам помина од обидот за заем, едвај доби шмрка на Шампионатот за да стане чукање на срцето на овој електричен тим на Шефилд Јунајтед, подвиг што го прави еден од најдобрите играчи од средниот ред. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Johnон Лундстрам - Девојка, сопруга, дете?

Со неговото метеорско покачување на славата, извесно е дека повеќето fansубители на фудбалот мора да се распрашале дали Johnон Лундстрам има девојка или сопруга. Да, ттука не може да се негира фактот дека неговиот убав изглед, симпатичната насмевка заедно со неговите привлечни квалитети не би го натерале да биде на врвот на списокот со желби на секоја потенцијална девојка за маж.

Фановите поставуваа прашања за тоа која е девојката на Johnон Лундстрам. Кредит- Инстаграм
Фановите поставуваа прашања за тоа која е девојката на Johnон Лундстрам.
Како и за време на пишувањето, се чини дека Lон Лундстрам направил свесен напор да не ја открие својата девојка или сопруга (тоа е ако тој веќе е во таен брак). Сепак, со оглед на непростената природа на Премиерлигата во однос на правење на врската многу јавна, може да биде дека Лундстрам е сингл, што подразбира непостоење на ДАГ. 

Личен живот на Johnон Лундстрам:

Запознавањето со Личниот живот на Johnон Лундстрам ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговата личност надвор од теренот на игра. Почнувајќи, тој е многу пријателска личност и далеку од фудбал, лесно можете да го најдете во друштво на многу различни луѓе.

Запознавање со фактите за личен живот на Johnон Лундстрам. Кредит за слика- Инстаграм
Запознавање со фактите за личен живот на Johnон Лундстрам.

Судејќи според фотографијата подолу, ќе сфатите дека Johnон Лундстрам има интуитивно разбирање за животот. Тој е некој што може да постигне најдобра емотивна врска со други суштества со тоа што ќе се ослободи кариера его и ставање на потребите на неговите пријатели пред неговите. Тој го прави ова без да очекува ништо за возврат.

Семеен живот на Johnон Лундстрам:

Он Лундстрам потекнува од семејство на Ливерпул исполнето со други таленти наместо со фудбал. Успехот во неговата кариера и оној од неговата сестра има го фалсификувале сопствениот дел на нивното семејство кон финансиска независност. Постарата сестра на Лундстрам, odоди Лундстрам (на сликата подолу) е професионална актерка која за прв пат забележа успех во нејзината улога за британското реално шоу „Очајни скопски жени“. 

Сестрата на Johnон Лундстрам - odоди Лундстрам. Кредит за слика- Клосерон линија
Сестрата на Johnон Лундстрам - odоди Лундстрам. 

Во моментов, odоди Лундстрам е долгогодишен претприемач во Ливерпул. Таа е основач на популарната Лаш Бич Велика Британија и Естетика (медицинска бања) во Ливерпул.

За Johnон Лундстрам, станувајќи втор член на неговото семејство што постигнал славен статус, создал длабоко чувство за значење и цел во животот на неговите родители. Како што Odоди Лундстрам истакна на својата страница на Инстаграм, тнаследничката горда мама и тато беа сведоци на најсреќниот ден во нивните животи за прв пат гледајќи како бебето игра во Премиер лигата. На сликата подолу, и мама и тато се горди што ги користеле своите родителски вештини за да ги зголемат и охрабрат способностите на Johnон Лундстрам.

Он Лундстрам ужива во животот откако го виде нивниот син како ја расипува Премиерлигата. Кредит на слика- Инстаграм
Он Лундстрам како ужива во животот, откако виде како нивниот син ја пасе Премиер лигата.

Други членови на семејството: Запознајте се со други членови на семејството на Johnон Лундстрам додека позираат за фотографија со мајката на домаќинството Лундстрам. Како што е забележано, семејството Johnон Лундстрам е блиска единица која одржува силни врски меѓу себе. Тие се дефиниција за тоа како треба да изгледа успешно современо семејство Ливерпул.

Запознајте се со други членови на семејството Johnон Лундстрам. Кредит на слика- Инстаграм
Запознајте се со други членови на семејството Johnон Лундстрам. Кредит на слика- Инстаграм

Факти за Stон Лундстрам во животниот стил:

Благодарение на неговата моќна фудбалска кариера, Лундстрам го фалсификуваше својот дел кон финансиска независност. Сега запознавањето со неговиот животен стил ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговиот животен стандард.

Lон Лундстрам е некој кој во времето на пишувањето тешко дава премногу размислување наместо да остане фокусиран на неговите професионални соништа и цели. Има доволно пари за да се живее нормален живот каде што е обезбедена само основната потреба за тој и членовите на неговото семејство. И покрај неговите големи плати како фудбалер, фер е да се каже дека Lон Лундстрам е противотров на егзотичен начин на живот - лесно забележлив од она што го гледате подолу.

Запознавање со фактите за животниот стил на Johnон Лундстрам. Кредитни слики Gym4U и Instagram
Запознавање со фактите за животниот стил на Johnон Лундстрам.

Ntон Лундстрам нераскажани факти:

За името на лундстрамот: Во 19 век, луѓето со презиме Лундстрам биле повеќе ковачи и фармери. (Извор- Ancestry.Co.Uk).

Настаните што се случија денот кога се роди: Не заборавајте дека годината се роди Лундстрам, Бразил го освои Светскиот куп 1994 во САД. Исто така, Јужна Африка ги одржа своите први меѓудржавни национални избори (април 29) на кои нивниот херој Нелсон Мандела беше избран за претседател.

Вирус на ебола во 1994: Во годината што се роди он Лундстрам, а Започна ново избувнување на смртоносниот вирус ебола, точно на 9th на мај 1994 во Заир. Тој ги забележа највисоките стапки на смртност од кој било човечки патогени вирус досега познат на човештвото.

Руанда во 1994: Вечерта на 6 април 1994 (годината Лундстрам се роди), авион со претседателот на Руанда, Јувенал Хабијаримана и претседателот на Бурундија, Сиприен Нтаријамира, обајцата Хуту, бил соборен со ракети земја-воздух додека се подготвувал да слета во Кигали, Руанда.
Во годината 1994,
an
Интермитентна граѓанска војна во Руанда меѓу мнозинството Хуту и ​​малцинскиот Тутси по атентатот врз претседателот на земјата доведе до над половина милион луѓе убиени во граѓанските војни.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Lон Лундстрам Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари