Приказна за детството на Japафет Танганга Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Japафет Танганга Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија на Јафет Танганга ви раскажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ова е Storyивотна приказна на фудбалерот Танганга. Почнуваме од детските денови, до кога тој се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата галерија од детството до возрасните - совршено резиме на Био на Јафет Танганга.

Раниот живот и порастот на Japафет Танганга. Кредити на слика: Пикуки и Фудбал Лондон
Раниот живот и подемот на Јафет Танганга.

Да !!, сите знаат дека фудбалерот од конгонско потекло се прилагоди на животот на највисоко ниво на англискиот фудбал, благодарение на Специјалниот. Сепак, само неколкумина ја сметаат нашата верзија за биографијата на Јафет Танганга, која е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Јафет Танганга Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семејна позадина и ран живот

Почнувајќи, родителите на Јафет Танганга му го дадоа целото име Јафет Манзамби Танганга по неговото раѓање. Англо-конгоанскиот бранител е роден на 30-ти ден во март 1999 година во источниот лондонски кварт Хакна, Велика Британија. Сега најдете подолу, еден од родителите на Јафет Танганга- неговиот изглед-слично ДАД кој веројатно е негов менаџер.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Муса Дембеле Плус Недолгарни факти за биографија
Запознајте еден од родителите на hetафет Танганга - Неговиот изглед на тато, кој веројатно ќе биде неговиот менаџер. Кредит на слика: Пикуки
Запознајте еден од родителите на Јафет Танганга - неговиот убав татко, кој веројатно ќе му биде менаџер.

Иако е родено во Лондон, семејството на Јафет Танганга потекнува од Централна Африка, точно ДР Конго. Пехарбс, најверојатно неговите родители мигрирале во Англија како резултат на тоа Прва војна во Конго (-1996 1997), војна која го доби прекарот „Прва светска војна во Африка “.

Семејно потекло на Јафет Танганга: Од она што го собравме, Јафет Танганга беше израснат во семејно потекло од средна класа. Неговите родители беа како повеќето граѓани на Лондон кои работеа и имаа добро финансиско образование. Тие беа пријатни и никогаш не се бореа со пари за да го одржат своето семејство.

Ран живот на Јафет Танганга: Роден во семејство што го сакаше фудбалот, малиот Јаф беше надарен за чинот на удирање фудбалска топка штом можеше да оди. На почетокот, се чинеше дека е такво дете кое не би било заинтересирано да ги има најновите колекции на играчки, освенфудбал' Исто така, жбарајќи footballубител на фудбалот DAD кој беше голем обожавател на Спарс, лесно му беше и на toаф да сака и да поддржува Тотенхем како дете.

Јафет Танганга Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера

И покрај неговата loveубов кон фудбалот, родителите на Јафет Танганга рано мислеа дека нивниот син нема да го загрози своето образование. Тие го запишаа во Градска академија на Григ лоциран во лондонскиот округот Харнги. Дали знаеше?… Ова познато лондонско училиште основано во 2002 година е добро познато по своето Првенство во роботика во Велика Британија признание стекнато во 2018 година.

ПРОЧИТАЈ
Виктор Вањама за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

И покрај школувањето со Градска академија на Григпреовладуваше потрагата да се добие фудбалско образование. Дали знаеше?… главен фактор кој играше улога во фудбалската судбина на Танганга беше непосредната близина на неговата семејна куќа и Вајт Харт Лејн (Поранешниот стадион на Тотенхем) Како што е забележано подолу, на членовите на семејството на Јафет Танганга ќе им требаат само 13 минути да патуваат на Вајт Харт Лејн од Хакни за да ги следат фудбалските натпревари на Спар.

ПРОЧИТАЈ
Андрос Таунсенд Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата
Hetафет Танганга Семејниот дом во Хакни е оддалечен 13 минути од Вајт Харт Лејн. Кредити: Слики на Google
Семејната куќа Јафет Танганга во Хакни е оддалечена 13 минути од Вајт Харт Лејн.
Приближувајќи се на своите тинејџерски години, Japафет започна да ги посетува судењата во фудбалската академија. Како што се очекуваше, работите минаа добро и наскоро стана очигледно дека среќното дете ги поминало тестовите на академијата во Тотенхем- момент на радост за неговото семејство.
Јафет Танганга Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот

Среќното дете се запиша во Ростер академија Спарс на 10-годишна возраст по успешно судење. Разбирање на желбата на неговото момче да игра фудбал за живеење, родителите на Јафет Танганга, особено неговиот татко, стори се за да ги поддржи неговите аспирации.

Јафет Танганга се снајде како ветувачки дефанзивец низ редовите на младинците Спарс. Тој прерасна во расипан дете со виза кое веднаш остави впечаток со академијата. Малиот Јафет напредуваше против поголемите тимови и во одбрана и во напад. Подолу е даден дел од видео доказите за неговата моќ на стрелање за време на академските денови.

Наградата за раниот успех во кариерата дојде по 4 години престој во академијата. Овој пат, радоста на членовите на семејството на Јафет Танганга немаше граници во тоа време кога тие беа сопствени (додека имал 14 години) се повика да биде дел од тимот на Англија У16.
Јафет Танганга Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Пат до слава приказна

Во 2015 година на возраст од 16 години веќе се зборуваше за професионални договори и стипендии. Hetафет Танганга во тоа време знаеше дека за да се постигне успех, потребно е тој да има технички квалитет, малку среќа и што е најважно, да не се повреди (повреден).

ПРОЧИТАЈ
Ерик Дир за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Не беше потребно време пред напорите да започнат со исплата. Прво, hetафет на сликата подолу и помогна на неговата академија Спарс да се укине младински трофеј, оној што тој и неговите соиграчи стилски го прославија во соблекувалната.

Japафет Тангага Патот до славната приказна. Кредит: Пикуки
Јафет Танганга Пат до славната приказна.
Дали знаеше?… Japафет, исто така, беше прогласен за Највреден играч (MVP) за време на нивниот Куп на Јужна Кореја во август 2014 година. Подолу е парче видео доказ за самостојно славењето на тој и неговите соиграчи. Ова ја илустрира длабоката врска што ја имаат.

Победа на големата Англија: Покрај освојувањето на трофејот додека беше во младоста Спарс, Japафет Танганга исто така имаше интегрална улога на турнирот во Тулон за 2017 година. Дали знаеше?… Тој заедно Харви Барнс Рис Џејмс helped помогна на неговата земја (Англија) да ја освои својата шеста титула Тулон, откако во финалето го победи Брегот на Слоновата Коска.

ПРОЧИТАЈ
Хари размислува за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Aphаф заедно со Рице ејмс и Харви Барнс и помогна на Англија да го освои турнирот во Тулон во 2017 година. Кредит: ESPN
Јаф заедно со Рис Jamesејмс и Харви Барнс и помогнаа на Англија да го освои турнирот во Тулон во 2017 година.
Јафет Танганга Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава приказна

Пресвртот во процесот на созревање на Јафет Танганга беше овозможен доцна Уго Ехиогу кој беше тренер на тимот на Тотенхем У23 пред смртта. Нигериецот роден Уго почина во април 2017 година по срцев удар на теренот за обука на Тотенхем.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Giовани Ло Селсо Плус Недолгарни факти за биографија
Доцниот Уго Ехиогу беше клучен во помагањето на Танганга во повикот на Спарс. Кредит: Експрес
Доцниот Уго Ехиогу беше клучен во помагањето на Танганга во повикот на Спарс.

Последниот тренер на Спарс беше инструментална во помагањето на Танганга при неговото патување во повисок повик во кариерата. Во 2018 година по смртта на Уго, Танганга веќе беше означен како моќен дефанзивец познат по своите заштитени знаци моќни заглавија, темпо и техника. По потпишувањето на неговиот прв договор во јуни 2019 година, младото момче дебитираше за сениори три месеци подоцна (септември 2019 година) на натпревар на Купот на ЕФЛ by Маурисио Почетино.

ГОЛЕМО благослов: Доаѓањето на Жозе Мурињо На 20 ноември 2019 година стана ГОЛЕМО благослов во маскирање за англо-конго. Неколку недели по неговото пристигнување во Спарс, на Специјална започна очајна потрага по младински играч, кој ќе претстави сјај на надеж за неговите боречки цели Дени Роуз. Трудниот Japафет стана неговиот избор СИТЕ БЛАГОДАРИ ДА ОВАА КВАЛИТЕТИ Мурињо забележано.

ПРОЧИТАЈ
Рајан Sessegnon Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Hetафет Танганга направи повеќе од доволно за да го импресионира Jозе Мурињо. Кредити: Пикуки, ГИ, ЛасџидиИзвестувачи
Јафет Танганга направи повеќе од доволно за да го импресионира Joseозе Мурињо.
Similarозе Мурињо му веруваше на Танганга на сличен начин на кој веруваше Скот Мектомина кога беше шеф на Јунајтед. Газдата на Спарс му веруваше над искусниот Jan Vertonghen, Рајан Сесењон Бен Дејвис, давајќи му ја херкуланската задача да го одигра својот прв натпревар во ЕЛП против Ливерпул на 11-ти јануари во 2020 година.

На прашањето пред натпреварот во Ливерпул зошто Танганга се играше над искусните играчи на Спарс, Мурињо едноставно рече: „Тој е побрз, тој е побрз“ По прекрасниот натпревар кој Танганга го одигра добро, Мурињо го рече следново за него;

ПРОЧИТАЈ
Кејл Вокер-Петерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

„Тој играше добро. Детето има причина да биде многу среќно со своето ново ниво, не со резултатот очигледно, туку со неговиот прв натпревар во Премиер лигата. Не може да биде поголема и тој го стори тоа неверојатно “.

Продолжувајќи понатаму, Танганга со задоволство ја искористи можноста што му ја даде да ги импресионира сите. Тој сега е високо оценет меѓу навивачите на Спарси. Најважно, тој е Жозе Мурињо главно момче !! (во времето на пишувањето).

ПРОЧИТАЈ
Хуан Фојт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Јафет е едно од најскапите дефанзивни средства на Мурињо за време на пишувањето. Кредити: ФудбалЛондон и TheSportsRush
Јафет е едно од најскапите дефанзивни средства на Мурињо за време на пишувањето.

Првиот прволигашки натпревар на Танганга против Ливерпул на 11 јануари 2020 е навистина за паметење, се разбира, резултат што треба да се заборави. Остатокот, како што велат, е историја.

Јафет Танганга Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Животен однос

Со неговото слава откако беше ослободена во сезоната 2019/2020, сигурно е дека некои навивачи на Спарс сигурно започнаа да размислуваат за одредени прашања. На пример, ако фудбалер роден во Лондон има девојка или ако е оженет, што значи дека има жена. Не може да се негира фактот дека свежиот изглед на Танганга ќе го направи миленик на материјалите од потенцијалните девојки и сопруги.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Која е девојка на Јафет Танганга? - Фановите на Спарс почнаа да прашуваат. Кредит: Пикуки
Која е девојка на Јафет Танганга? - Фановите на Спарс почнаа да прашуваат.

Откако поминавме часови на сурфање на Интернет за траги, дојдовме до заклучок дека Јафет Танганга за време на пишувањето на овој труд се обидел свесно да не открие која е неговата девојка или сопруга.

Од друга страна, може да биде дека aphаф е сингл (во времето на пишувањето), изјава што подразбира непостоење на а Wag. НО знаете како фудбалот под Jозе Мурињо би можел да биде простен кога не е соодветно постапувано со прашања во врска. Ова може да биде причина зошто тој е Jаф можеби нема девојка или жена за време на пишувањето.

Јафет Танганга Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Личен живот

Запознавањето со личниот живот на Јафет Танганга ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговата личност надвор од полето на игра.

ПРОЧИТАЈ
Андрос Таунсенд Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Започнувајќи, меѓу фудбалерите, има некои кои сакаат да изгледаат добро од теренот и нашиот еден од нив е нашиот Japафет. Судејќи според неговата фотографија подолу, Танганга е некој што го тера светот да сфати дека е можно и неговата психа и вашата кариера да биде толку жешка.

ПРОЧИТАЈ
Кејл Вокер-Петерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Japафет Танганга Факти за личен живот
Japафет Танганга Факти за личен живот
Без сомнение, aphаф живее завиден личен живот, нешто што многу би сакале да го имаат фудбалерите.
Јафет Танганга Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за животен стил

Младиот англиски фудбалер живее организиран живот во Источен Лондон, животен стил лишен од ирационални трошоци ЦЕЛ полн со авантуристички море како што е забележано подолу. Дали знаеше?!! Јафет често се гледа за време на одморите пријатен животен стил на популарните дестинации на море.

Факти за начин на живот hetафет Танганга
Факти за начин на живот hetафет Танганга
Во времето на пишувањето, не постои такво нешто како да флертувате со егзотични автомобили и да покажете големи куќи (куќи) кои се знаци на огромен животен стил.
Јафет Танганга Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семеен живот

Почнувајќи, семејното име на Јафет „Танганга“ е рангиран бр: 1,969,394th меѓу најшироко презимето низ целиот свет (извештај на претходниците) Во овој дел, ќе ви обезбедиме повеќе детали за родителите и браќата и сестрите на Јафет Танганга.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Giовани Ло Селсо Плус Недолгарни факти за биографија

За таткото на Јафет Танганга: Танганга Снр по потекло доаѓа од ДР Конго. За време на пишувањето, тој моментално служи како менаџер на неговиот син. Како претставник на неговиот син, Танганга Снр очекува претставниците на ДР Конго да бидат (наскоро) кружејќи околу неговиот син со цел да го убеди младичот да игра за нив наместо Англија.

ПРОЧИТАЈ
Виктор Вањама за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За мајката на Јафет Танганга: TМајката на Анганга е исто така од ДР Конго по своето раѓање. Ова е единствениот факт што го имаме на неа. Од она што го собравме, се чини дека мајката на Јафет Танганга се потрудила да избегне какво било внимание на нејзиниот приватен живот.

За браќата и сестрите на Јафет Танганга: Судејќи од фактот дека Јафет е роден во Лондон, можно е тој да има браќа и сестри (браќа и сестри) кои се исто така граѓани на Велика Британија. За време на пишувањето, нема документација за браќата и сестрите на Танганга.

Јафет Танганга Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

Неговиот фудбалски идол: Дали знаевте?… Јафет Танганга е огромен обожавател на аргентинскиот професионален фудбалер Пауло Дыбала. Иако играше различни позиции, фудбалерот за време на своето време со академијата Спарс и У23 ја прави славењето на Гладијаторската цел, нешто што го избра од идол- Пауло Дыбала

Јафет Танганга го има Пауло Дибала за свој фудбалски идол. Кредити за слика: Цел и Пикуки
Јафет Танганга го има Пауло Дибала за свој фудбалски идол. Кредити за слика: Цел и Пикуки

Оценките на Јафет Тананга на ФИФА: Оценет рејтинг на играчи is секогаш популарна тема на дискусија секогаш кога еден млад фудбалер ќе започне да блесне. Како што е забележано подолу, ФИФА 20 не се разликува за Japафет Танганга. За жал, видео-гејмерите на FIFA ќе им беше тешко да ги користат неговите 66 рејтинзи (види подолу) на натпреварите во живо.

ПРОЧИТАЈ
Хари размислува за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
FIFA 20 Ratings покажува дека тој е еден од најпотценетите играчи кои неодамна се пробија на сцената. Кредит: СоФИФА
FIFA 20 Ratings покажува дека тој е еден од најпотценетите играчи кои неодамна се пробија на сцената.

Сепак, во режимот на кариера на ФИФА, Танганга е предодредена да има добра иднина- потенцијал од 82. Со оглед на начинот на кој преби во англиската фудбалска сцена, најизвесно е дека тој би го пораснал сегашниот ФИФА 20 82 оценки- може да биде 90 или погоре.

Религија: Родителите на Јафет Танганга го воспитувале во придржување кон христијанската религиозна вера. Дали знаеше?… "Japhet“Е името што му е дадено на еден од трите синови на Ное во Библиската книга Битие. Овој факт докажува дека тој е христијанин по религија.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Муса Дембеле Плус Недолгарни факти за биографија

Тетоважа факти: Дури и ти Културата на тетоважи е многу популарна во денешниот спортски свет, Танганга во времето на пишувањето се чини дека е противотров за мастирање. Ова подразбира дека тој е без тетоважа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Japафет Танганга Детска приказна плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Хуан Фојт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари