Приказна за детството на ovовани Рена Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на ovовани Рена Плус Недолгарни факти за биографија

Да !, тој е прекар „Капетан Америка„ Нашата статија ви дава целосна покриеност на приказната за детството на ovовани Рена, биографија, фамилијарни факти, родители, ран живот, начин на живот, личен живот и други значајни настани од моментот кога тој беше дете до кога стана популарен.

Theивотот и подемот на ovовани Рена. Кредит на слика: СИ
Theивотот и подемот на ovовани Рена. Кредит на слика: СИ

Да, сите знаат дека тој е исклучителен играч од средниот ред со големи изгледи. Сепак, само малкумина ја сметаат нашата верзија на Биографијата на ovовани Рена која е прилично интересна. Сега, без понатамошно рекламирање, да започнеме.

Giовани Рена Детска приказна:

Една од најраните познати детски фотографии на ovовани Рејна. Кредит на слика: СИ.
Една од најраните познати детски фотографии на ovовани Рејна. Кредит на слика: СИ.

Почнувајќи, Ovовани Алехандро Рејна е роден на 13-ти ноември 2002 година во градот Сандерленд во Англија. Тој е втор од четири деца родени на неговата мајка Даниел Еган Рејна и на неговиот татко Клаудио Рејна.

Иако ovовани е роден во Европа, тој е широко познат како американски државјанин затоа што го поминал подобриот дел од своето детство расте во Newујорк, заедно со неговиот постар брат, Jackек и помладите браќа и сестри - Joоа и Каролина.

Детска фотографија на ovовани (далеку лево) Расте во Newујорк заедно со неговите браќа и сестра. Кредит на слика: СИ.
Детска фотографија на ovовани (далеку лево) Расте во Newујорк заедно со неговите браќа и сестра. Кредит на слика: СИ.

Растејќи во Newујорк, ovовани беше откачен природен спортист кој го имаше она што беше потребно за да се испразни во било каков вид на настани и на терен. Всушност, тој имал рани интереси за голф и можел да заби кошарка пред да наполни 5 години.

До моментот кога ovовани беше на крај 5 години, тој започна да игра фудбал во паркови до задоволство на неговите родители кои беа повеќе од среќни што нивниот втор син значеше интерес за фудбал и го посвои како еден од неговите детски спортови.

Giовани Рена Семејно позадина:

Да, таткото и мајката на ovовани не беа сиромашни, но задоволството што го имаа во неговите детски напори во фудбалот беше оправдано бидејќи и двајцата родители имаат богата историја во играњето на спортот. Да се ​​започне со мајката на ovовани, таа беше екс-професионален фудбалер и поранешен член на женската фудбалска репрезентација на САД. На сликата подолу е прекрасна фотографија од родителите на ovовани Рена (Клаудио и Даниела Еган).

Запознајте ги родителите на ovanовани Рејна. Кредит за слика: СИ.
Запознајте ги родителите на ovовани Рена. Кредит на слика: СИ.

Од своја страна, таткото на ovовани беше исто така интернационалец од САД, кој има историја да игра за Глазгов Ренџерс, Манчестер Сити и Сандерленд каде се роди неговиот втор син. Така, само природно беше што тие се израдуваа во интересот на ovовани да ги газат своите патеки за градење кариера во спортот.

Giовани Рена Образование и градење кариера

Кога времето беше исправно, еден млад и амбициозен Giовани стана дел од академијата на Footballујорк Фудбалскиот Клуб (Newујорк Сити) каде што започна да гради сериозна кариера во фудбалското образование.

Тој стана дел од NYCFC на многу рана возраст. Кредити за слика: NYCFC и SI.
Тој стана дел од NYCFC на многу рана возраст. Кредити за слика: NYCFC и SI.

Разбирајќи ја желбата на нивното момче да играат фудбал за живот, родителите на ovовани Рена (Клаудио и Даниел Еган) направија сè што можеа да ги поддржат неговите аспирации. Додека ovовани учил за трговија, тој внимавал на упатствата и не бил пронајден недостаток на физички и ментален развој. Всушност, тој беше неверојатен фудбалски блуд кој знаеше дека има светла иднина во фудбалот.

Giовани Рена Раните години во фудбалот:

Како таков, зголемувањето на Giовани низ редовите беше брзо и најважно од заслуга затоа што неговиот татко - Клаудио беше спортски директор на NYCFC, но не ја искористи долгата рака на влијание во промовирањето на себични желби за младиот човек.

Така, напредокот на ovовани беше транспарентен и ценет за неговите врсници и тренери кои дојдоа до заклучок дека тој е природен со перспектива што ќе ја направи академијата горда во иднина.

Светлата иднина на Giовани во спортот претходно ја видоа неговите колеги и тренери во Cујорк. Кредит за слика: Инстаграм.
Светлата иднина на ovовани во спортот порано ја видоа неговите колеги и тренери на Cујорк. Кредит на слика: Инстаграм.

Giовани Рена Приказна за патот до славните:

На врвот на спортските настојувања на ovовани во NYCFC, тој направи многу добро за да му помогне на својот тим да го освои Купот на генерација Адидас во април 2017 година, турнир на кој се гледаше тогашниот 14-годишник, исто така, излезе и како најдобар играч.

Што повеќе? Ovовани продолжи да им помага на У15-те во САД да го освојат престижниот младински турнир Торнео Делле Назиони и имаше силна завршница 2017/18 со NYCFC постигнувајќи 13 гола на 17 настапи.

Можеш ли да го забележиш меѓу тимскиот тим? Кредит на слика: Инстаграм.
Можеш ли да го забележиш меѓу тимскиот тим? Кредит на слика: Инстаграм.

Биографија на ovовани Рена- Приказна за подемот до славните

Со вакви извонредни настапи, не беше изненадувачки што Борусија Дортмунд не губеше време во обезбедувањето на услугите на играчот од средниот ред. Тој првично беше направен да игра за германскиот тим У19-ти тим во 2019/20 година, пред да заработи промоција на првиот тим на клубот за време на зимската пауза.

По неговото деби во Бундеслигата за Борусија Дортмунд, тоа беше рекорд по рекордот за ovовани кој вознемири Кристијан Пулишиќ со тоа што стана најмладиот Американец што некогаш се појави во Бундеслигата.

Дали знаевте дека ovовани, исто така, стана најмладиот стрелец во историјата на германскиот куп, кога го најде задниот дел од мрежата во поразот од 2-3 на Вердер Бремен за време на 16-то коло од ДФБ-Покал?

Повторно едвај 15 дена подоцна, ovовани стана најмладиот Американец што играше и запиша асистенција во Лигата на шампионите кога се постави Ерлинг Хуланд игра-победа цел да му помогне на Борусија Дортмунд да забележи победа од 2: 1 над ПСG. Остатокот, како што велат, е историја.

Погледнете кој му ја дал помошта на Ерлинг Хуланд што ја победи победата Дортмунд. Кредит на слика: Цел.
Погледнете кој му ја дал помошта на Ерлинг Хуланд што ја победи победата Дортмунд. Кредит на слика: Цел.

Giовани Рена Девојка?

Навивачите и печатот не се задоволни што ovовани само ветува за неговите импресивни фудбалски настапи и рекорд на треска. Како такви, тие искрено сакаат да знаат за неговата девојка или да утврдат дали има тајна сопруга.

За жал, ваквите желби ќе продолжат да остануваат, бидејќи ovовани има само 17 години во моментот на пишување на оваа биографија и нема син (а) или ќерка (и) надвор од брак.

Млад, успешен и згоден ovовани е сингл како во февруари 2020 година. Кредит на слика: СИ и ЛБ.
Млад, успешен и згоден ovовани е сингл како во февруари 2020 година. Кредит на слика: СИ и ЛБ.

Нема сомнение дека играчот од средниот ред не смета дека има девојка или сопруга за приоритет. Ова доаѓа откако тој е подготвен да ја зацврсти својата позиција со првиот тим на Борусија Дортмунд. Уште повеќе, припишувајќи го неговото име на мермерите на младите фудбалски генијалци за да внимаваат во следната декада на фудбал со врвни летови.

Giовани Рена Семеен живот:

Неспорно е точно дека семејство што е во спорт останува заедно. Во овој дел, ќе ви донесеме факти за членовите на семејството на ovовани кои започнуваат од неговите родители.

Запознавање со семејниот живот на ovanовани Рејна. Кредит за слика: Инстаграм
Запознавање со семејниот живот на ovanовани Рејна. Кредит за слика: Инстаграм

Повеќе за таткото на ovовани Рена:

Клаудио Рена е татко на играчот од средниот ред. Судејќи според неговото име, можете лесно да претпоставите дека тој има не-англиски семејни корени. Вистината е, тато на ovовани Рена “Claudio”Има потекло од аргентинско и португалско семејство. Како што би дејствувале и екс-професионалците, Клаудио играше активна улога во младешките тренинзи на ovовани и беше инструментална во неговиот подем кон фудбалот со врвни летови.

Повеќе за мајката на ovовани Рена:

Големите спортски мајки создадоа спортски синови, а мајката на ovовани Рена не е исклучок. Даниеле Еган Рена е американска пензионирана фудбалска репрезентација, која некогаш играше за репрезентацијата на жени во САД во 1993 година. На сликата подолу со Pictовани (нејзиниот син), и двајцата навистина делат уникатна врска.

Повеќе за мајката на ovanовани Рејна, Даниел Еган. Кредит: Инстаграм
Повеќе за мајката на ovовани Рена, Даниеле Еган. Кредит: Инстаграм

За браќата и роднините на ovовани Рена:

Играчот од средниот ред има три браќа и сестри со кои пораснал. Во нив спаѓаат неговиот постар брат ек и помладите браќа и сестри - ahоа и Каролина.

како Giовани, Jackек имал рани интереси во фудбалот и кошарката, но страдал од рак во детството, што довело до негова ненавремена смрт кога имал само 13 години. Говорејќи за преостанатите браќа и сестри на средниот ред, неговиот помлад брат ahоа има интерес за готвење и фудбал, додека единствената ќерка на семејството - Каролина е во неколку спортови за време на пишувањето на биографијата на ovовани Рена.

Фотографија на играчот од средниот ред со неговата мајка, тато и браќа и сестри. Кредит на слика: СИ.
Фотографија на играчот од средниот ред со неговата мајка, тато и браќа и сестри. Кредит на слика: СИ.

Giовани Рена Личен живот:

Продолжувајќи во животот на ovовани далеку од фудбалот, тој има богата личност што ги одразува страсните, интуитивни, амбициозни и извонредни квалитети на поединците чиј хороскопски знак е Шкорпија.

Играчот од средниот ред кој умерено открива факти за неговиот приватен и личен живот, има интереси и хоби кои вклучуваат играње голф, држење чекор со кошаркарски игри и трошење квалитетно време со пријателите и семејството.

Ова е ретка фотографија од ovовани како игра голф за одмор. Кредит на слика: Инстаграм.
Ова е ретка фотографија од ovовани како игра голф за одмор. Кредит на слика: Инстаграм.

Giовани Рена Стил на живеење:

Што се однесува до начинот на живот на ovовани, неговата нето вредност сè уште е под преглед во моментот на пишувањето, но има пазарна вредност од 6 милиони евра. Со таква вредност, евидентно е дека играчот од средниот ред не е главен адут или голем тропач.

Затоа, тешко е да се види играчот од средниот ред кој живее на луксузниот начин на живот на неговите соиграчи кои навигаат по улиците на Германија со егзотични автомобили и поседуваат скапи куќи. И покрај тоа, тој се облекува елегантно за да присуствува на специјални пригоди и на забава со пријателите.

Не е секогаш кога гледате дека средните играчи се облечени во стил, но Giовани го прави тоа. Кредит на слика: Инстаграм.
Не е секогаш кога гледате дека средните играчи се облечени во стил, но Giовани го прави тоа. Кредит на слика: Инстаграм.

Giовани Рена Факти:

Да ја завршиме нашата приказна и биографија за нашата детска Giовани Рена, тука се малку познати или нераскажани факти за него.

Факт # 1 - Дефект на плати:

Уште откако се нафрли на фудбалската сцена во Дортмунд, многу навивачи излегоа на Интернет во обид да знаат колку заработува ovовани Рена. Вистината е, ттој напаѓајќи го договорот на играчот од средниот ред со БВБ, тој гледа како да тропа неверојатна плата € 600,000 годишно. Поточно, изненадувачки е расходот на платите на ovовани Рена годишно, месец, ден, час, минута и секунди (како во времето на пишувањето).

Мандат за платаЗаработки во евра (€)Заработка во фунта на фунти (£)Заработки во американски долари ($)
Заработки годишно€ 600,000£ 522,767.12$ 669,501.00
Заработки месечно€ 50,000£ 43,563.9$ 55,791.75
Заработки неделно€ 12,500£ 10,890.98$ 13,947.9
Заработки на ден€ 1,785.7£ 1,555.85$ 1,992.56
Заработки на час€ 74.4£ 64.83$ 83.02
Заработки за минута€ 1.24£ 1.08$ 1.38
Заработки во секунда€ 0.02£ 0.018$ 0.02

Ова е колку заработи ovовани Рена откако започна да ја гледате оваа страница.

€ 0

Ако она што го гледате погоре гласи (0), тоа значи дека гледате AMP страница. Сега Кликнете ТУКА да го видиме неговиот пораст на платите за секунди.

Дали знаеше?… Просечен маж во Германија треба да работи барем 1.1 години да заработи € 50,000, а тоа е сумата што ја заработува ovовани Рена за еден месец.

Факт # 2 - Тетоважи:

Очигледно е дека ovовани нема уметност на телото за време на пишувањето. Тој е прилично за loveубен во разгорување на бесмислена кожа на неговата умерено-импресивна висина од 6 стапки и 1 инч.

Тој сигурно изгледа добро, без тетоважи. Кредит на слика: Инстаграм.
Тој сигурно изгледа добро, без тетоважи. Кредит на слика: Инстаграм.

Факт # 3 - Пушење и пиење:

Ovовани не пуши или пие неодговорно. Како професионалец, неговиот свесен за потребата да остане здрав и остар на сите времиња за неговите најдобри интереси.

Факт # 4 - Рејтинг на ФИФА:

Ovовани има не премногу импресивен целокупниот рејтинг на ФИФА од 63 како на февруари 2014 година. И покрај тоа, не го отфрла фактот дека неговиот рејтинг е подготвен за метеоричко зголемување. Ова е затоа што тој има само неколкумесечно искуство играјќи фудбал со топ-лет за време на пишувањето.

Секогаш има смирен почеток. Кредит на слика: Софифа.
Секогаш има смирен почеток. Кредит на слика: Софифа.

Факт #5 - Религија:

Играчот од средниот ред не е голем по религија во времето на пишувањето. Како такво, неговото влијание врз прашања од вера не може да биде заклучено. И покрај тоа, најверојатно родителите на ovовани Рена мора да го воспитале за да ги прифати христијанските верски убедувања.

Анкета за Вики Giовани Рена:

Оваа табела подолу дава брзи и концизни информации за ovовани Рена.

Факти за биографија на ovовани Рена (Анкета за Вики)Одговори на Вики
Целосно име:Ovовани Алехандро Рејна
прекар:Капетан Америка
Родители: Даниеле Еган Рена (Мајка) и Клаудио Рена (Татко)
Браќа:Ек Рена (доцна), ahоа Рена
Сестра:Каролина Рејна
Семејно потекло:Потекло од семејството во САД, Аргентина и Португалија
Место тој израсна: Бедфорд, Newујорк.
Место на раѓање:Сандерленд, Англија.
Висина:6 ft 1 во (1.85 m)
Хороскопски:Шкорпија
Професија:Напаѓачки играч од средниот ред

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на ovовани Рена Плус Untold Biography факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, ве молиме споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари