Приказна за детството на Јасин Адли плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Јасин Адли плус Недолгарни факти за биографија

Ви претставуваме целосна покриеност на приказната за детството на Јацин Адли, биографија, ран живот, факти за девојки, семејно потекло, родители, личен живот и начин на живот. Тоа е целосна анализа на забележителни настани уште од неговите рани денови до кога се прослави.

Раниот живот и подемот на Јацин Адли. 📷: Инстаграм и Твитер
Раниот живот и подемот на Јацин Адли. 📷: Инстаграм и Твитер

Да, вие и јас знаеме дека напаѓачот од средниот ред се смета едно од најдобрите млади во Европа што внимава. Сепак, само неколкумина ја прочитаа биографијата на Јасин Адли, што е доста импресивно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Јасин Адли:

Прво и најважно, родителите на фудбалерот го именуваа по него Зинедин Зидан, подвиг што му ги даде целосните имиња - Јацин Зинедин Адли Роден е на 29 јули 2000 година, во Витри-сур-Сена, мала комуна лоцирана во југоисточните предградија на Париз, Франција.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Јасин Адли е едно од трите деца родени од заедницата меѓу неговите родители, г-дин и г-ѓа Абденнур Адли. Францускиот фудбалер порасна како среќно дете, заедно со неговата постара сестра и брат, кој оди под името Лунес Адли.

Да се ​​биде најмалото дете на семејството Адли значи дека тој е бебе на неговото домаќинство. На почетокот, Абденнур (таткото на Јасин) се погрижи сите негови деца да научат да читаат на четиригодишна возраст. Малата Јакин не беше исклучок.

ПРОЧИТАЈ
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Уште повеќе, додека родителите на Јасин Адли ставаа поголема одговорност на неговите постари браќа и сестри, тој самиот главно беше безгрижен. Неговата мајка и тато не биле испратени да вршат многу домашни работи, го виделе младото момче кое дава време за фудбал. Овој подвиг доведе до негово рано излегување со судбината.

ПРОЧИТАЈ
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На сликата подолу, симпатичното момче го поддржуваше ПСG како дете и беше огромен обожавател на неговиот имењак Зинедин Зидан кого го гледа како повеќе од само идол.

Младата Јасин Адли го поддржуваше ПСG како дете. 📷: Твитер.
Младата Јасин Адли го поддржуваше ПСG како дете. 📷: Твитер.

Семејство на семејството Јасин Адли:

Детско фудбалско вештерка, за разлика од колегите француски голман Хуго Lloris и милијардер фудбалер, Фаик Болкија не е роден во супер богато домаќинство. Како и многу просечни заработувачи, родителите на Јасин Адли беа тип кој се смести во еден од тие периферни населби претежно населени со население од средна класа на Витри-сур-Сена.

Јакин се радуваше на раните години во Витри-сур-Сена, француска општина лоцирана на 11.6 км од центарот на градот Париз. За разлика од фудбалерите како Ибрахима Конате кој се сместил во Париз како дете, семејството на Јасин Адли можело да си дозволи престој само во предградијата.

ПРОЧИТАЈ
Лукас Мора детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Францускиот генијалец пораснал во Витри-сур-Сена. Повеќе, неговата семејна куќа беше на околу 11.6 километри од Париз. 📷: Слики на Гугл и ИГ
Францускиот генијалец пораснал во Витри-сур-Сена. Повеќе, неговата семејна куќа беше на околу 11.6 километри од Париз. 📷: Слики на Гугл и ИГ

 

Семејно потекло на Јасин Адли:

Судејќи според неговиот симпатичен арапски изглед, знаеме дека веројатно размислувавте за тоа дали ја знаете мајката на Јасин Адли и земјата на потекло на таткото. Вистината е, фудбалерот, исто како и Легендарниот Зинедин Зидан, потекнува од неговото семејство од Северна Африка, токму Алжир.

Дали знаевте?… И двајцата родители на Јасин Адли имаат корени од селото Кабили, сместено покрај планинскиот крајбрежен регион во северен Алжир. За разлика од колегите фудбалери, Ријад Марез, Семејството на Јасин Адли допрва ќе дава новости за можноста тој да игра за победниците на Африканскиот куп на нации во 2019 година (Алжир).

ПРОЧИТАЈ
Единсон Кавани детството Приказна Плус Неукажувани биографија факти

Јацин Адли Образование и Кариера:

Како и повеќето деца кои се стремат кон фудбал, растат во предградијата на Париз, родителите на Јасин не му дозволија првично да го компромитира своето образование за фудбал. Француската веб-страница Акуфут, во извештајот од 2017 година, објасни како фудбалерот ја покажал интелигенцијата на час. Јасин Адли беше овој паметен ученик кој се истакнуваше меѓу неговите врсници.

ПРОЧИТАЈ
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сите оние кои го познаваа ќе се согласат дека фудбалерот не е само интелигентно дете, туку и конкурентен, особено во областа на спортот. Фудбалот, кој тој го играше дома и на училиште, беше единствениот спорт што го возбуди.

Кога ќе дојде време, страста за играта ги виде родителите на Јасин Адли, дозволувајќи им на нивниот син да го ризикува своето образование за фудбалска кариера.

Како започна фудбалот:

Преземајќи чекор да ја постави основата на неговата кариера, Јасин Адли го имаше татко му да го запише во неговиот американски универзитет Вилејуиф, клуб многу близок до семејниот дом. За среќа, тој имаше успешно судење.

ПРОЧИТАЈ
Дани Алвес приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

За време на неговите рани денови во кариерата, младото момче се развило во дете од претерано вештерки, оној кој заработил неколку репутација не само за своите претстави, туку за правење многу чудни жртви, во име на извонредност.

Некогаш, неговиот тренер по име Мулај Чебаб даде изјава за решеноста на Јасин Адли да успее. Според зборовите на поранешниот тренер;

Јасин спиеше на стадионот, што го видов го прави скоро секој ден. Тој беше страствен и вреден дете.

Младото момче не можеше да ја издржи идејата да изгуби. Тој сака, зборува и јаде фудбал.

Дури и кога ќе дојде да ме посети, тој нема да замине без да шутира топка.

Биографија на Јасин Адли - Пат до славната приказна:

Преку напорна работа и понизност, младиот Јасин во ниеден момент не стана најдобриот играч кај сите деца што играат во американскиот Вилјуиф. Една работа стана сигурна во моментот кога тој стана најпаметниот. Тоа беше фактот дека поголемите клубови, лајковите на ПСG би напаѓале заради неговиот талент.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Серж Ауриер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да се ​​соочат со позначајни натпревари и во потрага да повикаат француски национален младинец, родителите на Јасин Адли му дозволија на нивниот син да се приклучи на ПСG. За среќа, растечката фудбалска starвезда доби повик за француски У16 едвај две години откако се приклучи на францускиот гигант.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кога неговото семејство направи крајно жртвување:

Препознавајќи ја желбата на неговиот син да успее, таткото на Јасин Адли, Абденнур, мораше да ја напушти работата за да се концентрира на развојот на неговиот син. Гледајќи дека најмалиот син на семејството Адли ќе го направи тоа голем, големиот брат Јачин, Лаунес, исто така, реши да земе курс за лиценца за агент со надеж дека ќе го поддржи својот мал брат.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Серж Ауриер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Јасин Адли- Како тој стана успешен:

Благодарение на еден куп напорна работа и семејни напори, ветувачкиот фудбалер стана еден од најпосакуваните напаѓачки играчи од средниот ред во младоста. Како што е забележано подолу, Јасин постигна многу успех на академија и на национално ниво.

Младинската кариера под клубови и земја беше огромен успех за надежниот француски фудбалер. 📷: Инстаграм
Младинската кариера под клубови и земја беше огромен успех за надежниот француски фудбалер. 📷: Инстаграм

Во 2018-та година, момчето за вештерки дипломираше младинска ПСG во летечки бои. По дипломирањето, тој помина една година со Пари Сен Germермен Б. Додека беше таму, главниот тренер Unai Emery, беше доволно kindубезен за да му помогне на младичот да го добие своето деби.

Да се ​​биде постар играч на 18 години, впрочем, значи да се соочиш со конкуренција за тим како ПСG. Прво, заминувањето на неговата сакана Емери во Арсенал создаде пресврт. По заминувањето на Арон Ремзи, Емери беше во потрага по опции да го засили средниот ред на Топџиите и двајцата Денис Суарез со Јацини станаа врвни кандидати.

За жал, трансферот е запрен по тогашниот нов тренер на ПСG Томас Тушел's интервенираше Сапунската опера конечно заврши откако Унаи Емери реши да оди со тоа Матео Гуендузи. Поради над приватизацијата на другите играчи од средната класа на ПСG над него, гроздобер Јасин Адли реши да оди да се докаже во Бордо, што го стори со летачки бои (Видео доказ подолу).

Во времето на поставување на биографијата на Јасин Адли, тинејџерското чудо на ПСG веќе се прослави со ФК Girирондинс од Бордо.

Одлуката да се пресели во ФК Girирондинс де Бордо се исплатеше. 📷: Г-слики
Одлуката да се пресели во ФК Girирондинс де Бордо се исплатеше. 📷: Г-слики

Јацин полека, но сигурно прераснува во едно од највредните централни играчи за врска во Европа. Остатокот, како што велиме, е историја.

Јасин Адли го сака животот - девојка, сопруга?

Од самото создавање име за себе, isубопитните навивачи започнаа да размислуваат за односот живот на францускиот фудбалер. Да ја кажам вистината, Јасин Адли е меѓу нашиот избор за еден од најдобрите десет повеќето згодни фудбалери моментално на планетата. Не може да се негираат фактите дека неговиот сладок изглед не би привлекол потенцијални девојки - дури и оние кои се сметаат себеси за сопружни материјали.

Бидејќи е висок и убав, фановите почнаа да прашуваат ... Која е девојка на Јасин Адли? 📷: Инстаграм
Бидејќи е висок и убав, обожавателите почнаа да прашуваат… Која е девојката на Јасин Адли? 📷: Инстаграм

Згодниот фудбалер за време на пишувањето се чини дека направил свесен напор да не ја открие својата девојка или која е неговата идна сопруга. Како и да е, може да се случи дека Јасин е сингл (за време на пишувањето), изјава што подразбира непостоење на WAG.

ПРОЧИТАЈ
Дани Алвес приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Па, вие и јас знаеме дека фудбалот не може да се прости кога станува збор за мешање на тоа со теми за датира, особено во оваа рана фаза од кариерата. Ова може да биде причина зошто Јасин допрва треба да ја открие својата девојка.

Личен живот на Јасин Адли:

Далеку од фудбалот, првата карактеристика што ја забележал фудбалерот е неговата „зрелост“. Лаунс, неговиот голем брат, еднаш рече дека Јасин е срамежлива и внимателна личност, која одржува силна врска со оние што го виделе како расте. Ова, меѓу другите, е и причината поради која сите го сакаат.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Исто така, за неговиот личен живот, starвездата што расте ги поседува атрибутите на Хороскопскиот знак Рак. Дали знаевте?… Еден од оние атрибути кои ги имаат зодијаците на ракот е нивната прилика да се релаксираат близу или во вода.

Фактите за личен живот на француската starвезда откриваат работи што никогаш не сте ги знаеле за него. 📷: Инстаграм
Фактите за личен живот на француската starвезда откриваат работи што никогаш не сте ги знаеле за него. 📷: Инстаграм

Хоби:

Претежно заедно со неговиот брат, Јасин Адли игра шах. Фудбалската starвезда сака и виолина, пијано и гитара. Научи да свири гитара со употреба на тренинг за уши. Адли еднаш изјавил дека ќе сакал ако неговиот татко го запишал во музичко училиште.

ПРОЧИТАЈ
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Јасин Адли начин на живот:

Како фудбалерот ги троши своите пари?… Прво и најважно, не постои такво нешто како егзотичен начин на живот. Да започнеме со тоа, Јацин Адли, кој има нето вредност од приближно 300,000 евра, живее организиран живот, лишен од ирационално трошење на работи како големи куќи и светкави автомобили.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Начин на живот на Јасин Адли - Како фудбалерот ги троши своите пари, 📷: ИГ
Начин на живот на Јасин Адли - Како фудбалерот ги троши своите пари, 📷: ИГ

Семејниот живот на Јасин Адли:

Повеќето луѓе кои имаат фудбалери во своето домаќинство се трудат да ги натераат, еден ден, гордо да го носат името на семејството на најголемата сцена од сите други. Ова е случај на растечката француска starвезда. Во овој дел, ќе ви кажеме повеќе за членовите на семејството на Јасин Адли, почнувајќи од неговите родители.

ПРОЧИТАЈ
Карло Анчелоти Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото и мајката на Јасин Адли:

Започнувајќи, двајцата родители се визионерски мислители кои заедно со своите три деца формираат блиско домаќинство. Дали знаевте?… Абденур и неговата сопруга инспирираа Леброн Џејмс, Kylian Mbappe Нејмар да управува со домаќинство во фудбалското центрирање. И таткото и мама на Јасин ги гледаат горенаведените фудбалери како луѓе со огромно семејно присуство во нивните кариери.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Приказната за биографијата на нашиот пат Адли до славата го виде неговиот татко како ја прави крајната жртва да се откаже од работата за да може да го издржува својот син на највисоко ниво. Денес, Абденнур го жнее успехот на неговиот син.

Јасин Адли брадавица:

Според Евроспорт Франција, Јасин има постара сестра и брат по име Лоунс Адли. Прво и најважно, неговата постара сестра е дипломиран кој студирал комуникација и маркетинг, со цел да ја примени оваа област за да му помогне на својот мал брат.

 Од друга страна, големиот брат на Јасин (Лаунес Адли) е исто така дипломиран универзитет, кој студирал економија-менаџмент. По завршувањето на студиите, Лаунс отиде на курс со цел да добие сертификација за лиценца за неговиот агент. Големиот брат го стори тоа, така што тој исто така ќе стане корисен за кариерата на Јасин. Какво блиско плетено семејство!

Јасин Адли факти:

Факт # 1- Неговиот слаб раст на платите ја открива неговата личност:

Изборот на фудбалерот да му го препушти ПСG на ривалот во лигата ФК Girирондинс де Бордо не е чисто за пари, како што е забележано во распаѓањето на неговата плата. Јасин е зрел фудбалер кој знае дека, за кратко време, би го направил голем и во однос на кариерата и заработката.

ПРОЧИТАЈ
Лукас Мора детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
ТЕНАРИ / ПАРИНАЗаработки во евра (€)Заработки во фунти (£)Заработки во долари ($)
Годишно€ 336,000£ 297,121$ 368,608
Месечно€ 28,000£ 24,760$ 30,717
Неделно€ 7000£ 5,705$ 7,078
Дневно€ 1000£ 815$ 1,011
На час€ 41.6£ 33.96$ 42
На минута€ 0.69£ 0.57$ 0.71
Во секунда€ 0.01£ 0.009$ 0.01
ПРОЧИТАЈ
Единсон Кавани детството Приказна Плус Неукажувани биографија факти

Ова е она што ЈАЦИН АДЛИ заработи откако започна да ја гледате оваа страница.
€ 0

Дали знаевте?… Просечен француски граѓанин кој заработува околу 3,093 евра ќе треба да работи околу девет години еден месец да го направи она што Јасин го заработува за еден месец. Вао! ова значи дека неговата плата не е толку мала како што мислевме.

ПРОЧИТАЈ
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 2- Проспект на ФИФА:

Јацин, во својата млада возраст од 19 години, има потенцијал да стане еден од најдобрите Најголемите играчи од средниот ред на неговата генерација. На оваа тендерска возраст, играчот од средниот ред од 6 нозе 1 веќе е оган со контрола на топката, визија, смиреност, точност на FK, моќ на шут, дриблинг и кратко додавање.

ПРОЧИТАЈ
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Потенцијалот на ФИФА покажува дека тој треба да стане еден од најголемите играчи од средниот ред во неговата генерација. 📷: СоФИФА
Потенцијалот на ФИФА покажува дека тој треба да стане еден од најголемите играчи од средниот ред во неговата генерација. 📷: СоФИФА

Факт # 3- Тој го дели својот агент со врвните фудбалери:

Дали знаевте?… Јасин Адли има агент и покрај интервенцијата на членовите на семејството да управуваат со него. Фудбалерот го дели истиот агент со колегите француски играчи - како на пример Муса Сисоко, Ousmane Dembele и Лајвин Курзава.

Факт # 4- Тој носи слично име со Зидан:

Дали знаевте? Parents Родителите на Јасин Адли по неговото раѓање го натераа да го носи името (Зинедин) по француската фудбалска легенда Зинедин Зидан. Името најверојатно му било дадено од две причини. Прво е фактот дека семејството на Јасин Адли има слично алжирско потекло со победникот на Светскиот куп во Франција 1998 година, Зидан.

 Второ, тоа би можело да биде начин за чест на фудбалерот, благодарение на неговите експлоатации во светскиот куп во Франција 1998 година. Запомнете, нашето сопствено Јацин е родено две години по Светскиот куп.

Вики:

Прашања за ВикиОдговори
Комплетни имиња:Јасин Зинедин Адли
Роден:29 јули 2000 година (возраст од 19, како што е мај, 2020 година).
Семејно потекло:Село Кабили, Алжир.
Родители:Г-дин и г-ѓа Абденнур Адли
Брат:Lounes Adli (агент)
Сестра:Таа е дипломирана комуникација и маркетинг
Висина во нозете:6 стапки и 1 инчи
Висина во мерачи:1.86 m
Хоби:Играње виолина, пијано и гитара.
Хороскопски:Хороскопски:
Нето вредност:300,000 евра (бројки од мај, 2020 година).
ПРОЧИТАЈ
Лукас Мора детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Заклучок:

Ви благодарам што ја прочитавте детската приказна и биографијата на Јасин Адли. Се надеваме дека уживавте. Нашите уредници во LifeBogger се стремат кон точност и правичност во секојдневната рутина на доставување рани животни приказни и биографија на фудбалерите.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Contactубезно контактирајте не или ако видите нешто што не изгледа како што треба на овој напис за Адли. Инаку, кажете ни во делот за коментари, што мислите за фудбалерот со одлична перспектива.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари