Приказна за детството на Виктор Осимен плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Виктор Осимен плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Виктор Осимхен ви кажува Факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата (Благослов), начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ви ја даваме историјата на нигерискиот фудбалски генијалец со името „Vic„ Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Виктор Осимхен, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Видете исто така
Микел Оби детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Theивотот и подемот на Виктор Осимхен. Кредити за слики: Авангард, NigerianNewsDirect и Twitter
Theивотот и подемот на Виктор Осимхен.

Да, секој знае дека е врвно талентиран напаѓач со око за постигнување прекрасни голови. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Виктор Осимхен, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Виктор Осимхен Детска приказна - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, неговите полни имиња се Виктор Jamesејмс Осимен. Виктор Осимен како што честопати го нарекувал е роден на 29ти ден на декември 1998 на неговата покојна мајка и татко, Старец Патрик Осимен во градот Лагос, Нигерија. Тој беше последното од шест деца родени на неговите прекрасни родители на сликата подолу.

Родители Виктор Осимхен - Неговиот татко - Старец Партик и доцната мајка. Кредит за слика: NigerianNewsDirect и IG
Виктор Осимхен Родители - Неговиот татко - Старец Партик и доцната мајка.

Родителите на Виктор имаат семејно потекло од Јужна Нигерија, прецизно Есан, југоисточна локална самоуправа, област Едо во Нигерија. Неговото семејно презиме што е „Осимен”Значи 'Бог е добар'во мајчин дијамант Ишан.

Видете исто така
Приказна за детството Виктор Моисеј Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како и многу значајни фудбалери во Јужна Нигерија, Виктор Осимхен потекнуваше од сиромашно семејство. Пред да се роди, неговите родители донесоа одлука да се преселат во градот „Лагос“Економскиот главен град на Нигерија. Дури и додека беше во Лагос, семејството се соочуваше со тешкотии, толку многу гризеше што малиот Виктор, кој тогаш беше дете, беше натеран да се соочи со остро сонце во сообраќајот во Лагос, каде што мајката продаваше кесичка вода за да ги надополни своите приходи.

Видете исто така
Фоларин Балогун Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Виктор Осимен пораснал заедно со неговиот брат Андреј и 4 други браќа и сестри во Олусосун, а мала заедница околу Орегун, Икеја, Лагос. Оваа заедница е сместена во една од најголемите депонии во Африка. Растејќи во своите формативни години, Виктор Осимен собрал и шиткал кесичка вода и други производи за домаќинство на улиците со цел да собере средства за неговото образование и опстанок на семејството. (TheNationOnlineng Извештаи).

Видете исто така
Алекс Iwobi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Виктор Осимхен Детска приказна - Образование и градење кариера:

Основното училиште Олузосун на кое присуствуваше служеше како фудбалска средба за сите ученици од училиштата и младите во заедницата.

ОУ Олузосун - Каде започна фудбалското патување. Кредит: Лагос училишни мрежи
Олусосун основно училиште - Каде започна фудбалското патување.

Секоја вечер, многу момчиња, вклучително и Виктор, одат на фудбалско игралиште за да го следат неговиот постар брат, кој беше локална фудбалска starвезда во заедницата. Првиот роден на нивното семејство чие име е Ендру го напушти своето образование со цел да заработи пари за да се грижи за Виктор и неговите други браќа и сестри.

Видете исто така
Анџело Огбона Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Помошници настрана, Виктор исто така научи да игра фудбал благодарение на неговиот постар брат Андреј. Тој, исто така, беше страствен кон Челси, бидејќи гледаше како игра на тимот во центрите за гледање. Тој заедно со членовите на членовите на неговото семејство биле огромни фанови на нигерискиот тим (Супер орли). Поддршката за тимот заедно со неговата страст да играат спорт создадоа желба да станат професионалец.

Видете исто така
Вилфред Ндиди за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Гледајќи дека неговиот мал брат е поталентиран, Ендру мораше да ја напушти играта за да се соочи со неговиот бизнис во весниците. Исто така, тој ја исфрли идејата да го продолжи своето образование за да може да собере пари за да му помогне на својот мал брат за кого го избегна да биде суперerstвезда.

Виктор Осимхен Детска приказна - Ран живот во кариера:

Не требаше време пред сонот на семејството да започне да се исплати бидејќи локалните извидници за фудбал забележаа нешто посебно во врска со Виктор, а потоа го поканија на Академијата Улитмајт Страјкерс во Лагос каде го имаше првото успешно судење.

Видете исто така
Одион Игало за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во 2014 година, настапот на Виктор Осимхен со Ultimate Strikers го виде како го поканува коакч Амунеке да ја претставува екипата на U-17 на неговата земја. Забелешка: Фудбалскиот тим на Нигерија U-17 познат како „Златни орли“ е најмлад тим што ја претставува земјата на Нигерија во фудбалот. Виктор Осимен беше инструментален во помагањето на тимот да се квалификува за Светски куп У-17 FIFA што се одржа во Чиле.

2015 FIFA U-17 турнир: Виктор Осимхен имаше добар почеток на турнирот бидејќи постигна два одлични гола на ова деби, освојувајќи милиони срца, вклучувајќи ги и оние на европските извидници околу зборот. Осимхен беше клучен во успехот на Нигерија до 17 години на Светскиот куп на ФИФА во Чиле. Освен што helping помогна на својата земја да победи во натпреварувањето, талентираниот Нигериец ја постигна и наградата со највисок голгетер откако постигна 10 гола и исто така ја освои Сребрената топка на Светскиот куп ФИФА У-17

Видете исто така
Приказна за детството Нванкво Кану Плус Неоптоварени факти за биографијата
Виктор Осимхен поседува со својата Златна копачка и Сребрена топка на Светскиот куп ФИФА У-17. Кредити: iaумија и Хундастантим
Виктор Осимхен поседува со својата Златна копачка и Сребрена топка на Светскиот куп ФИФА У-17.

Фактори за биографијата на Виктор Осимхен - Приказна за патот до славата:

По Мундијалот, беше откриено дека големите клубови од Европа, слично на Арсенал, Ман Сити и Тотенхем Хотспар, беа по неговите услуги. Шокантно, Виктор Осимен ги отфрли сите понуди затоа што друг клуб со средна тежина му понуди најголеми пари.

Неколку моменти откако беше прогласен за најдобар африкански младински играч во 2015 година на доделувањето на наградите CAF во Абуџа во јануари 2016 година, Осимхен му соопшти на светот дека ќе ја продолжи својата професионална кариера во германскиот бундеслигаш, Волфсбург. Според него, гаранциите на клубот плус пари биле повеќе морал за неговото семејство и дека тој претпочита да игра за германскиот клуб, а не кој било врв во Европа.

Видете исто така
Светла приказна за детството Осаи-Самуел Плус Неоптоварени факти за биографијата

Агонија во Германија: Осимен потпиша три и полгодишен договор пред договор до јуни 2020 и го направи своето деби во германскиот топ-лет во мај 2017. Само по четири месеци што го направи своето деби во Бундеслигата, проблемите почнаа да се на loираат за Нигериецот. Повреда на рамената го натера да замине на операција што донесе предвремен крај на неговата прва сезона. Заврши на ова лошо ниво, Виктор Осимен (на сликата подолу) стана толку незабележителен од врвниот клуб.

Видете исто така
Приказна за детството Ахмед Муса Плус Неоптоварени факти за биографијата
Виктор Осимен изгледаше надеж додека се бореше со повреди и болест во Германија. Извор Твитер.
Виктор Осимхен изгледа надежен додека се бореше со повреди и болести во Германија.

Кошмарите од Осимхен продолжија и по закрепнувањето од повредата на рамото. Овој пат, болеста беше таа што го зафати, пропуштајќи ја претсезоната и најболно, пропуштајќи ги селекциите на Светскиот куп во Нигерија во 2018 година. Дали знаеше?… Тој беше во болница во времето на Светскиот куп на Русија 2018 FIFA.

Виктор Осимхен Био - Стани за слава приказна:

На Осимен му беа потребни болни сезони 2 да излезат од неговите кошмари. Непостојаноста поради повреда и болест го натера да постигнува нула (0) голови на Волфсбург со што му ја уништи кариерата во тој процес.

Видете исто така
Анџело Огбона Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Продолжувајќи, Осимхен се реши да оди на летни проби со белгиските клубови Зулте Варегем и Клуб Бриж, кои во тоа време беа актуелни шампиони. ПРОТИВ, неговото здравје го удрило карпа дното, бидејќи се разболел од маларија што влијаело на неговата физичка состојба и ги натерало двата клуба да го отфрлат.

На 22 август 2018 беше датумот на денот богови на фудбалот милостив на него. Тоа беше денот кога белгискиот клуб Шарлероа го прифати на сезонска зделка за позајмица. Виктор Осимхен го имаше своето целосно деби на 22 септември, постигнувајќи го својот прв гол како професионалец со заоблена топка. По натпреварот, Осимхен раскажа БиБиСи Спорт дека тој имал „ја најде својата среќа повторно по толку долго чекање".

Видете исто така
Светла приказна за детството Осаи-Самуел Плус Неоптоварени факти за биографијата
Виктор Осимхен конечно ја пронајде својата среќа по толку долго чекање. Кредит до целта
Виктор Осимхен конечно ја пронајде својата среќа по толку долго чекање.

Пациентот Нигериец имаше успешна магија со белгиската страна, играјќи 36 игри и постигнувајќи голови 20, подвиг што го натера неговиот клуб, Шарлерои, активирајќи ја нивната опција да го стекне додека е на позајмица. Откако доминираше во фудбалот во Белгија, Нигериецот сметаше дека е вистинското време да се искачиме наназад како водечки африкански напаѓач што некогаш бил. Во јули 2019, тој направи нагорен потег во својата кариера со потпишувањето за Лил ОСЦ.

Видете исто така
Микел Оби детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Виктор Осимхен Стани кон слава приказна. Кредит за слика: Цел
Виктор Осимхен Стани кон слава приказна.

Наместо да се сруши со повреди на рамото и маларија, нигерискиот напаѓач порасна од сила на сила, издржувајќи го метеорискиот пораст до важноста да стане ПРОТИВ, една од најжешките својства на фудбалот Африка. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Девојката на Виктор Осимхен… Кој благословува, неговата свршена сопруга?

Со неговото покачување на славата во Европа, сигурно е дека повеќето фанови би направиле прашања за тоа дали Виктор Осимен, како во моментот на пишувањето, има девојка.

Видете исто така
Фоларин Балогун Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Кој е девојка на Виктор Осимен? Кредит на слика: IG
Која е девојка Виктор Осимхен?

Не може да се негира фактот дека привлечните квалитети на Осимхен, вклучувајќи убавина, лојалност, напорна работа и понизност, не би ги натерало дамите да поверуваат дека ќе направи подобро момче.

Пред да се прослави, се тврди дека Ошимен излегол со преслатка девојка која го носи името Благослов. За време на периодот на врска, и двајцата loversубовници редовно споделуваа слики на Инстаграм. Наводната врска на Осимхен со неговата девојка беше објавена во јавноста околу 2 години пред тој да одлучи да ги избрише трагите од неа од секоја од неговите рачки на социјалните мрежи.

Видете исто така
Приказна за детството Виктор Моисеј Плус Неоптоварени факти за биографијата
Девојка на Виктор Осимен
Запознајте ја Блесинг, девојка Виктор Осимхен и свршената сопруга.

Бидејќи откако нејзините информации беа избришани на неговите социјални мрежи, се појавија гласини, кои тврдат дека Блесинг не била девојка на Осимхен, туку негова сопруга. Проверувајќи ја неговата рачка на социјалните мрежи, нема информации за неговата наводна венчавка или брак со Бласинг. Сепак, сè уште е можно тој да биде оженет со неа, но претпочита да не го прави јавно.

Како за време на пишувањето, Осимен се чини дека е сингл и претпочита да се фокусира на неговата кариера, наместо да бара девојка или да ја објавува својата врска.

Личен живот на Виктор Осимхен:

Да се ​​запознаете со Виктор Осимен Личниот живот далеку од фудбалот ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата личност. Почнувајќи, тој е некој кој го знае вистинското значење на зачувување и упорност, порака која е секогаш на неговиот профил на профилот Whatsapp.

"Не бев вознемирен на кој било начин од некои негативни коментари и работи што беа напишани за мене за време на мојот период во Волфсбург," Повторно, со овие зборови на Него, лесно може да заклучите дека е борец.

Видете исто така
Приказна за детството Ахмед Муса Плус Неоптоварени факти за биографијата

Освен фудбал, Осимхен обожава да слуша современа R&B музика, а неговиот омилен сè уште останува „Верувам дека можам да летам”, Хит песната на музичката везда Р Кели. Понекогаш, тој ја пее песната на Кели на свој начин за време на прославата на неговите голови. Во областа на локалната нигериска музика, Осимхен се држи со Оламид и неговата омилена трака од нигерискиот хип-хоп артист е 'седи на престолот ’.

https://www.youtube.com/watch?v=I03Pget1m8Y

Видете исто така
Приказна за детството Нванкво Кану Плус Неоптоварени факти за биографијата

Семеен живот на Виктор Осимхен:

Виктор Осимхен, кој се случи да биде хранител на неговото семејство, е задоволен што го фалсификувал патот на неговото семејство кон финансиска независност, сето тоа благодарение на фудбалот. Сите членови на семејството (како што е забележано подолу) кои застанаа покрај него во неговите мрачни моменти во моментов уживаат во целосните дивиденди што ги носи професионалниот фудбал. 

Виктор Осимен Членови на семејството. Кредит за NigerianNewsDirect
Виктор Осимхен Членови на семејството.

За таткото на Виктор Осимхен: Па Патрик Осимен е единствениот преживеан родител и биолошки татко на Виктор Осимен. Тој некогаш беше управител на неговиот син до 2015, кога ја предаде одговорноста на управувањето на францускиот агент Оливер Ноа од Нога Спорт Менаџмент.

Видете исто така
Одион Игало за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Тато на Виктор Осимхен (втор од десно), неговиот син и тим за управување со спортови на Нога. Кредит на AllNigeriaSoccer
Тато на Виктор Осимхен (втор од десно), неговиот син и тим за управување со спортови на Нога.

Кога Патрик Осимхен беше законски чувар на неговиот син, тој се судри со други агенти кои се обидоа да го заобиколат во обид да заработат пари од трансферот на неговиот син во Волфсбург. Овие групи на лица додека се обидуваа да го заобиколат, претпочитаа да се справат со неговиот прв син, Ендру Осимхен, отколку преговорите за договор за Виктор Осимхен.

За мајката на Виктор Осимхен: Според извештаите, се чини дека мајката на Виктор Осимхен доцни. Нигерискиот напаѓач како во моментот на пишувањето ја почитува својата мајка имајќи нејзина фотографија како слика за профил на неговиот профил на Инстаграм.

Видете исто така
Алекс Iwobi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Мајката на Виктор Осимхен. Кредит на Инстаграм
Мајката на Виктор Осимхен.

Виктор Осимнен брадавица: Виктор има вкупно шест браќа и сестри, а Ендру Осимхен е попопуларен од сите негови браќа и сестри. Убовта на Виктор Осимхен кон неговите сестри нема граници. Дали знаеше?… Тој еднаш ја посвети својата награда „Златна чизма“ на една од неговата сестра откако таа роди бебе девојче токму во моментот кога ја освои наградата, околу ноември 2015.

Видете исто така
Вилфред Ндиди за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Lивотен стил на Виктор Осимхен:

Како за време на пишувањето, пазарната вредност на Виктор Осимхен се искачи над 13,00 мил. € според Трансфер на пазарот. Како што е забележано преку неговата рачка на социјалните мрежи, овие пари од плата се претвораат во гламурозен животен стил лесно забележлив од неколку импресивни автомобили, замоци, а понекогаш и девојчиња.

Виктор Осимен живее со едноставен начин на живот. Кредит на Инстаграм
Виктор Осимхен живее едноставен начин на живот.
Гледајќи наназад од неговото сурово воспитување и лошата семејна припадност, сигурно е дека Осимхен треба да биде основан и да знае како да управува со своите пари.

Виктор Осимхен нераскажани факти:

Семеен спор: Иднината на Виктор Осимен некогаш беше фрлена во забуна по семејна криза околу неговиот трансфер. Членовите на неговото семејство беа едни против други околу тоа кој треба да го претставува играчот.

Видете исто така
Алекс Iwobi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Според извештаите на Интернет, чичкото на Осимхен, Мајкл, еднаш водел фракција на агенти, додека Ендру, неговиот постар врв на стрелата на другата група. И двете групи имаа свои агенти кои се бореа за трансфер пари и автентичните права да го застапуваат играчот. Семејната криза доби нова димензија кога во медиумите се појавија извештаи дека таткото на Осимхен бил претепан од насилници поради неговото одбивање да го одобри преселбата на играчот во Волфсбург. Подоцна беше дебанкциониран за да биде лажен. Требаше некаде пред да заврши семејната криза.

Видете исто така
Приказна за детството Ахмед Муса Плус Неоптоварени факти за биографијата

Најдобриот расадник во нигерискиот клуб: На 1 јануари 2017 година, Виктор Осимхен беше префрлен за $3,970,225 до германскиот клуб ВфЛ Волфсбург од Академијата Ултимејт Стрејкер, локален клуб во Лагос.

Дали знаеше?… Надоместокот за трансфер го натера еден од најскапите играчи да биде потпишан директно од расадник во Африка до врвен европски тим. Пресметувајќи го овој курс како во моментот на пишување, академијата Ultimate Strikers заработи огромна сума на 1.4 милијарди Наира од трансферот на Виктор Осимен.

Видете исто така
Анџело Огбона Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Зошто тој се одликуваше во Белгија: Многу нигеријци претпочитаат да ја започнат својата европска кариера во белгискиот прволигаш А. Оваа лига со години беше Мека за нигериските фудбалери и оној што му даде на Виктор Осимен неговиот европски фудбалски успех.

Дали знаеше?… Нигерискиот поранешен тренер на супер орлите доцна Стефан Кеши што всушност го водеше егзодусот на нигериските таленти да ја наполнат Белгија во доцните 1980. Лајковите на Даниел Амокачи, Виктор Икепеба, недела Олисех и Алој Агу сите ја започнаа својата кариера во Белгија. Забелешка: тоа беше во Белгија Селестин Бабајаро ја освои својата награда „Ебони чевли“ за најдобар африкански играч во белгиската лига.

Видете исто така
Приказна за детството Нванкво Кану Плус Неоптоварени факти за биографијата

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Виктор Осимен, плус невидени факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
ОСУНХОН OLОЛИ
пред 2 денови

Почетокот на животот не е важен, туку крајот. сонувај голем на почетокот Виктор, вие сте инспирација за големите соништа и за младите низ целиот свет. емулирањето со вас е неизбежно