Приказна за детството на Папу Гомез Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Папу Гомез Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Папу Гомез ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, децата, автомобилите, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ова е Storyивотна приказна на аргентинскиот професионален фудбалер. Почнуваме од детските денови, до кога тој се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата галерија од детство до возрасна личност - совршено резиме на Био на Папу Гомез.

Ивотот и подемот на Папу Гомез. Кредити за слика: Инстаграм.
Theивотот и подемот на Папу Гомез.

Да, секој знае дека тој е одличен лидер на теренот - технички надарен и динамичен. Сепак, само неколкумина ја разгледуваат нашата верзија на биографијата на Папу Гомез, која е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Папу Гомез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семејна позадина и ран живот
За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Ел Пачу„ Родителите на Папу Гомез го имаа на 15-ти февруари 1988 година и му ги даде имињата Алехандро Дарјо Гомез. Името "Папу Гомез”Е само прекар. Талентираниот фудбалер е роден во градот Буенос Аирес, Аргентина, од родители за кои малку се знае за време на пишувањето на ова био. Подолу е фотографија од родителите на Папу Гомез - неговиот татко и убавата мајка.
Запознајте ги родителите на Папу Гомез. Кредити за слика: Инстаграм.
Запознајте ги родителите на Папу Гомез. 
Гомез е италијанско-аргентински државјанин со мешана етничка припадност со семејно потекло од Јужна Америка. Тој беше израснат во Авеланеда во неговиот роден град - Буенос Ариш - каде што порасна заедно со неговата сестра Моника. Растејќи во семејно потекло од средна класа во Авеланеда во Буенос Ариес, младиот Гомез практично живеел и дишел фудбал за време на неговите формативни години. Семејната куќа на младиот Гомез не беше далеку од стадионите на локалните клубови Индепендиенте и Расинг. Всушност, тоа беше доволно блиску за да може удобно да оди таму со велосипед.
Расте на Авеланеда во Буенос Овен: Детска фотографија на Папу Гомез. Кредит на слика: Инстаграм.
Растејќи во Авеланеда во Буенос Ариес: Фотографија од детството на Папу Гомез. 
Што повеќе? Вујкото на Гомез беше дел од тимот на Индепендиенте, кој го освои Интерконтинентал во 1984 година, додека неговиот татко работеше со клубот. Не може да се негира фактот дека фудбалот беше во воздухот за младиот Гомез.
Папу Гомез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера
За разлика од повеќето Аргентинци, особено децата на негова возраст, Гомез не пораснал пеејќи ги пофалбите на Диего Марадона. Неговите идоли беа повеќе аргентински легенди - Пабло Аимар, Хуан Роман Рикелме и Себастијан Верон.
Покрај тоа, Гомез многу инвестираше во локалните клубови, тој беше голем обожавател на „Индипендентен“ (каде имаше и голем број на идоли) и најголем дел од својата кариера го имаше во локалниот клуб Ридинг.
Ретка фотографија на Папу Гомез како седи во близина на теренот каде што го имаше најголемиот дел од кариерата во конкурентскиот фудбал. Кредит на слика: Инстаграм.
Ретка фотографија од Папу Гомез како седи во близина на теренот каде што имаше најголем дел од својата кариера во натпреварувачкиот фудбал.
Папу Гомез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот
Читањето беше клуб за момчиња на младиот Гомез, облека каде што тој ги направи своите рани чекори во фудбалски натпревар, учејќи и усовршувајќи вештини за кои тој никогаш не знаеше дека ќе го однесат над јужноамериканскиот континент за само неколку години. До моментот кога Гомез имал 14 години, тој се приклучил на Арсенал де Саранди и се искачил во редовите на аргентинскиот клуб, помагајќи му на неговиот младински тим да ја освои титулата во Копа Тандил 2005 година, пред да дебитира за првиот тим во 2006 година
На сликата лево, тој му помогна на Арсенал да ја освои титулата Копа Тандил во 2005 година. Кредит на слика: Инстаграм.
На сликата крајно лево, тој му помогна на Арсенал да ја освои титулата во Копа Тандил во 2005 година. 
Гомез помина 6 години во клубот, а неговата најдобра година беше 2007 година кога придонесе за голови што му помогнаа на неговиот тим да победи во финалето на Копа Судамерикана против Клуб Америка за правилото за голови. Последователните фудбалски потфати го забележаа Гомез во импресивна магија од една година во аргентинскиот клуб Сан Лоренцо де Алмагро, развој што ја наведе италијанската страна - Катанија да ги осигура своите услуги.
Папу Гомез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Патот до слава приказна
Додека беше во Катанија, формата на Гомез предизвика интерес од клубовите од највисоката позиција, вклучувајќи ги Атлетико Мадрид, Фиорентина и Интер од Милано. Сепак, тој избра да игра за малку познатиот Металист Карвов од украинскиот прволигаш. Причините за невообичаениот потег на Гомез се граничеа со фактот дека тој беше сигурен во подобрувањето на украинската страна и да добие можност да биде составен дел од учеството на клубот во претстојната Лига на шампиони.
За жал, очекувањата на напаѓачот не беа исполнети во Металист Карков. Да започнеме со тоа, УЕФА ја потврди забраната на Металист од лигата наведувајќи ја вмешаноста на клубот во местење на натпревари во 2008 година како силна причина. Да бидат работите уште полоши, Гомез не беше задоволен што клубот нема квалитет и видливост заедно со јазичната бариера што го натера да се чувствува изгубен. Не помина многу време и тој ја објави својата намера да се откаже од договорот со прифаќање на половина плата, но барањето не беше прифатено.
Кај Металист, сиромашниот Папу се бореше со сè, вклучително и обука. Кредит на слика: Инстаграм.
Во Металист, сиромашниот Папу се бореше со сè, вклучително и со тренинзи.
Папу Гомез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава приказна
Гомез одби да се врати во Металист следната сезона како причина за насилната и нестабилна клима што ја зафати Украина, ниту повеќето странски играчи се вратија од истата причина. Не помина долго и Гомез беше купен од италијанската Сајт Атланта во последните часови од летниот преоден рок во Италија.
Конечно слобода: Радоста на Папу Гомез немаше граници кога Атланта го купи од Металист. Кредит за слика: Инстаграм.
Конечно слобода: Радоста на Папу Гомез немаше граници кога Атланта го купи од Металист. 
Фудбалерот имаше импресивна пристојна деби сезона 2014/2025 со Атланта и продолжи да се етаблира како еден од своите водечки стрелци на головите и давателите на најмногу асистенции. Тој дури ја капитен Атланта во историска завршница на третото место во сезоната 2018–19 Серија А, позиција на која им заработи место во Лигата на шампионите во УЕФА 2019-20, како и во финалето во Копа Италија 2019 година. Останатото, како што велат, е историја.
Папу Гомез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за живот на врска
Преместувајќи се во loveубовниот живот на Папу Гомез, тој е почитуван оженет со неговата девојка која стана сопруга Линда и не беше вклучена во предбрачни или вонбрачни контроверзии. Ниту има достапни записи за девојките на Папу Гомез пред да ја запознае Линда.
Линда и Гомез се во пријатна брачна врска. Кредит на слика: Инстаграм.
Линда и Гомез се во пријатна брачна врска.
Линда не е само сопруга на Папу Гомез, туку негов обожавател број еден, како и жена од кариера која работи како архитект. Бракот на паровите е благословен со три деца за време на пишувањето, тие вклучуваат Баутиста (син) Константина (ќерка) и мило. 
Прекрасна фотографија од семејството Папу Гомез - неговата сопруга и децата. Кредит на слика: Инстаграм.
Прекрасна фотографија од семејството Папу Гомез - неговата сопруга и децата.
Папу Гомез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за семејниот живот
Семејството без сомнение ја прави неговата кариера и loveубовниот живот повеќе илустриран. Во овој дел, ви носиме повеќе факти за членовите на семејството Папу Гомез, кои започнуваат со неговите родители.
За таткото и мајката на Папу Гомез: Да започнеме со родителите на Гомез, тој не открива многу за неговиот татко и мајка. Малку што знаеме за родителите што поддржуваат доаѓа од интервју во кое Гомез накратко откри дека неговиот татко работи со локалниот клуб Индепендиенте. Тој исто така призна дека неговата мајка е една од најважните жени од неговиот ран живот до денес.
Церемонијална фотографија на Папу Гомез со неговите постојано родители. Кредит на слика: Инстаграм.
Свечена фотографија од Папу Гомез со неговите родители кои постојано ги поддржуваат.
За сестрите и роднините на Папу Гомез: Папу Гомез има сестра идентификувана како Моника, додека не е сигурно дали има браќа и сестри покрај Моника. Нема понатамошни записи за семејните корени и потекло на Папу Гомез, особено неговите баби и дедовци по татко, како и дедото и бабата по мајка. Еден од чичковците на Гомез е идентификуван како Уго, додека неговите тетки, братучеди, внуци и внуки се во голема мера непознати.
Ретка фотографија на Папу Гомез со неговата сестра Моника. Кредит на слика: Инстаграм.
Ретка фотографија од Папу Гомез со неговата сестра Моника.
Папу Гомез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за личен живот
Дали знаете дека Папу Гомез не мора да мора да биде во вестите за добра форма на судско внимание? Неговата личност надвор од теренот - што многу ја дефинира Хороскопскиот знак Водолија - постојано го става во центарот на вниманието.
Тој е кул, единствен, фокусиран на акција, искрен и ретко открива факти за неговиот приватен и личен живот. Интересите и хобијата на Гомез вклучуваат гледање филмови, пливање, играње видео игри, играње тенис, готвење и поминување квалитетно време со семејството и пријателите.
Фудбалерот не треба да каже дека е голем на готвењето. Приборот зборува за него. Кредит на слика: Инстаграм.
Фудбалерот не треба да кажува дека е голем во готвењето. Приборите зборуваат за него.
Папу Гомез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за животен стил
Зборувајте за тоа како Папу Гомез прави и ги троши своите пари проценетата сума на зголемената нето вредност на напаѓачот се напојува од платите и платите што ги добива за играње врвен фудбал, додека анализата на неговите навики на трошење открива дека живее луксузен начин на живот.
Доказите за таков животен стил ја вклучуваат неговата способност да се качат во приватни авиони за патувања до луксузни места за одмор. Покрај тоа, напаѓачот има скапи автомобили паркирани во убави гаражи од неговата куќа и станови.
Доказ за добро живеење: Еве го Папу позира до еден од неговите луксузни автомобили. Кредит на слика: Инстаграм.
Доказ за добро живеење: Еве го Папу кој позира покрај еден од неговите луксузни автомобили.
Папу Гомез Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти
За да ја завршиме нашата приказна и биографија за детството на Папу Гомез, ви презентираме малку или неизвесни факти за фудбалскиот генијалец.
Пушење и пиење: Иако Гомез не е виден како пуши, тој е голем на пиење и некогаш беше забележан како ужива во бокал пиво со сопругата Линда. И покрај тоа, сигурно е дека напаѓачот пие одговорно за да го заштити неговото здравје и да спречи прилики за јавно потсмевање.
Пие одговорно: Тој и неговата сопруга сакаат да уживаат во ѓубре со пиво. Кредит на слика: Инстаграм.
Одговорно пиење: Тој и неговата сопруга обожаваат да уживаат во бокали со пиво.
Религија: Нема записи за папу Гомез дека е експлицитен во врска со неговата религија. Сепак, шансите се во голема мера во прилог на тоа тој да биде христијанин, што е очигледно во името на неговиот син Баутиста и ќерката Константина. Ова подразбира дека родителите на Папу Гомез веројатно го воспитувале христијанин.
Тетоважи: Гомез се рангира меѓу неколку фудбалски генијалци родени во Аргентина, кои се големи на тетоважи. Пренасочуваниот има разнобојни уметности на телото на раката, градите, нозете со доволно простор за да додаде повеќе уметности со годините.
Кул фотографија на која се гледаат делови од тетоважите на Папу Гомез. Кредит за слика: Инстаграм.
Кул фотографија на која се гледаат делови од тетоважите на Папу Гомез.
За неговиот прекар: Дали знаете дека прекарот на Гомез „Ел Папу“ има некаква врска со неговата помала висина од 5 стапки и 5 инчи. Прекарот за кој се верува дека мајка му и го дал напаѓачот е избришан од „Папучи“ што значи „низок раст“.
Рачки: Покрај тоа што е фудбалски генијалец, Папу Гомез е познат по својот стил и оригиналност благодарение на неговата сопруга која му прави прекрасни капитенски ленти. Лентите или им оддаваат почит на фудбалските великани или одбележуваат посебни прилики во фудбалот, како и во животот на семејството на Гомез.
Неколку колекции на некои грбови што ги носи големиот фудбалер. Кредит на слика: Инстаграм.
Неколку колекции на некои ленти што ги носи одличниот фудбалер.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството во Папу Гомез Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас до коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ  Лаутаро Мартинез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Fabio
пред 2 месеци

Добро е, мажи го отфрлаат ”Папу Гомез” и генитив, како и ”Папу Гомез”.