Приказна за детството на Брендан Роџерс Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Брендан Роџерс Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Брендан Роџерс ги прикажува фактите за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата, децата, начинот на живот, нето вредноста и личниот живот.

Накратко, ја прикажуваме историјата на северноирскиот професионален фудбалски менаџер. Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави со Лестер Сити. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Брендан Роџерс, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Lifeивотот и подемот на Брендан Роџерс. Кредити за слики - DailyRecord, Twitter, Telegraph и Memecenter
Lifeивотот и подемот на Брендан Роџерс.

Да, секој знае за неговиот стилски менаџерски стил - правејќи ги своите играчи задржи поседување на топката и игра тече поминува игра со топката секогаш се движи. Сепак, само неколкумина навивачи на фудбалот ја сметаат нашата биографија за Брендан Роџерс, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Брендан Роџерс:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Бак Роџерс“. Брендан Роџерс е роден на 26-ти ден во јануари 1973 година од неговата мајка, Кристина Роџерс и татко му, Малачи Роџерс во Карнлоу, приморско село во Северна Ирска на сликата подолу преку Google Map.

Брендан Роџерс порасна во проблематичното село Карлоуф. Кредит на слика - Google Map и DailyRecord
Растел Брендан Роџерс во проблематичното село Карнлоу.

Успешниот англиски менаџер со семејно потекло од Северна Ирска порасна како најстаро дете на пет момчиња родени од неговите родители - Кристина (мама) и Малачи (тато). Брендан Роџерс потекнувал од средно семејство, управуван од неговиот татко кој бил сликар и декоратор. Додека неговиот татко се занимава со неговата сликарска работа и украсување, мајката на Брендан, Кристијана се грижеше за малиот Брендан и неговите браќа. Таа понекогаш се вклучува како волонтер во ирската добротворна организација.

Брендан пораснал доживувајќи ги Проблемите во Карлоу: Како мало момче на возраст од 7, Брендан беше меѓу другите деца кои претежно беа заземјувани (чувани во затворено) заради високата стапка на криминал во неговото проблематично село. Говорејќи за злосторство, на 4-ти јуни 1980, ирскиот член на Партијата за независност и советникот на Советот на Ларн околија, Johnон Турнали, беше убиен преку вооружени кампањи во селото. Ова беше проследено со смртта на лојалистичкиот бандар, Ендру Мејсон, кој беше претепан до смрт од двајца локални мажи во селото.

Брендан Роџерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера

Во заспаното северно ирско село Карлоу, празнината заврши за повеќето мали момчиња, вклучително и Брендан кога на нозе има фудбал. Што се однесува до играта на фудбалот, семејството Брендан Роџерс беше соодветно застапено, во фанбазата на Шефилд среда и Селтик.

Роџерс играше фудбал за време на спортскиот период додека присуствуваше Сите Католички основно училиште во Балимена, град во Северна Ирска - 26 минути возење со автомобил од неговата семејна куќа. Учеството во спортот не беше единственото нешто што се одвива во семејството. Тогаш, родителите на Брендан Роџерс сакаа нивните момчиња не само да се образуваат, туку и понатаму да зафаќаат резервна кариера.

Додека Брендан избра фудбал, еден од неговите деца браќа зеде музика, одлука со која го направи целото негово семејство горд во ниеден момент. Дали знаеше?… Семејството на Брендан Роџерс го издржа раниот успех на неговиот детски брат Малачи nнр, кој стана позната пејачка од земја и запад.

Брендан Роџерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Раниот живот

Додека неговиот мал брош беше одличен во својата музичка кариера, Брендан Роџерс презеде свој правец во својата потрага да започне фудбалска кариера. По успешното судење во годината 1984, малиот Роџерс (на сликата подолу) ја започна својата младинска кариера како дефанзивец со Балимена Јунајтед, неговиот локален тим.

Брендан Роџерс во текот на неговите рани години како млад со Балимена. Кредит за слика- DailyRecord
Брендан Роџерс во текот на неговите рани години како млад со Балимена.

За време на неговите играчки денови, Брендан Роџерс го идолирал својот Северен Ирец Антон Роган кој беше 7 години негов постар. Тој остави огромен впечаток во својата млада кариера, подвиг што му донесе меѓународно признание уште пред да дипломира на академијата.

Дали знаеше?… Додека сè уште беше играч на академија, Брендан Роџерс беше повикан да ја претставува Северна Ирска на училишно ниво. Таквата зрелост на рана возраст го виде неговиот клуб во 1987 како го проектира во сениорски фудбал.

Брендан Роџерс Раните години со неговиот тим од училиште. Кредит за слика- DailyRecord
Брендан Роџерс Раните години со неговиот тим од училиште.

Роџерс продолжи да напредува со селата по дипломирањето на академијата. Во 1988 година, тој продолжи да ја претставува Северна Ирска откако се пресели на колеџот Сент Патрик играјќи против најдобрата фудбалска земја во светот- Бразил.

Брендан Роџерс играше фудбал како што сака неговите тимови да играат во ера кога Северна Ирска беше тотално нечуена. Тогаш, неговиот поранешен тренер можеше да се присети како тој беше толку полн со енергија и се сметаше за иднината на сениорскиот тим на земјата. И покрај сите овие признанија, Брендан Роџерс малку знаеше за тоа ТАТКИ НА ТАТКАТА доаѓајќи неговиот пат.

Брендан Роџерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Тешкиот пат до приказната за славните

Откако се сврте професионалец со Балимена Јунајтед, Брендан Роџерс на возраст од 18 потпиша за Ридинг. Дали знаеше?… Неговата професионална фудбалска кариера беше доведена до нагло крајот пред да започне дури и поради генетска состојба на коленото позната и како Семејниот остеохондритис дисекансира.

Брендан Роџерс страдаше од генетска состојба на коленото, што ја парализираше неговата фудбалска кариера. Кредити за слика - кликнете на состаноци, магацини и Мемецентар.
Брендан Роџерс страдаше од генетска состојба на коленото што ја парализираше неговата фудбалска кариера.

Без сомнение, секој фудбалер кој живеел низ ваква повреда, што доведува до нагло завршување на кариерата, ќе знае само премногу добро за длабоката емотивна болка што може да ја предизвика. Потребни беа години на Брендан Роџерс за да се надминат и емоционалната и психолошката траума предизвикана од инцидентот.

По неговото присилно пензионирање, Роџерс беше компензиран од Ридинг кој му обезбеди работа Младински тренер. За да се здобијат со поголемо тренерско искуство, Роџерс се пресели во младинско тренерство со фудбал што не се лига со Newупорт (IOW), Витни Таун и Newубари. Исто така, во обид да ги надополни неговите мали плати како младински тренер, Брендан Роџерс започна да работи со Џон Луис продавници за поддршка на своето младо семејство.

Брендан Роџерс еднаш работел во продавницата Johnон Луис со цел да го нахрани своето семејство. Кредит на слика - Мемецентар и квалификации
Брендан Роџерс еднаш работел во продавницата Johnон Луис со цел да го прехрани своето семејство.
Брендан Роџерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава приказна

Како тој доби Помош од Жозе Мурињо: Откако собра многу пари мултитаскинг како младински тренер и менаџер на продавници, Брендан Роџерс во доцните 1990 донесе одлука да патува во Шпанија со цел да се добие напредно тренерско образование. По своето образование и се уште ја задржа работата во Ридинг, тој започна да аплицира за работни места со неколку врвни клубови, од кои едниот беше подмладеното ФК Челси со кој управуваше Жозе Мурињо.

Брендан Роџерс денови како тренер на млади Челзи. Кредит за слика- Спортскееда
Брендан Роџерс денови како тренер на млади Челзи.

Дали сте знаеле? Жозе Мурињо бил импресиониран од CV-то на Брендан Роџер, што го поканил за младинска работа во Челси, интервју кое го поминал. Роџерс ја напушти својата работа како директор на академијата во Ридинг за да се пресели во големиот фудбалски свет, станувајќи главен тренер на младинците на академијата Челзи во 2004 година.

Жозе Мурињо го промовираше Роџерс да биде менаџер на резервен тим во неговите две години магија на Челси. Оваа промоција дојде затоа што Брендан беше многу лојален на својот шеф (на сликата подолу), кој му даде можност да расте.

Joseозе Мурињо го промовираше Брендан Роџерс поради лојалност за време на неговите денови во Челси. Кредит- DreamTeamFC
Joseозе Мурињо го промовираше Брендан Роџерс поради лојалност за време на неговите денови во Челси.

По посебниот заминување, Брендан Роџерс се задржа на таа позиција од последователните менаџери на Челзи, Аврам Грант и Луиз Фелипе Сколари. Откако доби доволно време да расте, Брендан Роџерс замина во Ватфорд, Ридинг и семоќниот град Свонси како главен тренер.

Во градот Свонси, понепопуларниот тренер започна да добива јавно признание, бидејќи тој го водеше велшкиот клуб до врвниот лет, достигнување што му даде работа 2012 Ливерпул. На Ливерпул, Брендан Роџерс се доближи до освојување на титулата Премиер лига 2014. И покрај тоа што не победи, тој обезбеди фудбал во Лигата на шампионите за клубот (прв пат по пет години).

По неговото излегување од Ливерпул, Роџерс беше назначен за менаџер на шкотскиот шампион во Премиер лигата Селтик. Наместо тоа урнат, екс-тренерот на Ливерпул отиде од сила на сила. Тој го доведе Селтик во непоразена домашна сезона во својата прва година и да ги заврши сите, тревки и во двете негови први две сезони.

Брендан Роџерс ја освои тројката двапати за Селтик - неговата највисока чест како менаџер. Кредит за слика- LcFc
Брендан Роџерс ја освои тројката двапати за Селтик - негова највисока чест како менаџер. 

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Брендан Роџерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Животен однос

Брендан Роџерс ја запозна својата девојка Сузан во моментот кога беше без тело, веднаш по моментот на повреда и одлуката да се откаже од играње фудбал. И двајцата датираат скоро една деценија. Брендан имал 28 години кога се оженил со Сузан во годината 2001 КАКО тој сè уште беше тело во менаџерскиот свет.

Сопругата на Брендан Роџерс, Сусан, живееше среќно заедно пред нивниот развод. Кредит за слика - Огледало
Сопругата на Брендан Роџерс, Сусан, живееше среќно заедно пред нивниот развод.

Сузан Роџерс остана со својот сопруг преку густа и тенка, од моментот кога беше менаџер на продавници во Johnон Луис, па се до тоа кога стана тренер на младиот Челси и што е најважно, во моментот кога ја достигна висината на својата тренерска кариера во Ливерпул. И двајцата loversубовници имаат благословено со две деца, имено; Антон Роџерс (роден; 26 јануари 1993) и Миша Роџерс. Подолу е фотографија од децата на Брендан Роџерс од Сузан.

Запознајте ги децата на Брендан Роџерс - Антон и Миша Роџерс. Кредитни времиња и огледало
Запознајте ги децата на Брендан Роџерс - Антон и Миша Роџерс. 

Дали знаеше?… Синот на Брендан Роџерс, Антон Мајкл Роџерс тргна по стапките на неговиот татко. Ирскиот професионален фудбалер кој игра како играч од средниот ред ја започна својата младинска кариера во академијата на ФК Челзи од 2006 до 2011 година, каде што го тренираше неговиот татко.

Приказна за развод: За време на мандатот на Роџерс во Ливерпул, односите меѓу него и Сусан почнаа да се влошуваат, развој што доведе до интензивна судска битка меѓу двајцата. Потребата да се обезбеди финансиско порамнување, Брендан Роџерс се вмеша во спор за развод од неколку милиони фунти над империјата за неговото семејство, што се состои од 102 куќи вредни милиони фунти (Извештај за DailyMail).

Роџерс се разведе од сопругата Сузан по 14 години брак во годината 2015. Тој издржа и чекаше две години пред да се предложи и да се ожени со својата последна сопруга г-ѓа Шарлот Серле. Тоа беше свадба со бајки што се случи во Лох Ломонд во Шкотска во годината 2017.

Брендан Роџерс се ожени со Шарлот во голф-клубот Лох Ломонд во Скотланд. Кредит за слика - Огледало
Брендан Роџерс се ожени со Шарлот во голф-клубот Лох Ломонд во Скотланд.

Брендан Роџерс се ожени со г-ѓа Шарлот Серле во 2017 само по четири месеци што ги предложи во Newујорк. Пред нејзиниот брак, г-ѓа Шарлот Серле била разводничка која се запознала со Роџерс додека работела како а.с. Координатор за патувања во Ливерпул ФК и тој сè уште беше менаџер на Ливерпул. Малку е познато дали нивната претходна средба била причина за брачните проблеми на Брендан Роџерс што довело до развод со неговата поранешна сопруга Сузан.

Шарлот Серле предизвикува доверба во секој нејзин предвреме. Таа е несебична личност која не прави ништо повеќе освен да обезбеди емоционална поддршка за својот маж дури и вие тоа значи да го ставите својот сопствен живот и далечна работа во мирување.

Шарлот Сирл уживаше во секој дел од успехот на нејзиниот сопруг во Селтик. Кредит за слика- DailyMail
Шарлот Сирл уживаше во секој дел од успехот на нејзиниот сопруг во Селтик. 
Брендан Роџерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Личен живот

Да се ​​запознаете со Брендан Роџерс Личниот живот далеку од фудбалските работи ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговата личност. Далеку од теренот, Роџерс е опишан како пријателски, iteубезен и дарежлив човек кој сака да се дружи со скоро сите - од неговиот лојален обожавател до келнерот на ресторанот.

Запознавање со Брендан Роџерс Личен живот далеку од фудбалот. Кредит на слика: Белфастил
Запознавање со Брендан Роџерс, личен живот далеку од фудбалот.

Роџерс верува во среќа отколку да бара пари, дури и да го направиш тоа е неопходно зло. Според извештаите, тој еднаш отфрлил пристап од а Кинески клуб во текот на летото на раскажување 2018 БиБиСи Шкотска дека "Со Кина, тоа се големи пари, но јас овде најдов среќа".

Брендан Роџерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семеен живот

Во овој дел од написот, ви даваме повеќе информации за членовите на семејството на Брендан Роџерс, почнувајќи од неговата мајка.

За мајката на Брендан Роџерс: Кристијана имаше поинакво христијанско религиозно гледиште од нејзиниот сопруг, кое не дозволи да има никакво негативно влијание врз Брендан и неговите браќа. Кристина Роџерс беше побожна протестантка до својата смрт во 2010 година, година кога страдаше од трагичен срцев удар.

За таткото на Брендан Роџерс: Малачи Роџерс, таткото на Брендан Роџерс бил сликар, декоратор и што е најважно, побожен соборник. Livedивееше и страдаше од рак во доцната фаза од животот. Малачи не можеше да издржи откако неговата сопруга Кристијана помина во 2010 година. Тој почина од последица на болест на рак веднаш откако неговата сопруга го напушти светот.

Браќа Брендан Роџерс: Во семејството на Брендан Роџерс, составено од машки браќа и сестри и како што беше кажано претходно, тој не е единствениот член на неговото семејство што пробал успех. Брендан и неговиот брат, Малачи Роџерс nнр се добро познати како успешни Роџерс. Malachy Rodgers Jnr на сликата подолу се прослави со тоа што продолжи со музичка кариера во НешвилТенеси, Соединети Држави.

Запознајте го братот на Брендан Роџерс - Деклан Роџерс. Кредит за слика - TheSun
Запознајте го братот на Брендан Роџерс - Деклан Роџерс.

Дали знаеше?… Со седиште во Нешвил, Малачи Роџерс nнр, кој го носи прекарот „Погрешно„глумеше во шоуто за таленти на Би-Би-Си“Земја кул„во неговата родна Северна Ирска пред да се упати кон САД (Тенеси) каде што стана херој на култот. На другата страна на животот, еден од браќата на Брендан Роџерс по име Деклан Роџерс не го направи тоа да стане богато и успешно. Сиромавиот Деклан Роџерс на сликата подолу, еднаш беше погоден од банкрот откако го бркаа за сериозни долгови.

Скрши братот на Брендан Роџерс - Деклан. Кредит TheScottishSun
Скрши братот на Брендан Роџерс - Деклан.
Брендан Роџерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Начин на живот

Брендан Роџерс е мултимилионерски шеф кој некогаш доби убав пакет за обештетување од околу 8 милиони фунти кога беше отпуштен од функцијата менаџер на Ливерпул во октомври 2015 година. Преминувајќи во Селтик, тој исто така стана шефот со најголема плата во историјата на клубот, заработувајќи околу 45,000 фунти неделно.

И покрај сите овие пари, Брендан живее просечен животен стил однадвор. Ова подразбира дека Роџерс има а силна основа за тоа како да ги задржи своите финансии во проверка и организирана. Тој не е личност на социјалните медиуми, нема сметки (за време на пишувањето) и само се фокусира на својата работа.

Запознавање со фактите за начинот на живот на Брендан Роџерс. Кредит за слика - TheHeraldScotland и CelticNewsNow
Запознавање со фактите за начинот на живот на Брендан Роџерс. 
Брендан Роџерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

Тешките години на неговиот 4: Годините почнувајќи од 2010- 2014 беше речено дека биле најтрауматичните години од Целиот живот на Брендан Роџерс. Тие години беа опфатени со семејни проблеми кои се спротивставија на притисокот од професионалниот успех (што се гледа за време на неговите денови со Ливерпул). Започнувајќи, семејното кршење на срцето започна кога ја изгуби мајка си, а по неколку месеци го следеше татко му. Трагедијата продолжува кога Роџерс ја изгуби сопругата (преку развод), ги загубил своите својства (да се разведе) и конечно, губејќи ја својата престижна работа во Ливерпул.

Поранешниот сопруг на неговата последна сопруга си го одзеде животот: Новата сопруга на Брендан Роџерс, Шарлот Сирл, претходно беше мажена за Стивен Хинд, менаџер за развој на деловни активности. Двајцата на сликата подолу беа во брак 17 месеци, имаа ќерка заедно пред на крајот да се разведат во 2013 година.

Поранешниот сопруг на сопругата на Брендан Роџерс стави крај на својот живот откако сопругата го напушти. Кредит за слика- DailyMail
Поранешниот сопруг на сопругата на Брендан Роџерс стави крај на својот живот откако сопругата го напушти.

Дали знаеше?… Стивен Хинд беше пронајден мртов во неговата соба во популарниот хотел во Лондон Боско. Неговиот колега забележал дека тој починал откако не се појавил на работа околу октомври 2017 година. Поранешниот сопруг на сопругата на Брендан Роџерс си го одзеде животот откако напишал белешка во која се вели:тој не можеше да продолжи понатаму".

Неговиот син беше обвинет за напад: Само што Брендан Роџерс се раздели со својата сопруга, неговите семејни проблеми продолжија. Овој пат, синот на Роџерс (Антон) и уште три лица се појавија во неволја. Тие се фотографираа додека напаѓаа тинејџерка, а тоа доведе до нивно апсење и гонење на суд.

Брендан Роџерс Сон еднаш беше уапсен откако физички нападна дама. Кредит за слика- DailyMail
Брендан Роџерс Сон еднаш беше уапсен откако физички нападна дама.

Наводното дело се случило во хотелот „uryирито“ Ин, лоциран во Брајтон во јули 2011 година. Болно, Брендан Роџерс го гледал судскиот процес на неговиот син од јавна галерија. Антон подоцна беше ослободен од обвинението за сеуален напад, што неговиот татко го означи какоСрам"

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Брендан Роџерс Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари