Оли Воткинс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Оли Воткинс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Оли Воткинс ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, автомобилите, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Во едноставност, ви ја претставуваме целосната животна приказна на Оли Воткинс - од неговите рани денови, до кога се прослави. Пред тоа, еве кратко резиме на неговата биографија.

Оли Воткинс Био. Еве го неговиот ран живот и воскреснување
Оли Воткинс Био. Еве го неговиот ран живот и воскреснување

Дали знаете?… Од октомври 2020 година, Оли Воткинс се наметна како првата личност во последните десет години што постигнал хет-трик против Ливерпул во Премиер лигата. Сепак, само неколку луѓе знаат за неговото Био- веројатно затоа што тешко го слушате неговото име пред хет-трикот. Сега без одлагање, да започнеме со приказната за неговата младост.

Видете исто така
Нетанјан Клин детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Оли Воткинс Детска приказна:

За почетниците на биографијата, неговите полни имиња се Оливер Georgeорџ Артур Воткинс. Оли како роден на 30-ти декември 1995 година од неговите родители во Торки, Англија. Младото момче е едно меѓу неколкуте деца родени од благословената заедница меѓу неговиот татко и мајка.

Иако е роден во Торки (приморски град во Девон), Воткинс поголемиот дел од детските денови ги поминал во bутн Абот. Како мало момче, тој разви огромен интерес за фудбалот и наскоро стана полноправен поддржувач на Торки Јунајтед - мал клуб во петтото ниво на англискиот фудбал.

Видете исто така
Приказна за детството на Тајрон Мингс Плус Недолгарни факти за биографија

Семејство на Оли Воткинс:

Основата на скромниот почеток на Ваткинс не се разликува од онаа на многу други англиски играчи. Накратко, тој потекнува од семејно потекло од средна класа. Што повеќе? Родителите на Оли Воткинс не паничеа кога сфатија дека аспирацијата на нивниот син е да се занимава со фудбал како кариера со полно работно време.

И покрај тоа што неговата мајка и татко знаеја за обврската што е потребна за одгледување на фудбалер, тие сепак го поддржаа сонот на Ваткинс. За младото момче, доаѓањето од удобен дом во превод значи добивање поддршка за живеење на неговите соништа. Настрана од играта, и неговата мајка и тато веруваа во образованието.

Видете исто така
Ruben Loftus-образ Детската приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Потекло на семејството Оли Воткинс:

Да, веќе знаете дека е Британец, но ние ќе влеземе подлабоко во неговите корени. Постои можност дека семејството на Оли Воткинс потекнува од округот Девон. Веројатно затоа неговото домаќинство поминало долго време живеејќи во bутн Абот.

Приказна за кариерата на Оли Воткинс (од неговите рани денови):

Иако младиот Ваткинс бил многу наклонет кон играње фудбал, неговите родители сакале тој да има формално образование. Оттука, тие го запишаа да студира на колеџот во заедницата Јужен Дартмур. Додека беше таму, тој играше фудбал и се трудеше да се прослави на теренот.

Видете исто така
Лејтон Бејнс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Околу истиот период во 2003 година, англискиот момче учествуваше во судење до 9 години со Академијата Ексетер, но заврши на пад на тестот. Додека разговараше со печатот, менаџерот на Ексетер, Симон Хејворд, откри зошто првото судење на Оли Воткинс се покажа како неуспешно. Тој рече;

„Се сеќавам дека го гледав Воткинс како играч под 9 години и чувствувавме дека тој не е подготвен да стане еден од нашите регистрирани играчи на академијата.

Понекогаш добивате увид дека одредени играчи нема да можат да направат преод помеѓу нивниот клупски клуб кон академијата во тој момент. Затоа не сметавме дека Оли е подготвена за таа промена “.

Продолжуваме по одбивањето на Академијата:

Наместо да ги загуби своите фудбалски аспирации, Воткинс стана порешителен да го предизвика најраното разочарување. За среќа, тој беше прифатен во следната сезона да се регистрира како играч У-10 во Академијата Ексетер. Така започна неговата фудбалска авантура.

Видете исто така
Приказна за детството на Тарик Лампти Плус Недолгарни факти за биографија

Како што сите знаеме, потребна е постојаност и напорна работа за да се негува нашиот вроден талент. Во иста насока, Воткинс се посвети толку на својот тренинг што постепено се искачи во редовите на признати младински играчи на неговата академија.

За кратко време, младиот талентиран играч покажа многу фудбалска моќ што му донесе стипендија во 2012 година. Моресо, неговиот тренинг конечно се исплатеше бидејќи тој потпиша двегодишен договор за професионален договор со Ексетер во април 2014 година.

Видете исто така
Мајкл Карик Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Биографија на Оли Воткинс - Патот до славната приказна:

Најраните денови од неговата професионална кариера не се покажаа славни. За несреќа, Воткинс доби само привилегија да направи три настапи за Ексетер пред да се приклучи на Вестон-супер-Маре на едномесечна позајмица на крајот на 2014 година. Во клубот, младиот Англичанец направи импресивен учинок.

Оли Воткинс Био - Успешна приказна:

По неговото враќање во Ексетер, плодниот играч не успеа да го резервира своето име на првите единаесетмина во тимот. Сепак, тој ја искористи секоја мала можност што ќе ја добие како замена за да приреди добро шоу.

Постепено, Воткинс продолжи да има значително влијание. Во 2016 година тој влезе во почетниот состав. Повторно, за кратко време, тој ја освои наградата ЕФЛ Лига два на месецот на играч и ЕФЛ награда за млад играч на годината во 2017 година. Погледнете како ја покажува својата заработена чест

Видете исто така
Џермејн Дефо, детска приказна плус Неоптоварени факти за биографијата

На сите свои 78 настапи за Ексетер, Воткинс постигна 26 гола пред да се пресели во Брентфорд за гласина сума на договор за 4 години од 1.8 милиони фунти. Кај Брентфорд, тој постигна 49 погодоци на 143 настапи. После тоа, Воткинс се придружи Рос Баркли Оној на Jackек Грилиш Астон Вила за петгодишен договор вреден 33 милиони фунти во 2020 година. Остатокот, како што велат, е историја.

Llубовна приказна на Ели Алдерсон и Оли Воткинс:

Искрено, плодниот англиски играч може лесно да се пофали дека одржува здрав и совршен loveубовен живот. Да ви кажам право, Воткинс има прекрасна девојка која е позната по името Ели Алдерсон.

Видете исто така
Ерик Дир за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Интересно е што девојката на Оли Воткинс е модел на Инстаграм кој ги поддржува неговите потфати во кариерата. Вистината е, никогаш не можеме да ја нагласиме нејзината улога во неговиот живот. Не е ни чудо што Воткинс обично ја вади за неговите официјални програми, како и за неговите приватни активности. Нахранете ги очите со оваа прекрасна фотографија од жената на Оли Воткинс.

Личен живот на Оли Воткинс:

Не можеме да го оспориме фактот дека секој е роден со единствена смисла за хумор. Со оглед на тоа, Воткинс покажа повеќе екстровертна и совесна личност. Не е ни чудо што многу од неговите соиграчи го сметаат за сигурен, дисциплиниран и фокусиран играч.

Видете исто така
Деклаан Рајс детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

За разлика од Ngolo Kante, напаѓачот на Астон Вила е пријателски расположен, разговорлив и црпи енергија од гужвите. Не е ни чудо што тој смета дека е интересно да помине некое време со мали деца и да ги почести поканите за ток-шоу.

Начин на живот на Оли Воткинс:

Нема играч на ЕПЛ кој не заработува пристојна сума пари во 21 век. Слично на тоа, Воткинс направи доволно пари што може да си дозволи луксузен начин на живот. Оттука, не му пречи ниту еден вид финансиска криза во неговиот живот.

Видете исто така
Мајкл Карик Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

И покрај тоа што се обиде да биде потаинствен во однос на неговите средства, Воткинс еднаш возеше скап Мерцедес Бенц (неговиот омилен автомобил) на полигонот. Моресо, тој исто така е сопственик на прекрасна куќа која има светски базен. Погледнете го приказот на средствата на Воткинс подолу.

Оли Воткинс нето-вредна:

По неговото преселување во Астон Вила, иконскиот играч забележа зголемување на неговите финансиски постапки. Всушност, новиот клуб на Воткинс го стави на платен список што генерира годишна плата од 3.9 милиони фунти. Леле! Тоа ја прави неговата заработка околу шест пати поголема од годишниот приход во Брентфорд.

Видете исто така
Приказна за детството на Тарик Лампти Плус Недолгарни факти за биографија

Факти за семејниот живот на Оли Воткинс:

Биографијата за Воткинс би била нецелосна без достојни спомнувања за неговото домаќинство. Оттука, ви ги претставуваме информациите за неговото семејство, почнувајќи од неговата мајка.

За мајката на Оли Воткинс:

Се подразбира дека почитуваниот голгетер уживаше голема поддршка и loveубов од неговата мајка. Сепак, многу од неговите обожаватели сметаат дека е чудно што тој не го спомнал името на неговата мајка во едно интервју од неговото воскреснување на славата. Сите се надеваме дека наскоро ќе успее да ја задоволи everyoneубопитноста на сите во врска со идентитетот на неговата мајка.

Видете исто така
Нетанјан Клин детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

За таткото Оли Воткинс:

Целиот фудбалски свет му должи на таткото на плодниот играч благодарност што го воспита толку добро. Би било погрешно од нас да се сеќаваме на успехот на Воткинс во кариерата и да заборавиме на една личност која му помогна да ја продолжи својата амбиција. Има само неколку татковци кои ќе продолжат да им помагаат на нивните деца кога нивното прво судење во спортот не успее. И таткото на Воткин е еден од нив.

За браќата и сестрите Оли Воткинс:

Во текот на истражувањето, успеавме да добиеме пристап до фактот дека Воткинс не е единственото дете на неговите родители. За волја на вистината, бројот на браќата и сестрите Воткинс останува мистерија за неговите обожаватели. Сепак, гледајќи дека споделил слика (прикажана подолу) од него и неговата внука дава валиден доказ дека има и други браќа и сестри.

Видете исто така
Џермејн Дефо, детска приказна плус Неоптоварени факти за биографијата

За роднините на Оли Воткинс:

Не можеме да не се прашуваме зошто играчот на Астон Вила не зборува за своето семејство. Можеби неговите дедо и баба се веќе мртви? Или има друга причина што го принудува да молчи за своето потекло? Кој и да е случај, се надеваме дека наскоро ќе успее да ја смири нашата curубопитност.

Оли Воткинс нераскажани факти:

За да ја завршиме нашата животна приказна на Оли Воткинс, еве неколку факти што ќе ви помогнат да ја разберете неговата биографија.

Видете исто така
Ерик Дир за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 1 - Распределба на платите и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработка во фунти (£)
Годишно£ 3,906,000
Месечно£ 325,500
Неделно£ 75,000
Дневно£ 10,714
На час£ 446
На минута£ 7.44
Во секунда£ 0.12

Стратешки поставивме анализа за платата на Оли Воткинс, како што чука часовникот. Дознајте сами колку заработил откако сте дојдени овде.

Видете исто така
Ruben Loftus-образ Детската приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова е она што Оли Воткинс заработи откако започнавте да го гледате ова Био.

£ 0

Факт # 2 - Фудбалски идол:

За разлика од многу млади фудбалери кои идолизираат Роналдо Лионел Меси, Воткинс го откри тоа Тјери Хенри отсекогаш бил негов пример. Еве што им рече на медиумите додека зборуваше за неговиот фудбалски идол;

„Секогаш се обидувам да ја темелам мојата игра на стилот на играње на Тиери Анри. Затоа возам кон дефанзивците и гледам да направам нешто кога ќе ја добијам топката “.

Факт # 3 - милениче:

Во текот на изминатите неколку години, многу играчи покажаа голем интерес да добијат куче како нивно милениче. Слично на тоа, Воткинс исто така сака да се разигра со своето симпатично мало куче, што веројатно го сметате за преслатко. Можеби навистина не разбираме зошто фудбалерите претпочитаат да имаат кучиња во својот дом, но ние сме сосема сигурни дека изгледаат задоволни со своите миленици.

Видете исто така
Приказна за детството на Тајрон Мингс Плус Недолгарни факти за биографија

Факт # 4 - Религија на Оли Воткинс:

Судејќи според неговото целосно име, Оли Воткинс е родена во христијански дом. Сепак, тој претпочита да го чува приватниот факт за неговото сегашно верување. Не е ни чудо што тој ретко зборува за својата религиозна гледна точка во медиумите.

Факт # 5 - Профил на Оли Воткинс:

Со нивото на влијание што го прави Воткинс во Астон Вила, тој заслужува повеќе потенцијален пласман од она што му го даде Фифа. Како и да е, да се надеваме дека тој ќе продолжи да ги воодушевува своите навивачи со својата фудбалска моќ во Премиер лигата.

Видете исто така
Лејтон Бејнс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Резиме на биографијата:

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Оливер Georgeорџ Артур Воткинс
Име на прекар:Оли Воткинс
Датум на раѓање:30th декември 1995
Место на раѓање:Торки, Англија
Девојка:Ели Алдерсон
Годишна плата:3.9 милиони фунти
Миленик:Куче
Хороскопски:Јарец
Висина:1.8м (5 ′ 11 ″)
Тетоважа:Не

Крајна забелешка:

Storyивотната приказна на Оли Воткинс ни покажа дека луѓето би се обиделе да ве обесхрабрат од одлуките за кариера. Сепак, потребно е храброст и истрајност да се држите до вашите соништа и да ги надминете негативните афирмации на луѓето.

Видете исто така
Мајкл Карик Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Запомнете, успехот секогаш би ги привлекол луѓето. Оттука, обидете се да работите кон извонредност во сите ваши потфати и гледајте како ќе ве слават вашите родители, роднини, пријатели и странци.

Ви благодариме што ја прочитавте нашата факт за животната приказна и биографијата на Оли Воткинс. Само знајте дека секогаш сме тука за да ви обезбедиме квалитетни содржини. И покрај тоа, ако најдете нешто што не изгледа како што треба со нашиот напис, kindубезно контактирајте не.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари