Приказна за детството на Ник Попа Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Ник Попа Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија на Ник Попа ви дава информации за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, Loveубовниот живот (факти за девојка / сопруга), нето вредност, начин на живот и личен живот.

Едноставно кажано, нашата статија ви прикажува значајни настани во животот на англискиот голман, почнувајќи од неговите формативни векови (кога бил млад), па сè до кога станал многу популарен.

Lifeивотната приказна на Ник Попа
Нашиот Ник Папа Био го објаснува неговиот ран живот и големиот подем. Атрибут: Eadt и BBC.

Да, секој го познава Ник Пол за неговите брзи рефлекси и цврсти улоги, сепак, многумина не ја прочитале Биографијата на Ник Попа, која е доста едукативна. Сега, без понатамошно рекламирање, да продолжиме.

Приказна за детството на Ник Попа:

За био-почетниците, неговиот прекар останува „Wallидот“. Никола Дејвид Поуп е роден на 19-ти април 1992 година на неговата мајка Бриџит Папа и таткото Дејвид Пол, во англискиот град и граѓанската парохија на Сохам во Англија.

Една од најраните познати детски фотографии на Ник Попа.
Една од најраните познати детски фотографии на Ник Попа. 📷: ББС

Потекло на семејството на Ник Попа:

Застреланиот стопер е државјанин на Англија. Резултати од спроведено истражување за да се утврди Семејната позадина на Ник Попа укажуваат дека има 50-60% англиски како повеќето граѓани на западна Англија.

Тој е 50-60% англиски
Тој е 50-60% англиски. 📷: Твимг

Растат годините на Ник Попа:

Дали сте свесни дека тој навистина не бил во фудбал за време на детските моменти во Сохам? Никогаш не фаворизирал да оди на тренинзи или нема да гледа фудбалски игри со родителите.

„Порано се криеше под креветот велејќи:„ Мразам фудбал, не доаѓам. Имавме ѓавол на работа да го извлечеме во автомобилот ““

се сеќава на родителите на Ник Попа за неговиот ран живот.

Позадина на семејството на Ник Попа:

Среќно за младиот, неговите родители требаше да прават граѓани од средна класа со интереси за земјоделство. Тие исто така беа страствени loversубители на фудбалот. Како такво, беше природно да не се откажат од спортските потенцијали што ги видоа во него. Родителите на Ник Попа се појавуваат како изглед и полни со живот дури и во староста.

Родителите на средната класа на Ник Попа имале интереси за земјоделство.
Родителите на средната класа на Ник Попа имале интереси за земјоделство. 📷: Wtfoot

Како започна кариерен фудбал за Ник Попа:

Додека тој имал 7 години, родителите на Ник Попа се осигурале дека е носител на сезонски билети на Ипсвич ФК. Долго време не се виде себеси да игра за „Сините“ под седум години и сонуваше да го направи голем во играта.

Младиот папа започна да игра за фудбалскиот клуб Ипсвич кога имал 7 години.
Младиот папа беше почетен живот со Ипсвич ФК кога имаше 7 години. 📷: ББС

Тогаш во Ипсвич фудбалскиот генијалец ја помина поголемата младост. На 16 години, Папата веќе се крена низ редовите на клубот, како повеќето момци со кои го започна своето патување.

Биографија на Ник Попа - Приказна за патот до славните:

Сепак, Ипсвич не го сметаше голманот талент доволно добар за промоција на следното ниво. Како таков, го ослободија, развој што му беше многу горда.

„Академијата на Ипсвич ме ослободи на 16 години. Тие беа мојот клуб за момчиња. беше многу погубно искуство, чувство што никогаш не можам да го заборавам. Таквото нешто може да добие ниско ниво на доверба и самодоверба, што е сè што навистина треба да играме фудбал, така што беше тешко за мене “,

рече Папата.

За среќа, тогашниот тинејџер брза да продолжи понатаму. Тој започна да студира на колеџот Вест Сафолк. Колеџот имаше линкови до клубот што не се лига - Бури на кој се приклучи и Папата и брза да се етаблира како сопствен стопер.

Bick Story на Nick Pope Rise To Fame Bie:

„Wallидот“ му се придружи на тимот на Лигата 1, Чарлтон Атлетик, на 24 мај 2011 година, откако беше забележан од извидниците за време на победата од 2: 1 на Бири Таун над Билерикај Таун. Тој направи не помалку од 33 настапи за нив, подвиг што го испратија на позајмица во голем број клубови (Хароу Бороу, Велинг Јунајтед, Кембриџ Јунајтед, Алдершот, Yorkујорк) меѓу 2011–2016 година.

На врвот на неговите заеми, Попа се приклучи на ново-промовираниот Барнли во 2016 година. Тој го направи своето деби во Премиер лигата во септември 2017 година против Кристал Палас (победа од 1-0). Не помина многу време пред тој да се повика да биде дел од репрезентацијата на Англија за Светскиот куп на ФИФА 2018 во Русија.

Брзо напред кога го напишав ова био, е Папа еден од најдобрите голмани во Премиер лигата. Всушност, тој беше близу до освојувањето на наградата Премиер Златна ракавица за најчисти чаршафи, но тесно беше претепан од стоперот на Манчестер Сити Едерсон Моралес со само една игра.

Остатокот, како што велат, е историја.

Запознајте ја девојката на Ник Попа Шенон Хорлок:

Преминувајќи се на односот живот на Wallидот (неговиот прекар), не многумина знаат дека голманот се дружи со Шенон Хорлок кој е ќерка на поранешниот фудбалер од средниот ред на Мастерстер Сити, Кевин Хорлок. Не е многу кажано кога metубовниците се запознале и почнале да се дружат. Сепак, ние сме свесни дека Кевин Хорлок е многу поддржувачка девојка.
Таа дури беше присутна на трибините во Русија за да ја поддржи нејзината подобра половина за време на СП 2018 година. Несомнено е дека bубовниците кои немаат синови или ќерки надвор од брак, дефинитивно ќе го однесат својот однос на живот на следното ниво во скоро време.
Запознајте ја девојката на Ник Попа Шенон Хорлок.
Запознајте ја девојката на Ник Попа Шенон Хорлок - ИГ.

Семејниот живот на Ник Попа:

Семејството, веројатно, доаѓа пред и по фудбалот за голови и нашиот профил на интерес не е исклучок. Ние ви донесуваме факти за родителите на Ник Попа, браќа и сестри и роднини.

За таткото на Ник Попа:

Таткото на Ник Попа, Давид е успешен земјоделец. Тој беше во одржлив бизнис на механизираното земјоделство не помалку од 41 година. Давид дури имал трактор на кој се сеќава на младиот папа и неговиот брат oshош како си играле со секоја можност што ја добиле.
Дејвид бил голем на земјоделство со децении.
Дејвид беше голем на земјоделството со децении - Wtfoot.

За мајката на Ник Попа:

Бриџит е мајка на импресивниот голман. Таа е поранешна наставничка во училиштето во училиштето Кинг Ели, каде се верува дека Ник бил студент. Како и Дејвид, Бриџит е поддршка и има блиска врска со нејзиниот син.
Бриџит работеше како учител долго време.
Бриџит работеше како учител долго време - Wtfoot.

За браќата на Ник Попа:

Легендата на Барнли има брат познат како .ош. Oshош е талентиран голман кој му се заканува на својата трговија со Сохам во периодот на пишување. За него се вели дека има можност да оди добро на повисоко ниво од тоа каде е во моментот. Сепак, префрлувањето во фудбал со врвни летови можеби не му одговара лесно бидејќи возраста веќе не е на негова страна. Родителите на Ник Попа се подеднакво горди и на успехот на Jош и Ник. Не можеа да посакаат друга кариера за нивните синови.

За роднините на Ник Попа:

Далеку од семејството на чуварот на целта, детали за неговото потекло не се познати, особено што се однесува на неговите мајки и баби и дедовци. Покрај тоа, не се документира многу за чичковците, тетките, братучедите, внуците и внуките на Ник Попа.

Личен живот на Ник Попа:

„Wallидот“ има богат живот надвор од димензиите на фудбалските терени и има многу што може да се каже за неговата ретка мирна личност надвор од играта. Многумина потврдуваат дека тој е енергичен, наметлив, независен и отворен за откривање факти за неговиот личен и приватен живот. Настрана да поминува добро време со семејството и пријателите, Ник Попа сака да гледа филмови, патува, ужива во видео игри меѓу другите интереси и хоби.

Lивотен стил на Ник Попа:

Ајде да преминеме на тоа како ги прави и троши своите пари. Дали сте свесни дека тој има нето вредност од 12 милиони евра овој момент на пишување на ова био? Папата најголемиот дел од тоа богатство го направи од профитабилните плати и платите што доаѓаат со играње фудбал со врвни летови.
Тој исто така има постојан приход на приход што потекнува од одобренијата. Како такво, не постои сомнеж во врска со неговата способност да поседува позла автомобили во гаражите на неговата скапа куќа во Англија.

Факти на Ник Попа:

За да го завршиме биото на нашиот голман, еве неколку нераскажани факти за англискиот шут-стопер.

Факт # 1 - Рејтинг на Fifa 2020:

Папата има фер севкупна оценка на ФИФА од 80 поени од потенцијалните 81. Сепак, навивачите на голманот се скараа дека тој заслужува подобро од Јордан Пикфорд. Дали мислите така? За што Дин Хендерсон? И двајцата имаат потенцијален рејтинг од 84 и 87 поени соодветно.
80 е доста фер, но тој заслужува подобро.
80 е доста фер, но тој заслужува подобро- СОФИФА.

Факт # 2 - Религија:

Папата не е голем по религија и досега ги држеше своите рачки на социјалните мрежи без религиозно здружување. Сепак, шансите во голема мерка се во прилог на тој да биде христијанин со оглед на неговото презиме - Папата.

Факт # 3 - Основно образование:

За разлика од повеќето фудбалски генијалци, Папата има богато образование. Тој прво беше ученик на Кинг школата во Ели и продолжи да учи кратко на колеџот Вест Сафолк. Последователното академско извршување, Папата ја чита спортската наука меѓу другите курсеви на Универзитетот во Рохамтон.

Факт # 4 - Дефект на платите на Ник Попа:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработка во фунти (£)Заработка во евра (€)Заработка во долари ($)
Годишно£ 1,820,000€ 2,015,286$ 2,404,975
Месечно£ 151,667€ 167,940$ 200,414
Неделно£ 35,000€ 38,755$ 46,250
Дневно£ 5,000€ 5,536$ 6,607
На час£ 208€ 230$ 275
На минута£ 3.47€ 3.8$ 4.6
Во секунда£ 0.06€ 0.07$ 0.08

Ова е она што

Ник Папа заработи

откако започна да ја гледате оваа страница.

$0
Финансиите погоре откриваат дека некое лице кое потекнува од англиско семејство од средна класа, ќе треба да работи околу 5 години и 2 месеци за да ја оствари годишната плата на Ник Пол со Барнли (статистика од 2020 година).
WiKi:
Барања за биографија Податоци за Вики
Целосно имеНик папа
прекарThe Wall
Дата на раѓање19-ти април 1992 година
Место на раѓањеГрадот Сохам во Англија
Играње позицијаОдбрана
РодителитеБриџит (мама), Дејвид (тато).
СестриOshош (брат).
девојкаШенон Хорлок
хобијаГледање филмови, патувања, играње видео игри, како и трошење квалитетно време со семејството и пријателите.
ХороскопскиОвен
Плата2.1 милиони евра
Нето вредност12 милиони евра
Висина6 нозе, 3 инчи.

Заклучок:

Постојат и други ангажирачки верзии на биографијата на Ник Попа, но вие решивте да одите со ова. За тоа, ви благодариме што ја прочитавте неговата животна приказна. Без сомнение, Ник нè натера да веруваме дека свртувањето на успехот не е розово.

Во „Lifebogger“ се гордееме со тоа што доставуваме приказни за деца (како Ник Попа) што има правичност и точност. Ако наидовте на ништо лошо, ве молиме контактирајте со нас или оставете коментар подолу.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари