Приказна за детството на Куртис onesонс Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Куртис onesонс Плус Недолгарни факти за биографија

ЛБ ја претставува приказната за фудбалер со прекар „Ironелезна завеса„ Тоа е целосна покриеност на Детството на Куртис onesонс, Биографија, Родители, Фамилијарни факти, рано животно искуство со кариера и други значајни настани во неговиот кул живот.

Кул живот на Кертис onesонс се обложуваме дека не сте знаеле за тоа. Кредити: Твитер, Инстаграм и Смешна Фото
Кул живот на Кертис onesонс се обложуваме дека не сте знаеле за тоа. Кредити: Твитер, Инстаграм и Смешна Фото

Да, секој го познава фудбалерот со семејно потекло од Токсет (Јужно од центарот на градот Ливерпул) го украде шоуто на дерби натпреварот од ФА купот во јануари 2020 година против Евертон. Сепак, само неколку фанови ја сметаат биографијата на Кертис onesонс, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Куртис onesонс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семејна позадина и ран живот

Изјавувајќи, Куртис Julулијан onesонс е роден на 30-ти јануари јануари 2001 година во Ливерпул во Англија. Тој е најмладиот од четири деца родени на неговата мајка, Сандра и на неговиот малку познат татко.

Еве фотографија од еден од родителите на Куртис onesонс. Кредит на слика: Wtfoot.
Еве фотографија од еден од родителите на Куртис onesонс. Кредит на слика: Wtfoot.

Англискиот државјанин од мешана етничка припадност со малку познато семејно потекло е израснат во Токсет - јужно од центарот на градот Ливерпул - каде што пораснал заедно со неговите три постари малку познати браќа и сестри. Растејќи во семејно потекло од средна класа во Токсет, младиот onesонс беше enthusубител на фудбалот и улично дете чиј ран живот се вртеше околу играње фудбал, како и искористување на најдоброто од можностите кога и да дојдат.

„Јас пораснав како што тоа го правеа многу Скаусер (луѓе од Ливерпул). Само да се биде улично дете со фудбалски соништа. Иако таму не беа најдобрите објекти за поддршка на моите соништа и на моите врсници, постоеше опција да се искористи максимумот од сè на што можеме да положиме раце “.

Се сеќаваше на онс од неговиот ран живот.

Куртис onesонс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера

Говорејќи за да извлечеме максимум од сè, постоеше основно училиште на врвот на улицата onesонс кое имаше скоро совршен фудбалски терен. Исто така, имаше добро осветлување што може да поддржува ноќни игри.

Onesонс и неговите врсници често се качуваа над оградата на училиштето за да играат на теренот ноќе. На некои други ноќи, тие позајмуваа едно од училиштата со подвижна статива и играа на улица цела ноќ.

Малиот Куртис и врсниците играа уличен фудбал со позајмени подвижни цели. Кредит на слика: Винекс.
Малиот Куртис и врсниците играа уличен фудбал со позајмени подвижни цели. Кредит на слика: Винекс.
Куртис onesонс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот

До моментот кога onesонс имал 9 години, тој веќе обезбедил место во младинската академија на Ливерпул и повеќе немал причина да се потпира на скокање преку училишните огради или на позајмување на стативи за да добие чувство за конкурентен фудбал.

Во текот на следните години, младиот onesонс забележа прекрасен подем низ редовите на академијата и стана старлета кога започна да се одликува со 18-тите години на Ливерпул на само 15 години!

Ретка фотографија на Кертис onesонс неколку месеци откако стана старлета на возраст од 15 години. Кредитен имиџ: Цел.
Ретка фотографија на Кертис onesонс неколку месеци откако стана старлета на возраст од 15 години. Кредитен имиџ: Цел.
Куртис onesонс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Патот до слава приказна

Не помина долго и skillsонс вештината и самодовербата станаа негов заштитен знак, така што тој започна да се појавува во натпреварите до 23 години на 16-годишна возраст. неговата сопствена возрасна група.

Благодарение на управувањето со тренерот onesонс У18 и идол од детството Стивен Џерард, тој беше принуден да научи воздржаност и рафиниран да биде само совршен фудбалски генијалец. Потоа дојдоа Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед кои бараа да го добијат неговиот потпис, но onesонс избра да остане со црвените.

„Бидејќи сум локално момче, имам само една амбиција, да го претставувам Ливерпул и да покажам за што се способни локалните момчиња“.

Го откри Jонс за неговата одлука да остане во Ливерпул.

Зголемената Starвезда го потпиша својот прв професионален договор со Ливерпул, откако ги отфрли понудите од Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити. Кредит на слика: ЛиверпулФЦ.
Зголемената Starвезда го потпиша својот прв професионален договор со Ливерпул, откако ги отфрли понудите од Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити. Кредит на слика: ЛиверпулФЦ.
Куртис onesонс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава приказна

Немаше сомнеж дека Ливерпул веруваше во растот на onesонс и во изгледите за уште поголеми работи. Всушност, Стивен Џерард го изгради тимот на У18 околу него затоа што момчето имаше квалитет да создаде нешто од ништо. Кога времето беше добро, onesонс го направи своето прволигашко деби на 7 јануари 2019 година за време на третото коло во ФА Купот против Вулверхемптон Вандерерс.

Неверојатниот играч од средниот ред продолжи да се појави како Играч на натпреварот по натпреварот во ЕФЛ Купот против Милтон Кејнс Донс во септември 2019 година. Чудото-дете беше, исто така, делумно тешко да се игнорира кога го постигна победничкиот пенал во шут-победата на ЕФЛ Купот на Ливерпул против Арсенал во декември 2019 година. Околу 32 дена подоцна, onesонс стана неодолива кога неговиот удар од виткање од 20 јарди го најде задниот дел од мрежата за да му помогне на својата екипа да го победи Евертон со 1: 0 во ФА Купот на „Енфилд“.

Зачудувачкиот гол на Куртис онс против Евертон го освои своето срце и оние на неговите соиграчи. Исто така, се восхитуваше и од неговите фанови и противници.
Зачудувачкиот гол на Куртис онс против Евертон го освои своето срце и оние на неговите соиграчи. Исто така, се восхитуваше и од неговите фанови и противници.

Остатокот, како што велат, е историја.

Куртис onesонс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за живот на врска

Дали знаете дека Куртис onesонс спаѓа во класата на фудбалски starsвезди кои се победници без разлика дали се игра или надвор од теренот? Ekиркаат во неговиот loveубовен живот ќе ве убедат.

Не беше познато многу за девојката на Куртис onesонс пред декември 2019 година. Всушност, статусот на врска со onesонс беше предмет на претпоставка сè додека не објави слика на себе и неговата девојка на Твитер.

Колку лајкови може да се согласите со девојката на Куртис onesонс, како што се гледа на оваа фотографија? Кредит на слика: Твитер.
Колку лајкови може да се согласите со девојката на Куртис onesонс, како што се гледа на оваа фотографија? Кредит на слика: Твитер.

По објавата на Твитер, се верува дека onesонс - кој нема син или ќерка (а) надвор од брак, прави планови за својата иднина со неговата малку позната, но совршена девојка. Фановите ја поддржуваат врската со bубовните птици и не чекаат да ги видат како стануваат сопруг и жена.

Куртис onesонс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за семејниот живот

Потребни се родители и сестри за поддршка за да подигнат aвезда како везда. Ние ви донесуваме факти за членовите на семејството Куртис onesонс, кои започнуваат со неговите родители.

За таткото и мајката на Кертис onesонс: За да започнеме со родителите на Куртис onesонс, неговиот татко допрва треба да биде објавен за време на пишувањето. Сепак, мама на играчот е идентификувана како Сандра. Таа честопати го придружуваше Jонс на тренинг за време на неговата кариера во Ливерпул и понекогаш стоеше на студ за да го земе по тренингот. Се подразбира дека Сандра има блиска врска со нејзиниот најмлад син.

Запознајте ја мајката на Куртис onesонс, Сандра која сака да го придружува на тренинг уште од памтивек. Кредит на слика: Wtfoot.
Запознајте ја мајката на Кертис onesонс, Сандра, која од памтивек сака да го придружува на тренинг. Кредит за слика: Wtfoot.

За браќата и сестрите на Кертис onesонс: Куртис onesонс порасна заедно со тројца што сè уште не беа идентификувани браќа и сестри. Како такви, допрва ќе се знае дали браќата и сестрите се мешавина од браќа и сестри или само од одреден пол. Слично на тоа, не се знае многу за семејните корени или потеклото на onesонс, особено неговите баби и дедовци од мајка и татко, додека Jонс чичковците, тетките, братучедите, внуците и внуките треба да бидат идентификувани за време на пишувањето на оваа биографија.

Куртис onesонс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за личен живот

Не може да се негира фактот дека Куртис onesонс има убав изглед и внимание на судот. Сепак, неговата личност е таа што го доловува срцето на секој што има средба со него. Особините на шармантната личност на onesонс ги дефинира хороскопскиот знак Водолија.

Тие вклучуваат негова конкурентност, самодоверба, бескомпромисна диспозиција и моќ што не открива многу за неговиот приватен и личен живот. Неговите интереси и хоби вклучуваат готвење, слушање музика и убаво поминување со пријателите и семејството.

Куртис onesонс обожава да готви. Тој е сликан тука со Наби Кеита. Кредит за слика: Инстаграм.
Куртис onesонс обожава да готви. Тој е сликан тука со Наби Кеита. Кредит за слика: Инстаграм.
Куртис onesонс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Факти за животен стил

Во врска со тоа како Куртис onesонс ги прави и троши своите пари, неговата нето вредност сеуште е под преглед во моментот на пишувањето додека неговата пазарна вредност изнесува 2 милиони евра. Не благодарам на неговото неколкугодишно искуство играјќи фудбал со врвни летови.

Нето вредноста на брзорастечката starвезда се разгледува во моментот на пишување на ова био. Кредит на слика: Смешно.pho.to.
Нето-вредноста на starвездата со брзо растење е во фаза на ревизија за време на пишувањето на ова био. Кредит за слика: Смешно.pho.to.

Како таков, младиот фудбалски генијалец - кој ќе го прослави својот 19-ти роденден на 30 јануари 2020 година - сè уште не може да живее луксузен начин на живот на големите трошители со автомобили и куќи за да се пофалат.  Членовите на семејството на Кертис onesонс, особено неговите родители, го советуваа неколкумина за постојаната потреба да остане приземен.

Куртис onesонс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

Пред да го наречеме обвивка за детската приказна на Кертис onesонс и биографијата, еве помалку познати или нераскажани факти за играчот од средниот ред.

РЕЛИГИЈА: Onesонс не е голем во однос на религијата бидејќи тој тешко создава впечаток дека е религиозен за време на интервјуата или прославата на голот за време на пишувањето. Сепак, претпоставуваме дека родителите на Куртис onesонс го воспитале да ја следи и практикува религијата на христијанството. Оттука, шансите се во корист тој да биде христијанин.

ТАТВО: Играчот од средниот ред нема тетоважи за време на пишувањето. Сепак, тој веројатно би можел да добие уметност на телото во иднина. Дотогаш, onesонс стои исто како што е создаден на висина од 6 стапки 1 инч.

Куртис onesонс нема тетоважи на рацете или нозете за време на пишувањето на оваа биографија. Кредит на слика: Wtfoot.
Куртис onesонс нема тетоважи на рацете или нозете за време на пишувањето на оваа биографија. Кредит на слика: Wtfoot.

ПАШАА И ПОВЕЕ: Играчот од средниот ред е еден меѓу голем број на фудбалски великани кои не пушат и не пијат за време на пишувањето. Причините, зошто onesонс избра таква здрава навика е да се обезбеди неговото тело да остане во совршена форма за да се справи со барањата на фудбалот со врвни летови.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Куртис onesонс Детска приказна плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
ФИЛИП МЕЛИЈА
пред 1 месец

ЈАС БЕДАВ НАЈДОБРИ РАБОТИ СО ТАТКО, КОЈ СЕ ТУЧИ САМО ПОМИНА, И СИТЕ YУБОВ ГО ПРАВАМ НА СЕМЕЈСТО