Приказна за детството на Крис Вуд Плус Унтолд факти за биографија

Приказна за детството на Крис Вуд Плус Унтолд факти за биографија

Нашата биографија за Крис Вуд ви раскажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ви ја даваме историјата на еден фудбалски генијалец најпознат со прекарот „Вуди„ Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Крис Вуд, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Lifeивотот и подемот на Крис Вуд. Кредити за слика: DailyMail, FootballTop и CambridgeFootball
Lifeивотот и подемот на Крис Вуд.

Да, секој знае дека тој е возбудлив напаѓач со око за постигнување голови. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Крис Вуд, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Крис Вуд Детска приказна - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Кристофер Грант Вуд. Крис Вуд е роден на 7th декември 1991 на неговата мајка ieули Вуд и татко му, Грант Вуд во Окленд, град во Северниот остров на Нов Зеланд. Роден е како второ дете и прв син на мајка му на сликата подолу.

Мајка и Крида Вуд
Мајка и Крида Вуд

Крис Вуд е роден во христијански дом со воени корени и статус на семејно потекло од средна класа. Неговата дедо на сликата погоре беше пензиониран воен офицер пред неговата смрт. Тој израснал заедно со неговата постара сестра Челси Вуд, која исто како и тој стана и успешен фудбалер.

Крис Вуд Образование и градење кариера за детска приказна:

И брат и голема сестра додека беа дома секогаш играа едни против други. Крис бил охрабрен од неговите родители да се придружат на неговата сестра во Onehunga Sports, каде научил да ужива во тимскиот спорт.

Сакајќи да дознаат повеќе, и Крис и неговата сестра се преселиле да добијат фудбалско образование во Винрс, академијата со седиште во Окланд, основана од поранешниот Ол Вајтон Винтон Руфер. Тоа беше кај Винер Крис Вуд ја разви својата техника и беше подготвен да присуствува на фудбалски судења.

Крис Вуд Детска приказна - Ран живот во кариера:

До 11-годишна возраст, семејството Вуд го напушти њузеландскиот град Оукланд и се пресели во руралниот град Кембриџ во Ваикато, сместен на 24 километри југоисточно од Хамилтон. Градот каде неговото семејство се пресели во „Кембриџ"Е позната како"Градот на дрвјата и шампионите„ Додека биле таму, Крис и неговата сестра се школувале на колеџското училиште Сент Пол.

Крис стана многу ентузијаст да ја продолжи кариерата од каде што ја напушти. Неговата страст кон фудбалот го натера да помине проба и да се регистрира да игра јуниорски фудбал со локалниот клуб - Кембриџ ФК. Подолу е фотографија на малиот Крис и неговите соиграчи.

Крис Вуд (слика на екстремно лево од средниот ред) - неговите рани години со Академијата Кембриџ ФК.
Крис Вуд (слика на екстремно лево од средниот ред) - неговите рани години со Академијата Кембриџ ФК.

Според Веб-страница на Кембриџ ФК, Кога Крис Вуд беше 14, тој веќе беше голема единица - што значи дека е силен и силен. На таа возраст, младичот беше подготвен да игра сениорски фудбал.

Крис Вуд Неоптоварени факти за биографијата - Патот до славата:

Во тоа време, членот на Кембриџ ФК, Кен Хоберн, пријател на семејството Вуд, беше воодушевен што знаеше дека младиот ќе го има својот прв сениорски тим. Дали знаеше?… Кен го ветил Крис Вуд $ 100 ако можеше да постигне гол не знаејќи го голот беше само неколку минути од неговиот залог.

Крис влезе во игра како замена, а неговата прослава на голот откако постигна на своето деби вклучи радосно триење заедно со прстите. Ова достигнување ги воодушеви фановите и целото негово семејство.

После магијата на локалниот ривал Хамилтон Вандерерс следната сезона, Крис Вуд го привлече вниманието на клубот од АСБ Премиер лигата Ваикато ФК кој го стекна во 2007. Дури и кога се приклучи на клубот, Вуд беше набудуван од голем број на значајни клубови во Европа кои молеа за неговиот потпис. Само што играше 5 игри со клубот, Крис Вуд беше грабнат од англискиот клуб, Вест Бром.

Крис Вуд Био - Стани за слава:

Вуд му беше препорачан на Академијата на Вест Бромвич Албион од тренерот Роџер Вилкинсон, кој му постави судење кое го помина во летачки бои. Додека беше на академијата, Крис Вуд најде богата форма на голгетери за младинската академија на Вест Бром, подвиг што го принуди неговиот тренер да го смести на списокот со желби за неговиот сениорски тим.

Во април, 2009 повредите на неколку играчи на Вест Бром видоа дека Вуд му бил предаден изненаден повик до првиот тим на Вест Бром. Тој излезе од клупата за да стане петтиот нов Зеланд кој игра во Премиер лигата. Додека бил во Англија, тој смирено го послужувал школувањето со тоа што одел на позајмици, станувајќи посилен по сезони и апсорбирал колку што можел од секој тренер.

Брзо напред до времето на пишување, Вуд во моментов е признат како ветеран напаѓач за англискиот клупски фудбал, откако има регистрирано повеќе од 100 гола во сите клубови за кои играл. Напаѓачот од 6 ft 3, кој е заменик-капитен на Барнли ФК за време на пишувањето, моментално ужива страшно партнерство со духовниот водач на клубот Ешли Барнс.

Крис Вуд Подигне до слава. Кредит на слика: PlanetFootball и DailyStar
Крис Вуд се искачи на славата.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

За Кирсти Линет, Lубовникот на Крис Вуд:

Со неговото достигнување на слава, сигурно е дека повеќето фудбалски навивачи на Барнли и Newузеланд сигурно размислувале за тоа кого може да биде Крис Вуд Девојка или ifeена. За волја на вистината! Не може да се негираат фактите дека неговиот симпатичен изглед не би го направил мила за некои од неговите обожавателки.

Сепак, зад успешната Newузезаландер, стои една гламурозна девојка во прекрасната личност на Кирсти Линет. Убавата девојка на Крис Вуд е прикажана подолу со својот маж во кафуле во Алдерли Еџ, Чешир. И двајцата loversубовници започнаа да се дружат на 14-тиот ден од јули 2015.

Се сретна со сопругата на Крис Вуд - Кирсти Линет. Кредит на TheGuardian
Се сретна со сопругата на Крис Вуд - Кирсти Линет.

Дали знаеше?… Убавата девојка на Крис Вуд е исто така професионален фудбалер. Како и за време на пишувањето, таа игра за Ливерпул и меѓународниот тим на Англија под 23. Подолу е фотографија од Кирсти Линет во акција со нејзиниот клуб Ливерпул, како таа носи на противникот.

Кирсти Линет во акција за Ливерпул. Кредит на TheGuardian
Кирсти Линет во акција за Ливерпул.

И момчето и девојката се горди на едни со други во кариерата. Според Кирсти „Willе биде убаво да се погледнеме назад кога сме постари и да кажеме дека двајцата моравме да го живееме нашето соништа,"

Што е како за двата двојка, датира како професионални Фудбалери: И за Линет и за Вуд, „Фудбалот секогаш доаѓа на прво место„ Таа признава дека како двојка, тие понекогаш се груби во изведбата на едни со други по нивните игри. И Линет и Крис никогаш не се расправаат околу далечинскиот управувач бидејќи фудбалот е секогаш во состојба на подготвеност со нивната телевизија дома.

За некои фанови сè уште е изненадувачки што Вуд и Линет допрва треба да бидат во брак како за време на пишувањето. Сепак, судејќи според начинот на кој двајцата уживаат во нивните животи, сигурно е дека нивната свадба би можела да биде следниот официјален чекор.

Крис Вуд и Кирси Линет - Најдобриот професионален фудбалски пар на фудбалот
Крис Вуд и Кирсти Линет - најдобриот професионален фудбалски пар во фудбалот

Личен живот на Крис Вуд:

Да се ​​запознаете со Крис Вуд факти за личен живот ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата личност од теренот на игра.

Настрана фудбалот, Вуд следи и други спортови како што се; коњски трки, рагби унија, крикет, бејзбол и Нетбол. Тој сака да учествува во стрелаштво и мешан тенис на двојки.

Еве неколку активности на Крис Вуд надвор од теренот. Кредит на слика: Твитер
Еве неколку активности на Крис Вуд надвор од теренот.
Покрај личниот живот на Крис Вуд, тој е некој кој е друштвен, комуникативен и секогаш подготвен за забава. Има мала тенденција одеднаш да станете сериозни, внимателни и немирни бидејќи тие се толку многу работи што треба да се направат.

Семеен живот на Крис Вуд:

Крис Вуд кој се чини дека е еден од добавувачите на неговото семејство е среќен што го има го фалсификувал патот на неговото семејство кон финансиска независност благодарение на фудбалот. Сега, еве неколку дополнителни информации за членовите на неговото семејство.

Тато на Крис Вуд: Грант Вуд, за кого многу малку се знае е таткото на Крис. Тој е ценет што ги охрабри синот и ќерката да учествуваат заедно во Оненгуна, што се случува да биде нивниот прв клуб. За разлика од неговата сопруга, има малку медиумско известување за него.

Крис Вуд Мама: Убавата ули Вуд е мајка на Крис. За разлика од нејзиниот сопруг, таа не вложи свесни напори да ги избегне медиумите. Подолу е фотографијата на убавата Julули со нејзиниот син Крис додека и двајцата присуствуваа на денот АНЗАК каде го славеа внучето на Крис.

Запознајте ја Julули Вуд - мајката на Крис Вуд. Кредит за слика: Твитер
Запознајте ја Julули Вуд - мајката на Крис Вуд.

Сестра на Крис Вуд: Сега, да ви кажам нешто повеќе за Челзи, која е сестра на Крис Вуд, која игра фудбал исто како него. Челси ја претставуваше својата земја, Нов Зеланд како помалку од 20 години за време на Светскиот куп за жени до 2008 години во Чиле во 20 година. Челзи исто така беше дел од Светскиот куп за жени до 2010 години во Германија 20 година. Играјќи под 20 години во 2008 година со импликација значи дека е постара од нејзиниот брат.

Дали знаеше?… Челси на возраст од 4 започна да игра фудбал со нејзиниот брат. Ова беше време и двајцата не започнаа да играат на нивните академии. Од возраста на 4 до 12, Крис Вуд играше во истите тимови како и неговата прекрасна постара сестра на која е прикажано подолу.

Крис Вуд Сестра со нејзиниот брат. Кредит на Твитер
Крис Вуд сестра со нејзиниот брат.

Баби и дедовци на Крис Вуд: Меѓу неговите баба и дедо, Крис Вуд беше поблизу до еден од неговите внуци кој не доцни, но никогаш не заборавен. Подолу е фотографија од неговиот дедо за кого многу го сакаше. Запомни: Бабата на Вуд беше војник во пензија пред да помине натаму.

Запознајте го баба на Вуд, кој беше поранешен воен човек пред тој да премине на тоа. Кредит на Твитер
Запознајте го бабата на Вуд, кој беше поранешен воен човек пред тој да премине на тоа.

Крис Вуд Начин на живот:

"Беше квалитетно со овој astвер !! Сон автомобил, сакај го!Тоа беа зборовите на Крис Вуд додека се восхитува на неговиот автомобил, подвиг кој овозможува подобар увид во неговиот животен стил. 

Како изгледа Крис Вуд начин на живот. Кредит на Твитер.
Како изгледа начинот на живот на Крис Вуд.

За Вуд, г.зачувување помеѓу практичноста на теренот и задоволството надвор од теренот не е тежок избор. Тој сака да ги троши своите фудбалски пари за работите што ги негува.

Крис Вуд нераскажани факти:

Дали знаеше?… Крис Вуд е едно од најпочитуваните имиња што се однесува до тоа Новозеландскиот фудбал е загрижен. Напаѓачот е толку почитуван што тој беше назначен за член на одборот на Здружението на професионални фудбалери во Нов Зеланд.

Активист за фудбал на жени: Што друго очекуваш. Сестрата и сопругата на Крис Вуд, сите се професионални фудбалери. Theртвувањата што ги даде неговата сестра и борбите со кои се соочи неговата девојка Линет, го направија Вуд посветен поборник за подобри услови во женската игра. „Не станува збор за тоа да имаш девојка која игра фудбал или сестра која игра фудбал, туку да правиш што е правилно". Крис Вуд еднаш изјави Гардијан.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Крис Вуд, плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари