Приказна за детството на Крис Вуд Плус Унтолд факти за биографија

Приказна за детството на Крис Вуд Плус Унтолд факти за биографија

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат со прекарот "Вуди„ Нашата приказна за детството на Крис Вуд Плус Ундолд Биографија факти ви дава целосен извештај за значајни настани од неговото детство до денес.

Lifeивотот и подемот на Крис Вуд. Кредити за слика: DailyMail, FootballTop и CambridgeFootball
Lifeивотот и подемот на Крис Вуд. Кредити за слика: DailyMail, FootballTop и CambridgeFootball

Анализата вклучува негово рано живеење и семејно потекло, образование и градење кариера, ран живот во кариерата, неговиот пат до слава приказна, пораст до приказна за слава, врска, личен живот, семејни факти и начин на живот итн.

Да, сите знаат дека тој е возбудлив напаѓач со око за постигнување голови. Сепак, само неколку сметаат дека биографијата на Крис Вуд е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Крис Вуд Плус Untold Биографија факти - Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Кристофер Грант Вуд. Крис Вуд е роден на 7th декември 1991 на неговата мајка ieули Вуд и татко му, Грант Вуд во Окленд, град во Северниот остров на Нов Зеланд. Роден е како второ дете и прв син на мајка му на сликата подолу.

Мајка и Крида Вуд
Мајка и Крида Вуд

Крис Вуд е роден во христијански дом со воени корени и статус на семејно потекло од средна класа. Неговата дедо на сликата погоре беше пензиониран воен офицер пред неговата смрт. Тој израснал заедно со неговата постара сестра Челси Вуд, која исто како и тој стана и успешен фудбалер.

Приказна за детството на Крис Вуд Плус Untold Биографија факти - Образование и градење кариера

И брат и голема сестра додека беа дома секогаш играа едни против други. Крис бил охрабрен од неговите родители да се придружат на неговата сестра во Onehunga Sports, каде научил да ужива во тимскиот спорт.

Сакајќи да дознаат повеќе, и Крис и неговата сестра се преселиле да добијат фудбалско образование во Винрс, академијата со седиште во Окланд, основана од поранешниот Ол Вајтон Винтон Руфер. Тоа беше кај Винер Крис Вуд ја разви својата техника и беше подготвен да присуствува на фудбалски судења.

Приказна за детството на Крис Вуд Плус Untold Биографија факти - Рано кариерен живот

На возраст од 11, семејството Вуд го напушти Newузеландскиот град Окленд и се пресели во руралниот град Вајкато Кембриџ кој се наоѓа 24 километри југоисточно од Хамилтон. Градот неговото семејство се преселило во „Кембриџ"Е познат како"Градот на дрвјата и шампионите„ Додека беше таму, Крис и неговата сестра присуствуваа на колегиумското училиште „Свети Павле“.

Крис стана многу ентузијаст да ја продолжи кариерата од каде што ја напушти. Неговата страст кон фудбалот го натера да помине проба и да се регистрира да игра јуниорски фудбал со локалниот клуб - Кембриџ ФК. Подолу е фотографија на малиот Крис и неговите соиграчи.

Крис Вуд (слика на екстремно лево од средниот ред) - неговите рани години со Академијата Кембриџ ФК.
Крис Вуд (слика на екстремно лево од средниот ред) - неговите рани години со Академијата Кембриџ ФК.

Според Веб-страница на Кембриџ ФК, Кога Крис Вуд беше 14, тој веќе беше голема единица - што значи дека е силен и силен. На таа возраст, младичот беше подготвен да игра сениорски фудбал.

Приказна за детството на Крис Вуд Плус Untold Биографија факти - Патот до славата

Во тоа време, членот на Кембриџ ФК, Кен Хоберн, пријател на семејството Вуд, беше воодушевен што знаеше дека младиот ќе го има својот прв сениорски тим. Дали знаеше?… Кен го ветил Крис Вуд $ 100 ако можеше да постигне гол не знаејќи го голот беше само неколку минути од неговиот залог.

Крис влезе во игра како замена, а неговата прослава на голот откако постигна на своето деби вклучи радосно триење заедно со прстите. Ова достигнување ги воодушеви фановите и целото негово семејство.

После магијата на локалниот ривал Хамилтон Вандерерс следната сезона, Крис Вуд го привлече вниманието на клубот од АСБ Премиер лигата Ваикато ФК кој го стекна во 2007. Дури и кога се приклучи на клубот, Вуд беше набудуван од голем број на значајни клубови во Европа кои молеа за неговиот потпис. Само што играше 5 игри со клубот, Крис Вуд беше грабнат од англискиот клуб, Вест Бром.

Приказна за детството на Крис Вуд Плус Untold Биографија факти - Стани за слава

Вуд беше препорачан на академијата на Вест Бромвич Албион од тренерот Роџер Вилкинсон, кој постави судење за него кое го помина во летачки бои. Додека бил на академијата, Крис Вуд најде богата форма на формулар за гол за младинската академија од Вест Бром, подвиг што го принуди неговиот тренер да го смести на неговиот список со желби за постари тимови.

Во април, 2009 повредите на неколку играчи на Вест Бром видоа дека Вуд му бил предаден изненаден повик до првиот тим на Вест Бром. Тој излезе од клупата за да стане петтиот нов Зеланд кој игра во Премиер лигата. Додека бил во Англија, тој смирено го послужувал школувањето со тоа што одел на позајмици, станувајќи посилен по сезони и апсорбирал колку што можел од секој тренер.

Брзо напред кон времето на пишување, Вуд во моментов е признат како напаѓач на ветерани во англискиот клуб фудбал, имајќи регистрирано повеќе од 100 голови во сите клубови за кои играл. Напаѓачот 6 ft 3 кој е заменик-капитен на Барнли ФК за време на пишувањето во моментот ужива сериозно партнерство со духовниот водач на клубот Ешли Барнс.

Крис Вуд Подигне до слава. Кредит на слика: PlanetFootball и DailyStar
Крис Вуд Подигне до слава. Кредит на слика: PlanetFootball и DailyStar

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Приказна за детството на Крис Вуд Плус Untold Биографија факти - Животен однос

Со неговото достигнување на славата, сигурно е дека повеќето fansубители на фудбалот на Барнли и zeузеланд мора да размислуваат за кого може да биде Крис Вуд девојка или жена. Да се ​​каже вистината! Не се негираат фактите дека неговиот симпатичен изглед не би го направил убав за некои од неговите женски обожаватели.

Сепак, зад успешната Newузезаландер, стои една гламурозна девојка во прекрасната личност на Кирсти Линет. Убавата девојка на Крис Вуд е прикажана подолу со својот маж во кафуле во Алдерли Еџ, Чешир. И двајцата loversубовници започнаа да се дружат на 14-тиот ден од јули 2015.

Се сретна со сопругата на Крис Вуд - Кирсти Линет. Кредит на TheGuardian
Се сретна со сопругата на Крис Вуд - Кирсти Линет. Кредит на TheGuardian

Дали знаеше?… Убавата девојка на Крис Вуд е исто така професионален фудбалер. Како и за време на пишувањето, таа игра за Ливерпул и меѓународниот тим на Англија под 23. Подолу е фотографија од Кирсти Линет во акција со нејзиниот клуб Ливерпул, како таа носи на противникот.

Кирсти Линет во акција за Ливерпул. Кредит на TheGuardian
Кирсти Линет во акција за Ливерпул. Кредит на TheGuardian

И момчето и девојката се горди на патот кон кариерата. Според Кирсти… „Willе биде убаво да се погледнеме назад кога сме постари и да кажеме дека двајцата моравме да го живееме нашето соништа,"

Што е како за двата двојка, датира како професионални Фудбалери: И за Линет и за Вуд, „Фудбалот секогаш доаѓа на прво место„ Таа признава дека како двојка, понекогаш се груби на едни со други перформанси по нивните игри. И Линет и Крис никогаш не се расправаат за далечинскиот управувач бидејќи фудбалот е секогаш во мирување со својата телевизија дома.

За некои фанови сè уште е изненадувачки што Вуд и Линет допрва треба да бидат во брак како за време на пишувањето. Сепак, судејќи според начинот на кој двајцата уживаат во нивните животи, сигурно е дека нивната свадба би можела да биде следниот официјален чекор.

Крис Вуд и Кирси Линет - Најдобриот професионален фудбалски пар на фудбалот
Крис Вуд и Кирси Линет - Најдобриот професионален фудбалски пар на фудбалот
Приказна за детството на Крис Вуд Плус Untold Биографија факти - Личен живот

Да се ​​запознаете со Крис Вуд факти за личен живот ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата личност од теренот на игра.

Настрана фудбалот, Вуд следи и други спортови како што се; коњски трки, рагби унија, крикет, бејзбол и Нетбол. Тој сака да учествува во стрелаштво и мешан тенис на двојки.

Еве неколку активности на Крис Вуд надвор од теренот. Кредит на слика: Твитер
Еве неколку активности на Крис Вуд надвор од теренот. Кредит на слика: Твитер
Покрај личниот живот на Крис Вуд, тој е некој кој е друштвен, комуникативен и секогаш подготвен за забава. Има мала тенденција одеднаш да станете сериозни, внимателни и немирни бидејќи тие се толку многу работи што треба да се направат.
Приказна за детството на Крис Вуд Плус Untold Биографија факти - Семеен живот

Крис Вуд кој се чини дека е еден од добавувачите на неговото семејство е среќен што го има фалсификуван сопствен пат на своето семејство кон финансиска независност благодарение на фудбалот. Сега, еве неколку дополнителни информации за членовите на неговото семејство.

Тато на Крис Вуд: Грант Вуд, за кого многу малку се знае е таткото на Крис. Тој е ценет што ги охрабри синот и ќерката да учествуваат заедно во Оненгуна, што се случува да биде нивниот прв клуб. За разлика од неговата сопруга, има малку медиумско известување за него.

Крис Вуд Мама: Убавата Julули Вуд е мајка на Крис. За разлика од нејзиниот сопруг, таа не направила никакви свесни напори да ги избегне медиумите. Подолу е фотографија од убавата Julули со нејзиниот син Крис бидејќи тие двајцата присуствуваа на денот на АНZАЦ каде го прославија внукот на Крис.

Запознајте ја Julули Вуд - мајката на Крис Вуд. Кредит за слика: Твитер
Запознајте ја мајката на Julули Вуд - Мајка на Крис Вуд. Кредит на слика: Твитер

Сестра на Крис Вуд: Сега да ви кажам нешто повеќе за Челси кој е сестра на Крис Вуд кој игра фудбал исто како него. Челси ја претставуваше нејзината земја, Нов Зеланд како под 20 за време на Светскиот куп на жени 2008 U20 во Чиле. Челси исто така беше дел од 2010 U20 Светски куп на жени во Германија. Играњето под-20 во годината 2008 со импликација значи дека е постара од нејзиниот брат.

Дали знаеше?… Челси на возраст од 4 започна да игра фудбал со нејзиниот брат. Ова беше време и двајцата не започнаа да играат на нивните академии. Од возраста на 4 до 12, Крис Вуд играше во истите тимови како и неговата прекрасна постара сестра на која е прикажано подолу.

Крис Вуд Сестра со нејзиниот брат. Кредит на Твитер
Крис Вуд Сестра со нејзиниот брат. Кредит на Твитер

Баби и дедовци на Крис Вуд: Меѓу неговите баба и дедо, Крис Вуд беше поблизу до еден од неговите внуци кој не доцни, но никогаш не заборавен. Подолу е фотографија од неговиот дедо за кого многу го сакаше. Запомни: Градината на Вуд беше пензиониран војник пред да продолжи.

Запознајте го баба на Вуд, кој беше поранешен воен човек пред тој да премине на тоа. Кредит на Твитер
Запознајте го дедо на Вуд, кој беше поранешен воен човек, пред да продолжи. Кредит на Твитер
Приказна за детството на Крис Вуд Плус Untold Биографија факти - Начин на живот

"Беше квалитетно да се има овој astвер !! Сон автомобил, сакај го!" Тоа беа зборовите на Крис Вуд додека се восхитува на неговиот автомобил, подвиг кој овозможува подобар увид во неговиот животен стил.

Како изгледа Крис Вуд начин на живот. Кредит на Твитер.
Како изгледа Крис Вуд начин на живот. Кредит на Твитер.

За Вуд, г.Да се ​​живее помеѓу практичност на теренот и задоволството од теренот не е тежок избор. Тој сака да ги троши своите фудбалски пари на работи што ги негува.

Приказна за детството на Крис Вуд Плус Untold Биографија факти - Неостварени факти

Дали знаеше?… Крис Вуд е едно од најпочитуваните имиња што се однесува до тоа Новозеландскиот фудбал е загрижен. Напаѓачот е толку почитуван што тој беше назначен за член на одборот на Здружението на професионални фудбалери во Нов Зеланд.

Активист за фудбал на жени: Што друго очекувате Сестрата и сопругата на Крис Вуд да бидат сите професионални фудбалери. Theртварите што ги направи неговата сестра и борбите со кои се соочи неговата девојка Линет, го натераа Вуд посветен застапник за подобри услови во женската игра. „Не станува збор за девојче што игра фудбал или сестра која игра фудбал, тоа е да прави што е правилно". Крис Вуд еднаш изјави Гардијан.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Крис Вуд, плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари