Калвин Филипс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Калвин Филипс за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Калвин Филипс ви кажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејните факти, девојката / сопругата, автомобилите, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Во едноставност, ви претставуваме целосен преглед на животната приказна на Калвин Филипс, од неговите рани денови до кога се прослави. Еве кратко резиме на слики од неговото Био.

Да, многу loversубители на фудбалот го признаваат неговиот сличен стил на игра со Андреа Пирло, што му го донесе прекарот; Јоркшир Пирло. Сепак, само неколку фанови знаат за биографијата на Калвин Филипс, што е доста интересно. Без одлагање, да почнеме.

Калвин Филипс Приказна за детството:

Почнувајќи, Калвин Марк Филипс е роден на 5-ти ден во декември 1995 година од неговата мајка Ирска, Линдзи и татко од Јамајка во Лидс, Англија. Фудбалерот е роден како тројка, но изгубил една од неговите сестри кога биле уште мали.

Исто така, Филипс има уште двајца помлади браќа и сестри за кои ќе зборуваме повеќе во вториот дел од неговата Биографија. Еве, тројките родени од родителите на Калвин Филипс - дали можете да го сликате?

Дали знаевте? Childhood Детството на Филипс се вртеше околу неговата мајка, која се грижеше за него и за неговите браќа и сестри како самохран родител. Тогаш, неговата мајка се бореше напорно да врзува крај со крај, давајќи им на своите деца најдобро што може да си дозволат.

Од непознати причини, детството на Филипс било лишено од неговиот татко. Сепак, неговата мајка ја презеде одговорноста за татковство и толку добро ја играше улогата. Размислувајќи за својот ран живот, играчот за врска често ја пофалува својата мајка за нејзината храброст да ги одгледува самостојно.

Семејство на Калвин Филипс:

Еден интересен фактор што го обликувал воспитувањето на Филипс е убовта. Младото момче се сеќава дека помина многу убави моменти заедно со неговата мајка и баба и дедо. На сликата подолу е прикажана фотографија од неповратниот момент на блаженството на Филипс поминато со неговата мајка.

Гледате, задоволството што го исполнува неговото живеалиште го отежнуваше Филипс да го смета своето семејство за богато домаќинство. Сепак, младото момче потекнува од семејно потекло од средна класа.

Потекло на семејството Калвин Филипс:

Потомството на фудбалерот „кутија во кутија“ е поврзано со повеќе од една етничка припадност. Оттука, семејството на Калвин Филипс има ирски и јамајкански корени. Тој не ја покажува карактеристиката на неговото потекло Семејно потекло (Јамајка), бидејќи не успеа да помине време со својот татко.

Приказна за кариерата Калвин Филипс (од раните денови):

Како мало момче, Филипс секогаш имал ум насочен кон играње фудбал. Тој ја сметаше играта толку привлечна што сè што можеше да смисли е да тргне и да си поигра со неговиот мал брат. Тогаш, неговиот дедо, (на сликата подолу) секогаш се грижеше дека ги чува младите спортисти додека заедно со други деца влегуваат во фудбалскиот терен.

Како што растеше англиското момче, така се зголемуваше и притисокот за избор на вистинскиот пат во кариерата. Во една прилика, наставникот на Филипс му рече да се откаже од фудбалот и да се фокусира на своето образование. Сепак, неговата убов кон фудбалот го оневозможи да се предаде на советите на неговиот учител. Да ја скратам долгата приказна, тој не жали за својата одлука.

Калвин Филипс Рана кариера:

Гледајќи дека Филипс покажа повеќе интерес за фудбалот од која било друга работа, неговата мајка го запиша во еден локален клуб (Вортли) во 2003 година. Тогаш, младото момче имаше само осум години кога се приклучи на Вортли и на крајот ќе ги негува своите таленти во следните седум години со клубот.

2010 година дојде со голем благослов за младиот Филипс, кој конечно се приклучи на Академијата на Лидс Јунајтед на нежна 14-та година. Нема да верувате во фактот дека Филипс беше прифатена во академијата на Лидс со огромна среќа. Подолу е како тој ја сумира генезата на неговата кариера во Лидс.

„ОТКААВ ДА Гледам како игра Вортли во нивниот турнир за дома. Сепак, тие немаа доволно играчи, па затоа играв за нив.

ДОБИВ СУЧЕН ОД СОНИЕ СВЕНИ И ОДИВ ВО ЛИДС ВО ГРАДСКИ МОYИ. ДОЈДЕ И МЕ ГЛЕДА ПОСЛЕ ВОДИТЕ И ПОСТАВИ НА ШЕСВЕДЕЛЕН ИСПИТ НА ЛИДС. СЕ ОТЕДЕ ОД ТАМУ “.

Биографија на Калвин Филипс - Приказна за патот до славата:

Четири години обука и напорна работа на Академијата на Лид, Филипс ја разоткри својата вродена фудбалска моќ. Во 2014 година, Филипс успеа да го зголеми рангот на истакнати играчи до тој степен што го потпиша својот прв професионален договор со клубот.

Првата година од професионалната кариера на Филипс дојде со многу неочекувани подароци. Прво, Филипс беше поставен за капитен на Лидс до 18 години и тим за развој. Второ, тој беше избран да се приклучи на сениорскиот тим на неговиот клуб додека патуваа да се соочат со Сандерленд во третото коло од ФА Купот 2015 година. Сепак, тој заврши како неискористена замена на натпреварот.

Успешна приказна на Калвин Филипс:

Исто како и Јунајтед Брендон Вилијамс, Филипс покажа одличен фудбалски учинок додека дејствуваше како капитен на резервираниот тим на неговиот клуб. Во април 2015 година, вратата на славата го повика Филипс, додека тој го имаше своето професионално деби за Лидс Јунајтед во поразот со 4-3 против Волверхемптон.

Филипс му помогна на Лидс Јунајтед да се приклучи на ЕФЛ шампионатот 2019-20 под Марсело Биелса. Оттука, неговиот клуб беше промовиран да игра во англиската Премиер лига 2020-21, првпат по шеснаесет години.

Дали знаете дека Калвин Филипс одби договор за вредност вреден 27 милиони фунти во преодниот рок во 2019 година? Тој дури покажа неверојатно чувство на лојалност кон Лидс Јунајтед, бидејќи потпиша нов петгодишен договор со тимот. Покрај тоа, Герет Саутгейт го благослови со повик во Англија на 25-ти август 2020 година.

Судејќи според начинот на кој оди, Калвин, без сомнение има потенцијал да биде рангиран меѓу најдобрите десет најдобри играчи на Лидс Јунајтед на сите времиња. Останатото, како што велиме, сега е историја.

Kalивотен однос во врска со Калвин Филипс:

Добар број жени со толку многу graубов ја красиле неговата животна приказна. Покрај неговата мајка и сестри, Филипс има и извонредна девојка која толку многу ја обожава. Во многу прилики, Англичанецот дава моќ на Инстаграм за да ја сподели својата слика со својата девојка шминкерка Ешли Бехан.

Иако birdsубовните птици сè уште не се во брак, тие живеат заедно веќе неколку години. По промоцијата на Лидс Јунајтед во Премиер лигата, се шушкаше дека Филипс и Ешли Бехан наскоро би можеле да се венчаат. Искрено, сите навиваме нивната loveубовна приказна да прерасне во брак.

Личен живот на Калвин Филипс:

Не можеме да го негираме фактот дека играчот од средниот ред се чини дека е весел и пријателски жив. Сепак, играчот на Лидс понекогаш се регрутира далеку од овој бучен свет за да размисли за неговите достигнувања и неуспеси во животот. Што може да му падне на ум додека обилно погледнува во водите на сликата подолу?

Повторно, англискиот фудбалер е природно привлечен да поминува време со мали деца. Како бразилската starвезда, Алекс Теле, Филипс исто така го изразува својот интерес да им помогне на болните деца да го вратат целосното здравје. Не е ни чудо што направи многу посети во болница за да развесели многу деца кои се борат за својот живот.

Начин на живот на Калвин Филипс:

Ивеење во свет каде што многу фудбалери (како Еди Нкетија и Мејсон Холгејт) често ги прикажуваат своите заработени средства, Филипс одлучи да стори поинаку.

Играчот на Лидс не ги покажува своите егзотични автомобили и луксузни куќи затоа што не сака премногу внимание од медиумите. И покрај тоа, Филипс беше виден како вози Мерцедес Бенц Г-Вагон на полигонот на Лидс Јунајтед во јуни 2020 година.

Нето вредност на Калвин Филипс:

Дали знаете дека Јоркшир Пирло (неговиот прекар) е еден од најголемите заработувачи на Лидс Јунајтед? За време на пишувањето на оваа биографија, Филипс заработува приближна годишна плата од 1.5 милиони фунти. Моресо, неговиот приход веројатно ќе се зголеми доколку неговиот клуб забележи успех во Премиер лигата.

Факти за семејниот живот Калвин Филипс:

Верувале или не, неговото домаќинство е најголемиот подарок што некогаш би можел да го посака. Вистината е дека играчот на Лидс го цени секој што го сочинува неговиот дом. Семејството на Филипс е местото каде што лежи неговото срце. Без одлагање, да ви кажам повеќе за прекрасното домаќинство.

За таткото на Калвин Филипс:

Не можеме да го оспориме фактот дека улогата на тато е да биде снабдувач на семејството. За жал, некои домаќинства не се благословени со таква привилегија, бидејќи тие веројатно може да го загубат својот татко во рана фаза или да доживеат семејна поделба.

Слично на тоа, домот на Калвин Филипс е изграден врз основа на напорите на неговата мајка и баба и дедо. Неговиот татко од Јамајка не бил отсекогаш составен дел од неговата биографија уште од немилиот момент. Сепак, животната приказна на Филипс е валиден доказ за многу семејства лишени од татко дека можат да постигнат голема височина на успех дури и со своите недостатоци.

За мајката Калвин Филипс:

До датумот, најпочитуваната личност во неговиот живот не е никој друг туку неговата мајка, Линдзи. Во многу наврати, играчот на Лидс Јунајтед искористи различни можности да ја цени својата мајка затоа што сам ги воспитуваше него и неговите браќа и сестри. Еве што тој напиша за својата мајка на неговата страница на Инстаграм;

„Никогаш не сум сретнал жена што работи толку напорно за да се грижи самостојно за своите деца! Не ти треба татко кога ќе добиеш мајка која ги извршува и двете работи! “

Секако, мајката на Филипс не е единствената жена што одлично се снашла во воспитувањето на своите деца сами. Оттука, им велиме голем извик на сите самохрани мајки таму. Останете силни затоа што дефинитивно ќе најдете светлина на крајот од тунелот, исто како и мама на Калвин Филипс.

За браќата и сестрите Калвин Филипс:

Lifeивотот станува уште повозбудлив и исполнет кога имате вистински сет браќа и сестри. Како што претходно споменавме, Филипс е роден како тројка (тој и две сестри). Сепак, тој изгуби една од неговите сестри (Лакреаша Филипс) од студените раце на смртта на нежна возраст.

Оттука, Филипс има сестра близначка, како и помлад брат (Терел) и дете сестра. Фасцинантно е што Филипс и неговиот брат дете, Терел, играа фудбал многу часови тогаш во детските денови. Додека ги раскажуваше своите спомени, Филипс рече;

„Се сеќавам дека ја добив првата кошула на Лидс со мојот брат. Playе игравме фудбал надвор кога и да добиевме шанса, од 10 часот наутро до шест часот навечер кога мајка ми не викна за чај “.

За роднините на Калвин Филипс:

Покрај неговата мајка, значајна улога во неговото воспитување играле и дедото и бабата на Филипс (на сликата подолу). Всушност, дедото на Филипс, myими, беше негов обожавател број еден дури и пред да се прослави во фудбалот.

За жал, Jimими не живееше за да ужива во спектаклот на професионалниот фудбалски настап на неговиот внук. Помалку заборавам, бабата на Филипс беше извор на охрабрување за него и за неговата мајка додека се борат да постигнат подобар живот.

Калвин Филипс нераскажани факти:

За да ја заокружите неговата Storyивотна приказна, еве неколку факти што ќе ви помогнат да ја разгледате неговата биографија.

Факт # 1: Распределба на платите и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработка во фунти (£)
Годишно£ 1,562,400
Месечно£ 130,200
Неделно£ 30,000
Дневно£ 4,286
На час£ 179
На минута£ 2.98
Во секунда£ 0.05

Стратешки поставивме анализа за платата на Калвин Филипс, кога часовникот чука. Дознајте сами колку заработил Англичанецот откако сте дојдени овде.

Ова е она што Калвин Филипс заработи откако сте почнале да го гледате неговото Био.

£ 0

Факт # 2: Тетоважи:

Играчот на Лидс Јунајтед го обожава светот на мастило. Допаѓа Алекс Теле, Филипс натовари неколку тетоважи на левата рака, додека тој умерено мачкаше со некои на десниот зглоб. И покрај тоа што тој допрва треба да го открие значењето на неговите тетоважи, многу фанови се допаднаа на гламурозно прикажаната уметност.

Факт # 3: Миленичиња:

Се чини дека многу англиски фудбалери имаат голема привлечност кон кучињата. Во иста насока, Филипс има мало куче кое многу го сака. Погледнете како удобно седи со своето симпатично куче.

Факт # 4: Религија:

Калвин Филипс е христијанин кој многу ја цени својата вера. Повремено, сите сме го виделе како го слави Божиќ со својата девојка и семејството како знак на верување во Исус Христос. Во духот на славењето на Божиќ, на Филипс му требаше малку време да се забавува со своите пријатели во зимската Земја на чудата. Можете ли да го забележите на сликата подолу?

Факт # 5: Рејтинг на Fifa:

И покрај тоа што Филипс поголемиот дел од своите денови во кариерата ги помина во ЕФЛ, Фифа го смета за одличен играч. Всушност, Филипс има потенцијален рејтинг 82, што значи дека тој сепак има многу фудбалски способности на ракавите. Погледнете ја неговата статистика подолу и проценете сами колку добро може да настапи на теренот.

Вики:

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Калвин Марк Филипс
Име на прекар:Јоркшир Пирло
Датум на раѓање:5th декември 1995
Место на раѓање:Лидс, Англија
Мајка:Линдзи
Браќа:две сестри и брат
Девојка / сопруга:Ешли Бехан
Годишна плата:1.5 милиони фунти
Пазарната вредност:10.9 милиони фунти
Миленик:Куче
Тетоважи:Да
Висина:1.78 м (во метри) и 5 ​​′ 10 ″ (во стапки)

Заклучок:

Storyивотната приказна на Калвин Филипс ни покажа несомнено дека пречките за обесхрабрување секогаш ќе се соочат на нашиот пат во кариерата. Сепак, треба да бидеме сигурни во однос на нашите други убедувања за да ги надминеме ваквите предизвици. Без сомнение, тој ќе биде меѓу Најдобро за сите времиња на Лидс Јунајтед XI.

Понатаму, колку и да е тешко нашето патување кон успешна иднина, да се потсетиме дека ја имаме таа една личност која секогаш би не поддржувала. Без разлика дали се тоа наши родители, браќа и сестри, пријатели или роднини; дефинитивно би имало некој да внимава на нас. Мајка Калвин Филипс го стори тоа додека неговиот татко беше отсутен во неговиот живот.

Ви благодариме што ја прочитавте нашата животна приказна и биографија на Калвин Филипс. Contactубезно контактирајте не ако најдете нешто што не изгледа како што треба со нашата статија. Инаку, споделете со нас што мислите за фудбалската експедиција Калвин Филипс.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари