Приказна за детството на Исмаила Сар Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Исмаила Сар Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Исмаила Сар ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата, децата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, прикажете ја историјата на сенегалскиот професионален фудбалер. Спасувачот започнува од раните денови до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве една галерија од трева до грациозност - совршено резиме на Био на Исмаила Сар

Раниот живот и подемот на Исмаила Сар. Кредити за слика: MixedArticle, MrScout, TransferMarket и dakarbuzz
Раниот живот и подемот на Исмаила Сар.

Да, секој знае дека тој доби брзина, финта и може да постигне одлични голови - предуслов за совршен ФИФА Форвард. Сепак, само неколку навивачи ја сметаат биографијата на Исмаила Сар, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Приказна за детството на Исмаила Сар:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Исма.”Исмајла Сар е родена на 25-ти ден во февруари 1998 година од неговата мајка, Марием Ба и татко му, Абдулаје Сар Нар Гаад во северозападниот крајбрежен град Сент Луис, Сенегал.

Роден град на Исмаила Сар, Сент Луис (основана 1659 година) се смета за еден од најстарите колонијални градови на западноафриканскиот брег, понекогаш се нарекува француско седиште на Западна Африка. Подолу е прикажан крајбрежјето на западноафриканскиот град каде Исмаила Сар ги има своите семејни корени.

ПРОЧИТАЈ
Ричарлисон Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Запознавање на семејните корени на Исмаила Сар - Сент Луис, Сенегал. Кредит за слика: Википедија
Запознавање на семејните корени на Исмаила Сар - Сент Луис, Сенегал. Кредит за слика: Википедија

Исмаила Сар раните години: Брзиот фудбалер од африканско потекло го мина најраниот дел од своите години во Сент Луис. Тој израснал заедно со четири свои браќа и сестри родени на неговите родители, имено; Папис, Кине, Ндје Ами и Бадара.

Исмаила Сар се поздравува од семејно потекло од средната класа, управувана од неговиот татко кој бил поранешен фудбалер. Дали знаеше?… Таткото на Исмаила Сар, Абдулаје Сар Нар Гаад беше поранешен сенегалски репрезентативец, кој играше за западноафриканската земја во доцните 80-ти. Овој факт со импликација значи фудбалски трки во неговото семејство благодарение на неговиот татко.

Исмаила Сар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера

Повеќе од 20 години по пензионирањето од фудбалот, беше лесно за Абдулаи Сар Наар Гаад да премине на други работни места и да се справи со пензионирањето. Супер тато и покрај тоа што ги пасеше фудбалските терени, продолжи да го гледа тоа неговите синови не смеат да го загрозуваат образованието за фудбал. На почетокот, тој ги запишал своите деца, вклучувајќи го Исмаила Сар на Училиште Омар Сир Дијагни лоциран во Сент Луис, Сенегал.

ПРОЧИТАЈ
Одион Игало за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Омраза за училиште: Исмаила Сар го згрози училиштето и не беше задоволна од одлуката на неговиот родител да го испрати на училиште. Всушност, читањето училишни книги никогаш не било негова работа и за многумина што го познавале во неговото соседство, одењето во училиште се чинело дека е чиста формалност. Во повеќето прилики, тој го прескокнуваше училиштето со цел да оди и да игра фудбал со неговите пријатели.

ПРОЧИТАЈ
Абдулај Дукур за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Родителите на Исмаила Сар добија неколку лоши извештаи од неговите учители во училиштето и откако самите го набудуваа овој чин, тие одлучија да преземат нешто за нивниот син. Го натерале да престане да учи и насилно го однеле во А. господар кројач во неговата населба за да може да научи кроење (дејноста или трговијата со кројач).

ПРОЧИТАЈ
Герард Деулофеу за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како и секој добар приправник, Исмаила Сар беше доволно скромен за да ги научи основите на кроење, што го правеше на вреден начин. Сепак, неговиот фудбалска совест не можеше да му дозволи да продолжи да му служи на својот господар. Едноставно кажано, неговото срце сакаше фудбал. На крајот, храброто момче го следело неговото срце додека го напуштил кроењето и насилно продолжил да ја живее својата страст првично, без одобрение од неговиот родител.

ПРОЧИТАЈ
Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Исмаила Сар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот

Исмаила Сар требаше да дипломира во својата петта година во училиштето Омар Сир Дијагн пред да ја напушти каузата и да се запише на судења со AS Génération Foot. По успешното судење, младиот момче се запиша на часови по фудбал.

ПРОЧИТАЈ
Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Лична карта на Исмаила Сар во AS Génération Foot. Кредити: Алхетрон
Лична карта на Исмаила Сар во AS Génération Foot. Кредити: Алхетрон

Исмаила Сар започна на истата Академија како Садио Мане. Тој ги научи основите на оваа професија во AS Génération Foot бидејќи секој ден беше можност да го извлечам најдоброто од мојата професија. Тој му помогна на клубот да напредува од вториот степен до врвниот лет на Сенегалската лига. Неговиот огромен интерес и ентузијазам кон фудбалот го натера да сонува да дојде во Европа.

ПРОЧИТАЈ
Ричарлисон Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Исмаила Сар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Патот до славата

Како и повеќето фудбалери кои имаат среќа да излезат од земјата да играат во Европа, честа дестинација е секогаш нивниот француски колон - Франција. Годинава 2016 година, Исмаила го напушта семејството и го потпиша првиот професионален договор со ФК Мец.

ПРОЧИТАЈ
Герард Деулофеу за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Морав да се прилагодувам на новата средина, не беше лесно за младата Исмаила, која никогаш не ја напушти својата земја и не играше во туѓо тло. Поради потребата да се импресионира, Сар претрпе повторени повреди, поради вишок ангажман на полето, што често е причина за неговите физички грешки. Повредувањето повеќепати го натерало неговото семејство да стравува за неговата кариера. Стана сериозно што таткото на Сар мораше да интервенира. Според фудбалерот;

„Дури и татко ми често ми се јавуваше, врескајќи ми да го сменам начинот на игра, за да избегнувам често повреди. Но, не можев да помогнам. Продолжував да се борам и да ги ангажирам своите противници се додека не станам посилен и поотпорен на повреди “

Напредокот на Исмаила Сар со ФК Мец го виде повик од националниот тим на неговата земја - остварување на сонот за него. По повикувањето од неговата репрезентација следуваше најголемиот шок во неговиот живот.

ПРОЧИТАЈ
Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали знаеше?… Исмаила Сар можеше да замине во Шпанија и да се приклучи на одличната Барселона. Ветуваниот фудбалер ја отфрли Барселона тврдејќи дека е премногу рано за неговата кариера. Дали Сар беше толку добар што го повика шпанскиот гигант?. Видеото подолу објаснува зошто тој заслужил повик на ФК Барселона. Погледнете неколку од главните моменти на неговата цел.

ПРОЧИТАЈ
Одион Игало за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Исмаила Сар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Стани за слава

Исмаила Сар ја игнорираше одличната Барселона да му се придружи на Рен каде продолжи со својата одлична форма за постигнување погодок (некои од неговите голови) како што е забележано во видеото погоре. Овој подвиг го виде како се именува во сенегалскиот состав на Светскиот куп во ФИФА 2018 година.

ПРОЧИТАЈ
Абдулај Дукур за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Додека беше во Рен, Исмаила Сар започна да гледа видеа од Садио Мане - неговите забрзувања, дриблинзите и головите. На 13 декември 2018 година, головите на Сар му помогнаа на Рен да го собере своето место во нокаут-фазата во Лигата на Европа во УЕФА 2018-19. Како награден со целта на сезоната во Лигата на Европа УЕФА (2018–19), клубовите бркаа по неговиот потпис.

ПРОЧИТАЈ
Одион Игало за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На 8 август 2019 година, Сар се приклучи на клубот од Премиер лигата, Ватфорд, со рекордно плаќање за трансфер во клубот. Од неговото доаѓање на сцената во Премиер лигата, има беше малку дополнителна романса и за играчите на ФИФА и за навивачите на Ватфорд, кои се многу импресионирани од брзината и финтата на Исмаила Сар.

Во моментот на пишувањето, извонредниот момент на Сар во дресот на Ватфорд беше во натпреварот против Јунајтед каде постигна волеј и предизвика пенал што му помогна на неговиот тим да го совлада Јунајтед со 2-0.

Без сомнение, Исмаила Сар му докажа на светот дека е следното убаво ветување на неговата сенегалска генерација после Sadio Mane. Остатокот, како што велат, е историја.

Исмаила Сар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Животен однос

Со неговото покачување на славата и зголемувањето на очекувањата од Премиер лигата, извесно е дека некои навивачи мора да започнале да размислуваат дали Исмаила Сар има девојка или дали тој е всушност оженет.

ПРОЧИТАЈ
Ричарлисон Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Вистината е, не може да се негира фактот дека неговиот висок убав изглед, привлечно лице, срцето се топи насмевка заедно со неговиот успех како фудбалер не би го сместил во списокот со желби за потенцијални материјали за девојка и сопруга. Сепак, зад успешниот фудбалер, постои гламурозна девојка која стана среќна сопруга на Исмаила Сар. Подолу е фотографијата на Исмаила Сар и неговата сопруга кои според ДакарБуз оди по името Fat Sy.

ПРОЧИТАЈ
Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте ја сопругата на Исмаила Сар. Кредити на слики: ДакарБаз
Запознајте ја сопругата на Исмаила Сар.

Исмаила Сар ја донесе одлуката да се омажи во многу рана возраст - пред да се донесе како професионалец. Говорејќи за поддршката што ја добива од неговата сопруга, Исмаила еднаш рече во интервју за ДакарБуз;

„Дебелиот Си ме поддржуваше многу, многу пред да успеам како професионален играч. Таа даде значителен придонес во мојот план за кариера, бидејќи таа е таа што управува со мојата диета, моите часови обука и одмор исто така. Сакав да се омажам многу рано, да имам стабилност затоа што искушенијата се огромни за еден фудбалер “.

Видеото подолу ја сумира длабоката loveубов што Исмаила Сар ја има за сопругата Фат Си. Другарството е навистина една од главните причини зошто се оженил на многу рана возраст.

ПРОЧИТАЈ
Герард Деулофеу за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Исмаила Сар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Личен живот

Запознавањето со личниот живот на Исмаила Сар далеку од фудбалот, ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговата личност.

Запознавање со личниот живот Исмаила Сар
Запознавање со личниот живот Исмаила Сар

Започнувајќи, започнуваме со неговата одлука да се смириме навреме. Исмаила Сар е некој кој верува дека секое потенцијално младо лице кое сака да има стабилна кариера треба да настојува да се ожени рано. Ова е потребно за да се избегнат искушенијата да имаат кои имаат работи што ќе ги уништат нивните кариери.

ПРОЧИТАЈ
Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Второ, тој е некој кој користи методолошки пристап кон животот. Сар не е навикнат да принудува работи, верувајќи дека вистинската работа ќе дојде во вистинско време. Исто така, тој сака да ги извршува работите на свое темпо.

И на крај, за неговиот личен живот, Исмаила Сар за време на пишувањето не верува воКултура на тетоважи'е многу популарен во денешниот фудбалски свет. Тој ја портретира својата религија во неговата џамија и ја чува familyубовта на своето семејство во срцето, а не на телото при тетоважите.

Исмаила Сар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Семеен живот

И покрај првичната расправија, родителите на Исмаила Сар беа задоволни што дозволија нивниот син да ја следи неговата страст што навистина се исплати. Практикување на професија на кројач сепак му помогна во кариерата. Според Сар;

„И покрај напуштањето на професијата кројач, јас одржував контакт со мојот мајстор кројач и денес тој стана моден дизајнер на моето семејство“.

Пред да отпатува за Франција, Исмаила се заколна дека ги прави родители негови горди, особено за жртвите што ги направиле за него. Тешко му беше на неговиот татко, Абдулаје Сар Наар Гаад да се справи со пензионирање од фудбалот. Денес, тој е среќен што повторно ги живее своите соништа.

ПРОЧИТАЈ
Абдулај Дукур за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

За браќата и браќата на Исмаила Сар: Според Исмаила Сар пораснал заедно со четворица негови браќа и сестри. Тој има брат кој оди под името Папис Сар кој делува како свој советник во кариерата и исто така сестра по име Кине, која му е како втора мајка. Уште едно од неговите браќа и сестри го носи името Ндеје Ами и најмлад е Бадара.

ПРОЧИТАЈ
Одион Игало за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Исмаила Сар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Начин на живот

По неколку истражувања за начинот на живот на Исмаила Сар, сфаќаме дека тој е само едно обично момче кое се држи практични потреби кои не чинат многу. Подолу е фудбалерот со неговиот сонародник Чеику Куаје и малку се знае за сопственоста на автомобилот што стои зад нив.

Запознавање со начинот на живот на Исмаила Сар. Кредит за слика: Instagram и DailyRecord
Запознавање со начинот на живот на Исмаила Сар.
Одлучувањето помеѓу практичност и задоволство во моментов не е тежок избор за Исмаила Сар. За време на пишувањето, Сар не е виден како дише егзотични автомобили, големи куќи што лесно се забележуваат од фудбалери кои живеат необичен начин на живот.
Исмаила Сар за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Неостварени факти

Тој еднаш работел заедно Sadio Mane на добротворни цели: Исмаила Сар е фудбалер кој не само што блеска на теренот, но некои исто така и во сенегалското општество. На фотографијата подолу, тој е виден како работи заедно Sadio Mane од добротворни причини, бидејќи тие им помагаат на најнезагрозените.

ПРОЧИТАЈ
Трој Дени Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Исмаила Сар се враќа на својот народ. Кредит на слика: Инстагра,
Исмаила Сар им се оддолжува на своите луѓе.

Неговото темпо и дриблинг - благослов за гејмерите на ФИФА: Во ФИФА, се чини дека никој не фаворизира бавни играчи. Користењето на играч кој има Пејс е предуслов без разлика дали напаѓате или бркате напаѓач. Сар кој има 21 година за време на пишувањето е благослов за гејмерите на ФИФА кога станува збор за темпо и можност за дриблинг.

ПРОЧИТАЈ
Роберто Переира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
За неговата возраст, Темпото и дриблингот на Исмаила Сар е благослов за играчите на ФИФА. Кредит за слика: SoFIFA, FutHead и GoonerNews
За неговата возраст, Темпото и дриблингот на Исмаила Сар е благослов за играчите на ФИФА.

Дали знаеше?… Само Садио Мане направи поуспешни дриблинзи од 27-те на Сар на Купот на нации во Африка 2018 година.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Исмаила Сар Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Ричарлисон Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари