Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Недолгарни факти за биографија

0
150
Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Недолгарни факти за биографија. Кредит за SkySports и IG
Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Недолгарни факти за биографија. Кредит за SkySports и IG

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј кој е најдобро познат како „Буендија“. Нашата приказна за детството Еми Буендија плус Ундолд Фактите за биографија ви даваат целосен извештај за значајните настани од неговото детство до денес.

Ивотот и подемот на Еми Буендија
Ивотот и подемот на Еми Буендија. Кредит на слика: Инстаграм и Лануевакроника.

Во анализата се вклучени неговите рани животни, семејна основа, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговата способност да создаде шанси или да направи повеќе последни трети додавања. Сепак, само малкумина ја сметаат Биографијата на Еми Буендија која е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Untold Биографија факти - Почетокот на животот и семејството

Емилијано Буенџа Стати е роден на 25th декември 1996 во градот Мар дел дел Плата во југоисточниот дел на Буенос Аирес, Аргентина. Тој е роден на неговата мајка, Карина и на неговиот татко, Едуардо.

Еми Буендија родители Карина и Едуардо.
Еми Буендија родители Карина и Едуардо. Кредит на слика: Инстаграм.

Благодарение на тоа што е роден во Аргентина - земја позната по производство на квалитетни фудбалери како Марадона и Меси - Буенџа се идентификува како Аргентинец со бела етничка припадност со корења од Јужна Америка. Тој бил воспитан во неговиот роден град - Марк дел Плата каде пораснал заедно со двајцата помлади браќа - Августин и Хоакин.

Фотографија на Еми Буендија која расте на неговата татковина со помладиот брат Августин.
Детска фотографија од Еми Буендија (лево) расте во неговиот град со помалиот брат Августин. Кредит на слика: Инстаграм.

Растејќи во Мар дел Плата, Буендија беше мало момче кое беше веројатно поголемо од другите деца освен неговите браќа. И покрај тоа, тој повеќе размислуваше за фудбалот од сè друго и поседува карактеристики како брзина и издржливост што добро зборуваше за неговата иднина во спортот.

Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Untold Биографија факти - Образование и градење кариера

Во времето кога Буенџа старееше 5, тој започна да игра фудбал за локалниот клуб Cadetes de San Martín, активност што ја мешаше со студирањето во Институтот Пералта Рамос во неговиот роден град Мар дел дел Плата.

Еми Буендија ја започна својата кариера во клубот за момчиња, кадети, де Сан Мартин
Еми Буендија ја започна својата кариера во клубот за момчиња, кадети, де Сан Мартин. Кредит на слика: Инстаграм и заедноконорвич.

Додека бил во Кадете де Сан Мартин, Буендија поминала шест години од својот ран живот играјќи мали игри во затворено. Способноста на фудбалскиот производител да прикаже технички вештини и тактичка интелигенција над неговата возраст и смалувачка големина, го натера да му се најде на интернационалниот репрезентативец на Аргентина - Хуан Еснаидер, кој препорача да продолжи да гради кариера во спортот на Академијата Реал Мадрид.

Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Untold Биографија факти - Рано кариерен живот

Иако Буендија беше 11 години кога пристигна во Реал Мадрид, тој сепак беше на неколку сантиметри близу до тревата на теренот на вештачката трева на која упорно се бореше да ја докаже својата вредност.

Еми Буендија пристигна во академијата на Раел Мадрид како мало 11-годишно дете во 2008 ..
Еми Буендија пристигна во академијата на Реал Мадрид како мало 11-годишно дете во 2008. Кредит на слика: Инстаграм.

Доцниот физички развој на Буендија во придружба на неговата неспособност да остане во чекор со туѓа брзина на игра на крајот го натера да го напушти клубот две години подоцна. За среќа, му се приближи Хетафе кој го потпиша неколку дена откако го напушти Реал Мадрид.

Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Untold Биографија факти - Патот до слава приказна

Младиот не губеше време да се смести во Гетафе, каде се искачи во редовите во висина и вештина пред да обезбеди место во резервниот тим на клубот на возраст од 17. Неговата кариера се чинеше дека одржува стабилна нагорна траекторија сè додека сезоната 2015 / 16 не ја виде Хетафе да претрпи испаѓање од ЛаЛига.

Помина многу време пред испуштањето на Гетафе заговор со повреда што ја остави Буендија делумно заснована. Кога Хетафе на крајот го испушти испаѓањето, Буедија може лесно да се забележи во градењето кариера на клупите поради повреда на глуждот.

Подемот на Еми Буендија во Хетафе беше нарушен со криза на испаѓање и повреда.
Подигањето на Еми Буендија во Хетафе беше нарушено со испаѓање и повреди. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Untold Биографија факти - Стани за слава приказна

Целосно обновената Буедија на крајот беше заем на второстепениот клуб Културно Леонеса во јули 2017 за да се искупи. Овој потег го однесе непредвидениот пресврт за да стане катализатор за успехот на Буедија, бидејќи тој се покажа исклучително добро во напад во средниот ред. До крајот на сезоната, Буедија имаше причини да се насмевна повторно, бидејќи го стигна играчот на Леонеса на сезонската награда!

Еми Буендија беше играч на Културна Леонеса во сезоната 2017-2018.
Еми Буендија беше играч на Културна Леонеса во сезоната 2017-2018. Кредит на слика: Лануевакроника.

Норвич наскоро дојде во повик за Буендија кој изгледаше соодветно за нивните планови за враќање во Премиер лигата. По потпишувањето на четиригодишен договор со тогашната испуштена страна, Буедија ги исполни очекувањата бидејќи постигна вкупно цели 8 во англиската фудбалска лига (ЕФЛ) за да му помогне на Норвич да се промовира во Премиер лигата. Брзо напред до сега Буендија се етаблираше како врвен играч од средниот ред во Норвич, каде се очекува да продолжи да игра фудбал со врвни летови до 2024.

Еми Буендија потпиша нов договор со градот Норвич во јули 2019.
Еми Буендија потпиша нов договор со Норвич Сити во јули 2019. Кредит на слика: Канари.

Остатокот, како што велат, е историја.

Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Untold Биографија факти - Факти за живот на врска

Прилично е тешко да се воспостави специфичен статус за животот во врската на Буендија во времето на пишувањето. Како и да е, тој е некаде помеѓу датира и стапување во брак. Ената на сликата од loveубовниот живот на Буендија се поистоветува со името Клаудија.

Еми Буендија со девојката или волкот Клаудија.
Еми Буендија со својата девојка или волкот Клаудија. Кредит на слика: Инстаграм.

Иако не е сигурно дали Буендија имала романтична историја со други жени пред да се сретне со Клаудија, сигурно знаеме дека bубовниците биле заедно пред 2018 и имаат заедно син кој се вика Тиаго.

Еми Буендија со сопругата и синот Тијаго.
Еми Буендија со сопругата и синот Тиаго. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Untold Биографија факти - Факти за семејниот живот

Еми Буендија е од среќна и семејна позадина. Еве детали за неговиот семеен живот.

За таткото на Еми Буендија: Едуардо е тато на Буендија. Како и сите поддржувачи на фудбалот, тој ја виде благосостојбата на Бувенца за време на неговата кариера во Мадрид и младинските системи на Хетафе со постојана посета на фудбалскиот генијалец, дури и кога статистиките зборуваа против наклонетоста на фудбалерот. Врската меѓу таткото на тројцата и Буедија продолжува да се засилува бидејќи напаѓачот од средниот ред никогаш не се колеба во правец на своето семејство да се гордее дали е на или надвор од полето на игра.

За мајката на Еми Буендија: Карина е мајка на Буендија и, веројатно, жената по срцето на Буенда. Пред сè, таа е чувар на приказни во врска со жртвата што семејството ја направи за да се осигура дека соништата на Буедија да игра фудбал со врвни летови станаа успешни. Таа споделува во семејството нова слава со тоа што се појавува на фотографии кои ја доловуваат Буендија како поминува квалитетно време со семејството, како и се селфи со него кога излегуваат на излегување.

Еми Буендија родители Карина и Едуардо.
Еми Буендија родители Карина и Едуардо. Кредит на слика: Инстаграм.

За сестрата на Еми Буендија: Буендија има две браќа и сестри кои се идентификуваат како Августин и Хоакин. Дуото не живеат под сенките на Буендија, но добро се оддалечуваат на нивните сопствени патеки и интереси. Тие се дружат со Буендија секогаш кога е на одмор и му помагаат да ги разбуди сеќавањата на убавите искуства од старите денови што ги имаа како деца.

Еми Буендија со родители и браќа.
Еми Буендија со родители и двајца браќа.Има кредит: Инстаграм.

За роднините на Еми Буендија: Што се однесува до поголемо семејно стебло на Буедија, неговите татковци и баби и мајки се една од неоткриените мистерии во фудбалот, додека нема достапни записи за неговите чичковци, тетки, внуки и внуци. Слично на тоа, братучедите на Буенџа допрва треба да се идентификуваат во значајни настани од неговиот живот и да се зголеми до денес.

Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Untold Биографија факти - Факти за личен живот

Буенџа има прекрасна личност со движење со проток што на крај го тера да поседува уникатна личност. Покрај тоа, тој покажува хороскопски својства на Водолија како аналитички и акцентски насочен.

Далеку од играње натпреварувачки игри и да присуствувам на обука, Буенџа има неколку интереси и хоби кои вклучуваат гледање филмови, слушање музика, пливање и играње тенис.

Еми Буендија игра тенис на Гребло како активност на минатото. Кредит на слика: Инстаграм.
Еми Буендија игра тенис на лопатка како активност за забава. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Untold Биографија факти - Факти за животен стил

Зборувајќи за тоа како Буендија ги прави и троши своите пари, збирната сума на неговата нето вредност го носи потеклото од платата што ја добива за играње фудбал со врвни летови, додека другите составни делови на неговото богатство се парични приходи стекнати од одобрување на брендови како Најк.

Иако анализата на начините на трошење на Буендија за стекнување на средства како автомобили и куќи сè уште се разгледува, тој ги погодува фановите како оној кој живее луксузен начин на живот трошејќи квалитетно време на прекрасни места за одмори низ целиот свет.

Еми Буендија ужива на одморот на плажа во Мајами.
Еми Буендија ужива на одморот на плажа во Мајами. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на Еми Ен Буендија Плус Untold Биографија факти - Неостварени факти

Пред да го наречеме, зависно од приказната за детството на Еми Буенда плус биографија, ве молиме најдете подолу помалку познати или нераскажани факти кои можат да ви помогнат да го познаете подобро.

РЕЛИГИЈА: Фудбалерот не е цитиран да дава изјави што би можеле да поминат за статија за вера, ниту пак е забележан да се заблагодарува на повисокото битие додека играше фудбал. Сепак, шансите се во прилог на тој да биде христијанин.

МЕ INTERNATIONALУНАРОДНА КОМИСИЈА: Буендија ја започна својата интернационална фудбалска кариера со тоа што ја претставува Шпанија како младина пред да се префрли во верноста да игра за репрезентацијата на Аргентина.

Еми Буендија игра за Аргентина во 2015
Еми Буендија игра за тимот на Аргентина U20 во 2015. Кредит на слика: заедноКомНорвич.

Татко: Тој нема ниту една тетоважа на своето тело и удира многу како оној што може да задржи бесмислена кожа за подобар дел од неговата кариера.

ПАШАЕ и пиење: IМоже да биде многу полесно за Буенда да престане да дава клучни асистенции отколку да биде забележано пушење или пиење.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Еми Буендија плус невидени факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде