Приказна за детството на Харви Барнс Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Харви Барнс Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Харви Барнс ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ја прикажуваме историјата на Харви Луис Барнс. Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави со Лестер Сити. За да ви дадам вкус на привлечната природа на ова Био, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Ивотот и подемот на Харви Барнс. Кредит за IG и TheSun
Lifeивотот и подемот на Харви Барнс.

Да, секој знае дека тој е возбудливо момче кое е толку полно со магични претстави. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Харви Барнс, што е доста интересно. Сега без понатамошно ado, ајде да започне.

Приказна за детството на Харви Барнс:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Theумбирот Меси„ Харви Луис Барнс е роден на 9-ти декември 1997 година од неговиот татко Пол Барнс и мајка чие име е непознато во градот Барнли, Велика Британија. Тој беше првиот плод од успешниот брак помеѓу неговите родители на сликата подолу.

Запознајте родители на Харви Барнс. Кредит за IG
Запознајте ги родителите на Харви Барнс. 

Харви Барнс порасна во богато семејство, чие богатство потекнува од фудбалот. Неговиот татко Пол Барнс беше елегантен напаѓач за прв избор на Барнли ФК како во времето кога се роди.

Харви Барнс пораснал во Гуангторпе, Лејкершир, заедно со неговите браќа и сестри, на сликата подолу. Село во Англија што лежи на југот на Лестер и е оддалечено околу шест милји од центарот на градот Лестер.

Харви Барнс пораснал со своите браќа и сестри во Грандсторфор, Лејкершир. Кредит за IG
Харви Барнс пораснал со своите браќа и сестри во Кантесторп, Лестершир. 

Образование и градење кариера на Харви Барнс:

Во 2009 година, родителот на Харви Барнс го натера да се запише во основното училиште Гринфилд, каде што имаше можност да страсно игра натпреварувачки фудбал. Тој беше меѓу среќните момчиња кои беа поканети на натпреварувањето во фудбалската асоцијација на училиштата Лестершир и Рутланд, познато како Сад за ориз. Ова натпреварување го наметна да се интересира за да стане професионален фудбалер исто како и неговиот татко.

Тешко беше за Пол Барнс да се справи со пензионирање од фудбалот со Хинкли Јунајтед во годината 2005. По пензионирањето, Пол започнал да го негува својот син за да му помогне да продолжи да ги живее своите професионални соништа.

Харви Барнс доби огромна поддршка од неговиот татко. Кредит за IG
Харви Барнс доби огромна поддршка од неговиот татко.
Како што рече Лестер Меркури, Харви Барнс бил луд фудбал за време на детските денови. Тој ќе помине часови во семејната градина со неговиот татко, и признава дека не можел да има подобар пример за улогата бидејќи го бркаше сонот да биде професионалец.

Харви Барнс Ран живот во кариерата:

Страста на Харви Барнс за фудбалот го виде како минуваше испитувања во летачки бои и беше примен во академијата на Лестер Сити на деветгодишна возраст. Разбирањето на желбата на неговиот син да игра фудбал за живеење го натера татко му да го научи својот син на сè што беше потребно за да се истакне на академијата.

Рани години во кариерата на Харви Барнс. Кредит за IG
Харви Барнс Раните години на кариера.
Харви Барнс мораше да направи многу жртви. Постојат моменти кога тој требаше да пропушти роденденски забави или работи што ги чекате дома и училиште, едноставно затоа што тој беше фокусиран на фудбалот.

Биографија на Харви Барнс - Приказна за патот до славата:

Можностите дојдоа откако Харви Барнс продолжи да напредува со своите вештини. На возраст од 18, тој беше подготвен да ја напушти академијата за Лецистер. На 19, тој започна да игра сениорски фудбал со клубот, откако ја освои наградата за тимот за развој на тимот на Лестер Сити на годината: 2016 – 17.

Харви Барнс со трофејот Тулон и наградата за гол. Кредит на TheSun
Харви Барнс со трофејот Тулон и наградата за гол.

Харви беше испратен на позајмица кај Милтон Кинс Донс каде го освои Младиот играч на годината (2016–17) во неговата прва сезона. Потоа следуваше наградата „Златна копачка“ на Туронскиот турнир во 2017 година.

Биографија на Харви Барнс - Издигни се до слава приказна:

Харви Барнс сепак продолжи да се докажува како позајмен во Барнсли и Вест Бромвич Албион каде постигна спектакуларни голови примамувајќи го неговиот матичен клуб да иницира повлекување на позајмицата.

На 11 јануари 2019, Барнс, бидејќи тој стана многу спектакуларен, го потсети Лестер со непосреден ефект. Откако го виделе своето момче наводно, во искушение од голем број врвни клубови, Лестер решил да го издаде а петгодишен договор. Веднаш по договорот, во пресрет на сезоната 2019-2010, Барнс започна да ги плаќа своите такси. Тој имаше штрајк со грмотевици, гол на сезонски кандидат. Подолу е дел од доказ за видео.

Без сомнение, fansубителите на фудбалот може да бидат на работ да видат како младо момче како цвета во талент од светска класа. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Storyубовна приказна на Харви Барнс:

Со неговото достигнување на важноста, многу фанови започнаа да се прашуваат дали Харви Барнс има сопруга или девојка. По истражувањето, откривме дека зад успешниот фудбалер, стои една гламурозна девојка во прекрасната личност на Наоми Дан. Харви и Наоми беа обајцата детски whoубовници кои растат заедно за да станат loversубовници.

И Харви Барнс и Наоми Дан некогаш биле детски души. Кредит за IG
И Харви Барнс и Наоми Дан некогаш биле душички во детството.

Додека Харви стана професионален фудбалер, неговата девојка Наоми стана фитнес модел кој настапува за InstaFit, бренд за облека во Велика Британија, кој исто така е специјализиран за исхрана и диети.

За обајцата loversубовници, не станува збор само за работа, туку и заминување во Турција, нивните омилени летови за летото. Играчот од средниот ред еднаш сподели пискава фотографија на својата страница на ИГ каде се чини дека е целосно лесен уживајќи во сончевиот одмор со џет-ски со својата девојка во Турција.

Харви Барнс ужива во Powerboat возејќи со својата девојка. Кредит за IG
Харви Барнс ужива во моторџијата возејќи со својата девојка.
Харви Барнс и неговата девојка Наоми Дан се блиски останувајќи една од најоснованите парови на Лестер. Фактот дека и двајцата loversубовници веќе еднаш се дружат, не остава сомнеж дека свадбата би можела да биде следниот официјален чекор.
Запознајте ја девојката на Харви Барнс. Кредит за IG
Запознајте ја девојката Харви Барнс.

Личен живот на Харви Барнс:

Што го прави Харви Барнс Тик?. Да се ​​запознаете со повеќе факти за неговиот личен живот надвор од теренот, ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговата личност.

Запознавање со личниот живот Харви Барнс, далеку од фудбалот. Кредит за IG
Запознавање со личниот живот на Харви Барнс далеку од фудбалот.

Харви е мирно, кул момче кое може да биде ексцентрично и енергично во обид да ги постигне своите цели. Тој има жива, испитувачка и возбудлива личност, оној кој е решен да го живее животот во потполност. Кога Харви Барнс визуелизира нешто во неговите умови, тој прави се што може за да го постигне тоа.

Фамилијарни факти за Харви Барнс:

Членовите на семејството на Харви Барнс во моментов ги користат придобивките од всадување на тежок менталитет во сопствениот.

Таткото на Харви Барнс: Пол Ленс Барнс е роден на 16-тиот ден од ноември 1967. Тој некогаш беше англиски поранешен професионален фудбалер кој играше како напаѓач за англиските клубови- Бирмингем Сити, Бури, Честерфилд, Донкастер Роверс, Хадерсфилд Таун, Нотс Каунти, Стоук Сити и Yorkујорк Сити. Пол Барнс во својот премиер освои големи индивидуални и клупски почести за време на неговите активни денови во кариерата. Подолу е фотографија од него додека го крена трофејот на Јорк Сити Клубмен на годината во 1994.

Пол Барнс за време на неговите активни играчки денови
Пол Барнс за време на неговите активни денови на играње.

Пол Барнс успешната кариера го виде како крај со постигнување на неверојатни цели во кариерата 185 пред да го преземе неговиот син од местото каде што замина.

Мајка на Харви Барнс:  За разлика од нејзиниот сопруг Пол, мајката на Харви живее приватен и низок клуч живот и покрај бројните начини за поврзување со социјалните медиуми. Подолу е фотографија од неа и нејзиниот син Харви во времето кога тој имал 16 години.

Младиот Харви Барнс со својата мајка. Кредит за IG
Младиот Харви Барнс со неговата мајка.

Брат и сестра на Харви Барнс: 

Се чини дека Харви не е роден како единствен син на неговото семејство. Тој има брат и две сестри. Харви е Посветеноста да се осигураме дека сите негови браќа и сестри се пријатни е слична на неговата посветеност на теренот.

Баби и дедовци на Харви Барнс: Па, барем и двајцата се живи. Она што најмногу му треба на Харви Барнс се најважните работи што му ги нудат неговите баба и дедо во изобилство. Тие му даваат безусловна loveубов и утеха.

Харви Барнс со неговите баба и дедо. Кредит за IG
Харви Барнс со неговите баби и дедовци.

Начин на живот на Харви Барнс:

Во современиот светски фудбал, вие сте обврзани да гледате фудбалери кои прикажуваат егзотични автомобили, замок и облека засилен. Судејќи според фотографијата подолу, фер е да се каже дека Харви Барнс е освежувачки противотров.

Разбирање на животниот стил на Харви Барнс. Кредит за IG
Разбирање на начинот на живот на Харви Барнс.

Харви Барнс нераскажани факти:

Неговиот најдобар пријател: И двајцата се родени во годината 1997 и се производи на академијата на Лестер, од каде започна нивниот бромекс.

Харви Барнс со најдобриот пријател Хамза Чудури за време на нивните академски години
Харви Барнс со најдобриот пријател Хамза Чудури за време на нивните академски години

Популарен настан што се случи во годината кога се роди: Започнуваме со тажен една. Дајана, принцезата од Велс и член на британското кралско семејство го загуби животот во август 1997 година. Околу еден месец пред да се роди Харви, „Титаник„- Објавена епската романса со акции и петти филм со најголема заработка на сите времиња.

Две незаборавни настани на 1997. Фактори на Харви Барнс. Кредит за Експрес и НаГео
Два незаборавни настани од 1997 година. Харви Барнс нераскажани факти.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Харви Барнс, плус Untold Biography факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари