Приказна за детството на Еди Нексија плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Еди Нексија плус Недолгарни факти за биографија

Почнувајќи, неговото вистинско име е „Едвард„ Ние ви даваме целосна покриеност на Еди Нкетија Приказна за детството, биографија, фамилијарни факти, родители, ран живот и други значајни настани од моментот кога бил дете до кога станал популарен.

Ете, раниот живот и подемот на Еди Некија. КРЕДИТИ: SkySports и Instagram
Ете, раниот живот и подемот на Еди Некија. КРЕДИТИ: SkySports и Instagram

Да, вие и јас го познаваме Еди за неговото стил на игра; темпо, движење и завршни способности, оној што ги натера навивачите да го споредуваат со поранешниот напаѓач на Арсенал Иан Рајт (неговиот ментор). Сепак, само неколку навивачи ја сметаат нашата верзија на биографијата на Еди Нкетија, која е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме со Вики на Еди Нкетија пред неговите ПОЛНА ПРИКАЗНА.

БИОГРАФИЈА ЕДДИ НКЕТИЈАХ (Вики-пребарувања)Одговори
Целосно име:Едвард Кедар Некија
прекар:Eddie
Датум и место на раѓање:30 мај 1999 година и Левишам, Лондон, Велика Британија.
Години:20 години (заклучно со февруари 2020 година)
Висина:1.75 м или 5.74 метри
Најдобар музички жанр72 кг
Омилен уметник:Лил Бебе, Гуна и Д-Блок Европа
Хороскопски знак:Близнаци
Семејно потекло:Гана
Религија:Веројатно ќе биде муслиманско заради неговото презиме „Кедар“
Професија:Фудбалер (Централен Напред)
Фудбал идол:Иан Рајт и Тиери Хенри
Родители:Г-дин и г-ѓа Некија
Имајте сестри:Да
Имајте браќа:Не

Еди Некија Детска приказна:

Фотографија од детството на Еди Некија
Фотографија од детството на Еди Некија

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Едвард Кедар Некија. Еди е роден на 30-ти мај 1999 година на родителите на Гани во лондонскиот околија Левишам, Велика Британија. Роден е како единствен син (последно дете) на неговото семејство и има две големи сестри.

Еди го поминал раниот живот во југоисточен Лондон, кој е дом на колегите фудбалери; Рубен Лофтус-образ и Рајт семејство (Иан и Шон Рајт-Филипс- демонот за брзина). Уште поважно, местото каде живееше семејството Еди Некија (Луишам) е дом на англиската пејачка и текстописец, Наташа Бедингфилд.

Исто како и многумина локални жители на градот (Левишам), малиот Еди како дете уживаше во тоа што не мораше да патува нагоре за да го одзема здивот во поглед на хоризонтот во Лондон. На сликата подолу, градот Телеграф Хил се грижеше за неговите проблеми со видот.

Англискиот напаѓач порасна во Луишам кога беше дете. Кредит: Инстаграм
Англискиот напаѓач порасна во Луишам кога беше дете. Кредит: Инстаграм

Семејната позадина на Еди Некија:

Судејќи според неговиот изглед, ќе се согласите со нас дека семејните корени на Еди Нкетија најверојатно потекнуваат од Африка. Вистината е, англискиот напаѓач е од семејно потекло и наследство од Гана и Западна Африка. Всушност, двајцата родители на Еди Нкетијах (на сликата подолу) се Ганани.

Запознајте ги родителите на Еди Нкетијах кои потекнуваат од семејството од Гана (Западна Африка). Кредит: DailyStar
Запознајте ги родителите на Еди Нкетијах кои потекнуваат од семејството од Гана (Западна Африка). Кредит: DailyStar

Биографија на Еди Некија- Раните години пред фудбалот:

Еди кој беше најмалото дете во неговото семејство уживаше многу посебен третман од неговите родители и постарите сестри. Како бебе на куќата, секогаш имаше некој што ќе му помогне да ги извршува домашните задачи. Што е најважно, имало слобода тој да одлучува за својата судбина уште во млада возраст.

Далеку од неговиот семеен дом, родителите на Еди Некија (особено неговиот татко) му одобри да игра фудбал со пријателите во Лондон Фудбалскиот вкус југо-исток. Говорејќи за своето прво искуство со фудбалот, Еди еднаш го кажа следново кога го прашаа ГафронЛИНА за тоа кој го запознал со фудбалот. Според неговите зборови;

„Тоа беше татко ми. Тој беше тој што започна да ја шутира фудбалската топка со мене околу мојата куќа и во мојата семејна градина. Потоа, завршив на тоа и започнав да играм со моите пријатели “.

Младата фудбалска чудо уживаше во натпреварувачки игри, особено оние меѓу јужните лондонски деца и момчињата од Северот (Извештаи на Гафер) Исто како Јадон Санчо, Oshош Корома и Реис Нелсон, Еди беше активно вклучен во натпреварувачки фудбалски игри во Лондон за деца. Честејќи го неговиот занает на улиците на Левишам преку турнири, конечно ги плати дивидендите, бидејќи тоа доведе до тоа малиот Еди да се извика од академијата на ФК Челси.

Приказна за детството на Еди Некија- Раниот живот во кариерата:

Точно во 2008 година, радоста на членовите на семејството Еди Некија не знаеше граници во моментот кога сопствените поминаа тестови на академијата во Челси и се запишаа во петелот на академијата.

Додека беше во Академијата на Челси, Еди играше заедно со starsвездите на академијата како Мејсон планина и Callum Hudson-Odoi. (Ох! не го знаевте тоа? !!) Неговиот стил на играње беше споредуван со оној на Џермејн Дефо, поради неговото движење и способноста за остри страни од сите агли. Додека се чинеше дека се одвива совршено, малку не знаеше дека Еди ДАРКИ МОМЕНТИ доаѓаше настрана

Биографија на Еди Некија- Тешкиот пат до славната приказна:

Одбивање на академијата во Челси:

Во деновите на Дидие Дрогба, тие беа извештаи за огромните очекувања поставени на младите од Челси. Исто така како што сте слушнале, многу од нив или се исфрлени на позајмица од страв дека нема да го направат на натпреварувачкиот прв тим. За случајот на Еди Некија, најголем проблем беше постојаната критика на неговото физичко присуство како напаѓач.

За жал, младиот фудбалски производител како некои негови колеги од академијата паднаа жртви на отфрлање на академијата. Еди дури и не бил испратен на заем ЦЕЛ беше одбиен и ослободен од Челси во 2015 година.

Родителите, членовите на семејството и блиските пријатели на Еди Некија го утешиле за време на неговиот обид. Всушност, авашето дете кое живеело преку отфрлање на академијата, ќе знае добро само за длабоката емоционална болка и штетните психолошки последици што може да ги има. Болките за отфрлање претставуваат значаен дел од биографијата на Еди Некија, што тој никогаш не би го заборавил.

Биографија на Еди Некија- Story to Fame Story:

Разбирајќи ја желбата на нивното момче да играат фудбал за живот, членовите на семејството Еди Некија, особено неговиот татко направи се што може за да го врати да игра во друг клуб. Како што среќата ќе ја имаше, Арсенал ФК го крена младото момче и му даде фудбалска стипендија само 2 недели откако Челси го одби.

Од влегувањето во Арсенал, Еди никогаш не погледна назад кога започна да ги импресионира своите тренери. Покажа фантастичен скок и одлучен став, оној кој внесе голем карактер во него и желба за гол. Што се однесува до неговото издигнување, прво, младичот му помогна на тимот да ја освои својата прва професионална фудбалска чест- Трофеј во Премиер Лига 2.

Еди веднаш се повлече со Арсенал, откако беше одбиен од академијата на ФК Челси. Кредит: Инстаграм
Еди веднаш се повлече со Арсенал, откако беше одбиен од академијата на ФК Челси. Кредит: Инстаграм

По дипломирањето на академијата на Арсенал, Еди започна да постигнува метеоричен подем со клубот. Друг главен белег во порастот на кариерата на Еди Некија дојде во 2018 година, година кога им помогна на своите соиграчи од Англија во У21 да го освојат славниот Тулон турнир.

Во оваа фаза, Еди почувствува 3 работи во умот. Прво беше дека неговиот „Младинската мисија беше остварена„ Второто беше дека неговиот „Фудбалската репутација беше инсталирана„, А третото беше чувството дека неговата„Судбината е делумно доставена„ Забележителен меѓу оние кои го кренаа трофејот вклучен; Хамза Чудури, Кајл Вокер-Питерс, Fikayo Tomori, Тами Абрахам и Том Дејвис.

Победата на турнирот во Тулон во 2018 година значеше сè за Еди. Кредит: Твитер
Победата на турнирот во Тулон во 2018 година значеше сè за Еди. Кредит: Твитер

За време на пишувањето на биографијата на Еди Некија, тој сега се смета за многу денешен центаршут, оној кој моментно ја исполнува својата сениорска фудбалска судбина. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Кој е Еди Некија Девојка?… Дали тој има сопруга или дете (а)?

Со сите успеси постигнати во неговата млада возраст, сигурно е дека повеќето навивачи на англиски и арсенал сигурно почнале да размислуваат за кого би можела да биде девојката на Еди Некија. Уште повеќе, без разлика дали напред е оженет, (имаш жена? или дете?) Да !, нема да се негира фактот дека удобноста на Еди (неговото бебе лице + розови усни) не би го натерало А-список за потенцијални девојки и материјали од сопруга од Британија / Африка.

Многу фанови прашаа ... Која е девојка на Еди Нкетијах? Кредит: Инстаграм
Многу обожаватели се запрашале… Која е девојка на Еди Некија? Кредит: Инстаграм

По неколку часови интензивно истражување на Интернет, сфативме дека напаѓачот не ја направил својата врска официјална (јавна) за време на пишувањето. Во моментов, неговата сметка на социјалните мрежи на Еди Некија (Инстаграм, Фејсбук, Твитер) не ја одразува неговата вмешаност со никого. ЦЕЛ, може да биде дека тој тајно запознава некого…кој знае?…

Еди Нкетија Lивотен стил (големиот автомобил):

Запознавање со Еди Некија Lивотниот стил ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговиот животен стандард. Во случај да не сте знаеле (веројатно затоа што само што слета од Марс), Еди е некој што сигурно знае како да плати 16,426 фунти неделно во плата во добра употреба. Проверете го неговиот кул возење !!.

Ова е автомобил на Еди Некија
Ова е автомобил на Еди Некија

Во врска со начинот на живот на Еди Некија, англиското момче нема никакви проблеми да му дозволи на светот да го види светлиот дел од неговиот живот. Според GafferOnline, Еди еднаш тврдеше дека е светкав, но не покажува премногу од тоа. Според неговите зборови;

„Би сакал да кажам дека сум доста недооценет, но не и многу светкав. Само сакам да ги одржувам работите мирни и разладени.

Јас сум во мојата облека масовно, секогаш гледам во нови брендови, сакам да ги чувам материјалите убави и недооценети “.

Еди Некија Личен живот:

Кој е Еди Некија?… Што го натера да скокне?…. Започнувајќи, тој е некој кој се чувствува многу удобно во свој стил на покажување, а потоа има тенденција да изгледа нормално (како просечна Лондонска младина). Еди е некој кој има постојана потрага по личен раст, и на и надвор од теренот.

Исто така, за личниот живот на Еди Некија, тој е iteубезен кон сите со кои се среќава во текот на денот, многу isубопитен за растот и спремен да научи малку повеќе за светот околу себе.

Личен живот на Еди Нкетија. Тој сака да учи за светот околу него и, исто така, да се забавува со неговиот ментор. Кредит: ИГ
Личен живот на Еди Некија. Тој сака да учи за светот околу себе и, исто така, да се забавува со неговиот ментор. Кредит: ИГ

За Еди, играњето компјутерски игри и менторството од неговиот идол се сите знаци на среќно живеење. Далеку од фудбалот, тој поминува квалитетно време со познатата легенда на Арсенал- Иан Рајт. Покрај легендата, од Еди исто така научи Тјери Хенри, уште еден негов идол. Според неговите зборови;

„Кога пораснав, Јан Рајт беше човекот на кој гледав, и секогаш сум бил голем обожавател на Арсенал, дури и ти да бев во Челси“.

Еди Некија Семеен живот:

Со оглед на тоа што Еди е роден во Англија, но има потекло и потекло од семејството Гана, битката за да се добие неговата верност треба да биде многу интересна. Во овој дел, ќе фрлиме повеќе светлина врз членовите на семејството Еди Некија, почнувајќи од неговите родители.

Повеќе за таткото на Еди Некија:

Супер тато е прва точка на контакт секогаш кога работите одат наопаку за неговото сакано последно родено дете. Со текот на годините, таткото на Еди Некија всади вредности во него, што влијае позитивно на неговиот изглед кон животот. Еди еднаш рече според GafferOnline, Дека чинот на трпеливост и знаење за управување со неуспесите, потекнува од неговиот искусен татко.

Повеќе за мајката на Еди Некија:

Големите мајки родија голем син, а мајката на Еди Некија не е исклучок. Бидејќи е единственото момче и последно дете на семејството Некија, Еди еднаш изјави дека добива посебен третман од неговата мајка. Ова е неговата цена за нејзина последна картичка и бебе на куќата. Мајката на Еди Некија е одговорна за добриот морал на нејзиниот син, што, како што рече, влијаело на неговиот изглед кон животот.

Повеќе за сестрите на Еди Некија:

Според GafferOnline, Еди еднаш рече дека семејството со убави сестри сигурно го прави неговото семејство „Тесен плете„ Да! како последно родено дете, неговите сестри го шефуваат наоколу и секако, на Еди му се допаѓа и тврди дека сè уште е во цврста контрола (GafferOnline Report). Како и да е, и двете сестри на Еди Некија отсекогаш го поддржувале, а фудбалерот никогаш не престанува да истакнува колку им должи.

Еди Нкетија Факти:

Факт #1: Неговата поделба на платите:

Од неговиот напредок, многу фанови го поставија прашањето; колку заработува Еди Некија?…. Во 2017 година, со договорот на шпедитерот му беше видено огромна плата од околу £800.000 годишно. Поточно изненадувачки е расчленувањето на платите на Еди Некија годишно, месец, ден, час, минута и секунди.

ЕДДИ НКЕТИЈА САЛОВНА ТЕНАПРОДАБА НА ПАЛАТА ВО СТЕРЛИНГ НА ПУНД (£)ПРОДАБА НА ПЛАТА ВО ЕВРА (€)
Она што го заработува годишно£ 808,155€ 900,000
Она што го заработува месечно£ 67,346€ 75,000
Она што го заработува неделно£ 16,426€ 18,293
Она што го заработува на ден£ 2,208€ 2,459
Што заработува по час£ 92€ 102
Она што го заработува за минута£ 1.53€ 1.71
Она што го заработува во секунда£ 0.03€ 0.03

Вака заработи Еди Некија откако започна да ја гледате оваа страница.

€ 0

Ако она што го гледате погоре гласи (0), тоа значи дека гледате AMP страница. Сега Кликнете ТУКА да го видиме неговиот пораст на платите за секунди. Дали знаеше?… Просечниот маж во Велика Британија треба да работи најмалку 2.2 години за да заработи £ 67,346, а тоа е сумата што ја заработува Еди Некија за 1 месец.

Факт #2: За неговата Прослава на целта „ПОВЕ MEЕ СЕ“:

Потеклото на прославата на ЦЕЛО МЕ НА Еди Нкетијах. Кредит за слика: GafferMagazine и FourFourTwo
Потеклото на прославата на ЦЕЛО МЕ НА Еди Нкетијах. Кредит за слика: GafferMagazine и FourFourTwo

Кога беше интервјуирано на GafferOnline, Еди беше запрашан за прославата на целта на трговската марка наречена 'повикувајќи' Според неговите зборови;

„Мојата прослава ја започна во текот на предсезоната со Арсенал, на којашто доживеав многу доцна.

приближувајќи се во последната минута, се повлекувавме против Баерн Минхен. Одеднаш, постигнав прилично далеку, без да ја допрев топката како што треба.

По натпреварот, медиумите на Арсенал твитер објавија: 'Ако ви е потребна цел? Подобро јавете се на Еди !!.„Стилот на славење само заглави од таму“.

Факт #3: Религија на Еди Некија:

Судејќи според неговото средно име „Кедар“, постои можност родителите на Еди Некија да бидат муслимани. Дали знаеше?… Кедар значи „Моќен“На арапски јазик, и тоа е арапско муслиманско име, дадено на вториот син на Исмаил. Не заборавајте исто така дека Кедар е внук на Авраам и Агар. Оттука, можно е членовите на семејството на Еди Некија да бидат муслимани по религија. Тие не се христијани како што мислат многу фанови.

Факт #4: Тетоважи на Еди Некија:

Конечно за Фактот на Еди Некија е говорот за него и тетоважите. Вистината е, Еди не верува во „Култура на тетоважи„, Тема која е многу популарна во денешниот спортски свет. Напаѓачот од 5.74 минути за време на пишувањето не чувствува потреба да има мастила од членовите на неговото семејство, девојката и неговите идни деца како уметност на тело.

Еди нема време за Тетоважи. Судејќи по оваа фотографија, тој е слободен мастило за време на пишувањето. Кредит: ИГ
Еди нема време за Тетоважи. Судејќи по оваа фотографија, тој е слободен мастило за време на пишувањето. Кредит: ИГ

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Еди Некија Плус Невидени факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, ве молиме споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари