Приказна за детството на Даниеле Ругани Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Даниеле Ругани Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата статија ви дава целосна покриеност на приказната за детството на Даниеле Ругани, биографија, семеен живот, родители, ран живот, начин на живот, девојка, личен живот и други значајни факти уште од кога бил дете до кога станал популарен.

Ран живот и воскреснување на Даниеле Ругани. Кредити за слики: Instagram и DailyMail.
Ран живот и воскреснување на Даниеле Ругани. Кредити за слики: Instagram и DailyMail.

Да, секој знае дека тој еднаш влегол во вестите од погрешни причини - затоа што бил првиот играч во Серија А кој се заразил со смртоносна болест Коронавирус, позната и како Ковид-19.

Сепак, само малкумина ја знаат комплетната приказна за Биографијата на Даниеле Ругани, особено онаа за неговото детство што е доста интересна. Сега, без понатамошно разочарување, да започнеме, најпрво со нашата содржина пред целата приказна.

Видете исто така
Мануел Локатели Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Даниеле Ругани Детска приказна:

Почнувајќи, тој го носи прекарот „Даје Дани„ Даниеле Ругани е роден на 29-ти јули 1994 година од неговата мајка, Лиа Ругани и татко му, Убалдо Ругани во градот Лука во Централна Италија.

Фудбалерот дојде на светот како второ дете на две деца, родено од неговите прекрасни родители.

Видете исто така
Џорџо Киелини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неспорно познат како италијански државјанин, Младата Даниеле порасна на Понте Мориано соседство во градот Лука со loveубов од неговите родители и постариот брат идентификуван како Симеоне.

Подолу е фотографијата на еден од родителите на Даниеле Ругани - тоа е неговиот супер татко кој е виден како се милува и со него и со неговиот постар брат.

Даниеле Ругани израсна во companyубовно друштво на неговите родители и постариот брат Симеоне. Кредит на слика: Инстаграм.
Даниеле Ругани израсна во companyубовно друштво на неговите родители и постариот брат Симеоне. Кредит на слика: Инстаграм.

Растечки години:

Растејќи во Понте моријано, младиот Ругани беше безгрижно и забавно сакано дете, кое имаше огромен број на рани интереси, почнувајќи од играње фудбал и тенис до lovingубов со сладолед и пливање.

Видете исто така
Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Имајќи татко кој сакаше спорт, на Даниеле му беше лесно да се занимава со овие спортски активности.

Потекло на семејството на Даниеле Ругани:

Еден од спортските интереси на Ругани, особено оној што се однесува на играње тенис, беше спорт со кој младиот се занимаваше со некои од неговите пријатели од детството на скратено работно време.

Од друга страна, loveубовта на Ругани кон фудбалот ги надмина пријателските ангажмани, тоа беше всушност семеен спорт.

Видете исто така
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали знаеше?…  Двајцата родители на Даниеле Ругани (на сликата подолу) беа сериозни навивачи на Јувентус, лојалност што Ругани направи добро да ја наследи.

Запознајте ги родителите на Даниеле Ругани. Кредит за слика: Инстаграм.
Запознајте ги родителите на Даниеле Ругани. Кредит за слика: Инстаграм.

Даниеле Ругани Образование и градење кариера:

Меѓу сите спортови преовладуваше loveубовта кон фудбалот. Оттука, не беше изненадувачки што многу млад Ругани ќе започне да ги поставува темелите на својата кариера во неговата локална фудбалска школа / клуб за момчиња - Атлетико Лука.

На 6-годишна возраст (2000 година), среќното момче се збогуваше со својот прв академски клуб за да се соочи со поголеми предизвици.

Видете исто така
Стефан Ел Шаарави приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата
Атлетико Лука беше местото каде што започнаа натпреварувачки игри за фудбалски блудник. Кредит на слика: Инстаграм.
Атлетико Лука беше местото каде започнаа натпреварувачки игри за фудбалско чудо.

Продолжувајќи понатаму, Ругани започна сериозна кариера во младинските системи на фудбалскиот клуб Емполи. Таму, тој помина повеќе од една деценија од својата младинска кариера (2000–2011) развивајќи ги своите сетови на вештини кои сега се дел од неговиот стил на игра.

Даниеле Ругани Ран живот - Години во Јувентус:

Во моментот кога Ругани имал 18 години во 2012 година, Емполи му го отстапил на Јувентус на договор за заем со двете страни водејќи јазичиња за тоа како бранителот на бранителот направи одлични настапи за Примавера на старата дама (под 20 години) младински состав.

Видете исто така
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Младото момче добро се снајде како фудбалер на академијата. Уште повеќе, радоста на членовите на семејството на Даниеле Ругани немаше граници во времето кога тој му помогна на младинскиот тим на неговиот Јувентус да ја освои Копа Италија Примавера за време на неговата дебитантска сезона (2012 - 2013).

Оваа стара фотографија останува бледнее до ден, но спомените за освојувањето на титулата Копа Италија Италија Примавера ќе останеа сè свежи во умот на дефанзивецот. Кредит на слика: Инстаграм.
Оваа стара фотографија постојано бледнее од ден во ден, но сеќавањата за освојувањето на титулата во Копа Италија Примавера ќе останат свежи во умот на дефанзивецот.

Настапот на Ругани на турнирот го натера Јуве да им пркоси на сите шанси да склучи договор за ко-сопственост со Емполи за дефанзивец со високи перформанси.

Биографија на Даниеле Ругани - Приказна за патот до славните:

Кога беа исполнети условите за договор за сосопственост, Јувентус го испрати Ругани во Емполи пред нивната кампања во Серија Б 2013-14, давајќи му можност да се докаже дека е достоен да биде перспектива што Јувентус може целосно да ја купи.

Видете исто така
Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата
Тој виде можност да биде вратен во Емполи и вредно се обидуваше да го искористи тоа максимално. Кредит на слика: Инстаграм.
Тој виде можност да биде вратен во Емполи и вредно се обидуваше да го искористи тоа максимално. Кредит на слика: Инстаграм.

За среќа, Ругани добро се снајде во претворањето на можноста во пресвртница во неговата кариера, бидејќи неговите придонеси во одбранбениот систем на Емполи го забележаа клубот на второто место во Серија Б и постигнаа автоматска промоција во Серија А заедно со Палермо, кој беше прв.

Даниеле Ругани Био - Story to Fame Story:

Ругани, летото 2015 година официјално се врати во Јувентус 2015 откако помина една сезона стекнувајќи искуство со сениорскиот фудбал со Емполи.

Видете исто така
Николо Заниоло за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тоа ја одбележа неговата прва сениорска кариера, помагајќи му на тимот да ја освои титулата во Серија А. Ругани стана клучен дефанзивец на клубот, особено после тоа Леонардо Бонучи замина во Милан во 2017 година.

Брзо напред до времето на пишување на Биографијата на Даниеле Ругани, се вели дека дефанзивецот добил глобално внимание НЕ за неговите одбранбени способности, но за тоа што е првиот играч во Серија А кој договорил коронавирус познат и како Ковид-19.

Видете исто така
Клаудио Маршисо Детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Како резултат, бранителот се наоѓаше во мислите и молитвите на обожавателите и печатот, кој стрпливо чека да ги пренесе вестите за тоа кога ќе се ослободи од вирусот и ќе се врати на теренот.

Пандемија и со твит со потврда од Јувентус го направи дефанзивниот суд глобално внимание. Кредит на слика: DailyMail.
Пандемија и со твит со потврда од Јувентус го направи дефанзивниот суд глобално внимание. Кредит на слика: DailyMail.

Остатокот, како што велат, е историја.

Девојка, сопруга и деца на Даниеле Ругани:

Со неговото достигнување на слава, особено привлекувајќи глобално внимание од погрешна причина, навистина има многу пребарувања за фудбалерот. Едно од нив вклучува истраги за тоа кого може да биде девојката на Даниеле Ругани.

Видете исто така
Стефан Ел Шаарави приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Откако направивме сопствено истражување, објавивме дека бранителот има девојка која моментално е финансии и за кратко време ќе му биде сопруга.

Даниеле Ругани и неговата девојка изгледаат совршено заедно. Нели
Даниеле Ругани и неговата девојка изгледаат совршено заедно. Нели

Ругани е завидна романтична поврзаност со неговата девојка која стана свршеница, Микела Персико. Bубовните птици - кои немаат син (а) или ќерка (и) надвор од брак - се запозна пред 2016 година на тениски натпревар што Микела го покриваше како спортски новинар.

Видете исто така
Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Освен што е спортски новинар, Микела е ТВ водителка со волшебна убавица која стави крај на потрагата по нови девојки на Ругани.

Како нејзиниот срцекршач, таа покажа позитивен тест на коронавирус, но шансите се во голема мера во прилог на тоа што двоецот се опоравува наскоро.

Исто така, за време на пишувањето, има вести од GiveMeSports дека девојката и сопругата на Даниеле Ругани (Микела Персико) во моментов е бремена дури и по заразување со вирусот.

Дури и во ова време на голема неизвесност, да се надеваме дека и тој, Микела Персико и бебето ќе бидат здрави и ослободени од вирусот.

Видете исто така
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Семеен живот на Даниеле Ругани:

Неверојатните дефанзивци го должат успехот на нивното патување во фудбалот на семејствата што ги поддржуваат, а семејството на Ругани не е исклучок.

Во овој дел, ќе ви донесеме факти за членовите на семејството на Даниеле Ругани, почнувајќи од неговите родители.

За таткото на Даниеле Ругани:

Таткото на Ругани, Убалдо е страствен навивач на Јувентус, како и велосипедист, кој некогаш беше двапати шампион на италијански аматери.

Видете исто така
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој е - за време на пишувањето - претставник на материјали за риболов, како и близок татко на неговиот син кој го прави некогаш горд што е навивач на Јувентус.

Дали сте ја виделе оваа стара фотографија од детството на Даниеле Ругани со неговиот татко Убалдо?
Дали сте ја виделе оваа стара фотографија од детството на Даниеле Ругани со неговиот татко Убалдо?

За мајката на Даниеле Ругани:

Мајката на Ругани, Лиа, е учител во училиште, кој работи како негов инструктор по морал. Таа не престанува да го советува дефанзивецот да се фокусира на неговите игри и да им пркоси на лошите стереотипи по кои се познати фудбалските генијалци.

Видете исто така
Клаудио Маршисо Детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Што повеќе? таа е фан на Јувентус и страствен во тоа.

Даниеле Ругани се забавуваше со својата мајка Лиа. Кредит на слика: Инстаграм.
Даниеле Ругани се забавуваше со својата мајка Лиа. Кредит на слика: Инстаграм.

За браќата и сестрите на Даниеле Ругани:

Даниеле Ругани има само еден постар брат познат како Симеоне. Иако не е фудбалер, постариот брат има интереси во фудбалот и е забележан како слави победи на титулите на Ругани во повеќе наврати.

Запознајте го братот на Даниеле Ругани, славејќи една од бројните титули на бранителот. Кредит за слика: Инстаграм.
Запознајте го братот на Даниеле Ругани, славејќи една од бројните титули на бранителот. Кредит за слика: Инстаграм.

За роднините на Даниеле Ругани:

Далеку од потесното семејство на Даниеле Ругани, не се знае многу за неговото потекло и семејните корени. Особено што се однесува на неговите баби и дедовци од мајка и татко.

Видете исто така
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Слично на тоа, нема записи за чичковците, тетките и братучедите на бранителот. Развојот оди преку таблата за внуците и внуците на бранителот.

Личен живот на Даниеле Ругани:

Дали знаевте дека Ругани отелотворува симпатични својства што се карактеристики на лица чиј хороскопски знак е Лав? Тој е iteубезен, елегантен, скромен, вреден, амбициозен и отворен за откривање факти за неговиот личен и приватен живот.

Видете исто така
Николо Заниоло за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Активностите што Ругани ги ангажира како негови интереси и хоби вклучуваат велосипедизам, риболов, играње тенис, слушање музика, игри, патувања, пливање и добро поминување со семејството и пријателите.

Се сомневаме дали тој самиот фатил толку огромна тешка риба. Како и да е, не се сомневаме во неговата способност да фати далеку помали. Кредит на слика: Инстаграм.
Се сомневаме дали тој самиот фатил толку огромна тешка риба. Како и да е, не се сомневаме во неговата способност да фати далеку помали. Кредит на слика: Инстаграм.

Даниеле Ругани Факти за живот:

Во овој дел, ќе ви кажеме како бранителот прави и ги троши своите пари. Вистината е дека, во времето на пишувањето на Биографијата на Даниеле Ругани, тој има нето вредност од над 39 милиони долари.

Видете исто така
Џорџо Киелини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тековите на богатството на дефанзивецот потекнуваат од платите и платите што ги добива за играње врвен фудбал, додека одобрувањето придонесува многу за неговите приходи.

Со овие пари, Ругани може да си дозволи да живее луксузен начин на живот на фудбалски генијалци кои немаат проблем да трошат многу на средства како автомобили и куќи.

И покрај неговата огромна нето вредност и пазарната вредност, бранителот избира да живее скромен начин на живот, бидејќи допрва ќе го видиме како вози со егзотични автомобили.

Видете исто така
Мануел Локатели Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Покрај тоа, вредноста на куќата во која живее со неговата девојка сè уште не е позната.

Полесно е да се забележат Даниеле Ругани и неговата вереница како уживаат возејќи велосипеди отколку во вистински автомобили. Кредит на слика: Инстаграм.
Полесно е да се забележат Даниеле Ругани и неговата вереница како уживаат возејќи велосипеди отколку во вистински автомобили. Кредит на слика: Инстаграм.

Даниеле Ругани Факт:

Да ја завршиме нашата приказна и биографија за детството Даниеле Ругани, еве малку познати или нераскажани факти за бранителот.

Факт #1: Распределба на платата на Даниеле Ругани:

На 30 март 2019 година, Ругани го продолжи договорот со Јувентус, чувајќи го во клубот до јуни 2023 година.

Видете исто така
Клаудио Маршисо Детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Овој нов договор ја зголеми неговата нето вредност, подвиг што го виде како џебува огромна плата од околу 3.1 милиони € годишно. Разделувајќи ја платата на Даниеле Ругани во помал број, го имаме следново.

ТЕНУРАНеговите заработки во евра (€)Неговите заработки во фунти на фунти (£)Неговите заработки во долари ($)
Што заработува годишно€ 3,172,000£ 2,863,459$ 3,407,235
Што заработува месечно€ 264,333£ 238,621$ 283,936
Што заработува неделно€ 61,000£ 59,65570,984 долари
Она што тој заработува на ден€ 8,714£ 8,522$ 10,140
Што заработува на час€ 363£ 355$ 422.52
Она што тој заработува на минута€ 6.05£ 5.91$ 7.04
Она што тој заработува во секунда€ 0.10£ 0.09$ 0.11
Видете исто така
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Ова е колку Даниеле Ругани заработи откако започна да ја гледате оваа страница.

€ 0

Ако она што го гледате погоре гласи (0), тоа значи дека гледате AMP страница. Сега Кликнете ТУКА да го видиме неговиот пораст на платите за секунди.

Дали знаеше?… Просечниот работник во Италија треба да работи барем 5.9 години за заработка € 264,333 што е сума што Даниеле Ругани заработува за еден месец.

Видете исто така
Џорџо Киелини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 2: Даниеле Ругани Фифа Оценка:

Дефанзивецот има добар вкупен рејтинг на ФИФА 82. Рејтингот што е збир на силите и вештините на Ругани откриваат колку далеку е одбранбен дефанзивецот, бидејќи тој допрва треба да го постигне потенцијалниот рејтинг од 85 поени.

Дали тој всушност пораснал со истото куче? Кредити за слика: Инстаграм.
Дали тој всушност пораснал со истото куче? Кредити за слика: Инстаграм.

Тетоважи: Ругани е слободен за тетоважи за време на пишувањето и веројатно нема да има телесни уметности до крајот на својата кариера. Како дефанзивец, тој има приоритет на одлично градење на телото - што одговара на неговата висина од 6 стапки 3 инчи - пред разубавување на телото.

Видете исто така
Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Повеќе факти:

Даниеле Ругани Loveубов кон домашните миленици уште од детството:

Ругани отсекогаш бил голем на домашните миленици, особено кучињата од раниот живот до денес. Може да се види подолу како се забавува со миленичињата кои секогаш ги смета за негови блиски пријатели.

Дали тој всушност пораснал со истото куче? Кредити за слика: Инстаграм.
Дали тој всушност пораснал со истото куче? Кредити за слика: Инстаграм.

Религија на Даниеле Ругани:

Родителите на Даниеле Ругани веројатно го воспитувале во придржување кон христијанската религиозна вера на католицизмот.

Дали знаеше?… Името "Daniele" е хебрејско христијанско име што значи „Бог е мојот судија„ Знаејќи го тоа, шансите се во голема мера во корист на членовите на семејството Даниеле Ругани да бидат христијани.

Видете исто така
Мануел Локатели Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Даниеле Ругани Тривија Факти:

Дали знаевте дека 1994 година не е значајна само за суштествата на раѓањето на Ругани? Тоа беше годината кога PlayStation ја лансираше својата прва конзола.

Покрај тоа, 1994 година беше објавено и ремек-дело класични филмови како Форест Гамп. Исто така, анимациите на Shawshank Redemption и Lion King на Дизни се појавија во кино салите таа година.

Еве клучни настани што ја направија интересна годината на раѓање на Даниеле Ругани (1994). Кредити на слики: NME.
Еве клучни настани што ја направија интересна годината на раѓање на Даниеле Ругани (1994). Кредити на слики: NME.

Даниеле Ругани Вики:

На крај, за факти за биографијата на Даниеле Ругани, ви ја доставуваме неговата вики база на знаење. Табелата подолу ќе ви помогне да најдете информации за него на концизен и лесен начин.

Видете исто така
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Факти за биографија на Даниеле РуганиОдговори на Вики
Целосно име:Даниеле Ругани.
прекар:Даје Дани.
Датум и возраст:29 јули 1994 година (на возраст од 25 како на март 2020 година).
Место на раѓање:Лука, Италија.
Родители:Убалдо Ругани (татко) и Лија Ругани (мајка).
Браќа:Симеоне Ругани (постар брат).
Девојка:Микела Персико (вереник и жена да биде).
Висина:1.90 m (6 стапки 3 во).
Хороскопски:Лав.
Тежина:84 kg.
Професија:Фудбалер (центар назад).
Видете исто така
Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Приказна за детството на Даниеле Ругани Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари