Јуриј Тилеманс детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Јуриј Тилеманс детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј познат како „Тилемани“. Нашата приказна за детството Јури Тилеманс, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесуваат целосна сметка на значајни настани од неговото детство, до денес. Анализата вклучува неговиот ран живот, семејно потекло, личен живот, семејни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

ПРОЧИТАЈ
Келечи Ихеаначо детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговите двоножни способности и смртоносни удари. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Јури Тилеманс, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Јури Тилеманс Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, Јури Марион А. Тилеманс е роден на 7th ден од мај 1997 во Синт-Питерс-Лив, Белгија. Роден е на татко на фламански потекло и на мајка од Конго.

ПРОЧИТАЈ
Денис Прит Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Јури Тилеманс е роден од родители за кои малку се знае.
Јури Тилеманс е роден од родители за кои малку се знае.

Белгискиот државјанин од мешан етнички состав со африкански и германски корени бил подигнат во Синт-Питерс-Лив надвор од Брисел, каде што пораснал заедно со постар брат и сестра за кого малку се знае во времето на пишување.

Јуриј Тилеманс беше одгледан во Синт-Питерс-Лив надвор од Брисел, Белгија. Кредити: YoungStarlets и ViaMichelin.
Јури Тилеманс е израснат во Синт-Питерс-Лиув пред Брисел, Белгија.

Растејќи се на неговото родно место, младите Tielemans беше чудно во неговото семејство поради фактот дека неговите родители и браќа и сестри беа весели Џудо ентузијасти кои се грижеле помалку за фудбалот.

ПРОЧИТАЈ
Кевин Воланд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Иако Tielemans добива значителна обука во Џудо, фудбалот беше местото каде што му припаѓаше неговото срце. Тој почнал да го игра спортот некаде откако научил да оди и наскоро обезбедил поддршка од неговите родители што го запишале во академијата Андерлехт кога имал пет години.

ПРОЧИТАЈ
Радамел Фалкао Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Биографија на приказната за детството Јури Тилеманс - Создавање образование и кариера:

Додека во академијата Андерлехт, Tielemans ефикасно ги здружи академиците со наградување на кариерата во фудбалот, за што двете ангажмани се надополнуваат еден со друг. Секогаш кога Тилеманците беа замолени да напишат есеј за својата иднина, младиот секогаш ќе ги пробива своите визии за фудбалот, како и деталите за квалитетите што ги поседуваше за да го актуелизира својот сон.

ПРОЧИТАЈ
Џони Еванс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Јуриј Тилеманс секогаш ќе пишува за својата иднина во фудбалот за време на неговите рани училишни денови. Кредити: Pinterest и YoungStarlets.
Јури Тилеманс секогаш пишуваше за својата иднина во фудбалот за време на неговите рани училишни денови.

За разлика од повеќето професионални фудбалери, академските цели на Tielemans не застанаа во средината на тинејџерите. Потоа продолжил да добива диплома за средно образование во училиштето Синт-Гвидо во институтот Андерлехт, каде што студирал трговија.

Биографија на Јури Тилеманс - Рана кариера и приказна за патот до славата:

Жонглирањето меѓу академиците и играњето фудбал за Андерлехт не му беше лесно на Тилеманците. И покрај тоа што Андерлехт ги намали деновите на тренингот за кој требаше да поминат Tielemans, развојот бараше дека фудбалското чудо би требало да работи напорно за да биде на исто ниво со неговите врсници кои не пропуштија обука.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Брендан Роџерс Плус Недолгарни факти за биографија

И покрај тоа, Тилеманс ги надмина предизвиците со зголемувањето на редовите. Додека Тилеманс имал 16 години во 2013 година, тој го добил првиот повик во сениорскиот состав на Андерлехт како неискористена замена за време на победата на клубовите над Генк од 1: 0 во Суперкупот на Белгија во 2013 година.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгарни факти за биографија
Јуриј Тилеманс го доби својот прв повик до постариот тим на Андерлехт, кога бил на возраст од 16. Кредит: YoungStarlets.
Јури Тилеманс го доби првиот повик во сениорскиот состав на Андерлехт кога имаше 16 години. 

Јури Тилеманс Био - Подигни се до слава приказна:

Една недела откако го доби својот прв повик до постариот состав, Тилеманс го направи своето деби на првиот тим за Андерлехт како замена за време на натпреварот против Локерен во првиот круг на белгиската про-лига сезона.

ПРОЧИТАЈ
Ентони боречка приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Со дебито, Тилеманс стана најмладиот играч во историјата на лигата. Тој продолжи да постигнува уште еден рекорд со тоа што стана најмладиот белгиски играч што играл во Лигата на шампионите на УЕФА откако на 16 октомври 148 година започнал на натпревар против Олимпијакос на возраст од 2 години и 2013 дена. Останатите, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Джибрил Сидибе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Riивотен однос во врска со Јури Тилеманс:

Јуриј Тилеманс е оженет во времето на пишување. Ние ви нудиме факти за неговата историја на датира и за брачниот живот. За почеток, Тилеманс не знаел дека имал девојки пред да ја запознае неговата сопруга Менди.

ПРОЧИТАЈ
Џејмс Меддисон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Youri Tielemans со неговата сопруга Менди. Кредит: InformationCradle.
Јури Тилеманс со неговата сопруга Менди.

Малку е познато кога двојките се сретнале или се ожениле. Сепак, нивниот сојуз е благословен со убава ќерка Мелина. Таа е родена во играч од средниот ред, кога бил 19 години во 2017.

Јури Тилеманс со неговата ќерка Мелина. Кредит: Тамблр.
Јури Тилеманс со неговата ќерка Мелина.

Семеен живот на Јури Тилеманс:

Tielemans доаѓа од семејната средина од средната класа. Ние ви носиме факти за неговиот семеен живот.

ПРОЧИТАЈ
Келечи Ихеаначо детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото на Тилеманс: Тилеманс е роден од татко со фламанско потекло. Малку познатата историја на работа на таткото вклучува служба како учител и инструктор по џудо. Тој несомнено е близок до Тилеманс, кој зборува за него во добри светла.

За мајката на Тилеманс: Мајката на Тилеманс има потекло од Конго. Како и нејзиниот сопруг, таа работи како наставник и тренер во џудо. Позната по тоа дека е шампион во образованието, мајката на Тилеманс помалку се грижи за фудбалот и осигури дека клаузулата во врска со неговата академска благосостојба е вклучена во првиот договор што го потпиша со Андерлехт.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгарни факти за биографија

За браќата и сестрите на Тилеманс: Не се знае многу за братот и сестрата на Тилеманс кои газеа по патеките на своите родители во вежбањето Judудо. Како и да е, тие имаат блиска врска со нивниот брат дете, кој се етаблира како фудбалски генијалец.

Јуриј Тилеманците се активно ангажирани во Џудо. Кредит: ИМБИН.
Браќата и сестри Јури Тилеманс активно се занимаваат со џудо.

За роднините на Тилеманс: Далеку од потесното семејство на Тилеманс, малку се знае за неговите баби и дедовци по татко, како и за дедото и мајката по мајка. Слично на тоа, нема записи за чичковците, тетките, внуките и внуците на Тилеманс, додека неговите братучеди не биле идентификувани во значајни настани од неговиот ран живот до денес.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Брендан Роџерс Плус Недолгарни факти за биографија

Личен живот на Јури Тилеманс:

Што го прави Јури Тилеманс да штиклира ?. Седнете додека ви донесеме дела од личноста на Тилеманс за да ви помогнеме да добиете целосна слика за него. Да започнеме со тоа, личноста на Тилеманс е мешавина од хороскопските одлики на Бик.

Тој е интровертен, амбициозен, следен и едвај открива детали што се однесуваат на неговиот личен и приватен живот. Тој има голем интерес и хобија кои вклучуваат практикување на џудо, играње кошарка, шопинг, слушање музика, гледање телевизија, играње видео игри и дружење со пријателите.

ПРОЧИТАЈ
Кевин Воланд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Вежбањето џудо е една од забавните активности на Јури Тилеманс. Кредит: ЛеСоар.
Вежбањето џудо е една од забавните активности на Јури Тилеманс.

Lивотен стил на Јури Тилеманс:

Нето вредноста на Youli Tielemans се уште е под преглед. Сепак, тој има пазарна вредност од £ 19.80m во времето на пишувањето. Потеклото на Тилеманците малку познато богатство произлегува од платата што ја добива како фудбалски балер и заработката од потписи.

ПРОЧИТАЈ
Радамел Фалкао Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Бидејќи е оној кој не му посветува многу внимание, Tielemans живее конзервативен начин на живот, така што малку е познато за вистинската вредност на неговата куќа во Синт-Питерс-Лив. Во врска со неговата колекција на автомобили, Tielemans поседува Црн Ауди и некогаш фотографира блиску до егзотичен автомобил.

ПРОЧИТАЈ
Денис Прит Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Јури Тилеманс поседува Ауди меѓу другите малку познати егзотични автомобили. Кредит: Инстаграм.
Јури Тилеманс поседува Ауди меѓу другите малку познати егзотични автомобили.

Јури Тилеманс Нераскажани животни факти:

За да ја завршиме нашата приказна за детството и биографијата на Тилеманци тука се нераскажани факти кои ретко се вклучени во неговата биографија.

Дали знаеш?

  • Јуриј Тилеман има сини појаси во Џудо. Тој беше само две нивоа далеку од добивање на црн појас пред да се повлече од спортот.
  • Тој има мала тетоважа на долната страна од левата бицепс.
ПРОЧИТАЈ
Джибрил Сидибе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

  • За религијата на Тилеманс малку се знае бидејќи играчот од средниот ред не зборувал за своите верувања како за време на пишувањето.
  • Тилеманците не се забележани за пиење, ниту пак му се дава пушење како во времето на пишување.

Видео за биографија на Јури Тилеманс:

Ве молиме видете подолу, нашето резиме на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете и напишете на нашите YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОЧИТАЈ
Џони Еванс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Детска приказна за Youri Tielemans плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Џејмс Меддисон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари