Приказна за детството на Одсон Едуард Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Одсон Едуард Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Одсон Едуард прикажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката / сопругата, начинот на живот, автомобилите, не вреди и личниот живот.

Во едноставни термини, ова е приказна за животното патување на Фудбалерот, од детството, до времето кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, проверете го неговото момчество до галерија за возрасни - совршено резиме на Био на Одсон Едуард.

Биографија на Одсон Едуард - Еве го неговиот ран живот и големиот подем. 📷: Хералд, Трансфер Маркет и Твитер.
Биографија на Одсон Едуард - Еве го неговиот ран живот и големиот подем.

Да, вие и јас знаеме дека тој е еден од најдобрите напаѓачи на Селтик од времето на владеењето на Хенрик Ларсон помеѓу 1997–2004 година. Сепак, сфативме дека многу малку fansубители на фудбалот размислувале да ја прочитаат Биографијата на Одсон Едуар, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Приказна за детството на Одсон Едуар:

За почетници, тој ги има прекарите - „Ракетата“ и „Меџик одсон“. Фудбалерот е роден пет месеци пред Светскиот куп на ФИФА 1998 година - на 16 јануари 1998 година во градот Куру, Француска Гвајана.

Доколку не знаевте каде го имаат родителите на Одсон Едуар, Куру е област на атлантскиот брег на Француска Гвајана, јужноамерикански прекуокеански оддел на Франција. Според Гугл, земјата е оддалечена 7,086 км од Франција.

ПРОЧИТАЈ
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ова е Куру - градот во кој го имаа родителите на Одсон Едуар. Оддалечено е 7,086 км од Франција. 📷: Google Map
Ова е Куру - градот во кој го имаа родителите на Одсон Едуар. Оддалечено е 7,086 км од Франција.

Едуард, во едно од своите интервјуа, откри дека израснал како резервирано дете кое рано сака да се смее или да се смешка од уво до уво. Дури и во неговата зрелост, ништо не се смени за напаѓачот. Исто така, во тоа интервју, тој еднаш призна дека како дете, тој не бил ангел. Под импликација, тоа значи дека направил некои глупости - ти не си ништо страшно да го нарушиш имиџот на неговото семејство.

Рано во детството, гледањето фудбал на ТВ и одењето на стадионот отсекогаш било негова работа. Бескрајната loveубов кон играта го претвори во фудбалски фанатик, подвиг што подоцна го виде дека има датум со својата судбина.

ПРОЧИТАЈ
Џеј-Џеј Окоча за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Семејно потекло на Одсон Едуар:

Како што мора да забележите, францускиот напаѓач се поздравува од една од оние прекуокеански територии, која некогаш беше колонизирана од Франција. Велејќи дека следно, можеби ќе помислите дека некој од неговите мајка и тато имаат потекло од семејството од Француска Гвајана. Вистината е, не сте во право за тоа.

Дали знаевте? P Родителите на Одсон Едуар не се од Француска Гвајана и покрај тоа што таму се роди нивниот син. И неговата мајка и татко се Хаити кои поради просперитетни причини ја напуштиле земјата во 1980-тите години на минатиот век заради позелените пасишта во Француска Гвајана. Неколку години откако се роди Одсон, и за кратко време тие се преселија во Франција.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Позадина на семејството Одсон Едуар:

За многу имигранти, париските предградија се најдобрата дестинација за одгледување домаќинства од средна класа. По миграцијата во Митрополитот Франција, родителите на Одсон Едуар се населиле во Бобињи, град сместен во североисточното предградие на Париз. Таму, тие го одгледаа својот син, предодредениот фудбалер.

Одосон Едуар рано-образование:

Родителите на младото момче се меѓу оние категории мајка и тато кои им дозволувале на своите деца да играат фудбал, но инсистираат да не го користат за компромитирање на образованието. Сумирајќи, училиштето беше важно и за тато и за мама, но не и за Одсон, која еднаш рече во интервју со Онземондиална;

Училиштето беше важно за моите родители. Затоа, присуствував само на тоа за да ги израдувам со мене. Не затоа што ми се допадна. Во очите на наставниците, повеќе бев по задоволствата. Ти, успеав да направам добри оценки.

Родителите кои ги поддржуваат, и покрај нивната loveубов кон образованието, подоцна беа доволно kindубезни за да го вооружат Одсон за обидот за фудбалска кариера со локалниот клуб, АФ Бобињи. На шестгодишна возраст, младиот се запишал во клубот каде го започнал типот на образование што го сакал.

ПРОЧИТАЈ
Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата 

Биографија на Одсон Едуард - ран живот во кариерата:

Како што одминуваше времето, изгледите да станете професионален фудбалер во целост преовладуваа околу одењето на училиште. Младиот Одонсон посвети помалку внимание во средното образование, додека посветуваше повеќе време за да ја продолжи својата кариера. Одлучувањето довело до успех, а само три години по придружувањето на АФ ​​Бобињи, младиот веќе започнал да постигнува голови и да собира трофеи.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Французинот НЕ е странец со Трофеи уште од детството. Како што е забележано, тој ја освои наградата за голгетер на еден турнир додека беше во АФ Бобињи. 📷: Твитер
Французинот НЕ е странец со Трофеи уште од детството. Како што е забележано, тој ја освои наградата за голгетер на еден турнир додека беше во АФ Бобињи.

Да се ​​стане машина за постигнување гол на толку тендер возраст значеше една работа. Факт беше дека голем клуб во Франција ќе го забележи и во ниеден момент не го нафрли својот мал клуб, Аф Бобињи за неговиот потпис.

Биографија на Одсон Едуард - Пат до славната приказна:

Непознат за многу фанови, превземањето на катарскиот ПСG не беше сè за купување врвни таленти - слично на Блез Матуиди Marquinhos итн. Исто така, стануваше збор за инвестирање во младинската академија. Таа 2011 година, Одсон го привлече вниманието на скаут на ПСG на најнеобичен начин. Сега да ти го кажеме тој дел од неговата биографија.

ПРОЧИТАЈ
Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Како Одсон стана ПСG играч:

Според DailyRecord, Главниот извидник на Пари Сен Germермен беше принуден да се откаже од плановите за гледање на младински термин што подоцна беше откажан поради лошите временски услови. Наместо тоа, тој отпатува да го гледа АФ Бобињи каде случајно играше Едуар. Во интервју со Атлетик, Рејно рече дека веднаш бил погоден од потенцијалот на младото момче, што беше поттик да го нападне клубот, вклучувајќи го и одобрувањето на родителите на Одсон Едуар за неговиот потпис.

На почетокот, бев многу возбуден што се приклучив на ПСG. Знаејќи дека ќе го споделам истиот покрив како и повеќето најдобри играчи во Франција, јас бев среќен.
Се сеќавам, еден ден пред да го напуштам семејството. Не спиев цела ноќ затоа што многу брзав да одам (насмевка).

- рече младиот на сметка на влегувањето во ПСG. Членовите на семејството на Одсон Едуард имаа тешко време да патуваат со него. И покрај брзањето, оставањето на неговите родители и најблиски беше тешко. За среќа, во обид да се ограничи осаменоста на нивниот син, таткото на Одсон се залагаше ПСG да му додели на неговиот син неделни семејни посети.

ПРОЧИТАЈ
Идриса Gueye приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Пресвртот да стане успешен - Европска слава на УЕФА:

Во последната година кон дипломирањето на академијата за млади, Одосон се повика од тренерот на француската репрезентација на У17. Благодарение на неговата брилијантност во постигнувањето на гол со ПСG, младиот човек беше избран да учествува на Европскиот шампион под 2015 години во УЕФА.

Дали знаевте?… Волшебниот одсон заедно Dayot Upamecano   Зинедин Зидан синот Лука беа покрај оние кои и помогнаа на Франција да го подигне големиот трофеј. Добивањето на трофејот не беше доволно, всушност, младата машина за голови го грабна најдобриот стрелец на наградата на турнирот со своите 8 погодоци.

Овој младинец толку многу уживаше во својата младинска кариера со ГОЛОВИТЕ. На слика овде, тој беше најуспешниот фудбалер на Европското првенство до 2015 години на УЕФА 17 година. 📷: Diariodepernambuco
Овој младинец толку многу уживаше во својата младинска кариера со ГОЛОВИТЕ. На слика овде, тој беше најуспешниот фудбалер на Европското првенство до 2015 години на УЕФА 17 година. 
ПРОЧИТАЈ
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Одсон Едуард - Подигање на славната приказна:

Наместо да се распадне, младиот напаѓач постојано растеше од сила до сила со својата голгетерска моќ. Во сезоната ПСG 2015–16, магичниот постигна неверојатни 32 гола на 27 натпревари, подвиг што му донесе Златна титија. Ова е награда избрана за најдобар играч на младинска академија, а претходно ја доби Кингсли Коман. Повторно, француско-Гвајана starвезда беше дел од тимот кој му помага на ПСG да го освои Купот на Ал Кас.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Серж Ауриер Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ете, достигнувањето на Ракетата повторно, како млад играч. Тој имаше една од најдобрите младински кариери во Фудбалот. 📷: Инстаграм
Ете, достигнувањето на Ракетата повторно, како млад играч. Тој имаше една од најдобрите младински кариери во Фудбалот.

Откако потпиша професионален договор со постариот тим на Пари Сен Germермен, Одсон како и многу млади дипломци - како што е Јасин Адли- започна да ја истражува можноста за добивање дрес на првиот тим. Неможноста да се декласира Edinson Cavani доведе до потег на потег на заем.

ПРОЧИТАЈ
Џеј-Џеј Окоча за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

После непријатната магија за заем со Тулуз, Одосон започна да размислува во странство. Понатамошен потег на заем во Селтик стана вреден. На обрачот, Меџик Одсон се вратил ЦЕЛО МОЈО. 37 гола на напаѓачот за клубот им помогна да ја запечатат својата историска „тројка“.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тило Керер Плус Неоптоварени факти за биографијата
Меџик Одсон беше меѓу оние кои му помогнаа на Селтик да ја освои домашната тројка 2018-2019 под водство на Брендан Роџерс. 📷: ИГ
Меџик Одсон беше меѓу оние кои му помогнаа на Селтик да ја освои домашната тројка 2018-2019 под водство на Брендан Роџерс.

Како и за време на пишувањето на Одосон Едуар Биографија, fansубителите на фудбалот го гледаат како меѓу една 50-те најдобри млади во Европа. Исто како Муса Дембеле, Ракетата има потенцијал да стане иднина на францускиот фудбал. Остатокот, како што велат (вклучително и нагласот подолу), сега е историја.

Односот на Одсон Едуар Lifeивотот - девојка, сопруга?

Со сите постигнати ГОЛИ досега во својата младинска и сениорска кариера, знаеме дека е невозможно францускиот напаѓач да нема жени обожаватели.

ПРОЧИТАЈ
Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата 

Покрај тоа, да се биде супер богат, висок и убав е повеќе од доволно за да привлече потенцијални девојки и оние кои сметаат дека се сопружни материјали. Значи, крајното прашање е;

Која е девојка на Одсон Едуар? … Дали е оженет?… Дали има жена?

Многу Footballубители на фудбалот прашаа- Која е девојката на Одсон Едуар? ... Дали е оженет? ... Дали има жена? 📷: Пикуки
Многу Footballубители на фудбалот прашаа- Која е девојката на Одсон Едуар? … Дали е оженет?… Дали има жена? 

Судејќи според фотографијата со статусот на врска на Одсон Едуар, ќе го сфатите неговиот актуелен фокус - што е фудбалот. Можеби е дека францускиот напаѓач, како во времето кога ја создаваме неговата Биографија, да има девојка, но одбива да ја објави својата врска јавно - можеби не во оваа критична фаза од неговата кариера.
Од каде знаевме?… Тоа е затоа што тој еднаш призна дека се бори силно да се спротивстави на искушенијата.

ПРОЧИТАЈ
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Личен живот на Одсон Едуар:

Запознавањето со неговиот карактер надвор од теренот ќе ви помогне да добиете јасна слика за неговата личност. Почнувајќи, Меџик Одсон е некој кој се чувствува многу пријатно со нискиот профил што го става надвор од теренот. И покрај сите негови ЦЕЛИ, луѓето едвај го слушаат надвор од фудбалот. Тоа е затоа што напаѓачот, како што откри во едно интервју, е дискретна личност. Според неговите зборови;

Надвор од теренот, фудбалските навивачи толку малку ме слушаат, бидејќи јас сум дискретна личност. Не го ценам особено прикажувањето надвор од фудбалот. Наместо тоа, претпочитам да се изразувам само на земја.

Личен живот на Одсон Едуар. Тука, тој седи удобно во фотелјата од неговата дневна соба, на интервју за неговата личност. Кредит: Onzemondial. 📷: Onzemondial.
Личен живот на Одсон Едуар. Тука, тој седи удобно во фотелјата од неговата дневна соба, на интервју за неговата личност. Кредит: Onzemondial. 

Почекај; тој има уште еден добар квалитет што го има. Напаѓачот е некој што не брза да лути. Ракетата може да ги слуша неговите критичари, дури и оние што го осудуваат негативно. За него, негативна критика, според него, е позитивна. Тоа му помага да се движи напред и да се подобри како личност.

ПРОЧИТАЈ
Mauro Icardi Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Dsивотен стил на Одсон Едуар:

Форвардот, без сомнение, ги цени неговите сегашни 5 милиони долари нето вредност, 40 евра неделни плати и 2 милиони евра годишна плата. Вистината е, Одсон Едуард нема многу проблеми да живее низок животен стил на живот.

Трошејќи пари за да изгледа неговиот дом удобен, е доволно само за него. Конечно, фудбалерот не верува во идејата да се покаже луксуз, како што се луксузни автомобили и големи куќи (замок) итн.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Одсон Едуард Начин на живот - среќниот напаѓач, претпочита да живее удобно во неговиот едноставен дом отколку да инвестира во луксузни автомобили. 📷: Инстаграм
Одсон Едуард Начин на живот - среќниот напаѓач, претпочита да живее удобно во неговиот едноставен дом отколку да инвестира во луксузни автомобили.

Семејниот живот на Одсон Едуар:

За многу фудбалери, патот до ardвездата немаше да биде толку вкусен како што е без помош на членови на семејството. Во овој дел, ќе ви кажеме повеќе за родителите на Одсон Едуар и другиот член на семејството - неговата сестра.

За таткото на Одсон Едуард:

Најпрво, го заслужуваме татко Хаити за целите, соништата и аспирациите што ги става, не само за себе, туку и за неговиот син. На пример, тој го отвори патот и му дозволи на Одсон да ги живее своите соништа да стане фудбалер, наместо да се држи до образованието што не му одговараше. Да не заборавиме и како супер таткото се залагаше за ПСG да дозволи неделни посети, па младиот Едвард да биде близок со семејството.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Серж Ауриер Плус Неоптоварени факти за биографијата

За мајката на Одсон Едуард:

Откако го прочитавте интервјуто за фудбалери со Onze Mondial, ние веруваме дека неговата мајка е потеклото на готвењето во семејството; подвиг му се пренесе на ќерка. Благодарение на семејната поддршка што потекнуваше од неа, Одосон сега научи како да готви француска и италијанска гастрономија. Исто така, тестенини со болоњски сос, кари ориз и сос од месо.

За браќата и браќата на Одсон Едуард:

Во интервјуто на фудбалерот за Онзе-Мондијал, сфаќаме дека тој има постара сестра, која некогаш му пружила рака за да го научи како да готви. Дали знаевте? Sister Сестрата на Одсон Едуар е професионален готвач, кој заклучно со 2019 година, работеше во ресторан кој добро готви. Напаѓачот во раната фаза од кариерата некогаш живеел со неговата постара сестра пред да се пресели во неговиот стан.

ПРОЧИТАЈ
Идриса Gueye приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти: Одсон Едуар Ундолд:

Во завршниот дел од нашата приказна за детството и пишувањето на Биографијата, ќе ви дадеме информации што веројатно никогаш не сте ги знаеле за францускиот фудбалски напаѓач. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Факт #1- Тој еднаш беше уапсен за пукање во минувач:

Овој инцидент се случил далеку за време на неговите тинејџерски години и додека бил на позајмица во Тулуз. Наводно, Одсон (19 години) бил фатен со видео надзор во неговиот автомобил само неколку моменти пред некој да пука со пелети „Аирсофт“ кон главата на странец.

ПРОЧИТАЈ
Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Додека бил приведен во полиција по апсењето, тинејџерот го отфрли обвинението, велејќи дека тој го позајмил својот автомобил на пријател за тој ден. За жал, тој доби четиримесечна условна затворска казна, парична казна од 6,000 евра и нареди да плати отштета од 2,600 евра. Казната не заврши тука; доби забрана за носење оружје пет години.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Факт #2- Распределба на платата и споредба со просечниот граѓанин:

ТЕНАРУВА CЕ / ВЕЕЗаработки во евра (€)Заработки во долари ($)Заработки во фунти (£)
Годишно€ 2,083,200$ 1,806,983£ 1,463,808
Месечно€ 173,600$ 150,582£ 121,984
Неделно€ 40,000$ 34,696£ 35,564
Дневно€ 5,714$ 4,957£ 5,081
На час€ 238$ 207£ 212
На минута€ 4$ 3.43.5
Во секунда€ 0.06$ 0.060.06
ПРОЧИТАЈ
Џеј-Џеј Окоча за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Споредување на неговата плата со просечниот граѓанин:

Од кога почнавте да гледате Одсон ЕдуардБио, ова е она што го заработи.

£ 0

Судејќи според горенаведената дефект, ќе ве изненади да знаете дека просечниот шкотски граѓанин кој заработува 2,613 фунти месечно ќе треба да работи пет години и седум месеци за да ја заработи месечната плата на Селтик на Одсон Едуар.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Серж Ауриер Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт #3- Што велат фановите за неговите статистики на ФИФА:

Некои навивачи го критикуваа Одсон Едуард за играње во лига еднаква на француската лига 2. Некои велат дека тој преценил, додека други кои го сакаат, сакаат врвен тим како Арсенал да ризикува со него.

Сепак, нашето набудување на неговите статистички податоци на ФИФА покажува дека напаѓачот роден во Гвајана не оди толку лошо. Одсон има сличен квалитет на ФИФА како и неговиот колега француски играч, Маркус Турам.

Статистиката на ФИФА докажува дека тој би бил бомба во иднината
Статистиката на ФИФА докажува дека тој би бил бомба во иднината

Вики:

За да добиеме брзи факти, подготвивме табела во која се сумира биографијата на Одсон Едуар.

ПРОЧИТАЈ
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Барања за биографијаПодатоци за Вики
Целосно име:Одсон Одуар
Роден:16 јануари 1998 година во Куру, Француска Гвајана.
Родители:И мама и тато се со потекло од Хаити семејство.
Браќа:Тој има сестра која е готвач.
Висина:1.87 метри или 6 стапки 2 инчи.
Образованието:Студирал до средно училиште. Coud не го натпреварува неговиот Bac STMG заради фудбалот.
Религија:Христијанството.
Извори на инспирација:Кристијано Роналдо
Хоби:Спиење и гледање ТВ серии
Нето вредност:5 милиони долари (статистика од 2020 година)
Хороскопски:Јарец.
Цел на кариерата:Да станеме еден од најдобрите напаѓачи во Европа.
ПРОЧИТАЈ
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Заклучок:

Ние го цениме времето и напорот направени за да го прочитаме ова долго послание на Биографијата на Одсон Едуар. Ние веруваме дека тој не е преценет и дека има потенцијал да стане еден од најдобрите Најдобри напаѓачи во европскиот фудбал.

Ве молиме кажете ни што мислите за нашето запишување во делот за коментари. Исто така, за фудбалерот, на пример, дали е тој совршен Оливие Жиро замена за француската репрезентација?

ПРОЧИТАЈ
Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари