Приказна за детството на Торган Хазард Плус Untold Биографија факти

Приказна и биографија на детството на Thorgan Hazard
Биографија на Торган Хазард.

Последно ажурирано на

Нашата биографија на Торган Хазард обезбедува целосна покриеност на неговата приказна за детството, раниот живот, родители, семејни факти, сопруга, деца, личен живот и начин на живот. Тоа е целосна анализа на неговата животна приказна, уште од неговите рани денови, до кога стана славен.

Да, вие и јас го познаваме неговиот помал брат Eden е легенда на Челзи, исто така некој кој е означен како еден од најдобри контра напади во средниот ред во Европскиот фудбал.

Сепак, не многу fansубители на фудбалот не размислувале да ја читаат Биографијата на Торган Хазард, која ви кажува сè што треба да знаете за него. Сега, без понатамошно рекламација, да започнеме.

Приказна за детството на Thorgan Hazard:

За почеток, неговите полни имиња се „Торган Ганаел Френсис Хазард“. Белгискиот професионален фудбалер е роден на 29-ти март 1993 година, на неговата мајка, Карин Хазард и татко му, Тиери Хазард, во градот Ла Лувиер, Белгија.

Торган е втор син и дете од четири момчиња, родени од заедницата меѓу неговите родители. И неговата мајка и тато, најверојатно, ќе бидат во своите 50-ти.

Малиот Торган порасна заедно со неговите браќа, Еден (најстар), Килијан (непосредно помлад) и Итан Хазард (најмладиот). Сите момчиња се родени за природно да ја окупираат семејната ниша на фудбалерите, занимање што започнало со нивните родители.

Торган најмногу ги поминал своите детски среќни години, претежно околу две негови браќа и сестри - Едем и Калјан. Благодарение на одличното воспитување на родителите, блиските плетени браќа беа забележани дека се слични на слични работи.

За привлекување на иста работа, супер триото се допаднало Зинедин Зидан, и тие направија задолжително за нивните родители да купат француска маица на Легендата бр: 10, по една, за секого. Рано, тие исто така се согласија да станат напаѓачки играчи од средниот ред - до денес.

Позадина на семејството на Thorgan Hazard:

Нормално е да се видат родители кои некогаш биле фудбалери, сакајќи нивните деца да продолжат да ги живеат своите соништа. Без таа одлука, светот денес нема да го слави семејството Хазард, што некогаш беше еднократно домаќинство од средна класа.

Без сомнение, родителите на Торган Хазард, Карин и Тиери имаат вонземско педигре во фудбалот. Од самиот почеток, тие имаа супер големи планови за своите деца. И мама и тато беа тип кои не веруваа во форсирање на нивните фудбалски кариери на своите деца.

Настрана сличноста на носење Зидан дресови, Торган и неговите браќа добија сè што сакаат од нивните родители, сето тоа во име на извонредност. Сите тие пораснаа во фудбалска околина и Тиери со неговата сопруга (Карин) беа типот што одеа дополнителна милја за да им обезбедат на своите момчиња да го добијат она што колективно го посакуваат. Во тоа време, се чини дека возењето велосипеди беше едно од најраните хоби - повторно, тие го сторија тоа заедно.

Потекло на семејството на Thorgan Hazard:

Да, сите го познаваме братот на Еден, Легендата на Челзи, поздрави од Белгија. Исто така, за семејното потекло на Торган, истражувањето нè разбрало дека е од јужниот дел на Белгија и неговото семејство припаѓа на белгиската Бела етничка група.

Што се однесува до семејните корени на Торган Хазард, предците на Белгијците се од Валонија Андрест. Ова е француски јазик дел од Белгија чиј народ зафаќа околу 55% ​​од територијата на земјата.

Години на пораст на Thorgan Hazard:

Кога фудбалерот ќе ги погледне своите најблиски сеќавања од детството, тој се сеќава на најубавиот дел. Најголем спомен на детството на Торган беше кога играше фудбал во неговата семејна градина заедно со неговиот постар брат (Еден), како и неговите братучеди. Според зборовите на Торган;

Кога бевме мали, влегов во гол и Едем и братучедите ми пукаа кон мене како лудаци.

Дали знаевте?… Како дете, Торган еднаш испроба да биде голман. Подоцна сфати дека стоењето на целта е досадно. Уште повеќе, фактот дека тој не беше доволно висок. За среќа, помогна и позитивната врска со сестрите со Еден, Хазард.

Како што се очекуваше од секој прв син и дете, Еден Хазард ја презеде улогата како голем брат кој водеше со пример. Тој беше тој што мораше да направи најмногу работи за Торган. Од самиот почеток, и двете момчиња отсекогаш сакале да ги направат своите родители да бидат горди, повеќе, да го отворат патот за следниве нивни двајца помлади браќа (Калјан и Итан).

Биографија на Торган Хазард - рани години во кариерата:

Како постара браќа и сестра, Еден Хазард беше пример за своите помлади браќа. Торган Хазард во тој Светски куп 1998 година, ги следеше неговите стапки со тоа што им се придружи на нивниот роден град, Ројал Стад Бреиноас. Таму идниот напаѓач од средниот ред постави добра основа за неговата кариера.

Во 2003 година, родителите на Торзан Хазард се наметнуваа на клупски прекинувач и за него и за Еден. И неговата мајка и тато ги натерале да се запишат во Тубизе, попознат белгиски клуб лоциран во градот Тубизе. Тоа е академија позната по тоа што ги проектира своите најдобри млади во поголемите клубови во Франција.

Кога се приближуваше во напредните фази на својата младинска кариера, таткото на Белгиецот, Тиери, реши да се пензионира од фудбалот - токму во 2009 година. Тој се пензионираше за да посвети повеќе време на своите синови, особено Едем и Торган.

Како начин на стратегирање, родителите на Торган Хазард решија нивните момчиња да се преселат во одделни клубови за да избегнат да се натпреваруваат со самите себе. Еден во 2005 година, лево за Франција да се приклучи на Лил ОСЦ. Три години подоцна, среќниот Торган доби понуда од РЦ Ленс, откако се истакна на турнир за млади.

Биографија на Торган Хазард- Пат до славната приказна:

Повторно, младиот Белгиец го следеше стапката на неговиот брат со тоа што се согласи да патува во странство за да ја продолжи својата младинска кариера. Родителите на Торган Хазард прифатиле понуда за него во РЦ леќи. Зошто клубот? Причините беа затоа што нивните капацитети за обука беа подобри во споредба со она што го имаат во Белгија.

„Моите родители претпочитаа да не бидам во ист клуб како Еден, за да избегнувам споредби“, објасни еднаш Торган Хазард.

Идниот белгиски фудбалер брза да остави впечаток со својот нов клуб. Додека беше во Ленс, Торган играше заедно со својот француски дефанзивец Рафаел Варанан. Заедно, тие му помогнаа на својот тим да го освои првенството под 16 години, во сезоната 2008/2009.

Биографија на Торган Хазард- Приказна за кревање на славните:

На радост на неговите родители, младиот човек во 2010 година го потпиша својот прв професионален договор. Времето на ова достигнување одговараше кога неговиот голем брат, Еден, стана суперerstвезда во LOSC Лил. Во тоа време, Еден беше гонет од врвни европски клубови, меѓу кои беше и Челзи ФК.

На 24-ти јули 2012 година, родителите на Торган Хазард решиле тој повторно да се здружи со неговиот постар брат кој штотуку го напуштил Лил во Челзи. Поради популарноста на Еден, Челси веднаш на својата веб-страница потврди дека тие договориле услови со Ленс за трансфер на Торган.

Навивачите на Челси стрпливо чекаа и двајцата браќа да се здружат на Мостот, но за жал, тоа не се случи. Додека Едн се истакна со лондонскиот клуб, Тоган се испрати на позајмица. Младиот додека ги плаќал своите такси, започнал да си го поставува сопствениот план да се оддалечи од сенката на неговиот брат - што тој го сторил !!

Создавање на неговиот успех:

Преземањето поинаква траекторија во кариерата беше најдобрата одлука бидејќи го подобри како играч. Заемот на позајмицата на Торган Хазард прв го донесе во белгискиот професионален фудбалски клуб, СВ Зулте Варегем. Додека беше таму, младичот, во ниеден момент не стана капитен на клубот (на возраст од 20 години).

Не заврши тука. Радоста на семејството на Торган Хазард, исто така, не знаеше никакви граници во моментот кога тие го видоа своето почесно со белгискиот Златен чевел. Ова е награда доделена на најдобрите фудбалери на домашен терен во Белгија.

Излегувајќи од сенките на неговиот Еден:

Успехот во Белгија го заработи Торган Хазард патување назад во Англија, а потоа итно враќање во Бундеслигата. Младиот човек тргна од сила на сила со Борусија Менхенгладбах, подвиг што го виде како го заработува омилениот дрес со детска марка 10.

Откако постигна 46 голови и 44 асистенции за клубот, младиот човек реши да го напушти своето детско дрес бр. 10 за Маркус Турам. Торган се советувал со родителите пред да се префрли во Борусија Дортмунд.

За време на пишувањето на Биографијата на Торган Хазард, навивачите сега го гледаат белгискиот професионален фудбалер како некој кој навистина излезе од сенката на неговиот брат. Тој е многу ценет за неговата серија блескави прикази, која има дадено многу голови и асистенции.

Без сомнение, да се игра рамо до рамо со допаѓањата на Ерлинг Халанд, Јадон Санчо и Марко Реус го натера Торган, еден од најстрашните напаѓачки играчи од средниот ред. Остатокот, како што велат, сега е историја.

За сопругата и децата на Торган Хазард:

Како и неговиот постар брат, белгискиот професионален фудбалер е среќно оженет човек. Торган е оженет со Мари Киндерманс, ќерка на Јохан Киндерманс, која моментно е директор за млади за обука со Андерлехт. И двајцата започнаа како најдобри пријатели пред да станат вистински loversубовници и потоа да решат дека ќе станат сопруг и жена.

Интересно е да се напомене дека и Торган и неговата сопруга, Мари пред нивниот брак имаа ќерка по име „Елајна Хазард“. Нивната свадба беше приватна церемонија што се случи околу декември 2016 година, со само неколку пријатели и членови на семејството како поканети гости.

Уште повеќе, фотографијата за венчавки на која се гледа сопругата на Торган Хазард и самиот тој е направена да ги покрие нивните лица, заради упатствата за приватност од фудбалерот. Дали знаевте?… Хазард и неговата сопруга ги избегнуваа сјајните списанија. Обајцата се венчаа во тајност во канцеларијата за регистари.

Додека го ставаат ова био, напаѓачот од средниот ред и неговата сопруга го поздравија второто дете - ќерка. Торган Хазард често споделува убави фотографии од себеси како ужива на годишните одмори со сопругата и ќерките. Семејството на Торган е повеќе сакаат да го разгледуваат животинскиот свет, јавањето коњи отколку гледањето на морскиот брег и другите форми на авантури.

Конечно, белгискиот фудбалер знае како да се посвети во обезбедување на позитивна врска татко-ќерка во неговиот дом.

Факти за личен живот на Торган опасност:

Да се ​​запознаете со начинот на кој белгискиот фудбалер го живее својот живот надвор од теренот, ќе ви помогне да се разберете подобро за неговата личност. Прво и најважно, Торган е некој кој ја зазема својата работна околина (фудбалско игралиште) е совршено место за неговата амбиција и креативност.

Покрај тоа, Белгиецот ги чува приватните информации за своите активности надвор од теренот. Одличен пример е неговата свадба фотографија која ги открива само неговото лице и онаа на неговата сопруга Мари.

Вистината е, родителите на Торган Хазард се одговорни за неговата смирена природа. Се обложуваме, нема да го најдете фудбалерот надвор во ноќни клубови или да имате какви било контроверзи надвор од теренот. Колку е неверојатно земја!

Исто така, клучна точка што треба да се забележи за личниот живот на Торган е фактот дека тој се гледа себеси како ривал на неговиот брат, Еден. Сепак, и надвор од теренот, обајцата се супер кул и сакаат да бидат во друштво на едни со други деца.

Тоган еднаш откри дека никогаш немал големи расправии со неговиот брат Едн. Уште повеќе, нивната цел е да дозволат многу социјална интеракција помеѓу нивните деца.

Меѓу сите нешта социјални, Белгиецот никогаш не се шегува со своите оброци и претпочита да користи iPhone. Не е ни чудо што тој се фаќа околу теренот како зајаче Дурасел.

Торган опасност од животниот стил - нето вреден и автомобил:

Белгиецот, додека создава био, има проценка од нето вредност од 20 милиони евра. Торган заработува пари преку својата фудбалска окупација и преку брендот за одобрување на производи на „Најк“.

Исто така, да се напомене, Белгиецот поседува премиум луксузни автомобили како Мерцедес А-класа и Бентли. Дали знаевте?… Fansубителите на БВБ некогаш беа воодушевени кога го видоа Торган Хазард како се пречекува во клубот за прв пат со Бентли. Накратко, неговата loveубов кон светкавите автомобили е исклучок од неговиот анти-блиц.

Семејниот живот на Торган Хазард:

Тие, без сомнение, се најпознатото фудбалско домаќинство во историјата на спортот. Без сомнение, тешко е да се види семејство составено од сегашни и пензионирани фудбалери - сите нејзини членови (вкупно 6). Убаво е да се види како се развива домаќинството Хазард.

Во овој дел од нашето биографско пишување, ќе ви кажеме повеќе за Семејството на Торган Хазард, започнувајќи од неговите горди родители.

За таткото на Торган Хазард:

Тато Тиери како што често се нарекува, е пензиониран професионален фудбалер и ментор на неговите синови. Гордиот татко порано беше играч од средниот ред и дефанзивец за Ла Лувиер, сега веќе непостојан тим на највисокиот дел во Белгија.

За мајката на Торган Хазард:

Тешко е да се видат мајки на познати фудбалери кои некогаш биле играчи. Карин Хазард, мајка на Торган некогаш била фудбалер (точно напаѓач).

Дали знаевте?… Мајката на Торган Хазард беше уште штрајкувачка во времето кога таа беше бремена за неговиот постар брат, Еден. Таа се повлече по три месеци од бременоста. Деновиве, Карин го остава целиот фудбалски менторство на својот сопруг (Тиери), додека таа се фокусира на чување на семејството дома и историја непроменети.

За браќата на Торган Хазард:

Дали ви треба дополнително запознавање со неговиот постар брат, Еден? Ние не мислиме така! Ние само ќе ви кажам за двајцата помлади браќа на Торган кои одат според нивните имиња Калјан и Итан.

Кој е Кајлијан Хазард?

Тој е непосредниот помлад брат на Торган. Дали знаеше?… Калјан Хазард и сите негови тројца браќа се напаѓачки играчи од средниот ред. Белгиецот, роден на 5-ти август 1995 година, го игра својот фудбал со Серкл Бриж, во професионалната лига на неговата земја. Како неговиот непосреден голем брат, Калјан Хазард исто така замина на позајмица откако се потпиша од Челзи.

„Со години постоеше некаква конкуренција меѓу нас. Едн, Кајлијан и јас се согласивме дека секој што ќе постигне најмалку цели, ќе треба да го извади семејството на вечера на крајот на сезоната “

Торган Хазард еднаш изјави за германската спортска веб-страница - Спортбуцер.

Кој е Итан Хазард?

Последниот роденден на семејството е роден на 9-ти август 2003 година. Итан Хазард е фудбалер кој игра напаѓачка улога во средниот ред исто како и неговите тројца браќа. Младиот човек не треба да бара повеќе за инспирација отколку да се потпира на неговиот брат Торган.

Thorgan Hazard Untold факти:

Во завршна фаза од нашето пишување за Биографија, ќе ви кажам некои вистини за помладиот брат на Еден.

Факт # 1: Поделбата на платите во однос на просечниот граѓанин:

ТЕНАРУВА CЕ / ВЕЕЗаработки во евра (€)Заработки во фунти (£)Заработки во долари ($)
Годишно€ 1,800,000£ 1,614,069$ 2,00,703
Месечно€ 150,000£ 134,506$ 167,253
Неделно€ 34,562£ 30,992$ 38,537
Дневно€ 4,937£ 4,427$ 5,505
На час€ 206£ 185$ 229
На минута€ 3.4£ 3$ 3.8
Во секунда€ 0.06£ 0.05$ 0.06

Ова е она што Торган Хазард заработи откако започна да ја гледате оваа страница.

€ 0

Дали знаевте?… Просечниот германски граѓанин кој заработува месечно просечно 3,770 евра ќе треба да работи најмалку три години и два месеци за да заработи 150,000 евра што е месечна плата на Торган Хазард. Додека, просечниот белгиски државјанин ќе треба да работи три години и шест месеци.

Факт # 2: Зошто беше прогласен за „Торган“:

Прво и најважно, не го мешајте неговото име за именката „Тројански коњ“. Родителите на Торган Хазард му го дадоа првото име во чест на ликот „Торгал Егирсон“ кој се појави во белгиска авантуристичка стрип. Оваа книга прв пат се појави кон крајот на 70-тите години.

Дали знаевте?… Овој лик во прашање е роден на друга планета. Неговите родители почнале да го одгледуваат како Викиншки откако неговиот вселенски брод се урнал на земјата. Таткото и мајката на Торган Хазард се големи обожаватели на стрипот, причина зошто го именуваа својот втор син „Торган“.

Факт # 3: Споредба на браќата опасност - докази дека Торган е подобар од Еден:

Вие и јас знаеме дека не е лесно за Торган да си направи име за себе, особено кога неговиот постар брат (Еден) е глобален суперerstвезда. Сепак, имаше време кога статистиката на неговата изведба некогаш го направи подобар од неговиот брат, Еден.

Факт # 4: Религија на Торган Хазард:

Нашите коефициенти се во прилог на напаѓачот од средниот ред да биде католик, можеби и непрактичен. По внимателните проверки на неговите социјални медиуми, сфаќаме дека Торган сè уште не спомна ништо за религијата. Ние го користиме неговото етничко наследство на Валонија, кое има околу 70% од католиците за да заклучиме дека тој може да биде христијанин (непрактичен католик).

Пакување работи:

Значи, тоа нè носи до крајот на нашата биографија на Торган опасност засега. Тоа беа неговите неодамнешни експлоатации во 2020 година што нè натера да одлучиме да ви го доставиме овој напис. За време на пишувањето на неговата животна приказна, напаѓачот од средниот ред се чини дека не го достигнал својот врв.

Уште повеќе, сакаме да веруваме дека вашите очекувања од пребарувањето се исполнети во врска со прашањата за семејството Торган опасност, приказната за детството, родителите, сопругата, личниот живот и начинот на живот и др.

Ако сте заинтересирани да научите за најголемите од браќата Хазард, kindубезно проверете ги нашите Биографија на Едн Хазард.

Вики:

Оваа табела подолу ќе ви помогне да добиете брзи и концизни информации за Thorgan Hazard.

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Торган Ганаел Френсис Хазард.
прекар:Премногу.
Роден: 29 март 1993 година во Ла Лувиер, Белгија.
Родители:Карин Хазард (Мајка) и Тиери Хазар (Татко).
Браќа:Еден Хазард (постар брат), Калјан Хазард (помлад брат) и Итан Хазард (најмладиот брат).
Продолжени членови на семејството:Јанис Хазард (внук), Лео Хазард (внук) и Елејна Хазард (внука).
Семејно потекло:Белгиска Волгонија Антист.
Висина:5 стапки 9 инчи или 1.79 метри.
Нето вредност:20 милиони евра (бројки од 2020 година).
Образованието:Royal Stade Brainois, Tubize и RC леќи.
Хороскопски:Овен
Позиција за играње:Напаѓачки играч од средниот ред и Вингер

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде