Приказна за детството на Мигел Алмирон Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Мигел Алмирон Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија на Мигел Алмирон ви раскажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, детето, начинот на живот, нето вредноста и личниот живот.

Накратко, ви ја даваме историјата на парагвајскиот професионален фудбалер со потекло од Асунсион. Оваа приказна започнува од неговите рани денови, до кога тој се прослави со играта.

За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Мигел Алмирон, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ајоше Перез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ивотот и подемот на Мигел Алмирон - кредит до медиум, ThePlayersTribune и SkySports
Theивотот и подемот на Мигел Алмирон.

Да, секој знае за неговиот скромен однос кон животот, некој што едвај повредил мува на теренот. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Мигел Алмирон, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Приказна за детството на Мигел Алмирон - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, тој го носи прекарот „Миги”И неговите целосни имиња се Мигел Анхел Алмирон Рејала.

Роден е на 10-ти ден во февруари 1994 година од неговата мајка Соња Алмирон и татко му Рубен Алмирон во главниот град Асунсион, Парагвај. Подолу е фотографијата на Соња и Рубен, неговите прекрасни родители.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти
Родители на Мигел Алмирон - Соња и Рубен Алмирон
Родители на Мигел Алмирон - Соња и Рубен Алмирон

Мигел Алмирон НЕ БИЛ израснати во богато или семејно потекло од повисока класа. Неговото семејство беше како повеќето сиромашни луѓе во Асунсион кои работеа, но немаа најдобро финансиско образование и често пати се бореа со пари.

Мигел Алмирон се најде како расте во сиромашно семејство, во кое татко му Рубен работи 18-часовни смени како чувар, а неговата мајка Соња работи како благајник во супермаркет.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгарни факти за биографија

Мигел Алмирон имал околу 5 браќа и сестри. Сите седум члена на неговото домаќинство управуваа со мала куќа и самиот мал Мигел мораше да дели кревет со неговата мајка.

Создавање образование и кариера на Мигел Алмирон:

Крцањето фудбалски фудбал започна толку рано за тивкото и срамежливо момче. Бидејќи неговите родители беа сиромашни, малиот Мигел Алмирон не беше во можност да го добие тоа најнови колекции на играчки НО, само стара фудбалска топка која ја шутна во повеќето пати од денот.

Мигел Алмирон како мало момче. Кредит: ТПТ
Мигел Алмирон како мало момче.

Мигел Алмирон посетуваше основно училиште „Ескеела Басика“ каде ја одигра прекрасната фудбалска игра.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дени Роуз приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

"Мигел беше многу тивок ученик кој ја извршуваше домашната задача. Тој не беше од оние мрзливи деца кои секогаш стануваат непослушни или немирни“, Откри неговата поранешна учителка Марија дел Пилар Бернал.

Како што Мигел Алмирон порасна и стана 7-годишно дете, тој започна да сонува да го направи голем. Неговата најголема желба беше да има доволно пари за да му купи на семејството поголем дом.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Неизвалкани факти за детството

На почетокот, тој гледаше на можноста за фудбалска кариера како единствено средство за да му помогне на своето семејство да ја избегне сиромаштијата.

Ова верување го виде како ја вложува својата сила и решителност во фудбалските активности кои започнаа во закрпено поле околу сиромашните квартови на бариото Сан Пабло, Асунсион.

Сувата тешка коска, каде што Мигел Алмирон научи како да игра Фудбал. Кредит за ThePlayersTribune
Сувата тешка коска, каде што Мигел Алмирон научи како да игра Фудбал. Кредит за ThePlayersTribune

Сувиот, тежок терен на коските, каде Мигел ги усоврши своите вештини за дриблинг, му даде платформа да одлучува за својата судбина.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џејмс Милнер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Таткото на Алмирон, Рубен, го поддржа неговиот син со тоа што го оддалечи од неговата удобна зона со цел да го натера да се натпреварува со пријателите.

"Мигел беше многу срамежлив. Му недостигаше доверба и лесно можеше да се исплаши. па го однесов (во клубот) за да има други пријатели,“, Изјави неговиот татко Рубен Алмирон ESPN.

Мигел Алмирон Биографија за детството - Ран живот во фудбалот:

Мигел Алмирон брзо започна да се снаоѓа добро и се стекна со многу пријатели неколку месеци по напуштањето на сувиот тежок терен во коските лоциран близу до неговиот дом.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сеан Лонгстаф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Не требаше време пред тој да биде примен во Клубот на 3 ноември, академија чија сениорска екипа играше во Третата дивизија на парагвајскиот фудбал. Академијата беше далеку од неговото основно училиште.

Разбирање на желбата на нивното момче да игра фудбал и потребата да заработи за живеење од него, сите членови на неговото семејство, вклучително и роднините сториле сè за да ги поддржат неговите аспирации. Подолу е остаток од сеќавањето на неговите рани денови во кариерата.

Мигел Алмирон ран живот со фудбал - Преостанатите сеќавања Кредит за TheSun
Раниот живот на Мигел Алмирон со фудбалот - Останатите спомени.

Родителите на Мигел Алмирон се погрижија нивниот син никогаш да не го пропушти фудбалскиот тренинг. Неговиот чичко по име „Диего”И баба која го носи името“Чело”Сите се вртеа наизменично да го придружуваат на вежбање.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Калум Вилсон Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Биографија на Мигел Алмирон - Приказна за патот до славата:

Можностите се појавија кога Мигел Алмирон продолжи да напредува со своите вештини. На 14-годишна возраст, Мигел беше подготвен да го напушти клубот на 3 ноември за нова можност.

Слабиот тинејџер се поканив за судење со Club Nacional, рекордер клуб и деветкратни шампиони на Парагвај во Примера дивизион.

За жал, тој пропадна во пробите со клубот. За да не се откажува неговиот внук од соништата, чичкото на Мигел Алмерон, Диего, решил да ги земе работите во негови раце.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сеан Лонгстаф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Диего му помогна да обезбеди уште едно судење со Серо Портено. Според неговите зборови

"Го однесовме со неговата мајка на испитувања каде што сретнавме 300 момчиња кои веќе чекаа да ја добијат истата можност. Никогаш нема да го заборавам затоа што Мигел беше број 301 во составот”Рече чичкото на Мигел Алмерон Диего.

Мигел минува испитувања благодарение на неговата способност. Сепак, сè уште не му успеа на Алмирон, кој не успеа да игра за нивоата на тимот под 15 и под 16 години. Тој беше обвинет дека е премногу лесен, некој што не може да расте.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Александар Митровиќ приказна за детството плус неразвиени биографија факти
Еднаш Алмирон беше обвинет дека е премногу лесен. TpT
Еднаш Алмирон беше обвинет дека е премногу лесен. TpT

За жал, во ноември 2010 година, кога играчите на академијата испаѓаа од редовите, сиромавиот Мигел беше меѓу тие имиња (на списокот) што требаше да биде исфрлен.

Заканата за пад на Мигел Алмирон продолжи до 2011 година без надеж да го види како расте.

Во време кога тој беше на работ да биде ослободен од клубот, се вклучи неговиот поранешен тренер Хернан Акуна, нудејќи му откуп.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Флоријан Тавин Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти
Ернан Акуна еднаш се залагаше за Алмирон. Кредит-ТигоСпорт
Ернан Акуна еднаш се залагаше за Алмирон. Кредит-ТигоСпорт

"Отидов кај координаторот и печатот и им реков: „Не сакам клубот да го брка тоа момче едноставно затоа што беше слаб”- рече Акуна, тренер на клубот под 17 години.

Хернан Акуна беше тој ангел чувар кој го направи Алмирон фокусен дел од неговата страна, давајќи му должности за играње игри. Тој беше одговорен за дипломирањето на Мигел Алмирон во првиот тим на клубот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Калум Вилсон Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Мигел Алмирон Био - Стани за слава приказна:

За возврат Мигел Алмирон возврати со помагање на неговиот тим да го освои трофејот во Парагвај Клаузура во 2013 година и трофејот Клаузура во 2015 година.

Во август 2015 година, Мигел Алмирон почувствува потреба да биде изложен на нова култура и методи на обука, па оттука одлучи да ја напушти својата земја.

Алмирон потпиша за Клуб Атлетико Ланос во аргентинската Примера Дивисион. За само една сезона, Алмирон му помогна на клубот да освои 3 трофеи, имено - Копа Бицентинарио, Суперкупа Аргентина и трофејот во Аргентина Примера Дивизион во 2016 година

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Иван Тони Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Мигел Алмирон имаше огромен успех во Клубот Атлетико Лани. Кредит за IG и Picnano
Мигел Алмирон имаше огромен успех во Клуб Атлетико Ланос.

Откако ги постигна сите овие, Алмирон ја напушти земјата во САД каде потпиша за ФК Атланта Јунајтед.

Дали знаеше?… Успехот продолжи и во САД. Мигел Алмирон беше прогласен за најдобар XI во МЛС и за двете негови сезони во Фудбал во мајор лигата, како и рекорд за МЛС Новак на годината за 2017 година.

Неговиот најголем момент во САД беше кога му помогна на својот тим да го освои Купот на МЛС во 2018 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џејмс Милнер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Мигел Алмирон Историја на успехот - Приказна за подемот на славните. Кредит за IG
Мигел Алмирон Историја на успехот - Приказна за подемот на славата.

На 31 јануари 2019, Алмирен му се придружи на Newукасл Јунајтед за клупски рекорд што ја победи таа за Мајкл Овен.

Како и за време на пишувањето, тој се впушти во животот во Северо-источна Англија и луѓето во Newукасл се задоволни што конечно имаат играч со кој можат навистина да се возбудат. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Migубовна приказна на Мигел Алмирон со Алесија Ното:

Зад секој великан стои жена, стои и поговорката. И зад скоро секој фудбалер, стои гламурозна сопруга или девојка како што се гледа во убавата личност на Алесија Ното која се случува да биде дама зад loveубовниот живот на Мигел Алмирон.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Неизвалкани факти за детството
Запознајте ја прекрасната Алесија Ното - девојка на Мигел Алмирон. Кредит на ИГ
Запознајте ја прекрасната Алесија Ното - девојка на Мигел Алмирон.

Темнокосата убава девојка на Мигел Алмирон е добро обучена во Зумба. Ова е програма за фитнес за вежбање многу популарна во регионот на Јужна Америка. Алексиа Ното го стори тоа за да заработи за живеење пред да го придружува нејзиниот човек во САД, а потоа и во Европа.

Мигел Алмирон се поврза со својата девојка околу ноември 2016 година, година кога започна неговиот успех во кариерата за постари лица. Тоа беше и годината кога тој беше тело без тело.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ајоше Перез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Судејќи според нивната свадбена фотографија, тоа изгледаше како приватна церемонија каде беа поканети само членови на семејството.

Свадба фотографија на Мигел Алмирон и Алесија Ноото
Свадба фотографија на Мигел Алмирон и Алесија Ноото

Бидејќи го врзаа јазолот, двајцата loversубовници уживаа во приватен и драмски брак.

Како и за време на пишувањето, двојката во моментов е решена за живот во Северо-источна Англија со Алексиа Ното обезбедување на целата емоционална поддршка за нејзиниот маж, иако тоа значи ставање во мирување на нејзината кариера во Зумба.

Мигел Алмирон и Алесија Ноото се смирија во животот во укасл. Кредит за IG
Мигел Алмирон и Алесија Ното добро се смирија во животот во Newукасл.

Личен живот на Мигел Алмирон:

Запознавањето со личниот живот на Мигел Алмирон далеку од фудбалскиот терен сигурно ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дени Роуз приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознавање со личниот живот на Мигел Алмирон. Кредит за МСН
Запознавање со личниот живот на Мигел Алмирон. Кредит за МСН

Започнувајќи, Мигел Алмирон е меѓу врвните фудбалери на 5 со најнизок став кон животот. Тој е некој што никогаш не се впушта во тепачки и многу е послушен.

Исто како и Н'голо Канте, тој е роден срамежлив и тивок, но од друга страна, може да биде ексцентричен и енергичен, особено кога ја работи својата работа на теренот.

Мигел Алмирон е длабок мислител и високо интелигентна личност која го користи својот ум во секоја прилика.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгарни факти за биографија

Семеен живот на Мигел Алмирон:

Мигел Алмирон конечно го исполни ветувањето дека ќе купи куќа на своите родители и членови на семејството во времето кога се пресели во аргентинскиот Ланус во 2015 година, исто така во годината кога се ожени.

Тој мораше да купи куќа во истата област во која порасна, една доволно голема за да има простории за да живеат татко му, мама, баба ми, баба, чичковци, браќа и сестри.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Калум Вилсон Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Денес, неговата голема плата се грижи за сите членови на семејството. Мигел троши многу на изнајмување и опремување куќи за нив во секоја земја во која го носи неговиот фудбал.

Членовите на семејството Мигел Алмирон позираат за фотографија. Кредит за IG
Членовите на семејството Мигел Алмирон се фотографираат.

Освен неговата мајка и татко, чичкото на Алмирон, Деиго е следната највлијателна личност во неговиот живот. Диего беше одговорен за помагање на неговиот внук да се справи со депресијата по неуспешното судење со Клуб Национал.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сеан Лонгстаф за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте го чичко Мигел Алмиронс - Диего
Запознајте го чичкото на Мигел Алмирон - Диего

Мигел Алмирон Stивотен стил:

Мигел Алмирон е супер богат фудбалер чија проверка на платата зборува многу. Некогаш, тој го држеше рекордот на 12-ти најплатен играч во историјата на Големата фудбалска лига (МЛС).

За некој што некогаш заработи 209,000 9 УСД по креиран гол и има пазарна вредност од XNUMX милиони УСД, се очекува тој да живее гламурозен начин на живот, како што е забележано подолу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Александар Митровиќ приказна за детството плус неразвиени биографија факти
Разбирање на начинот на живот на Мигел Алмирон. Кредит за Телеграф
Разбирање на начинот на живот на Мигел Алмирон.

Ова, сепак, не е случај. Мигел Алмирон живее скромен начин на живот и е паметен во управувањето со своите пари.

Мигел Алмирон нераскажани факти:

Неговиот Омилен играч на сите времиња секогаш останува голман:
Мигел Алмирон еднаш брзо одговори на прашањето со кој играч најмногу се воодушевувал во историјата на фудбалот. Во неговото познавање на фудбалот, има само еден идол.

Тоа не е друга личност освен легендарниот голман на Парагиан - Чилаверт кој беше столбот на националниот тим во текот на 1990-тите години на минатиот век.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Алан Сен Максимин Плус Недолгарни факти за биографија
Запознајте го Хозе Луис Чилаверт - Идол на Мигел Алмирон. Кредит за FoxSports.
Запознајте го Хозе Луис Чилаверт - Идол на Мигел Алмирон. Кредит за FoxSports.

Дали знаеше! Чилаверт останува единствениот голман во историјата кој честопати изведуваше слободни удари и пенали, што го прави втор највисок стрелец на сите времиња.

Како изгледа неговото CV за време на пишувањето: Гледајќи ја неговата колекција на индивидуални и клупски почести, лесно можеше да знаете зошто Newукасл Јунајтед одлучи да плати такса повеќе од онаа што беше порано за купување на Мајкл Овен за купување на Мигел Алмирон.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Иван Тони Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Мигел Алмирон индивидуални и клупски почести
Индивидуални и клупски почести на Мигел Алмирон

Како што е забележано погоре, Мигел Алмирон секогаш имал што да им понуди на своите работодавци скоро секоја сезона, почнувајќи од 2016.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Мигел Алмирон Приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари