Приказна за детството на Ангел Кореа Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Ангел Кореа Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Ангел Кореа ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата, децата, начинот на живот, нето вредноста и личниот живот.

Накратко, ова е приказна за патувањето на аргентинскиот фудбалер, од детските денови, до кога се прослави.

За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве ја неговата галерија од детство до возрасна личност - совршено резиме на Био на Анхел Кореа.

Ивотот и подемот на Ангел Кореа. Кредити за слика: Пасијафтубол и цел.
Storyивотната приказна за Анхел Кореа.

Да, секој знае за неговата напаѓачка позициска улога - добрата вештина, темпото и нискиот центар на гравитација. Сепак, само неколкумина ја сметаат нашата верзија на биографијата на Анхел Кореа, која е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Видете исто така
Приказна за детството на Емилијано Мартинез Плус Унтолд Факти за биографија

Ангел Кореа приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Angelito". Ангел Мартин Кореа Мартинез е роден на 9-ти ден во март 1995 година во градот Росарио во Аргентина, каде starsвездите сакаат Лионел Меси, Mauro Icardi Angel Di Maria исто така град од.

Кореа е едно од многуте деца родени од неговата малку позната мајка и од неговиот татко за кого малку се знае. Подолу е ретка фотографија од еден од родителите на Анхел Кореа- неговата мајка.

Запознајте еден од родителите на Анхел Кореа. Кредит за слика: Инстаграм.
Запознајте еден од родителите на Анхел Кореа.

И покрај тоа, очигледно е дека тој е аргентински државјанин од мешана етничка припадност со малку познато потекло од семејството.

Видете исто така
Приказна за детството на Giовани Ло Селсо Плус Недолгарни факти за биографија

Дали знаевте дека младиот Кореа е израснат во населбата Лас Флорес во Росарио, каде што порасна заедно со браќа и сестри за кои не се знае многу?

Тој бил израснат во населбата Лас Флорес во Росарио. Кредити за слика: WordAtlas и PassionFutbol.
Воспитан е во населбата Лас Флорес во Росарио.

Растејќи во семејно потекло од пониска класа во населбата Лос Флорес, Кореа живееше во рана живот на огромна сиромаштија во соседството каде што постоеше голема можност тој или да заврши како наркоман или осуден.

Видете исто така
Приказна за детството на Папу Гомез Плус Недолгарни факти за биографија

Образование и градење кариера на Анхел Кореа:

Како и да е, Кореа успеа да најде бегство од суровата реалност што го опкружуваше со тоа што се нурна во уличен фудбал и имаше ангажмани за градење кариера со неговите тогашни локални клубови за детство - Алијанца спорт и Тиро.

Кога Кореа имала 12 години, тој бил погоден од уште поостра реалност кога го изгубил својот татко кој го поддржувал, а го следеле двајца браќа.

Видете исто така
Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Иако болката беше премногу за да ја поднесе Кореа, тој го стори она што знаеше да го направи најдобро; наоѓање утеха по пат на фудбалот.

„Кога и да стапам на теренот на игра, ги заборавам сите тажни реалности што ме снајдоа и само уживам да играм“,

Откриена Кореа.

Ангел Кореа приказна за детството - неговиот ран живот во кариерата:

За среќа, Кореа не беше добар во пронаоѓањето бегство со фудбалот, но имаше и одлични вештини на топката, развој што го запиша во младинските системи на Сан Лоренцо во 2007 година, откако беше откриен од еден од скаутите на клубот.

Видете исто така
Хуан Фојт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Тој беше донесен во Сан Лоренцо откако еден од извидникот на клубот го откри. Кредит за слика: PassionFutbol.
Тој беше донесен во Сан Лоренцо откако еден од извидникот на клубот го откри.

Токму со аргентинската страна Кореа помина 4 години во усовршувањето на своите вештини и тренираше за кариера што ќе го однесе подалеку од континентот Јужна Америка.

Неговиот подем низ редовите на клубот беше метеорски кулминирајќи во 2013 година кога тој го имаше своето професионално деби за клубот со прекар Циклон.

Биографија на Анхел Кореа - Неговиот пат до славната приказна:

Една година подоцна, Кореа се согласи на договор за трансфер со тогашните носители на Ла Лига, Атлетико Мадрид. За жал, откриено е дека тој имал тумор на срцето додека превземал медицински лица да го комплетира неговиот потег на шпанска страна.

Видете исто така
Николас Отаменди за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Неговата операција на срце го избегна од настани во кои долго чекаше да учествува. Кредити за слика: Твитер и Пасијан Футбол.
Неговата операција на срцето го остави настрана од настаните во кои долго очекуваше да учествува.

Да, туморот беше успешно отстранет преку операција, тој се чинеше по цена што Кореа го пропушти полуфиналето и финалето на Копа Либертадорес со Сан Лоренцо.

Тоа беа натпревари на кои тој секогаш се надеваше дека ќе ги одигра затоа што направи многу за да му помогне на својот тим да се пласира во последните фази.

Видете исто така
Родриго Де Пол Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Анхел Кореа - Неговата приказна за подемот на славата:

Кога Кореа на крајот закрепна, тој официјално се приклучи на Атлетико Мадрид на 13-ти декември 2014 година и работеше нагоре за да стане еден од најсигурните напаѓачи на клубот за само неколку години.

Погледнете кој го снајде својот пат за да стане клучен напред во Атлетико Мадрид. Кредит на слика: Марка.
Погледнете кој се потруди да стане клучен напаѓач во Атлетико Мадрид.

Исто така, не се смета за недостиг од неговата меѓународна кариера во репрезентацијата на Аргентина, каде што често го споредуваат со неговиот сонародник Sergio Agüero дури и кога тој игра стил е повеќе сличен на Карлос Тевез. Остатокот, како што велат, е историја.

Видете исто така
Лионел Меси приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Анхел Кореа Loveубовен живот - Девојка, сопруга, дете (а)?

Преминувајќи кон loveубовниот живот на Кореа, не е многу познато за историјата на состаноците со напаѓачите, бидејќи тој не откри многу за случувањата во тој оддел.

Како такво, не може да се заклучи дека дали тој имал девојки во минатото, ниту пак имал жена за време на пишувањето.

Сепак, според WTFoot, постои мистериозна партнерка по име Сабрина Ди Марцо за која се шпекулира дека е девојка Анхел Кореа и мајка на неговата ќерка.

Видете исто така
Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како што беше кажано претходно, Ангел е родител на убавата ќерка Лолита, која му ја родила девојка или сопруга.

Неговиот Инстаграм профил е преполн со фотографии од Лолита која расте навистина брзо и среќно. Што повеќе? убавата девојка обожава да поминува време со својот татко кој исто така ужива во нејзиното друштво.

Видете исто така
Сериозно приказна за детството на Серхио Агуеро Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ангел Кореа ја сака својата ќерка и честопати поминува квалитетно време со неа. Кредити за слика: Инстаграм.
Анхел Кореа ја сака својата ќерка и често поминува квалитетно време со неа.

Биографија на Анхел Кореа - Семеен живот:

Во него се вели дека генијалците го напуштаат домот да бараат среќа и се враќаат дома за да ја споделат со своето семејство.

Истото може да се каже и за Анхел Кореа, кој е неговиот семеен носител на семејството. Ние ви донесуваме факти за членовите на семејството на Кореа, почнувајќи од неговите родители.

За таткото на Ангел Кореа: Кореа го изгуби својот малку познат татко од студените раце на смртта кога имал само 12 години.

Видете исто така
Маркос Рохо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Иако напаѓачот не откри што ја предизвикало смртта на неговиот татко, тој му заслужува на починатиот што му го приредил најсреќниот спомен од детството, придружувајќи го на тренинг.

За мајката на Ангел Кореа: Дали знаете дека малку познатата мајка на Кореа е една од бројните грижливи мајки кои докажаа дека родителството е само жртва? Таа помогна во воспитувањето на напред и неговите браќа и сестри откако нејзиниот сопруг почина.

Видете исто така
Приказна за детството на Giовани Ло Селсо Плус Недолгарни факти за биографија

Всушност, мајката на Кореа не јаде сè додека не обезбеди дека нејзините деца се заситиле.

Таа е особено горда на Кореа, која ги презеде одговорностите на носител на храна од 12-та година, давајќи го својот Дневник за одржување на семејството.

Ретка фотографија на Ангел Кореа со неговата мајка. Кредит на слика: Инстаграм.
Ретка фотографија од Анхел Кореа со неговата мајка.

За бранителките на Ангел Кореа: Напаѓачот има бројни браќа и сестри кои бројат 10. Тој изгуби двајца покрај неговиот татко многу одамна, додека не се знае многу за останатите за кои се верува дека се момчиња.

Ова се должи на фактот дека Кореа секогаш зборувал за обезбедување на својата мајка и браќа без да ги споменува сестрите за време на интервјуата. Подолу е најблиската единица на семејството на Анхел Кореа што ја најдовме.

Видете исто така
Мануел Ланзини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ангел Кореа со неговата мајка и еден од неговите браќа. Кредит на слика: Инстаграм.
Анхел Кореа со неговата мајка и еден од неговите браќа.

За роднините на Ангел Кореа: Далеку од семејниот живот на Анхел Кореа, не се знае многу за неговото потекло и семејните корени. 

Ова особено се однесува на неговите баба и дедо по татко и мајка, додека неговите чичковци, тетки, братучеди, внуки и внуци сè уште не се идентификувани за време на пишувањето на ова био.

Биографија на Анхел Кореа - личен живот:

Како и сите луѓе, и на Анхел Кореа има одлики на личност што дефинираат кој е тој навистина надвор од теренот на игра.

Видете исто така
Приказна за детството на Папу Гомез Плус Недолгарни факти за биографија

Карактеристиките што ги споделува индивидуата водени од Хороскопскиот знак Риби вклучуваат чувствителни расположенија на напаѓачот, емоционална природа и интуиција на самото место.

Кореа кој едвај открива факти за неговите приватни и лични факти се впушта во неколку активности што поминуваат за неговите интереси и хоби.

Тие вклучуваат играње видео игри, патувања и поминување добро време со неговото семејство и пријатели.

Видете исто така
Приказна за детството на Емилијано Мартинез Плус Унтолд Факти за биографија
Играњето видео игри е едно од хобиите на напаѓачот. И неговата ќерка го дели истото хоби. Кредит за слика: Инстаграм.
Играњето видео игри е едно од хобиите на напаѓачот. И неговата ќерка го дели истото хоби.

Angelивотен стил на Ангел Кореа:

Зборувајќи за напорите за правење пари и навиките на трошење на Анхел Кореа, тој заработува многу плати, плати и освојува бонуси за играње врвен фудбал, додека одобрувањата играат витална улога во постојан пораст на неговото богатство,

Така, напаѓачот кој има проценета нето вредност од над 3.50 милиони УСД за време на пишувањето на ова био.

Видете исто така
Лионел Меси приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој има што е потребно за да се живее луксузен начин на живот, како врвните заработувачи на спортот, кои вклучуваат Кристијано Роналдо, Нејмар Јуниор Пол Pogba.

Проценетата нето вредност на Кореа од над 3 милиони долари зборува добро за профитабилната природа на играњето врвен фудбал. Кредит за слика: Pho.to.fun.
Проценетата нето вредност на Кореа од над 3 милиони долари зборува добро за профитабилната природа на играњето врвен фудбал.

Ангел Кореа нераскажани факти:

За да се стави крај на нашата детска приказна за Ангел Кореа и биографија, тука се малку познати или нераскажани факти за напред.

Дефект на плати: Од септември 2018 година, договорот на Аргентинецот со Атлетико Мадрид го виде како неверојатна плата од 3.5 милиони евра годишно. Крцкајќи ја платата на Ангел Кореа во бројки, тој го заработува следново.

Видете исто така
Сериозно приказна за детството на Серхио Агуеро Плус Неоптоварени факти за биографијата
Дефект на плата Ангел Кореа. Кредити: WTFoot
Дефект на плата Ангел Кореа. Кредити: WTFoot

Откако започнавте да го гледате Анхел КореаБио, ова е она што го заработи.

€ 0

Дали знаеше?… Потребно е просечен работник во Европа најмалку 8.6 години да заработи исто како Ангел заработува за 1 месец.

Религија: Родителите на Анхел Кореа го воспитувале во придржување кон религиозното верување во христијанството. Фудбалерот е католик кој практикува како и повеќето луѓе родени во Росарио во Аргентина.

Видете исто така
Хуан Фојт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Всушност, тој имаше средба со Хорхе Марио Бергоogо во Аргентина пред да стане папа Франциско.

Ангел Кореа со тогашниот кардинал Хорхе Марио Бергоliо. Кредит на слика: Инстаграм.
Анхел Кореа со тогаш кардиналот Хорхе Марио Бергоogо.

Тетоважи: Кореа очигледно е голема на тетоважите и има уметност на телото на вратот, градите, рацете и нозете. Нема крај на повидок колку повеќе уметности може да се добие со оглед на тоа дека сè уште има простор за повеќе.

Рејтинг на ФИФА: Вкупниот рејтинг на ФИФА на Анхел Кореа е над 82 за време на пишувањето на ова био.

Видете исто така
Родриго Де Пол Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Иако рејтингот е подобрување од претходните години, фановите едвај чекаат да го видат вкупниот рејтинг од 87 со цел да ги обезбеди неговите услуги за игра на кариера во ФИФА.

Можете ли да направите значења од неговите тетоважи. Кредит на слика: WTFoot.
Можете ли да направите значење од неговите тетоважи? Кредит за слика: WTFoot.

Пушење и пиење: Кореа не е дадена на пушење, ниту пак е видено како пие. Како и повеќето фудбалски генијалци, тој е загрижен за неговото здравје и не би направил ништо за да го компромитира.

Видете исто така
Хуан Фојт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Анхел Кореа - База на знаење Вики:

Во овој последен дел од фактите за биографијата на Анхел Кореа, ќе ја видите неговата база на знаења за Вики. На сликата подолу, тоа ви помага да најдете информации за Angelito на концизен и лесен начин.

ВИКИ ПРИРАЧНИКОДГОВОРИ
Ангел Кореа ПрезимеАнгел Мартин Кореа Мартинез
Ангел Кореа Датум на раѓање9 март 1995 година (возраст 24 години за време на пишувањето)
Место на раѓање на Ангел КореаРосарио, Аргентина
За родителите на Ангел Кореа Неговиот татко доцни, а мајка му е жива (во времето на пишувањето).
Името на ќерката на Ангел Кореа Лолита Кореа
Религија на Ангел КореаХристијанство (вежба католик)
ФИФА Рејтинг на Анхел Кореа81 со потенцијал од 87 (заклучно со февруари 2020 година)
Прекар на Ангел КореаAngelito
Име на девојката на Ангел Кореа (гласини)Сабрина Ди Марцо
Име на сопругата на Ангел Кореа (Гласини)Сабрина Ди Марцо
Видете исто така
Приказна за детството на Папу Гомез Плус Недолгарни факти за биографија

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Ангел Кореа Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност.

Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари