Приказна за детството на Адама Траре Плус Недолгарни факти за биографија

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпозната со името "Усаин Болт„ Нашата приказна за детството Адама Траре Плус Ундолд Биографија Факти ви дава целосен извештај за значајни настани од неговото детство до денес.

Ивотот и подемот на Адама Траоре. Кредити за слика: Независен, SportsMole, Џо и ФК-Барселона

Анализата вклучува негово рано живеење / семејно потекло, образование / градење кариера, ран живот во кариерата, пат до слава, покачување на славата приказна, живот во врска, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите мускули гради и брзината што го прави еден од најбрзите фудбалери во ФИФА и во светот. Сепак, само неколку сметаат Адама Траоребиографија која е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Адама Траур Плус Недолгани факти за биографија - Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Адама Траоре Дијара. Адама Траоре, како што честопати се нарекува, е родена на 25-тиот ден од јануари 1996 на неговата мајка, Фатумат и татко, Баба Траоре во општината Л'Хителсет де Лобрегат, југо-западно од Барселона. Тој е втор син и дете од три деца родени на неговите прекрасни родители на сликата подолу.

Запознајте ги родителите на Адама Траоре - неговата мајка (Фатумата) и татко (Баба). Кредит за IG

Родителите на Адама Траоре се шпански имигранти кои имаат семејно потекло / корени од Мали, земја што е затворена земја во Западна Африка. Само совет… Западноафриканската земја Мали сочинува околу половина од пустината Сахара и таа е осма по големина земја во Африка.

Карта што ја покажува земјата на потекло од Мали-Адама Траоре. Кредит на слика: TheFactFile

Родителите на Адама Траоре ја напуштија својата земја Мали да се населат во Барселона, град за кој веруваат дека ќе им понуди подобри можности на своите деца. Тоа беше одлука која се исплати.

Растејќи, Адама Траоре не беше како некои фудбалски starsвезди (на пр. Допаѓања на Жерар Пике, Марио Гоце и Хуго Ллорис) кој живеел живот на богатост пред да достигне стардом. Тој потекнувал од семејно потекло од средна класа, оној чии родители не беше во можност да си ги дозволи најновите колекции на играчки за него како дете, само фудбал.

Адама порасна заедно со неговиот постар брат Моха и една убава сестра Аса во домаќинство во фудбал. Бидејќи бил воспитан во шпанскиот град Барселона, за него и целото семејство било природно да се в fallубуваат во убавата игра на фудбал благодарение на ФК Барселона.

Приказна за детството на Адама Траур Плус Недолгани факти за биографија - Образование и градење кариера

Theубовта кон играта преовладуваше во другите спортови, бидејќи Адама со својот брат Мох почна да паси фудбал во соседните полиња на CE L'Hociationet. Набргу потоа, тие двајцата започнаа да добиваат фудбалско образование во Центарот Д'Епорс Л'Хителсет, клуб каде што двајцата остварија неверојатен напредок.

Адама Траоре го доби своето најрано фудбалско образование во Фудбалскиот клуб CE L'H Hospitalet. Кредити за слика: BBDFutbool,& О.

Рано, двајцата браќа знаеја дека имаат талент и можат да направат нешто големо од фудбалот. На нивните родители и членовите на семејството, никогаш не се сомневаше дека Моха и Адама се движеа во вистинската насока. Токму Адама Траоре напредуваше побрзо од својот брат затоа што беше поталентиран.

Во годината 2004, семејството Траоре сонуваше. Познатата академија на ФК Барселона Ла Масија ја покани Адама на судења. Неговиот брат Мох беше поканет од соседот Еспањол две години подоцна.

Приказна за детството на Адама Траур Плус Недолгани факти за биографија - Рано кариерен живот

После краткиот период со соседниот CE L'H Hospitalet, успешно судење ја виде Адама Траре и се приклучи на познатата академија на ФК Барселона Ла Масија во 2004 на осумгодишна возраст.

Раниот живот на Адама Траоре со Академијата Ла Масиа - ФК Барселона. Кредит на слика: Џо

Во тоа време и во моментов, секое дете беше сон да се приклучи на Ла Масија, една од најголемите фудбалски академии во светот. По придружувањето, беше забавно за малата Адама. За да се сретне со тврдото натпреварување, тој мораше да направи многу жртви како исчезнати родендени и работи што ги очекуваше дома. Сите овие жртви беа потребни за да може тој да направи ран впечаток кај клубот.

Дали знаеше?… Годината (2004) на која Адама и се придружи на Ла Масија се совпаѓа со годината Лионел Меси експлодирала на местото на сениорскиот фудбал. Тогаш, Адама заедно со другите деца сите ги следеа стапките на нивниот детски херој АКА Ла Пулга (ГОАТ).

Приказна за детството на Адама Траур Плус Недолгани факти за биографија - Пат до слава приказна

По патот со Ла Масија, Адама продолжи да покажува напредок додека патуваше низ редовите на академијата. И покрај тоа што беше краток, неговата сила, моќ и молња темпо го направи познат на младинско ниво. Дали сте знаеле? Адама Траоре го заработи прекарот 'Усаин Болт'поради неговата експлозивна брзина во текот на неговите формативни години во Барселона La Masia академија.

Адама Траоре играше заедно со противниците далеку постара и поголема од него. Кредит на ФК-Барселона

Бидејќи тој беше толку добар, Адама често се користеше против противниците на повисоките возрасни групи и напредуваше против играчи постари од него. Тој беше користен како десен бек и како напаѓач за време на неговите денови во Ла Масија.

Додека другите деца беа фрлени во високо конкурентната академија „Ла Масија“ заради недостаток на перформанси, Адама Траоре не беше толку добар што својата страст ја направи својата работа. Подолу е парче видео доказ што ги прикажува неверојатните прикази на фудбалскиот блудник за време на неговото време во Ла Масија. Специјален кредит на AirFutbol.

Приказна за детството на Адама Траур Плус Недолгани факти за биографија - Стани за слава приказна

Во годината 2013, Адама Траоре стана редовна со Барселона Б, воочувајќи повеќе од настапите на 40 лига за оваа страна. Тој беше инструментален во помагањето на тимот на Барселона Б во освојувањето на младинската лига 2014 УЕФА.

Адама Траоре слави Младинската лига на УЕФА со соиграчите. Кредит на слика: TalkSports

Истата година Адама го направи своето професионално деби со сениорската екипа на ФК Барселона како замена Нејмар во победа во Ла Лига. Поради неговиот импресивен настап во тимот на ФК Барселона Б и сениорскиот тим, клубовите ширум Европа дојдоа во потера по неговиот потпис.

На 14 август 2015, Адама Траро се приклучи на клубот од Премиерлигата Астон Вила и една година подоцна, Мидлсборо каде продолжи да го користи својот темпо да предизвика неколку проблеми за бранителите на опозицијата. Најдобриот спортски успех на Адама Траоре со Боро дојде кога славниот хет-трик награда што е; „(1) Играчите на фановите на Мидлсборо на годината, (2) Млад играч на годината за Мидлсборо и (3) Играчот на годината на играчите на Мидлсборо.

Адама Траоре се претстави со една од неговите награди Мидлсборо. Кредит на Официјална веб-страница на Мидлсборо

Успехот на Адама Траоре во Мидлсборо го привлече Вулверхемптон Вандерерс кој не трепна да го купи. Неговиот тренер, Нуно Еспирито Санто постигна извонреден успех во неговата мисија да ја искористи својата брзина и моќ преку контра напади за да ги казни уморни нозе на противниците.

Адама Траоре- Се користи како крај на играта оружје за казнување на уморни противници

На незаборавна нота, брзината и моќноста на Адама Траоре беа најмногу прилагодени на 6th октомври 2019. Тоа беше денот кога Адама постави опсада Пеп ГвардиолаСтручниот тим на Ман Сити, кога постигна два гола во гостинска победа (0-2), подвиг кој е навистина еден од најголемите моменти во неговата професионална кариера.

Денот кога Адама Траоре го казни Ман Сити. Кредит на 90Min

Сега, без сомнение, Адама ги натера фудбалските фанови да веруваат дека брзината и моќта се еден од предусловите потребни како денешниот фудбалер. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Приказна за детството на Адама Траур Плус Недолгани факти за биографија - Животен однос

Со зголемувањето на славата и популарноста особено во ФИФА, многу навивачи размислуваа да знаат дали Адама Траоре има девојка или сопруга. Без сомнение, неговата телесна и убав изглед сигурно ќе го натера да биде на списокот со желби за момчиња за повеќето женски обожаватели.

Кој е девојка на Адама Траоре ?. Кредит за IG

Како и за време на пишувањето, откривме дека нема траги од Адама да има девојка или да биде вмешана во каква било врска. Од тоа што се чини, тој претпочита да се фокусира на неговата фудбалска кариера. Сепак, гледаме многу млади фудбалери се однесуваат на овој начин за да останат на ниско ниво во важните фази на нивните кариери. Може да биде и тоа што Адама има девојка, но претпочита да не ги прави неговите односи барем засега барем засега.

Приказна за детството на Адама Траур Плус Недолгани факти за биографија - Личен живот

Да се ​​запознаете со личниот живот на Адама Траоре надвор од теренот ќе ви помогне да добиете подобра слика за него. Започнувајќи, на прв поглед на Адама, би можеле да го согледате почетокот на нешто енергично и бурно. Исклучено од теренот, тој посветува посебно внимание на неговите вежбални терени, причина за значајната мускулна маса и физика.

Во едно интервју со Бренд, Адама го тврди спротивното, дека тој не е кревач на тежина. Според неговите зборови; „Не кренав ниту една тежина. Знам дека луѓето нема да веруваат во тоа, но точно е “.. Прашањето е; Dо, кој ја читате оваа статија, верувате во она што го кажа дури и додека ја сметате оваа фотографија од него како играч на играч 17?…

Фотографија на Адама Траоре како фудбалер-стар 17. Кредит на слика: Trollfootball

Второ во неговиот личен живот, Адама Траоре е некој кој секогаш има што да му понуди на светот и тоа не е ништо друго освен „Забрза“Тој ја носи играта на фудбалот. Можеби тој не би бил во редовите на Меси и Роналдо, но Адама Траоре го создаде својот свет на величина како што е забележано во Награди на FIFA18. Видео докази (подолу).

Приказна за детството на Адама Траур Плус Недолгани факти за биографија - Семеен живот

Од вкупно приближно 55,000 малцински мигранти кои живеат во Шпанија (Ефе извештаи), семејството на Адама Траоре е меѓу ретките успешни кои направија име за себе. Семејството се смета за создавајќи свој пат кон финансиска независност користејќи го фудбалот како средство.

Тато на Адама Траоре: Неговиот татко кој едноставно го нарекуваат прекарот „Баба“Е чист Малејан по потекло. Кога ќе ја погледнете Баба на сликата подолу со неговиот син, една работа ми доаѓа на памет. Тоа е структурата на телото и на татко и на син. (оние мускулести гради!) Лесно би можеле да заклучите дека Адама го зеде откако гради неговиот татко во неговото тело.

Адама Траоре позира со татко. Кредит: ИГ

Баба како и многу добри татковци беше инструментална во обезбедувањето поддршка за Адама додека беше во фабриката за фудбал на Каталонија.

Мајка на Адама Траоре: Фатумат е нејзиното име и таа често се нарекува 'поддржувачката мајка' Според нејзиниот син Адама; "Мајка ми отсекогаш ја поддржуваше, ме возеше насекаде и ме избра како младински играч. Таа беше дури и таму со мене, покажувајќи ми поддршка, денот кога потпишав за Волците".

Адама Траоре со својата мајка. Кредит: ИГ

Судејќи според нивната фотографија погоре, би можеле да кажете дека постојаната нежност на loveубовта постои и меѓу Адама и Фатумата, која ги надминува сите други наклони во нивните срца.

Сестрата на Адама Траоре: Подолу е убавата бебе сестра на Адама која оди по името Аса. Таа за време на пишувањето, живее во Шпанија и честопати го посетува својот голем брат во Англија.

Адама Траоре позира со својата сестра Аса. Кредит: ИГ
Братот на Адама Траоре: Мохамед Траро Дијара кој е познат и со прекарот „Моха“Е постариот брат на Адама. Моха (роден 29th ноември 1994) кој е две години постар од Адама, исто така, стана професионален фудбалер.
Запознајте го братот на Адама Траоре - Моха. Кредит на слика: Nkistra. Кредит за IG
Како начин на исплата на верност кон семејните корени, Моха на 17th на февруари 2014 се префрли од игра за Шпанија да игра за Мали. За време на пишувањето, тој во моментов игра како напаѓач за шпанскиот клуб Херкулес во Сегунда Дивизион Б кој е трето ниво на системот на шпанската фудбалска лига.
Приказна за детството на Адама Траур Плус Недолгани факти за биографија - Начин на живот

За фудбалер кој заработува 2.6 милиони евра (2.2 милиони фунти) годишно во времето на пишувањето, навистина има доволно пари за нормален живот. Финансискиот успех на Адама Траоре е врзан директно поврзан со неговиот настап како фудбалер.

Правење многу пари не надминува да се живее егзотичен животен стил, кој лесно се забележува од играчите кои покажуваат големи куќи и светкави автомобили. Адама е паметен за начинот на управување со финансиите. Тој вози просечен автомобил и живее просечен животен стил за еден фудбалер.

Факти за животниот стил на Адама Траоре. Кредити за слики: CNBC, IG и арапскиот бизнис. Кредит на Твитер
Приказна за детството на Адама Траур Плус Недолгани факти за биографија - Неостварени факти

Најнискиот момент во својата кариера: Јануари 2016 е снимен како еден од најлошите моменти во неговата кариера. Дали знаеше?… Адама Траоре беше одлепен од сениорскиот состав на Астон Вила поради повторените примери на недисциплина. Оваа одлука имаше негативно влијание врз неговиот тим бидејќи неговата страна беше ослободена од англискиот топ-лет на крајот на таа сезона.

Тој има добар CV: Многу фудбалска слава наиде на Адама Траоре додека играше ФИФА и секако Волците. Вистината е, брзиот и моќен фудбалер помина долг пат, како што се забележува од неговото CV, што зборува за обемот на неговото достигнување.

Адама Траоре Недолден Број на почести за кариера.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Адама Траоре, плус невистинити биографија На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари