Лоренцо Санц Човекоуд Приказна Плус Недолгарни факти за биографија

Лоренцо Санц Човекоуд Приказна Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Лоренцо Санц (доцна) ви раскажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата, децата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ви доставуваме значајни настани во историјата на покојниот шпански бизнисмен. Спасувачот започнува од раните денови до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве лулка за кревање галерија - совршено резиме на био-книгата на Лоренцо Санц.

Ивотот и подемот на Лоренцо Санц. Кредити за слика: Инстаграм и Марка.
Lifeивотот и подемот на Лоренцо Санц.

Да, секој знае дека тој е еден од најистакнатите Шпанци што умрел од коронавирус познат и како Ковид-19. Сепак, само неколкумина прочитаа целосни статии од Биографијата на Лоренцо Санц, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме

Детска приказна на Лоренцо Санц:

Започнувајќи, Лоренцо Санц Мансбо е роден на 9-ти август 1943 година во градот Мадрид во Шпанија. Тој беше најстарото од 10 деца родени на неговите родители за кои не се знае многу за време на пишувањето на оваа биографија.

Благодарение на тоа што е роден во главниот град и најнаселен град Шпанија, Санц е „мадрилеец“ по раѓање и фактот дека пораснал во градот заедно со неговите девет помлади браќа и сестри.

Лоренцо Санц порасна во родниот град Мадрид. Кредити за слики: Инстаграм и Свет Атлас.
Лоренцо Санц порасна во родниот град Мадрид. Кредити за слики: Инстаграм и Свет Атлас.

Расте години:

Додека растеше во Мадрид, Лоренцо Санц беше спортско дете со фудбал е негов омилен фаворит. Фудбалот го одржуваше среќен во текот на своето детство, дури и кога се трудеше да помогне во одржување на неговото семејство од пониска класа финансиски во живот.

Семејно потекло на Лоренцо Санц:

Причините за оскудните финансии на семејството на Санц не беа далеку од фактот дека неговиот татко бил чувар на градскиот парк во Мадрид - Ел Ретиро. Работата беше една од напорите со најниски приходи во тоа време.

Бидејќи бил најголем од неговите браќа и сестри, младиот Санц се нафатил на своето семејство да направи семејството да има доволно пари. Така, тој честопати извршуваше работи за фризери и одвојуваше време да и помогне на својата баба да им продава вода на навивачите на стадионот на Реал Мадрид.

За време на пишувањето, не се знае многу за родителите на Лоренцо Санц. Кредити за слики: Instagram и ClipArtStudio.
За време на пишувањето, не се знае многу за родителите на Лоренцо Санц. Кредити за слики: Instagram и ClipArtStudio.

Создавање кариера на Лоренцо Санц:

За време на една од таквите продажби, Санц го виде Реал-Мадрид да го крене својот 2-ри Европски куп (денес познат како трофеј во Лигата на шампионите) на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ во Чамартан.

Сведочењето на Лос Бланкос како го крена најдобриот трофеј во Европа беше еуфоричен момент за сите на стадионот, особено за Санц, кој наскоро започна со натпреварување во кариерата во фудбалот како голман.

Тогашното момче имало едвај 14 години кога го видел Реал Мадрид да го крене својот 2-ри Европски куп во 1956 година.
Тогашното момче имало едвај 14 години кога го видел Реал Мадрид да го крене својот 2-ри Европски куп во 1956 година.

Раните години на фудбалот на Лоренцо Санц:

Кога беше вистинското време, фудбалската кариера на Санц како голман започна сериозно. Тој навистина играше за различни малолетни екипи во мадриленската лига, меѓу кои и Пуерта Бонита. Несреќен или среќен за Санц, тој не забележа значаен напредок со овој потфат.

Како таков, му беше лесно да донесе одлука за истражување во светот на бизнисот. Сепак, транзицијата не беше брза. Тој прво беше публицист пред да заработи доволно пари за да се здобијат со печатарска куќа, како и списание за мебел.

Тој стана бизнисмен откако не успеа да постигне значаен напредок како фудбалер. Кредит на слика: Инстаграм.
Тој стана бизнисмен откако не успеа да постигне значаен напредок како фудбалер. Кредит на слика: Инстаграм.

Биографија на Лоренцо Санц - Патот до славата:

Како умешен бизнисмен, Санц продолжи да го прошири својот брег со тоа што водеше компанија за позадина и се претстави во недвижнини. Наскоро стана многу влијателен, така што се дружеше со француските политичари.

До осумдесеттите години на минатиот век, амбициозниот Санц водеше трки во Мадрид. Среде неговите различни деловни напори, Санц беше многу во контакт со работите на Реал Мадрид. Всушност, тој полека одеше од тоа да биде страствен навивач на социо, член на борд, потпретседател и на крајот претседател.

1995 година беше година кога стана претседател на Реал Мадрид. Кредит на слика: Марка.
1995 година беше година кога стана претседател на Реал Мадрид. Кредит на слика: Марка.

Биографија на Лоренцо Санц - Подигање на слава:

Кога Санц го презеде Реал Мадрид како претседател во 1995 година, клубот беше буквално хаос и немаше освоен трофеј во лига на шампиони цели 32 години! Всушност, Лос Бланкос не беше никаде близу до квалификациите за Европскиот турнир!

Како спасител испратен од богот на фудбалот, Санц беше успешен во промена на богатството на Реал Мадрид. Тој ја надгледуваше промената на голем број менаџери и донесе starвездени играчи како Давор Шукер и Предраг Мијатовиќ со свои пари.

Овој потег се исплатеше бидејќи Реал Мадрид ја освои Лигата на шампионите во 1998 година, првпат по 32 години. Околу половина милион навивачи излегоа на улиците во Мадрид да ја прослават историската победа и да ги пеат пофалбите на Санц. Реал Мадрид повторно го освои трофејот во 2000 година пред Санц да ја загуби својата позиција од Флорентино Перез во тесна изборна конкуренција.

Токму напорите на Санц го натераа Реал Мадрид да го подигне 7-миот европски куп по 32-годишна суша. Кредит за слика: Твитер.
Токму напорите на Санц го натераа Реал Мадрид да го подигне 7-миот европски куп по 32-годишна суша. Кредит за слика: Твитер.

Сопругата и децата на Лоренцо Санц:

Среде успехот на Санц во деловната активност и ангажманите во управувањето со елитниот фудбал, имаше една жена која стоеше покрај него густо и слабо. Таа не е друга личност, освен неговата сопруга Мари Луз. Не се знае многу кога Санц и Мари Луз започнаа да излегуваат или отидоа низ патеката.

Но, сигурно знаеме дека сопругата на Лоренцо Санц (Мари Луз) му роди 4 деца. Тие вклучуваат Пако Санц (син), Фернандо Санц (син), Дијанија (ќерка) и Малула (ќерка). До смртта на Санц, во март 2020 година, тој беше многу близок со неговата сопруга и децата кои со почит го имаа во своите мисли и молитви по неговата контракција на коронавирус (ака ковид-19) што ја погоди неговата смрт.

Ретка фотографија од Санц со неговата сопруга Мари и децата - Лоренцо (Л) и Франциско (Р). Кредит за слика: DailyMail.
Ретка фотографија од Санц со неговата сопруга Мари и децата - Лоренцо (Л) и Франциско (Р). Кредит за слика: DailyMail.

Семеен живот на Лоренцо Санц:

Лоренцо Санц беше од поставување позадини од пониско ниво од семејството. Ние ви донесуваме факти за членовите на неговото семејство.

За таткото и мајката на Лоренцо Санц:

Таткото на Санц беше чувар на парк кој не заработуваше многу од овој потфат, додека за неговата мајка не постоеше мала или никаква документација. И покрај тоа, тој ги држеше своите родители во голема почит и даваше се од себе за да им помогне да го одржат семејството дури и додека работеше нагоре за да најде чекор напред во фудбалот.

За време на пишувањето, не се знае многу за родителите на Лоренцо Санц. Кредит за слика: Инстаграм и ClipArtStudio.
За време на пишувањето, не се знае многу за родителите на Лоренцо Санц. Кредит за слика: Instagram и ClipArtStudio.

За браќата и сестрите на Лоренцо Санц:

Далеку од родителите на Лоренцо Санц, не се знае многу за неговите 9 браќа и сестри. Ниту има записи за потеклото на неговото семејство, особено што се однесува на неговите баби и дедовци од мајка и татко.

Зетот на Санц (сопруг на Малула) е поранешна шпанска фудбалска starвезда - Мичел Салгадо, додека неговите тетки, чичковци, внуци и внуки не се познати за време на пишувањето.

Личен живот:

Лоренцо Санц беше - пред неговото тажно смрт - познато дека е олицетворение на пријатни особини кои вклучуваат неговата непоколеблива страст, смирение, посветеност на должноста, восхитувачко водство и оптимистички расположенија.

Понизноста и непоколебливата страст беа некои од пријатните црти што се залепија со неговата личност. Кредит на слика: TheSun.
Понизноста и непоколебливата страст беа некои од пријатните црти што се залепија со неговата личност. Кредит на слика: TheSun.

Секогаш кога Санц не водел бизнис и фудбалски интереси, може да се најде дека се занимава со активности за кои се знае дека се негови интереси и хоби. Тие вклучуваат трки со коњи, карти за играње, пушење кубански цигари и квалитетно време со семејството и пријателите.

Стил на живеење:

Дали нето-нето-вредноста на Лоренцо Санц беше над пристојна сума од 5 милиони долари пред неговото умирање? Најголемиот дел од богатството на Санц влече корени во неговите недвижнини, сопственоста на клубот и градежните активности.

Така, тој беше во можност да го живее луксузниот животен стил на граѓаните од горната класа кои имаат скапи куќи распоредени низ Мадрид. Што повеќе, тој се возеше во убави автомобили и никогаш немал причини да прогласи банкрот.

За Санц, немаше крај на животот на ofвездата. Кредит на слика: Проксимус.
За Санц, немаше крај на животот на ofвездата. Кредит на слика: Проксимус.

Лоренцо Санц Унтолд факти:

Да ја завршиме нашата приказна и биографија за детството на Лоренцо Санц, еве малку познати или нераскажани факти за фудбалската елита.

Факт # 1 - Религија:

За разлика од активните спортисти и менаџери, тешко е да се каже дали Лоренцо Санц бил религиозен поединец или не затоа што не бил голем на социјалните мрежи. Ниту, тој даде редовни интервјуа.

Факт # 2 - Тривија:

Дали знаевте дека Санц е роден на годината што германскиот пропаганден филм „Титаник“ ги погоди кината? Исто така, 1943 година беше година кога Французите Jacак Кусто и Емил Гагнан им се спротивставија на шансите да дишат под вода со измислување на Аквалунг.

Покрај 2-та светска војна, помош за дишење под вода - Аквалунг и германски филм за Титаник го обликуваа јавниот дискурс во 1943 година. Кредити за слики: Imdb и Explore.
Покрај 2-та светска војна, подводно помагало за дишење - Аквалунг и германскиот филм за Титаник го обликуваа јавниот дискурс во 1943 година.

Факт # 3 - Сопственост на клубот:

Малку позната аквизиција: Не многумина знаат дека Санц беше сопственик на шпанскиот клуб Малага ЦФ помеѓу 2006 - 2009 година. Неговиот син Фернандо беше претседател на Малага пред клубот да биде продаден во 2010 година на катарски инвеститор за сума од 50 милиони евра.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте приказната за детството на Лоренцо Санц од детството Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Биографија на Лоренцо Санц (Прашања за Вики)Одговори на Вики
Целосно име:Лоренцо Санц Манчебо.
Роден:9 август 1943
Мадрид, Шпанија.
Починал:21 март 2020 година (на возраст од 76 години)
Мадрид, Шпанија.
Професија:Бизнисмен
Сопруга:Марија Луз Дурен Мујоз.
Деца:Пако Санц (син), Фернандо Санц (син), Дајанија (ќерка) и Малула (ќерка).
Роднина:Мишел Салгадо (зет).
Хороскопски знак:Лав.
Најпознат по:Да се ​​биде претседател на Реал Мадрид.
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари