Thomas Meunier приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Thomas Meunier приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат како „Милер„ Нашата приказна за детството на Томас Меуниер плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесуваме целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата вклучува неговото семејно потекло, животна приказна пред слава, приказна за слава, врска и личен живот.

Да, секој знае за неговите непредвидливи навредливи потези. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Томас Меуниер, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Томас Меуниер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Почетокот на животот и семејството

Томас Меуниер е роден на 12th ден во септември 1991 во Sainte-Ode во Белгија. Тој беше втор од две деца родени од сојузот меѓу неговата мајка Веронике Меуниер (медицинска сестра) и неговиот татко (електричар кој во тоа време играше аматерски фудбал).

Млади Меуниер израснал во неговото родно место во Сент-Од заедно со постара сестра со која го поминал целото негово детство. Растејќи го во својот љубовен дом за домашно милениче, Меуниер беше привлечен кон фудбал за вистинска забава и почна да тренира со својот роден тим, РУС Сент-Од, кога беше на возраст 5.

Таткото на Меуние, сепак, сакаше тој да го сфати спортот посериозно и, продолжено, да види дека станува професионалец. Сепак, младиот човек не виде убедлива причина да го сфати сериозно фудбалот се додека неговите родители не се разведоа кога тој имаше само 12 години.

Томас Меуниер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Создавање кариера

Одделувањето го виде Мениуер и неговата постара сестра да изберат да живеат со својата мајка, која стори сѐ што можеше за да се грижи за нив. Од своја страна, зголемувачкиот фудбалер заглавил со фудбал со снимање на потег од РС Сенте-Оде, каде што поминал 6 години за да ја освои титулата 2 во РУС Гиври. Потоа заработил место во младинските системи на Стандард Лиеж.

Томас Меуние (горе десно) во РУС Гиври.
Томас Меуние (горе десно) во РУС Гиври.

Во Стандард Лиеж беше Менинер помина две години пред да се распадна надежта да игра фудбал на професионално ниво.

„Spent Поминав две години таму и помислив дека можеби сум на пат да играм прволигаш во Белгија. Потоа, еден ден, кога имав 15 години, тренерот на младите ме повика мене и мајка ми во неговата канцеларија на состанок. Седнавме и се што рече тој беше: „Го ослободуваме Томас“.

Пребројува Менинер на своето невкусно искуство.

Томас Меуниер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Патот до слава

Така Муинер беше ослободен, развој на кој тој не наиде на најмал отпор, но со радост го прифати со целосна оставка на слободна волја.

„… Не беше како фудбалот да ми е единствената радост во животот. Затоа, помислив, тоа е тоа, готово сум Сега ќе одам во редовно училиште. Прави нормални работи. Да одат во кино. Уживај во животот."

Се сеќава на Мениер.

Како и да е, развојот не помина добро со родителите на Меуние, особено неговиот татко кој се чувствува разочаран од одзивот или настаните и реши привремено да се дистанцира од Меуние.

„Можете да замислите како се чувствуваше татко ми. Престанавме да зборуваме за фудбал. Тоа беше проблем затоа што фудбалот беше наш живот. Тој беше толку разочаран. Својата страст кон фудбалот ја искажа преку мене, знаеш? Значи, кога мојот сон се уништи, неговиот направи “.

Откриени Меуниер.

Мајката на Менинер, од друга страна, не беше да живее удобно со ослободувањето на нејзиниот син, знаејќи многу добро дека пораснал за да стане добар фудбалер. Таа, според тоа, става кариера-дефинирачки повик на тренерот на мал клуб наречен Виртон, изјавувајќи дека Мениер треба да добие проба. Фудбалското чудо испаднало за пробниот меч и забележало импресивен исход со тоа што придонесе не помалку од 10 цели на неговите страни 15-3 победа.

„… Тренерот дојде кај мене по натпреварот и ме праша колкав број би сакал“

Се сеќава на Менинер за неговите импресивни проба.

Томас Меуниер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Стани за слава

Меуниер помина 3 години во Витрон, каде постигна одлични голови кои беа заробени и прикачени на Јутјуб од неговата брзо растечка фан-база. Не помина многу време и тој стана познат како „одредено момче во третата лига што постигнува луди голови“. Како резултат, тој беше баран од големи тимови, вклучувајќи го и Клуб Бриж, кој ги обезбеди неговите услуги во 2011 година.

Додека беше во Клуб Бриж, Меуние служеше во својство на напаѓач пред да биде распореден како десен бек. И покрај неговата кариера, не отиде никаде освен нагоре, а кулминираше со неговото преселување во ПСG во 2016 година. Останатото, како што велат, е историја.

Томас Меуниер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Меуниер сеуште не се омажи и долгорочно се поврзува со неговата девојка која се претвори во бебе мама, Дебора Панзоку. Ловџиите се сретнаа во средно училиште каде што почнаа да се запознаваат. За разлика од Мениер, Дебора е полумесечина родена од Конго и сицилијански родители.

Нивната заедница довела до раѓање на две деца; момче по име Ландри (роден на 7 ноември 2015), како и девојка родена во април 2018.

Томас Меуниер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Нераскажани факти за кариера

Дали знаеш?

  • Меуниер накратко работеше две работи додека бил во Витрон. Прв работел како поштар пред да работи во фабрика за автомобили наречена Сен-Гобан Аутовер.
  • Десниот бек еднаш беше шпекулиран дека зема дрога откако ја преработил славната церемонија која ја изврши легендата на Ливерпул Роби Фаулер во 1999.

  • Тој премногу ја сака уметноста и беше среќен што се приклучи на ПСG за шанса да ја апсорбира градската култура. Во исто светло, Меуниер покажува благодарност за делата на Салваторе Дали, Пикасо и Мане.
  • Освен играње фудбал, Меуниер работи бизнис со угостителство во Бастоњ.

Томас Меуниер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Факти за личен живот

Меуние е еден од неколку фудбалери кои сметаат дека спортот е игра на страст и не мора работа. Фудбалскиот генијалец кој се опишува себеси како „нормален играч во клуб кој има извонредна димензија“ признава дека најчесто е неодлучен и не е добро организиран надвор од теренот.

Сепак, тој самиот се на располагање да добие љубов од обожавателите за кои тој потпишува автограми и се однесува на англиски, француски и холандски јазик. Хобија Meunier вклучуваат слушање на трендовски електронска музика и француски рап. Тој, исто така, сака да помине квалитетно време со пријателите и семејството.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитате нашата приказна за детството на Томас Меуниер плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари